לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2010, 09:27
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
המחקרים מוכיחים: "החלב לא מועיל ואף מזיק לעצמות"

המחקרים מוכיחים: "החלב לא מועיל ואף מזיק לעצמות"

הסוף ל"בלוף הסידן": אחרי שהתבשמנו רבות מ"סגולותיו" הרבות והמועילות של החלב, הגיע הזמן לנפץ את המיתוס המרכזי – הסידן, כדאי שתדעו: הסידן שבחלב אינו נספג בגוף. נקודה. לא מועיל גם לא מזיק? לא בטוח – כדאי שתקראו:

http://www.kikarhashabat.co.il/סכנה-חלב-1.html

ציטוט:

לא הספיקו ההסברים? רוצים מחקרים? הנה: ד"ר דני קרת, רופא קונבנציונלי ולאחר שמאס ברפואה המערבית – גם בעל דוקטורט ברפואה נטורופתית - חקר את הנושא לעומקו. במאמר שכתב (http://www.heartcenter.co.il/siteAr...?aid=105&cid=49) מציג קרת תמונה עגומה ומעוררת מחשבה על הקשר בין צריכת סידן ממוצרי חלב, לבעיות של שברים ובריחת סידן.

"העדות המערערת הראשונה באה מהעובדה האפידמיולוגית ששיעורי האוסטיאופורוזיס גבוהים ביותר במדינות שצורכות את הכמות הגבוהה ביותר של חלב ומוצריו, ונמוכים ביותר במדינות שצורכות את הכמויות הנמוכות ביותר של חלב ומוצריו או שאינן צורכות קבוצת מזון זו בכלל", נקודה המעוררת סימן שאלה גדול המרחף מעל הקמפיין האדיר והמושקע של יצרניות החלב המעודדות צריכת חלב כדרך התמודדות עם בעיות דילול עצם.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-09-2010 בשעה 09:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2010, 08:09
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "גם אף חיה לא מבשלת אוכל ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
גם אף חיה לא מבשלת אוכל ולא שומרת אותו בהקפאה, אז מה?

החלב נועד לעגל מכיוון שהוא עשיר בחלבון ונועד כדי שהעגל יגדל מהר.בנוסף- מזון נוזלי מתעכל טוב יותר ונספג מהר יותר. לא סתם אתלטים שותים שייק חלבונים נוזלי. אחרי שהוא גדל מספיק הוא עובר לאכול אוכל צמחי. מכיוון שהוא עשיר בדברים נוספים גם בני האדם מתשמשים בו.

עובדת היות האדם צורך חלב אינה משנה את יעודו, מזון ייחודי לתינוקות וגורים לגדילה מהירה בזמן קצר.

קצת מחקרים וכתבות' תתרשם בעצמך,
http://www.reader.co.il/article/798...%90%D7%95%D7%AA

http://yeled.ws/growing-hormone/

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...7%9C%D7%91.html

http://www.articles.co.il/article/2...%AA%D7%99%D7%9D

http://www.davidsadeh.com/91435/%D7...%96%D7%99%D7%A1
ישן 24-09-2010, 11:07
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה יודע, אם תיקח 1000 אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אתה יודע, אם תיקח 1000 אנשים ותשבור לאחד מהם את הרגל עם אלת בייסבול, ואת שאר האנשים תשחרר - תוכל גם אז לכתוב ש"אלות בייסבול הן הסיבה הנפוצה ביותר לשברים ברגליים".
אגב, איך המחקר הזה מסתדר לך עם העובדה שיש תינוקות שאלרגים לחלב מלכתחילה, אף על פי שתינוק אמור לינוק חלב בתחילת חייו? זה רק מראה לך ששום דבר הוא לא רק שחור ולבן.

אנלוגיה לא משהו, 1 מ 1000 לא מצביע על כלום,
כנראה שבעיות קיבה ומעי הן באחוזים גבוהים ביחס לשותי החלב,
כנ"ל הממצא שבמדינות שבהן צריכת החלב גבוהה לעומת מדינות שלא יש יותר ממצאי בריחת סידן אצל נשים, לא בטוח כלום, יכול להיות צרוף מקרים או סיבה אחרת לגמרי.

שינוים גנטים, לא הכל שחור לבן ובטח שסטיה גנטית בתינוק שאלרגי לחלב אינה סותרת את היות החלב מזון יעודי לתינוקות וגורים.
ישן 25-09-2010, 13:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם נחשיב את הגיינר (בו יש..."

גם אני שותה שייק חלבון אחרי כל אימון כוח (3 פעמים בשבוע בד"כ) עם איזה 250 מ"ל חלב... זה פשוט מגעיל לעשות את השייק עם מים. בלי שום קשר לשייק, אני גם שותה איזה 2 כוסות קפה ביום וגם האישה שותה, אני אוכל קורנפלקס לפעמים ובסופו של דבר יוצא שאנחנו שותים הרבה חלב.
לא מתתי מזה עדיין וגם אישתי לא, וזה ממש לא שולח אותי לשירותים - סה"כ אני חושב שמי שלא רגיש לחלב, אין לו סיבה שלא לצרוך אותו כי יש בו ערכים תזונתיים.
לא מזיזים לי כל מסעות ההפחדה האלה של "אל תאכל את זה" - חלב הוא חלק מהתזונה של האדם כבר מאות (אם לא אלפי) שנים, ואני בטוח שאם זה היה גורם לנזקים, שוק מוצרי החלב והתפוצה שלהם לא היו כ"כ גדולים, וצריכת מוצרי החלב לא היתה מושרשת כ"כ עמוק בהרבה תרבויות.
חלב עומד במבחן הזמן, וזה מה שחשוב לדעתי - כמובן שישנם גורמים שמנסים "לדחוף" את השוק לכיוון בו הם ירוויחו יותר כסף, אבל זה טבעו של השוק וטבעה של הכלכלה.
לצורך העיניין ובאותו המשקל אני לא אתפלא אם עוד כמה שנים ניתקל במחקרים ש"מוכיחים" שלא טוב לנשום אוויר לא מסונן, ושיש איזו חברה שמוכרת אוויר מסונן בבקבוקים וזה הכי בריא לקנות מהם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 24-09-2010, 07:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "האם יש מאמרים בכתבי עת..."

יש סיבה וסיבה טובה למה אפילו נוער השוליים של הקהילייה המדעית לא מתעסק בנושא:

א) האדם מעכל חלב פרה כבר 3000 שנה לפחות. עד עכשיו אין שום ראייה רצינית לנזק מלבד לאנשים אשר רגישים במיוחד.

ב) לכל היותר יוכלו להוכיח שחלב פרה מזין פחות ממה שצפוי ואולי תורם לאי אילו בעיות רפואיות. זה יעצור מישהו מלשתות חלב פרה?

יש תנועה שלמה בקהיליית הרפואה האלטרנטיבית שאוהבת לדבר נגד החלב. מחקר שלהם לגבי השפעת החלב הוא בהכרח מוטה. תוסיף על כך את העובדה שבחדרי חרדים נוטה להעביר דברים בשיטת הטלפון השבור (אני יכול להצביע על פה אחת לפחות שבה העתיק כתבה לא נכונה מראש בצורה שרק הפכה אותה ליותר גרועה ולא נכונה).....

ישן 24-09-2010, 07:24
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יש סיבה וסיבה טובה למה אפילו..."

אפשר לומר גם ההיפך בדיוק.
דוחפים לנו את החלב ומוצריו כמעט בכוח כחלק מתעשייה ענקית המגלגלת מיליארדים.
אגב, בימי קדם לא צרכו כמעט חלב פרה אלא חלב עיזים וכבשים (בגלל זמינות)
ועוד לרעת החלב המודרני ניתן לומר
*)כמויות ההורמונים והתרופות הנדחפים לפרות במהלך חייהן מופרש בחלב והאדם
המודרני צורך ומכניס לגופו כמויות מעבר לנדרש בדיוק כמו שהוא
מכניס לגופו בזמן שאוכל בשר ודגים שגודלו ברפתות ,לולים ובריכות דגים.
*)החלב המודרני מופק בעינויים ממש של הפרות באמצעות מזון ותרופות מיוחדות
המסופקים להן כדי שתעמודנה בתפוקת חלב גבוהה במיוחד לטבת היצרן התעשייתי
והגדלת הכדאיות.
אני לא נגד חלב אלא נגד מזון לא בריא והצורה שבה מפיקים כיום חלב ,בשר והמוצרים המשניים
להם גרועים ביותר מכל בחינה שהיא .

ישן 24-09-2010, 07:43
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אפשר לומר גם ההיפך..."

שמע, דיברת שקר ובבל"ת אחד גדול. כל מה שאמרת היה בדיוק השקרים והפרופאגנדה של האלנטרנטיביים

שש שנים עבדתי ברפת של הקיבוץ שלי. הורמונים לא דחפנו. עינויים לא עינינו. תרופות, רק למחלות.

שתבין, מעבר לתפקיד חולב פשוט (שבו התחלתי) הייתי במשך שנה רכז פוריות ורכז הבריאות של הרפת. אני יודע בדיוק על מה אני מדבר.

אחד לאחד:

טיפולי הורמונים - רק סוג אחד של הורמונים ניתן לפרות, וגם הוא רק בשני מצבים ספציפיים. PG (פרוגסטרון) ניתן להן 60 יום לאחר ההמלטה על מנת לסנכרן את הביוץ (כלומר שנדע מתי מתחיל ונגמר מחזור 21 הימים בין ביוץ לביוץ) ולאחר 284 ימי הריון (8 ימים מעבר לזמן הטבעי) על מנת לזרז המלטה מתאחרת.

טיפולים תרופתיים - פרה שבחלבה חומרים אלרגניים בפוטנציה (וזה כולל אפילו פניצילין פשוט) לא נחלבת למכל החלב אלא נלקח החלב לדלי מיוחד ומשם מועבר למאכל העגלים והעגלות שעוד לא נגמלו. אי לכך ובהתאם לזאת, פרה על תרופות מפסידה כסף לרפת. הווה אומר - בולשיט.

הפרות נחלבות בדרך כלל שלוש פעמים ביום (ברפתות מסויימות ארבע פעמים). החליבה נעשית על ידי מכונות יניקה עדינות (עדינות בהרבה מפיו של עגל רעבתן, ד"א). הסיבה - פטמות הפרה עדינות ויתר מדי לחץ גורם לדימום פנימי ודלקות - הווה אומר פרה של נחלבת אל המכל וחלבה נזרק לפח.

בריאות ורווחת הפרות חשובים לרפתנים. לא רק בגלל שהן בעלי חיים אלא כי פרה שטוב לה נותנת יותר חלב. ההבדלים יכולים להגיע לעשרה ליטר, עם עלייה של מחצית האחוז חלבון ואחוז שלם שומן ביום לפרה.

כמות החלב משנית בארץ לאחוז השומן והחלבון שבו. מדד החמ"מ (חלב מושווה מחיר) נותן לך הרבה יותר כסף על חלב עשיר בחלבון ושומן. לכן אפילו הטענה שלך על הניסיון למקסם כמויות לא תופסת

כן, תפסת אותי, הפרות שלנו לא חיות על מזון מרעה. הן לא אוכלות דשא.
מה הן כן? אספספת, שעורה, תירס, חיטה, אלפאאלפא ושאר דגנים.
הסיבה: כרי מרעה, אין להשיג בארץ. לעומת זאת, דיאטה מגוונת ובריאה נותנת לך יותר חלב, חלב יותר עשיר ופרה יותר בריאה.

שש שנים עבדתי ברפת. אני מכיר יצרני בולשיט כמו מה שאמרת מקרוב

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 24-09-2010 בשעה 07:56.
ישן 24-09-2010, 10:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "לא יודע באיזה קיבוץ היית ולא..."

תגיד לי, אתה בסדר? הכל טוב שם? בא בנאדם שיש לו ניסיון של 6 שנים יותר ממך (אני יוצא מנקודת הנחה שמעולם לא עבדת ברפת), ואתה בא ומבטל כל מה שהוא כותב?
אני יכול להעיד בעצמי על נכונות הדברים של MS Rogue - גם אני הייתי חלבן במשך 3 שנים (למדתי בפנימיה חקלאית) והייתי אחראי חליבות, וכמובן שהייתי אחראי על ועזרתי בפעילות השוטפת ברפת, כמו הכנת האוכל, חיסון, הזרעה והמלטות.

פרות שקיבלו אנטיביוטיקה נחלבות לכד מיוחד והחלב שלהן לרוב נשפך לביוב (תלוי בכמה גורמים, אבל למיכל החלב הגדול שאותו שולחים למחלבות - הוא לא מגיע לעולם!), שכן פרה חולבת חובה לחלוב - הן משתגעות אם לא. פרות שלא מזמן המליטו גם הן נחלבות לכד הזה, והחלב ניתן לעגלים.

החלב שהגיע למיכל הגדול - זה שנשלח למחלבות הגדולות ולהפצה - גם הוא עובר כמה וכמה ביקורות קפדניות - גם אצלנו, וגם אצל המחלבות הגדולות, וגם אז אני מבטיח לך שהחלב שמגיע למיכל מיד לאחר החליבה הוא חלב נקי וטוב (וגם טעים!).
האוכל שהפרות מקבלות הוא אוכל באיכות גבוהה מאוד, וגורם להן להניב הרבה חלב איכותי ואין בו שום הורמונים, וזה הדבר היחיד שהפרות מקבלות באופן סדיר - אצלנו היו פרות שהיו מביאות בחליבת בוקר (החליבה שבד"כ מניבה הכי הרבה חלב) יותר מ-40 ליטר חלב כל אחת. העטינים שלהן ומצבן הפיזי הכללי בכלל, הוא דבר שנתון לביקורת קפדנית, וגם את החלב שיוצא מהעטינים לפני שמחברים אליהם את מכונת החליבה - גם אותו בודקים, כך שאם אני - בתור חולב - רואה שיש איזו שהיא בעיה עם העטין או החלב שיוצא ממנו, הפרה מיד נחלבת לכד (כי חייבים לחלוב אותה) ווטרינר בא לבדוק אותה.

אתה יכול להירגע, החלב שאתה קונה בסופר/מכולת הוא ב-99.99999999% מהמקרים בריא ונקי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 24-09-2010 בשעה 10:22.
ישן 24-09-2010, 14:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "לא יודע באיזה קיבוץ היית ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
לא יודע באיזה קיבוץ היית.

בקיבוץ שהביא לעולם את הפרה הזו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
ולא יודע מאיפה אתה לוקח את השקרים ה"תנובתיים" שדחפו לך

שש שנות ניסיון, כולל שנה כמי שלכאורה אחראי על דחיפת ההורמונים והתרופות המיוחדות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
אבל לך הבט בעצמך על פרות שגודל העטינים שלהן גדול כמעט מגודל גופן בצורה מעוותת
והן בקושי מתנועעות עד כדי קושי להגיע למכונת החליבה כדי להבין מה זה עינויים.

בוא נחזור שוב אל התמונה מלמעלה. הפרה הזו (הייתה בין מאה הפרות הטובות בארץ) עם העטין שלה היא לא רק נאה אלא דוגמא מושלמת לעטין שאנחנו רוצים ברפת הישראלית. עטין קטן עם ארבע פטמות ארוכות שעליהם מכונת החליבה על יניקתה העדינה יושבת בנוחות ויוצרת וואקום מושלם (ראה הערה לגבי עדינותן הפטמות בהודעה למעלה).

עובדה: כמות החלב המופק לחלוטין איננה תלוייה בגודל העטין. שים לב, אנחנו מדברים על פרה אחת ממאה הטובות בארץ.

עובדה: עטין הנגרר על הקרקע או משתשף בדברים אוסף טינופת, נפצע, ולכן מפתח דלקות ומחלות ועוד פעם, הופך את הפרה ללא רווחית.

שתבין, אני אפילו לא מנסה שתחשוד בי שאני אוהב את הפרות ורוצה שיהיה להן טוב (למרות שאני כן, בלי קשר). אני מראה לך איך אפילו הרפתן האכזר ביותר ידאג לשלום פרותיו מסיבה כלכלית גרידא.

עובדה: בשנות התשעים היו שני הפרים הפופלריים ביותר להזרעה בארץ פרים שלא נודעו בתפוקת חלב גבוהה של בנותיהם. הסיבה? הן סקורר והן טבע נתנו בנות עם גיד תומך עטין חזק ולכן עם עטין קטן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
כנראה שאתה שקרן "תנובה" שמנסה לספר סיפורי מעשיות.

כמובן, תנובה משלמת לי לפי שעה לשבת פה בפורומים ולהגן עליה בכל פעם שמישהו מנסה לחשוף את הפרוטוקולים של זקני מועצת החלב ואת הקונספירציות שלהם להשתלט על העולם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
העטינים העצומים לא גדלו לבד
אלא כתוצאה מהורמונים -אין דרך אחרת.

למען האמת יש דרך אחרת. אם תבדוק ביולוגיה פשוט תגלה נטייה, אפילו של נשים אנושיות, ללכיוון גדילה של השד\עטין לכיוון מטה לאחר לידות\המלטות. הסיבות כוללות בין השאר את התרחבות בלוטות ייצור החלב, עלייה בכמות השומן בגוף בכלל ועוד. לפרות, שהעטין שלהן נמשך ישירות על ידי כוח המשיכה זה נכון אף יותר.
לך לכל רפת קיבוצית. לא תמצא אף פרה שעברה פחות מחמש המלטות עם עטין כזה ענק. למה? כי הטבע עדיין לא עשה את שלו לגמרי.

אגב, פרה עם עטין ענק שכזה? מסיימת את התחלובה (305 יום בחליבה) ונשלחת לשווארמה. למה? כי היא לא כלכלית (בגלל הנזק שנגרם לעטין מהיסחבות על הקרקע).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר