לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: חטיבת כפיר יוצאת מהשטחים
הגולם קם על יוצרו? 20 55.56%
מהלך טבעי כתוצאה מהרגיעה בשטחים 16 44.44%
מצביעים: 36. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2010, 11:55
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מהפכה בצה"ל: חטיבת כפיר יוצאת מהשטחים

החטיבה שהוקמה במטרה להיאבק בטרור משנה כיוון. בשנה הבאה יעזבו לוחמיה את השטחים ויעלו לגבול הצפון. "נערכים למלחמה"

אמיר בוחבוט | 30/8/2010 7:31

היא היחידה הצה"לית שמזוהה יותר מכל עם השטחים, העלתה לכותרות את חייליה שוב ושוב בעיקר בהקשרים לא מחמיאים, ובמקביל הפכה ליצואנית מספר אחת של קצינים לצבא כולו ושברה שיאי ביקוש של מתגייסים טריים - בתום שני עשורים של פעילות אינטנסיבית ביהודה ושומרון חטיבת כפיר עושה היסטוריה ומשנה כיוון: למעריב נודע כי בשנה הבאה ינטשו לוחמיה את הייעוד המקורי שנקבע להם, ייפרדו מהערים הפלסטיניות ויתפרשו לאורך גבול הצפון, לראשונה בתולדותיהם.

מקורה של החטיבה הוא בגדודי חי"ר שונים שהוקמו בתחילת שנות התשעים כדי לסייע לכוחות השריון בפעילותם בשטחים. במהלך האינתיפאדה השנייה הוחלט להסב אותם לגדודים ייעודיים ללחימה בערים הפלסטיניות ביהודה ושומרון, ובשנת 2005 אוחדו ששת הגדודים תחת חטיבת חי"ר חמישית, גדולה יותר מגולני, גבעתי, הנח"ל וגם הצנחנים.

שחיקה בפעילות הביטחון השוטף
בחמש השנים שחלפו מאז הפך שמה של החטיבה הצעירה לשגור יותר ויותר בפי כלל האזרחים, בעיקר בשל שורת אירועים קשים בה היו מעורבים חייליה, וכללו התעללות בפלסטינים ואירועי סרבנות ומחאה נגד פינוי יישובים.

גם המפקדים והלוחמים הלינו לא אחת על השחיקה הגוברת בפעילות הביטחון השוטף, שנעה תמיד סביב אותה גזרה בערים הפלסטיניות באיו"ש. התלונות האלה הביאו את פיקוד מרכז לפני כשנתיים להודיע שהגדודים יחליפו ביניהם את האחריות לערים הפלסטיניות - אבל הפעילות נותרה בתחומי

שכם, רמאללה, טול כרם, קלקיליה, ג'נין, בית לחם וחברון.

מפקדי החטיבות המרחביות באוגדת איו"ש אמנם הרעיפו שבחים על רמת המקצועיות והידע של מי שאחראים לכ-70 אחוזים מהמעצרים שבוצעו בשטחים, אבל מפקדי הגדודים העלו שוב ושוב את הדרישה לצאת מהגזרה. "תחשבו שיש חיילים שכל יום מבצעים את אותה משמרת ואותה משימה", הסביר אחד הקצינים בחטיבה, "השחיקה היא עצומה, בטח כשאתה דורש מהלוחמים במשמרת לשמור על ריכוז במשך שמונה שעות ולהתנהג כראוי לכל פלסטיני שמגיע למחסום".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...oc=104&tmp=6137

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 30-08-2010 בשעה 11:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2010, 21:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מהפכה בצה"ל: חטיבת כפיר יוצאת מהשטחים"

גדוד אחד יוצא לאימון באלייקים.
זה אחרי שחלק מהחטיבה כבר השתתף בעופרת יצוקה וקווים בצפון בעבר.
זה שווה כותרת ראשית שמדברת על כל החטיבה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אמיר בוחבוט
מקורה של החטיבה הוא בגדודי חי"ר שונים שהוקמו בתחילת שנות התשעים

וואלה?!
דוכיפת, אשוח, אשבל, אשחר, אלון, אורן (שכחתי מישהו?)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר