לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2010, 22:49
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
אמנת ז'נבה-

תמיד הייתי מאוד נגד האמנה, אני מודה לא קראתי אותה לעומק ועכשיו מלאחר מעשה דעותי חלוקות-

מה בעצם רע לנו בהסכם הזה?

הריי כבר היו לנו 4 ראשי ממשלה שבעניין השטחים כמעט והציעו את אותה ההצעה (רבין,ברק,אולמרט ועכשיו כנראה גם ביבי)- בגדול מדובר על כך שגושי ההתנחלויות הגדולות ישארו תחת ישראל ופלסטין תקבל תמורתם שטח ביחס של 1ל1.
באשר לירושלים- העיר היהודית כמו גם הכותל המערבי , השכונות היהודיות והשלוחות החדשות של ירושלים (מחוץ לקו הירוק) ישארו בידי ישראל.
כאמור לא משהו שכבר לא הציעו להם בעבר ולדעתי מתחיל להיות איזשהו הסכמה בציבור הישראלי שבכל הסכם עתידי נחזיר את השטחים.

הסוגיה הבאה היא סוגיית הפליטים- מדובר על כך שאהיה להם זכות בחירה
1. להשאר בפלסטין - זכותו האוטמטית.
2. לעבור לשטח ישראלי שהועבר לפלסטין במסגרת ההסכם.
3. לעבור למדינה צד ג' ובהתאם לנכונות הרצון של אותה מדינה.
4. לעבור לישראל- למעשה בסעיף זה על ישראל לקבל את המספר הממוצע של הפלסטינאים שנקלטו במדינות צד ג'.

כמו שאמרתי, הדברים לא נראים לי כל כך גרועים.
כמה שאלות שנשארו לי פתוחות אך מהוות משקל מאוד קריטי-
1.כחלק מהאמנה פלסטין תכיר במדינת ישראל. השאלה אם היא תכיר בה כמדינה יהודית?
2. האם למישהו יש מושג מה הערכות לגבי מספר הפליטים שירצו בסופו של דבר לגור בישראל?

תודה על העזרה,

*
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2010, 02:57
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
אנסה לענות לך על פי עניות דעתי וקוצר הבנתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורי.צ. שמתחילה ב "אמנת ז'נבה-"

נתחיל בעניין המשמעותי ביותר והפתוח ביותר - הפליטים: המספר נשאר פתוח. אם אתה אומר שייקלטו כאן אותו מספר שנקלטו במדינות צד ג', הרי מדובר במיליונים ("צד ג'", למשל, כולל את ירדן ולבנון שם יש כשלושה מיליון. נניח שחצי יחליטו לחזור, זה משאיר שםמיליון וחצי - בדיוק המספר שיורשה להכנס לארץ, לפי הגיון יוזמת ז'נבה כפי שהצגת אותו).

ירושלים, בעיני לא פחות משמעותי: מעבר לכך שאני נגד חלוקת העיר בכל תנאי. מה לגבי הכותל המערבי? שמעתי פלסטיני שמוכן להשאיר את המקומות הקדושים היהודיים בידי ישראל? מה לגבי הר הבית, שהוא מקום מקודש, הסטורי, חשוב ועתיק הרבה יותר מהכותל? מה לגבי עיר דוד שמחוץ לחומות? מה לגבי הר הזיתים?

הכרה בישראל כמדינה יהודית - לא מכיר שזה מופיע ביוזמה. אם זה אכן מופיע, יפתיע אותי. אבל תזכור דבר אחד: בדרך כלל מה שמתפרסם כעמדות ישראליות, זה עמדות פתיחה בלבד, שלאחריהן אנו נסוגים אחרוה. כך שמה שאתה רואה היום כהסכם ז'נבה, זה לא מה שאמור להיות בסוף.

אני לא נכנס לעניין הבטחוני, שלדעתי הוכיחו הפלסטינים שפשוט אי אפשר לסמוך עליהם בזה.

אבל הבנתי שעניין ירושלים פחות חשוב לך ולגבי ישראל כמדינה יהודית אני לא בטוח. אז תתרכז בסעיף הראשון הנוגע לפליטים. אם זו לא תשובה מספיק טובהבשבילך, אז אתה בהחלט יכול להמשיך לתמוך ביוזמת ז'נבה...

שנה טובה,

אליהו
ישן 08-09-2010, 05:50
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורי.צ. שמתחילה ב "אמנת ז'נבה-"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורי.צ.
תמיד הייתי מאוד נגד האמנה, אני מודה לא קראתי אותה לעומק ועכשיו מלאחר מעשה דעותי חלוקות-

מה בעצם רע לנו בהסכם הזה?

הריי כבר היו לנו 4 ראשי ממשלה שבעניין השטחים כמעט והציעו את אותה ההצעה (רבין,ברק,אולמרט ועכשיו כנראה גם ביבי)- בגדול מדובר על כך שגושי ההתנחלויות הגדולות ישארו תחת ישראל ופלסטין תקבל תמורתם שטח ביחס של 1ל1.
באשר לירושלים- העיר היהודית כמו גם הכותל המערבי , השכונות היהודיות והשלוחות החדשות של ירושלים (מחוץ לקו הירוק) ישארו בידי ישראל.
כאמור לא משהו שכבר לא הציעו להם בעבר ולדעתי מתחיל להיות איזשהו הסכמה בציבור הישראלי שבכל הסכם עתידי נחזיר את השטחים.

הסוגיה הבאה היא סוגיית הפליטים- מדובר על כך שאהיה להם זכות בחירה
1. להשאר בפלסטין - זכותו האוטמטית.
2. לעבור לשטח ישראלי שהועבר לפלסטין במסגרת ההסכם.
3. לעבור למדינה צד ג' ובהתאם לנכונות הרצון של אותה מדינה.
4. לעבור לישראל- למעשה בסעיף זה על ישראל לקבל את המספר הממוצע של הפלסטינאים שנקלטו במדינות צד ג'.

כמו שאמרתי, הדברים לא נראים לי כל כך גרועים.
כמה שאלות שנשארו לי פתוחות אך מהוות משקל מאוד קריטי-
1.כחלק מהאמנה פלסטין תכיר במדינת ישראל. השאלה אם היא תכיר בה כמדינה יהודית?
2. האם למישהו יש מושג מה הערכות לגבי מספר הפליטים שירצו בסופו של דבר לגור בישראל?

תודה על העזרה,

*

לדעתי לא מתחילה הסכמה אלא אולי השלמה ויש הבדל גדול.
לתת שליטה בירושלים בשום פנים.
לגבי פליטים, אין מצב לקבל אף פליט בישראל ובנוסף כחלק מההסכם ערבי ישראל יועברו
לשטחי אותה אוטונומיה פלסטינית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר