לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בן מאיטליה – אומר בונג׳ורנו, בת מצרפת – אומרת בונז׳ור. קאן מיפן – אומר אוהיו, כשהוא בא לביקור | עברי, דבר עברית והבראת! (אב״י) | מילים ומקורן | שגיאות בתקשורת | חידות היגיון | קורס לימוד לטינית בלעדי לפרש רוביק רוזנטל, אשכול האירוח חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > שפות ובלשנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2010, 20:07
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "האם אתם סובלים מאוובר-יוז בשפה גבוהה?"

גם לי זה קורה. אני אומר דברים כמו "אין לי מושג" כשאני לא יודע משהו או שואל "באיזה הקשר?" כשאומרים לי משהו שנראה לי מנותק מהרצף של השיחה.

אני עובד במקום שיש לי בו חיכוך עם אנשים שאפשר לכנות אותם עמך והרבה פעמים היו חוזרים על המילים שלי כאילו רוצים לומר "הופה, הופה, יש לנו פה איזה משכיל" בנימה מזלזלת.

אני מאוד מודע לזה בעצמי וזה מעניין שאתה מעלה את הנושא. אני אישית, מתוך המקום של המודעות העצמית לעניין, משתדל באופן מודע "להנמיך" את השפה שלי על מנת להשתלב יותר עם האנשים סביבי.

אפילו פה אני מתאמץ להתבטא בשפה פחות גבוה כדי להימנע מלתת לקוראים איזושהי תחושה שקיים רובד של התנשאות להתבטאויות שלי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2010, 17:14
צלמית המשתמש של אור - ors
  משתמש זכר אור - ors אור - ors אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
"אוובר-יוז בשפה גבוהה"? אמור "שימוש מופרז", וכך תחייה שורש תלמודי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "האם אתם סובלים מאוובר-יוז בשפה גבוהה?"

חשוב יותר לשמוע עברית תַּקּינה מכלי התקשורת. הם משפיעים עלינו ועל בנינו באופן בלתי־מודע, לטובה ולמרבה הצער, לרעה.
דרך המלך - לשלב בתכניות הילדים ביטויים מקראיים ("אבחת חרב", כפי שהייתי שומע רק בסדרות שדיבב ערוץ 1 לפני שנים)
או תלמודיים. אם "יטחֲנו" בראש של הבן שלך את הפועל אָבָה (במקום רצה) הוא יתחיל לדבר כך. או לפחות
יבין בלבו מה המשמעות של פסוק פשוט כמו: "וְלֹא אָבוּ הָאֲנָשִׁים לִשְׁמֹעַ לוֹ" (שופטים יט כה).

אלא שהיום, בשיטוט סתמי בערוצי הילדים, אתה שומע בתכנית מדעית: "אני מתחרפנת", "סְתכל"
ואפילו "להוזיז" (מדגסקר). שגיאות אלה הן שגיאות חינם. הן אינן חוסכות הברות. הן מטנפות את התכנית.

כך, כשאין בנמצא תקנה משפטית, הורסים את השפה יותר ויותר. הילדים מציצים ונכווים. אם כבר,
שהמפיקים יְשמרו את השפה כפי שהיא היום, אך בשום פנים ואופן לא ראוי שיעמיקו את הבורות.

ישן 23-09-2010, 17:15
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

כשעבדתי במכירות טלפוניות המנהלת שלי אמרה לי שאני מדבר בשפה גבוהה מדי ולכן אני לא מצליח למכור כל כך טוב. היא הפנתה אותי לאחד הערסים בלי הבגרות שעבד שם והאזנתי לחלק משיחותיו. הוא דיבר כמו שהוא מדבר תמיד, אבל הכפיל את היעדים שלו כל הזמן. ואז הבנתי שהעבודה הזאת לא בשבילי. רוב האנשים ככל הנראה לא חכמים במיוחד (פעמון גאוס).

כשאני מדבר עם חברים אני מדבר מבלי להקפיד על עברית תקנית. כשאני כותב אני כותב בשפה גבוהה. סיפורים ואפילו מיילים בעבודה. מזה דווקא מאוד מתרשמים ממני שם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר