לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2005, 18:14
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
ניר שלום !!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "גוש קטיף, לא מה שחשבת"

מי שלא היה בסיור איתנו - לא יכול להבין את המשמעות האמיתית של עבודת התיעוד שעשית כאן. אמרתי לך כבר לפני שבוע - אני מחכה ומצפה לראות את העבודה שעשית בסיור - והיה שווה לחכות. התוצאה מדהימה !

אני מניח שראית בשבוע שעבר את התגובות של האנשים שגרים בגוש, או כאלה שמתנגדים לפנוי הישובים. הטענה המרכזית שלהם היתה שחלקנו ראינו את הגוש בזוית מאוד מסויימת.
מי שבוחן את הגלריות שפרסמת - מקבל את התשובה המלאה. האמיתית.
הגדרות האינסופיות, העמדות, הטנקים, החיילים - זהו המקום שבו הם גרים עכשיו. אתה עשית עבודת תיעוד מלאה וכוללת.
התמונות שמשכו את העין במיוחד - (השאר היו עתונאיות): קודם כל התמונה שפרסמת כבר על החיים הפלסטינים בצל הבית המנוקב. העדשה הארוכה עשתה לתמונה בדיוק את הרעיון שמאחוריה - וגורמת לצופה להרהר הרבה מעבר למה שהעין רואה.
התמונה המהירה של תושב נווה דקלים עם ארגז כיף לי מאחוריו - אירוניות צרופה שתפסת בעין טובה.
השלט הענק "הבית שלי" עם העמדה הצבאית השומרת עליו - חזק מאוד.
הצילום מול האור של מכונית אזרחית בין קירות מפגע ועמדה ברקע - שימוש נהדר בירידת הקונטרסט והפלר שנגרם מצילום נגד השמש.
הצימוק - הזוג על חוף דקלים: מציצנות אירונית כשחושבים איפה היא צולמה....

יש לי 2 בעיות מרכזיות: היום העכור גרם לרוב התמונות להיות פחות רוויות צבע וקונטרסט.
לטעמי היית צריך לתקן בצורה אחידה את כולן, אלא אם רצית להעביר את התחושות בדיוק כמו שראית אותם.
אני אישית לא מוצא טעם בהפרדת הגלריות. הפלשתינים והישראלים הם גוש אחד שגר אחד בתוך השני. כשהיינו במורג - יכולנו להרגיש איך הישוב תקוע בדיוק בתווך שבין רפיח לחאן יונס. זאת כנראה בדיוק הסיבה שכנראה תהיה התנתקות. זאת המציאות שקיימת שם כרגע - ואתה הבעת אותה בצורה מצויינת. לדעתי, יש לגלריות ערך תעודי הסטורי ופוטנציאל מסחרי בתקופה הקרובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2005, 23:39
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "ניר שלום !!"

אבנר, תודה רבה על תגובתך. אני מעריך מאוד את מה שכתבת ובדיעבד מסכים עם דעתך לגבי איחוד הגלריות. למעשה בהתחלה חשבתי לעשות גלריה אחת, אבל בתהליך המיון נשארה כמות גדולה מדי ביחס לכמה שאני שם בגלריה אחת. הסטטיסטיקה מראה שכשיש הרבה מדי תמונות בגלריה אנשים לא נשארים עד הסוף, אבל נראה שכאן אני אחרוג כי גם אני חושב שההפרדה מלאכותית.
לגבי שני הבנים היה לי חשוב שלא תתפרש כפפארצי אלא כחלק טבעי מפסיפס המראות שחוויתי וראיתי. חלק טבעי אבל אכן מאוד אירוני ביחס למקום.
לגבי הקונטרסט אכן היתה ראות גרועה. אם תבחון תמונות טלה בגדול תראה גם שלבתים הרחוקים יותר יש טשטוש של אוויר חם. תיקנתי קונטרסט קלות, אבל אני נוטה לעשות תיקון רק של חצי הדרך בRAW, כדי להישאר עדיין באווירה ושלא יראה מלאכותי. אחרי הכל לא צילמנו בשוויץ...
את הפוטנציאל של התמונות משם הערכתי כבר בערב שלפני כשהשארתי לך הודעה. אבל לא הערכתי עד כמה הסיור יהיה מרתק וחשוב עבורי להבנה עמוקה יותר של הסיכסוך על כל צדדיו.
האמת שבהתחלה כשראיתי את ההודעה של רפי זה לא הכי עניין אותי, ולמען האמת אפילו עורר אנטגוניזם. הרי אני לא הכי מזדהה רעיונית עם הקמפיין של גוש קטיף וחששתי שמא זה יהיה סיור תמיכה... אבל החלטתי להיות ראש פתוח לנסוע, לראות ולהכיר - בלי דעות קדומות ואני לא מצטער לרגע. אני חייב להודות לרפי, לך, לקובי ולאוהד כי זה היה אחד מסיורי הצילום הכי מעניינים שהיו לי.
אני חושב שזה יהיה למורת רוחם של כמה מאנשי הגוש שהסבירו לנו פנים... אבל מה שראיתי דווקא חיזק את דעותי השמאליות...

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 19-04-2005 בשעה 23:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר