לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2010, 20:40
  בן החושך בן החושך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.10
תעלומת תחמושת נטושה בצפון ים-המלח

שאלה שראיתי בפורום אחר, מה אומרים שועלי הפורום?

"קבלתי אור ירוק לשתף אתכם ולנסות לפתור את תעלומת התחמושת הנטושה בצפון ים המלח.
בצפון ים המלח מתחת לעמדת צה"ל, בשטח אשר מוגדר כממוקש נמצאו מאות פרטי תחמושת ישנה בת עשרות שנים. בין השאר נמצאו מאות פגזי ארטילריה קלה, אלפי כדורי נק"ל, עשרות רבות של רימוני רסס עם "שוקולדים", רובי בריח ומקלע כבד..."
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47812

חיפוש שטחי בגוגל, העלה את התוצאה הבאה:
"18 למאי – יצא מהפיקוד העליון מברק בהול אל מפקד החבל :" לא ידוע לנו על כניעה .הוסכם שהאזור יוצא מאזור הקרבות. אין להסכים למסור את הנשק .אם לא תהיה ברירה – יש להשמיד את הנשק ..".
ככל הנראה מברק זה לא הגיע ליעדו.
19 למאי – במפקדת החבל מתקבלת הפקודה להעביר את הנשק והתחמושת לסדום ,דלק ,כלי עבודה ,ומזון ,לסגור את תחנת האלחוט ,כל חבר לוקח רק תרמיל קטן עם חפצים אישיים..."
http://www.beithaarava.co.il/128732...%A8%D7%91%D7%94
יכול להיות שזה הנשק המושמד של בית הערבה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2010, 20:57
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
נראה לי ש'לבני' כבר בדרכו לאיזור :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן החושך שמתחילה ב "תעלומת תחמושת נטושה בצפון ים-המלח"

אם יש בידך תמונות של התחמושת הרי שבטוחני כי לבני וחבריו מפורום צבא ובטחון ישמחו לזהות אותה

מהאשכול אליו הובא הקישור אני מבין כי מדובר בצבור הידוע לצה"ל וכי גם פרסומו לצבור הינו באישור

** יודגש כי אין לנסות לגשת לאיזור ובודאי שלא למצבור התחמושת/מיקוש.

נמקד את האשכול בשלוש שאלות:

[1] סוגיית 'מה עשה קיבוץ בית הערבה עם הנשק והתחמושת'

[2] זהוי תחמושת ותקופתה באם יועלו תמונות

[3] האפשרות כי הצבא הירדני השתמש במקום להשמדת נשק בשגרה או במלחמת ששת הימים

**

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-09-2010 בשעה 19:45.
ישן 06-09-2010, 21:00
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לבני כבר שבע מרצועת החוף הארורה הזאת!!!.....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נראה לי ש'לבני' כבר בדרכו לאיזור :)"

וזו אכן תעלומה...
אני עצמי נקלעתי לאותו איזור לצרכי עבודתי.

מדובר על רצועת החוף מצפון לחוף קליה המוכרז ועד פחות או יותר לאיזור המלון הנטוש שבקצהו המפוני של ים המלח, רצועה של כ 2 ק"מ, רצועת חוף נוראית הכוללת עשרות רבות של מטרים שיש ללכת מהנק' אליה ניתן להגיע עם רכב ועד לשטח ה"מזוהם"...
הליכה בבוץ שחור וטובעני, הכל חלק, בורות ...
אין עץ לרפואה שניתן לחסות בצילו ובשלב מסויים סכנת מוות בדמות מאות של פריטי תחמושת המפוזרים חלקם גלויים חלקם גלויים למחצה וחלקם קבורים תחת הקרקע...

פגזי תותח 25 פאונד נפיצים, רימוני מיילס רקובים, מרעומי ארטילריה, הודפים לפגזים, תחמושת נק"ל 0.303 עבור רובה ה"לי אנפילד" ודומיו וכן כדורי 9 מ"מ....
והגרוע מכל.. מוקשים קופצים מדגם MK 2 במצב רקוב ונוראי!...סכנת מוות ממש!!!
כחל פריטי התחמושת החשופים הנם במצב חלוד עד רקוב ולעומתם , הפריטים שעדיין במים נראים כאילו יצאו אתמול מהמפעל אודות להרכב הייחודי של מי ים המלח...

ועכשיו לתעלומה:

מה עושה שם כמות אדירה של פריטי תחמושת?..

אז ככה, הנה הפרטים שידועים:

1. כל הפריטים התגלו לאחר נסיגת מי הים, ההשערה היא שהם הוטבעו שם.
2. הרוב הכמעט מוחלט של פריטי התחמושת הוא בריטי.
3. פריטי התחמושת שבמקום מתוארכים החל מתחילת שנות הארבעים ועד לתחילת השישים.
4. במקום שכן בסיס/מחנה צבאי בריטי שמבניו עדיין ניצבים.
5. פרט לפרטי התחמושת התגלו באתר לא מעט חלקי נק"ל החל מאקדחים דרך רובי שירות וכלה בחלקי מקלעים, הכל רקוב וחלוד לגמרי...
אכול ממש.....
העניין הוא שהנק"ל איננו דווקא בריטי אלא בליל שלם החל מרובים גרמניים ועד לאיטלקיים....
6. חלק גדול מפרטי התחמושת היה נתון עדיין באריזות המקוריות.

והנה מה שלא ברור:

1.האם לאחר עזיבת הבריטים תפס צבא ירדן את המקום והפך אותו לבסיסו דוגמת לא מעט מתקנים בריטיים אחרים?
2. האם יכל להיות שהבריטים, טרם עזיבתם את הארץ, הטביעו בים כמויות תחמושת וציוד בכדי לחסוך את השינוע חזרה לבריטנייה?..ידוע על מקרים שכאלו הלא כן?
3.אם הבריטים הם אשר הטביעו את האמל"ח, מה עושים שם פריטים שמתוארכים לשנות החמישים והשישים? ידוע כי צבא ירדן התבסס על תחמושת ואמל"ח בריטיים אך השאלה האם הירדנים גם הם הטביעו דווקא שם אמל"ח משלהם ואם כן מתי?...

בקיצר...יש לא מעט שאלות לא פתורות בעניין הזה.
מה בדיוק שכן שם?
מתי?
בקרוב אביא מספר צילומים מהאתר המדובר...

אגב - השטח מגודר והכניסה אליו אסורה!
סכנת נפשות.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 07-09-2010 בשעה 00:20.
ישן 06-09-2010, 21:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לבני כבר שבע מרצועת החוף הארורה הזאת!!!....."

אם אני זוכר נכון אזור המזח ומפעל המלח הפלסטיני (ממזרח ללידו ולהילטון) היו מובלעת בשליטה ירדנית וייתכן שהיה שם איזשהו מוצב.
על המובלעת הזו ערפת התבסס כשדרש (במסגרת אוסלו ב') להכניס את ההילטון והלידו לכפר נופש בתוך שטח האוטנומיה. הוא קיבל רק את מפעל המלח.

ישן 06-09-2010, 22:48
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אנסה בחינה מושכלת:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לבני כבר שבע מרצועת החוף הארורה הזאת!!!....."

הנחות:

השלכת כמות תחמושת כה גדולה לים בהעדר נטיות אובדניות - אינה יכולה להעשות בחופזה. לא מעמייסים ושופכים בכף של טרקטור אלא משקיעים ארגז אחר ארגז...בהנחה שתחמושת אינה מוחזקת במערום חשוף הרי שהשקעת ארגזים במימי ים המלח אינה דבר מובן מאליו. כלומר הדבר נעשה לאורך ימים ארוכים.

לירדנים היה זמן מועט בלבד בין ההחלטה לסגת מיו"ש ולהפסיק את הלחימה לבין הגעת כוחות צה"ל לירדן ולים המלח. זמן שאינו מספיק לבצע השמדת תחמושת בשיקוע ומעבר לכך באם כבר הועמסה תחמושת על משאיות בכדי לקרבה לים - הרבה יותר בטוח להעבירה על הגשרים מזרחה

ההנחה שלחולה יש גם מחלה נדירה אחת וגם מחלה נדירה שניה היא פחות הגיונית מההנחה כי כל התסמינים שייכים למחלה בודדת. אם יש גם פגזים משנות הארבעים וגם משנות החמישים באותו מקום - סביר שהושלכו לשם על ידי אותו גורם, כלומר ע"י הירדנים שהחזיקו תחמושת בריטים מהשנים הללו [כך שאפשרות השיקוע ע"י הבריטים הנוטשים קטנה]

השערה של הדיוט: הירדנים השתמשו בשיקוע כשיטה מטופשת 'להשמדת' תחמושת לאורך שנים באיזור זה או במקום שזרמי המים ממנו הובילו לאיזור זה [אולי שפך הירדן?] וחבלנים עבריים תמימים ונקיי כפיים [בתחילת יום העבודה] משלמים את המחיר...

תהיה משמעותית יותר עקב תאורו של לבני. באם חלילה נפגע אחד החבלים - כיצד יחולץ? כלי הרכב רחוקים, הגעה רגלית ופנוי אלונקה ממושכים ויש סכנת בולענים. מסוק לא יכול לנחות במקום ולמעשה החילוץ הוא חילוץ משדה מוקשים צף... החברים שיעמדו ליד הפצוע יתפללו שתנודות המים לא יעוררו מתרדמה אף מוקש בריטי זועם. לא עדיף להשאיר את המקום כמו שהוא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר