לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2010, 09:58
  meirsurf meirsurf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.10
צבאי אוצרות צבאיים בשוק הפשפשים

שלום לכל חברי הפורום הנכבדים,
למרות שמאז שירותי הצבאי הלא מהולל, חלפו מעל ל-12 שנה עדיין אני קורא בפורום מעל 3 שנים
ונהנה מאוד מהנושאים המועלים בו.

לאחר שלב ההתחנפנויות נעבור לעיקר,
לפני כחודשיים באחד משיטוטיי הערביים שלי בשוק הפשפשים (אני גר בשוק), נתקלתי בערימה ענקית, (מעל 1000 פריטים) שהכילה מסמכי צבא, תיקי מודיעין, ספרי מידע למפקד, תמונות, מדי צבא ועוד ועוד.
התקשרתי לחבר שלי שעובד ב"משרד" ולאחר שהקראתי לו את הכותרות הבנו שרוב החומר אינו מעודכן, אך יש בערימה מספר פריטי אספנות, ומדים שחובה לקחת אותם (יפו, אתם יודעים).
למען ההגינות: כל החומר היה שייך לפיקוד דרום, רוב רובו של החומר היה של חיל המודיעין וברמת שמור ומסווג, החומר הכי ישן היה משנות ה-70 והכי מעודכן היה משנת 1994.
לאחר הסיבוב הראשון של הדברים שלקחתי חזרתי לערימה ולצערי האוטו זבל כבר לקח הכל .
לשמחתי לפחות הצלחתי להציל חלק מהשלל כדוגמת פנקסי מידע למפקד אודות מערך הקרב המצרי משנת 1976 שהיו במצב מעולה ונלקחו למוזיאון המודיעין אי שם בגלילות הרחוקה.
בכל מקרה גם אתמול טיילתי בערב ונתקלתי בחוברת לצנחן בשם "קרב רפיח", וכאשר פתחתי אותו הדבר הראשון שראיתי היה את נאום הניצחון אותו כתב לא אחר מישראל טל, הלא הוא טליק, שבדיוק באותם רגעים נערכה הלוייתו (קטע מוזר מאוד), החוברת יצאה בשנת 1967 והעטיפה שלה בצבע!, במצב טוב מאוד ומכילה תמונות, ניתוח מהלכי הקרב,נאומי הגנרלים ועוד.
טוב עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם מה רציתי להגיד בכל החפירה הזו, אז ככה אני מעוניין למסור את החוברת למישהו מהפורום שבטח יימצא בה איזה שהוא ערך אספנות.
מבטיח להעלות תמונה של החוברת היום בערב.
בברכה מאיר ושתהיה שנה בטוחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:02

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר