לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2010, 12:53
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ealany שמתחילה ב "כך ניצחנו בלוחמה הפסיכולוגית ב"עופרת יצוקה""

ציטוט:
האם לא חשוב לשמור את "קלפינו" צמודים לחזה לבל ידע הצד השני במה אנו אוחזים?
מתוך המאמר באתר דו"צ, הדגשה שלי:
ציטוט:
הכרוזים שהפיץ צה"ל קראו לתושבים להציל את חייהם ורכושם באמצעות מסירת דיווחים לצה"ל על מחבואי נשק ומלכודים. בכרוזים נכתב מספר טלפון לפניות, אליהם הגיעו אלפי פניות – כך עפ"י המחקר – מרביתן שיחות נאצה. בכלי התקשורת שלו, העניק חמאס התייחסות נרחבת לכרוזים, תגובות פחד המעידות על כך שמדובר בלוחמה פסיכולוגית מוצלחת.
בערוצי הרדיו עליהם השתלט צה"ל שודרו מהדורות חדשות חלופיות אשר כללו את מסרי הלוחמה הפסיכולוגית, ביניהם קריאות המעידות על כך שהחמאס לא העריך נכונה את תגובת ישראל ועל כן מנהיגיו אינם ראויים לתפקידיהם. עוד נמסר לתושבי הרצועה כי החמאס גונב את הסיוע ההומינטארי המועבר לרצועה וכי צה"ל איננו חושש מכניסה קרקעית במסגרת המבצע.

כלומר, החמאס יודע "במה אנחנו אוחזים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2010, 13:35
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
אני חושב שהיה זה אחד המגיבים פורום "רוטר" שאמר:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ealany שמתחילה ב "כך ניצחנו בלוחמה הפסיכולוגית ב"עופרת יצוקה""

והנה אפילו מצאתי:

. איזה קישקוש!
בתגובה להודעה מספר 0

בצהל ניטרלו את התקשורת לחלוטין
לא ניצלו אפילו לדקה את ההפקט שהתקשורת מייצרת בל"פ
משפט כמו
"מותכם קרב, אין לכם סיכוי מול היחידות המיוחדות של צה"ל והנשק שלו, מנהיגיכם נמלטו והשאירו אתכם לבד בשטח",
רק מראה שיש עדיין דינוזאורים במשרד הביטחון שחושבים בדפוסי מלחמת ששת הימים.
נושא הכרוזים כבר מזמן שעבר מהעולם!
יש שיטות מרתיעות ומפחידות פי מיליון
צהל צהל תתעוררו!!!

לא שאני בקי בנושא זה, אך לפחות עם החלק האמצעי של מה שהוא כותב אני מסכים (עניין "מותכם קרב...").

ישן 16-09-2010, 20:23
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
לא ניצחנו

חמאס לא נכנע, ולמרות שספג למעלה מ-700 הרוגים, הוא עדיין אוחז בשלטון ברצועת עזה ואף הצליח לגייס את דעת הקהל העולמית נגד המבצע (דו"ח גולדסטון ומשטי השמאל) באופן כזה שימנע מצה"ל להגיב בעוצמה דומה על תוקפנות נוספת מצד חמאס (כמו העלייה בשיגורי הרקטות והפצמ"רים בזמן האחרון, לרבות ירי תחמושת המכילה זרחן).

לפזר כרוזים המזהירים את האזרחים להתפנות ומאשימים את חמאס בנזק שנגרם להם זה בסיסי ולא יודע כמה זה מתוחכם או יעיל (אם כי הכרחי כדי לומר לעולם "הזהרנו את האזרחים להתפנות"). להשתלט על רשתות תקשורת ההמונים של חמאס ולבייש אותם בפומבי מול תומכיהם זה הרבה יותר אפקטיבי. במלחמה הבאה מול חמאס אולי כדאי לפתוח בקמפיין חדש "הדובים בדרך" - וזה אחד הדברים היותר מפחידים שהפלסטיני הממוצע (הן אזרח והן מחבל) יכולים לעלות על דעתם.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 17-09-2010, 01:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "רבים מלוחמי החמאס בצה"ל נתקל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
רבים מלוחמי החמאס בצה"ל נתקל בהם בהמשך הלחימה הקרקעית העדיפו לברוח ולהתחבא, שלא לדבר בכלל על לוחמים שפחדו לצאת מלכתחילה לקרב. אם זה לא ממחיש הצלחה במובן הפסיכולוגי על הארגון שלוחמי הותקפו בהלם ומורא, אני לא יודע מה כן.

The terrorist who runs away, gets to shoot another day. אני לא רואה איך אתה מחשיב נאמנות של חמאס לעקרונות הגרילה כנצחון של צה"ל

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
אגב, אם אתם אומרים שישראל לא ניצחה במבצע עופרת יצוקה, באותה המידה אני יכול להגיד שארה"ב לא ניצחה במלחמת המפרץ.

ההשוואה לא רלוונטית. במלחמת המפרץ (אני מניח שכוונתך לסופה במדבר ב91), הקואליציה שחררה את כוויית והבטיחה את שלומה של סעודיה ובכך השיגה את המטרות המוצהרות של המבצע. מיטוט שלטון סאדאם מעולם לא היה חלק מהמטרות המוצהרות שלה.

מה אנחנו השגנו מעופרת יצוקה? טילים עדיין נוחתים על הדרום? נוחתים. אז השגנו שנתיים של שקט יחסי. ועכשיו חמאס מתחיל שוב עם גישת "הדרך הנכונה לבשל צפרדע" של להרגיל אותונו לטילים יומיים...אז מה השגנו?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר