לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2005, 23:24
  alon737 alon737 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
Minolta Z5 Vs. Sony Cybershot H1

שלום.

אני מחפש מצלמת Ultra Zoom רצינית עם אפשרות וידאו טובה מאוד, איכות תמונה כללית טובה והרבה אפשרויות ידניות שאני יוכל להתקדם לתוך קצה היכולות של המצלמה כי כרגע אני מצלם בעיקר על אוטומט (חוץ מאיזוני לובן וISO) וגם ככה המצלמה הנוכחית שלי היא P&S מאוד מגבילה. (HP 735)

בשבועיים האחרונים התעסקתי הרבה מאוד עם העניין, קראתי הרבה מאוד ביקורות ונשארתי עם המינולטה Z5 והפנסוניק FZ5. הפנסוניק יצאה מהתמונה בגלל שיש לה אפשרות וידאו שלא מספיקה לי והיא גם יותר גדולה מכוערת וכבדה, למרות שיש לה איכות תמונה יותר טובה בזכות עדשת לייקה והיא לא מאכזבת מבחינת אפשרויות ידניות.

כבר הייתי סגור על הZ5 אבל אז פתאום שמעתי על המצלמה החדשה של סוני - H1. היא הולכת לצאת ביוני ונראית מאוד מרשימה, מה שנראה אצלה כיתרון הכי גדול מתברר להיות חיסרון גדול - המסך אמנם הוא 2 וחצי אינץ' עצום אבל יש בו רק 114,000 פיקסלים שזה ייצור תמונה מרוחה... כבר עדיף מסך 2' כמו של המינולטה עם אותו מספר פיקסלים, למרות שהמסך של הH1 מצופה בחומר מיוחד נגד השתקפות (Anti-glare) שהופך את המסך לברור וקריא גם באור שמש, דבר שחסר היום כמעט בכל המצלמות. גם לH1 וגם לZ5 יש חיישן 5 מגה פיקסל אבל בZ5 זה CCD רגיל ובH1 זה נקרא super had ccd - האם זה באמת משהו יותר טוב או שזה סתם גימיק של סוני? מבחינת עדשות שימו לב שהH1 לא מגיע עם עדשות של קארל זיס כמו כל שאר הסייברשוטים אלא אם עדשות של סוני שזה כנראה נעשה כדי להשאיר את המחיר של המצלמה נמוך יחסית... (36-432 לעומת 35-420 בZ5) לשתי המצלמות יש את אותו אופציית וידאו. (480*640 עם 30 פריימים בשנייה) למינולטה יש יותר אפשרויות ידניות אבל אם איכות התמונה של הסוני תהיה יותר טובה אזזה כנראה שאפשר לעשות כמה ויתורים קטנים... למינולטה יש זמן בטריה יותר גבוה די בהרבה מכיוון שהיא פועלת על 4 סוללות AA NiMh אבל הסוני מגיעה עם 2 בטריות נטענות+מטען (עדיין לא הבנתי אם הם ליתיום יון או ניקל מטל רגילות אבל נראה שאין הבדל דרסטי בזמן החיים). לשתי המצלמות יש מייצבי תמונה שאמורים להיות חזקים מאוד. הסוני כבדה מהמינולטה ב100 גרם וגדולה ממנה. הביקורות לא ממש התלהבו מהצבעים והחדות של המינולטה, במיוחד כאשר רואים את התמונה בגודל טבעי. לסוני גם יש נורת עזר לאוטו פוקוס שזה יתרון מאוד גדול לצילומי לילה וIndoors שאני עושה די הרבה.

טוב כתבתי הרבה אבל רציתי לפרט את כל היתרונות שלהם מול החסרונות... השאלה שלי היא האם באמת כדאי לסמוך על זה שלסוני תהיה איכות יותר טובה למרות העדשות שלה כי חוץ מזה אין לה כמעט עוד יתרונות לטובתה, ואני די לחוץ לקנות כבר את המצלמה אבל אם זה שווה אז אני יוכל לחכות חודשיים-שלושה לסוני. מה אתם אומרים?

עוד פרטים ראשונים על הסוני אפשר לקרוא פה:

http://www.digitalcamerainfo.com/co...ons-Review-.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר