לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2010, 07:26
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
מח"ט הצנחנים, אלוף משנה אהרון חליוה, ל"הארץ": ניצחנו, חד וחלק. הטרור לא חזר להשתולל

מח"ט הצנחנים, אלוף משנה אהרון חליוה, ל"הארץ": ניצחנו, חד וחלק. הטרור לא חזר להשתולל

מאת עמוס הראל

עשור לאינתיפאדת אל-אקצה

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1191361.html
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2010, 07:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "מח"ט הצנחנים, אלוף משנה אהרון חליוה, ל"הארץ": ניצחנו, חד וחלק. הטרור לא חזר להשתולל"

כותרת פשטנית של עורך שלא טרח לקרוא את הכתבה
יש בראיון הרבה הרבה יותר מהמשפט הבודד הזה.
למעשה, בכתבה של כמעט 1,600 מילה מוקדשות ל"עצירת הטרור באינטיפאדה השניה" רק כ-70 מילים!
שאר הראיון מדבר על מוטיבציה, אימונים והכנות ללחימה.

ממולץ להתעלם מהכותרת ולהתמקד בכתבה, יש שם דברים הרבה יותר חשובים ממה שאיש פוליטי קטן רואה כדבר הכי בולט כשהוא יושב במשרד הממוזג שלו בתל אביב

ישן 29-09-2010, 10:58
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=ענקנמן]לעומת זאת, אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
אני חולק עליך. לא מעט קצינים בכירים לקחו איפהשהוא בדרך פסק זמן (דידי יערי היה בליין ידוע במועדונים של ת"א לפני שחזר לצבא), ולדעתי זה טוב שהם מוציאים את עצמם לפרק זמן מסויים מתוך המערכת ופותחים את הראש לדברים אחרים. ובנוסף, בריא להתאוורר קצת בתעסוקה אזרחית (ואני מתכוון לתעסוקה, לא לימודים). לדעתי קצין כזה מחזיק יתרון ענק על זה שתקוע בתוך המערכת 35 שנים ברצף.

ובלימודים לא טוב להתאוורר? זה פותח את הראש הרבה פעמים יותר מבתעסוקה אחרת..
יש יתרונות ויש חסרונות במפקדים מבוגרים/ צעירים כנ"ל לגבי היחס בין כמות התפקידים המקצועיים פר-אקסלנס שהם ביצעו לבין התפקידים המיוחדים/ שחרור/ לימודים וכו' שהם ביצעו..
בסוף מסתבר לטעמי שכל עוד יש ניסיון סביר במקצוע הצבאי ובפיקוד אז ההבדל העיקרי בין המפקדים הטובים לבין הפחות זה מה שהם מביאים איתם מהבית ולא ניתן לשינוי (אינטיליגנציה, אישיות, אומץ וכו').

ישן 29-09-2010, 15:51
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "הלימודים כיום הם חלק חובה במסלול הקידום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי broadaxe
...תואר ראשון רלוונטי לתחום העבודה של הקצין (החלטה של השנים האחרונות) ולאחר זמן גם תואר שני, בד"כ מב"ל + השלמה...
ברוב המקרים הלימודים כלל אינם רלוונטיים לתחומי העבודה של הקצינים , ואין בכך פסול :
מטרת הלימודים "לפתוח את הראש" , לפתח יכולות אינטלקטואליות ולהרחיב את ההשכלה .
"תוצר לוואי" המאוד חשוב של הלימודים הוא ההפסקה והמנוחה מהשחיקה בתפקיד .

...מאחר שצה"ל מאריך את זמן הפנסיה לדעתי יש להאריך את זמן הכהונה בכל תפקיד,
בהתאמת זמן פרופורציונית. בכלל, לדעתי שנתיים בתפקיד זה זמן קצר מדי...
הארכת הקדנציות מחוייבת מעצם העלאת גיל הפרישה , אבל יתר על כן , היא מחוייבת כדי
להגיע להתמקצעות אמיתית . קדנציה של שנתיים (ברוטו...) היא בדיחה צה"לית לא מוצלחת ,
ואני מתייחס לתפקידים ש א י נ ם תפקידי-לוחמה ממש .

בתפקידי-לוחמה קיימת שחיקה אדירה שלמיטב הבנתי אינה מאפשרת תיפקוד סביר מעבר
לפרק זמן לא-ארוך , וכאן לטעמי צריך להכנס ההיבט של "תפקיד רוחב" .

בראייתי , אחת הבעיות העיקריות היא החשיבה הצה"לית הקלוקלת ש-"תפקיד רוחב" הוא
"ירידה" או "הקפאה" , וכך מפקדים קרביים מבריקים מדלגים חיש-קל קדימה מתפקיד
לתפקיד , מבלי להתנסות ולהרחיב אופקים-צבאיים בתפקידי רוחב של קציני-מטה , והתוצאה
היא שיש לך סא"ל/אל"מ צעיר יחסית שעשה שנה וחצי-שנתיים בכל תפקיד קרבי בדרך ,
ובהצלחה (אחרת הוא לא היה מקודם) , אבל הוא רחוק מלהתמצא בעבודת-מטה מסודרת...

כמובן שתמיד יהיה מי שיגיד "הוא מבריק - לא תהיה לו בעייה להשתלט על הנושא" , וזאת
לצערי בדיוק הבעייה של תרבות ה-"חאפ" הצה"לית : הסתמכות על יכולת האילתור במקום
על ההתמקצעות וההעמקה...

ישן 29-09-2010, 17:30
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "הלימודים כיום הם חלק חובה במסלול הקידום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי broadaxe
בהתאם לאופק השירות והדרגה תואר ראשון רלוונטי לתחום העבודה של הקצין (החלטה של השנים האחרונות)

לאו דווקא. אתן לך שתי דוגמאות שפגשתי מקרוב:
דוגמא ראשונה: כאשר נרשמתי ללימודים באוניברסיטת חיפה, בחודש יולי 2006 (קשה לשכוח את זה, זה היה ביום ההולדת שלי ולמחרת פרצה מלחמת לבנון השניה...), המתין לידי במדור הרישום בחור נחמד עם תיק גב שכתוב עליו בגדול "אבירי הזנב הכתום".
מכיוון שהוא לא נראה מבוגר, הנחתי שהוא לא קשור לגלגולה הקודם של הטייסת עת הפעילה מטוסי קורנס.
ואכן, צדקתי. הוא היה איש צוות אויר בטייסת, אשר מפעילה כיום מטוסי סופה. אינני זוכר אם הוא היה טייס או נווט.
לאיזה חוג הוא נרשם? לכלכלה ומינהל עסקים.

דוגמא שניה: שני החברים הכי טובים שלי למדו במכללה למינהל בראשון לציון, בהפרש של שנה.
הראשון התחיל ללמוד באוקטובר 2005 והשני באוקטובר 2006. ביחד עם אחד מהם, התחיל ללמוד קצין תותחנים שיצא לחופשת לימודים והיה אמור לחזור לתפקיד סמג"ד לאחר מכן. הוא התחיל את המסלול המשולב של משפטים וחשבונאות ואם אני זוכר נכון, בשלב מסוים הוא עזב את החוג למשפטים ונשאר רק עם חשבונאות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר