לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2010, 13:39
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
חיל האויר תמיד היה מוזר לי עם הטקסיות המוגזמת שלו, אבל כנראה שזה עובד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב ""הטייסת האדומה" של חיל האוויר - לחשוב כמו טייס סורי"

תגים, סמלים, רקמות, סרטונים והצגות... עכשיו שיא השיאים זה התג של מוסא. מעניין למה בחרו את השם הזה. יפתח ספקטור בספרו "רם וברור" מספר שבינו לבינו קרא לטייס האוייב שמולו חסן דווקא. אבל אם כבר, אז עד הסוף - שהיו עושים להם תגים כמו של הסורים.

מעניינת גם המתודולגיה הזו, אם כי אני מניח שלא מחזיקים טייסת רק בשביל הדבר הזה (האמנם הטייס הסורי הוא האיום הגדול ביותר על בטחון ישראל בתווך האוירי בעת הזו?), אלא לוקחים טייסת רגילה ומחליפים להם את התגים. מרענן גם לשמוע שבחיל האויר יש טייסים דוברי ערבית (ברור לי שמדובר בהגזמה פראית, אבל זה מה שעולה מהכתבה. "מדברים עם מגדל הפיקוח בערבית"... נו באמת). וכששתי טייסות "רגילות" מתרגלות קרב אויר ביניהן, אז אף אחת מהן לא מדמה אוייב? או שזה קרב אויר "דרבי".

אחרי האתנחתא החצי קומית שבאה לידי ביטוי במה שכתבתי למעלה, השורה התחתונה היא החשובה: כל זמן שחיל האויר מחזיק ברמתו הגבוהה, כל מה שהוא עושה כנראה נכון, או לפחות חלק ממכלול נכון של דברים. אז אם טוב להם שקוראים להם מוסא מדי פעם ושהם יכולים לקלל בערבית ברדיו בלי להיחשד בהטרדת המאזינות - למה לא, בעצם?

כל טוב,

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2010, 14:44
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
הטייסת היא טייסת ייעודית
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "חיל האויר תמיד היה מוזר לי עם הטקסיות המוגזמת שלו, אבל כנראה שזה עובד..."

לגבי סמלים - בכל טייסות חיל האוויר הולכים עם סמלים ושמות. היו על כך דיון או שניים כאן בפורום. זה התחיל להתפתח עם תחילת המפגשים עם חילות האוויר הזרים, כאשר הטייסים הישראלים נראו מעט "ערומים". אז הוסיפו את דגל ישראל ואת סמל המערך. סמל טייסת ושם היו תמיד. הוסיפו למעשה רק את כנפיים ו"יישרו קו" מבחינת סוג הסמלים - רקומים.

לגבי השם - אפשר להניח ששמו משה, לכן כתבו מוסה (או שלא) ואולי לאמיר ישאירו אמיר.

כאשר שתי טייסות מתרגלות קרב ביניהן, זה כדי להעלות רמת מיומנויות. הטייסת האדומה נוקטת בטקטיקות שונות ולכן הקרב מולה נוקט אופי שונה. לא נראה לי שראוי להרחיב מעבר לכך. אתה יכול לחפש חומר בגוגל על כך ונדמה לי שגם כאן בפורום דובר בה.

ישן 19-09-2010, 20:33
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
בבדיקה שעשיתי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]כזה מפלסטיק מודפס..."

ב"סדר דין מקוצר", אכן גיליתי מיעוט של סמלים ו/או שמות על הסרבלים בתחילת שנות השבעים. בין אחד לשלש לאחד לחמש. לקראת סוף שנות השבעים הנושא הולך ו"משתפר". איני יכול להעלות כרגע תמונת מחמת בעיות טכניות. אעלה בהקדם.

תמונה אחת כן מוצאת את מקומה כאן, דווקא בשל אפשרות התיארוך - ואין סמלים או שמות. אבל אחד מחברי הפורום, אם יתאמץ, ידע איזה שם להדביק לחזהו של הסרן הצעיר, שאוסף למטוסו את ראש המטה הכללי. ושישאר בינינו....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 19-09-2010 בשעה 20:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:11

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר