לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2010, 14:19
  yuval85 yuval85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
עזרה ברכישת כרטיס מסך חדש (יחסית) למחשב סלון ישן (יחסית)

שלום לכולם,

אשמח לעזרה ממבינים כי למרות שכמה שאני מבין, נכנסתי לסיטואציה שאני חייב להתייעץ לפני שאני עושה צעד כאן:

יש לי מחשב סלון בן שנתיים -שלוש (הוא עם נתונים מספיק חזקים בשביל לתת לי תמורה, גם עכשיו, עם שדרוגים קטנים כל כמה זמן) של IDEQ 220M. זה אומר שהמחשב הזה הוא SFF (אשמח לפרט לגבי זה אם תרצו).

קניתי מסך FHD של LG והכרטיס מסך שיש במחשב הזה (GEFORCE FX 5500) היה חלש עוד כשהייתי עם CRT, אז עכשיו זה קל וחומר (למשל, ברזולוציה של 1080 יש פיקסלים במשחקים וגם הוא מתחיל לקרטע בשלבים מסויימים למרות הנתונים החזקים האחרים של המחשב. אדגיש שזה לא קרה מעולם כשהיה לי את המסך CRT עם רזולוציה הרבה יותר נמוכה ממה ששמתי עכשיו). בכל מקרה, לפני שקניתי את המסך, חשבתי על שדרוג הכרטיס מסך בשביל לראות סרטים ומשחקים ב FHD. אבל הנה הקאצ'ים: יש AGP במחשב הזה ולא PCE, המארז שלו הוא קטן מידות (כי הוא מחשב סלון), ולפי נתוני היצרן, יש לו הספק של 250W (כשהכרטיסים שאני מתלבט לגביהם דורשים 300-400 וואט).

במצב שנוצר בגלל ה AGP, יש לי בחירה בין הכרטיסים של ATI RADEON:
HD 3450, HD 3650, HD 4650.
אגב, לכל אחד מהם יש תת סדרות כמו HD 4670 שאמור להיות יותר טוב מה 4650 (אגב, אשמח לדעת למה/במה אם כבר זה עלה).

אז השאלות הן:

מה ההבדל בין הכרטיסים מבחינת איכות ה FHD? אם יש בכלל הבדל ביניהם...
האם יכולה להיות בעיה מבחינת גודל (שהכרטיסים גדולים מדי בשביל להיכנס למארז של SFF)?
האם יכולה להיות בעיה בגלל דרישת ההספק של הכרטיסים שגבוהה יותר ממה שיש למחשב? דווקא בזה אני מודה שאני לא מבין אז אשמח להסבר יותר מפורט כאן.
בכלל, מה הייתם ממליצים לעשות במצב זה? בטח תגידו לקנות מחשב חדש, אבל במקום להוציא כמה אלפים בגלל כרטיס מסך, עדיף להוציא כמה מאות בשביל להחליף אותו וזהו. זאת דעתי לפחות... אז איזה כרטיס כדאי לקנות? עדיפות היא לאיכותי ביותר (HD 4650 1 GB), רק שהוא יצליח לעבוד כמו שצריך במחשב הזה עם כל הקאצ'ים שציינתי למעלה.

הנתונים של המחשב זה פנטיום D, שלוש GHZ.
זיכרון 2 GB
אם תצטרכו עוד נתונים, אשמח למסור.

שבת שלום והמון תודה,
יובל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-09-2010, 11:23

קודם כל, תודה על התגובה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "מועבר לפורום מפרטים..."

אז הבנתי שעדיף ללכת על הטוב ביותר שזה סדרת ה 4XXX (אגב, מה ההבדל בין ה 4670 ל 4650?) ויש כרטיס של חברה אחרת שאתה ממליץ עליה חוץ מ SHAPPIRE?

עכשיו לגבי הדברים שאני לא מבין ממה שאמרת: איך אני יודע אם הגודל הפיזי של GEFORCE FX 5500 הוא זהה לכרטיסים האלה?

ולגבי השימוש במחשבון, לא הסתדרתי איתו. האם מחשב סלון SFF נחשב באתר כמחשב עם לוח אם רגיל למחשב ביתי? גם את המעבד לא מצאתי כי אמנם אני יודע שזה פנטיום D, אבל לא רואים את זה במקום כמו אברסט (למרות שכן רואים ב TASK MANAGER שני מעבדים). האברסט אומר שזה פנטיום 4 (כנראה שניים כאלה) מדגם 630 (ומצאתי אותו באתר כפנטיום 4. השאלה אם זה נכון לקרוא לו ככה או שצריך לחפש פנטיום D או משהו אחר) וגם אני לא יודע אם לקבוע לפי הדרישות של האתר אם זה מעבד אחד שמכיל 2 ליבות או 2 מעבדים עם ליבה אחת כ"א.
גם לא הסתדרתי עם ה AGP שלא מצאתי ועוד. בקיצור, איך מחשבים שם כמו שצריך שאקבל תשובות טובות?

לפחות דבר אחד הצלחתי להוציא שם וזה ההפרש בוואטים בין הכרטיס שלי לכרטיסים מהסדרה שרשמתי למעלה וההפרש הוא שיש 15 וואט יותר ב 4650 ו 22 וואט יותר ב 4670. איך אתה יכול לעזור לי בשביל שאהיה בטוח ב 100% מבלי לעשות טעויות שיהיה לי בעייתי לתקן אח"כ (אחרי שאקנה)?

שוב תודה ושבוע טוב!
ישן 14-09-2010, 23:06

אז מדדתי את הגודל של הכרטיס שלי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "לגבי הגודל של הכרטיס - אתה..."

והוא באמת יוצא באורך של 11 ס"מ בערך.

ומצאתי כבר מקודם את הכרטיס מסך הנוכחי שלי ואת המועמדים להחליפו. מקווה שציינתי נכון שההפרשים בהספקים ביניהם הוא 15-20 וואט יותר צריכה לכרטיסים החדשים. השאלה עד כמה זה ישנה ויפריע לספק כוח ואז למחשב? האם אפשר שתעזור לי למלא את הקריטריונים כמו שצריך באתר שלא אעשה טעויות?
בנוסף, האם אפשרי להחליף ספק כוח אם צצה בעיה של צריכת יתר? ניתן להחליף גם כשמדובר במחשב SFF?

ואם כבר העלית את העניין של הטכנולוגיה של "כפול ליבה בליבה אחת", השאלה המתבקשת עכשיו היא האם מעבד כזה מסוגל להריץ כמו שצריך (עם הכרטיס מסך שמתאים לביצועים כאלה) סרטי ומשחקי FHD? אדגיש שעכשיו כל מה שלא מצריך גרפיקה, עובד מצויין וחלק עם המעבד הנ"ל...

שוב תודה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר