לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2010, 15:15
  עדי ווד עדי ווד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.10
יוצמחצ'יק

זא הניסיון הראשון של תירגום לספר רוסי "Приключения Незнайки и его друзей"

קטקטים מעיר פרחוני

לפני הרבה שנים בעיר קסומה אחת גרו קטקטים.קראו להם ככה כי הם היו מאוד קטנים-כל אחד בגובה של מלפפון קטן.עיר שלהם הייתה יפה מאוד. ליד כל בית צמחו כל מיני פרחים:רקפות,קחוונים,סביונים. אפילו רחובות נקראו כמו פרחים: רחוב פעמוניות, שדרת קחוונים, סמטת דגניות. שמה של עיר הייה-עיר פרחוני. בנו אותה על חוף הנחל שקארו לו נהר מלפפוני מפני שבשני צדדים שלו צמחו הרבה מלפפונים. אחרי הנחל הייה עייר. קטנטנים עשו סירות קטנטנות מקליפת-עץ ,חצו בשיט את הנחל ולקטו פטריות,גרגרים ואגוזים.ללקט גרגרים הייה קשה מאוד, כי לקטנטנים גרגירים היו גדולים מאוד. כדי שלקטוף אגוז הקטנטן המסכן טיפוס על שיח גבוה ועוד גרר מסור כבד. פטריות גם ניסרו. ניסרו את הפטרייה ליד השרשה, אחר-כך חתכו לחלקים וגררו חתיכות קטנות הביתה.

קטנטנים לא היו שווים: חלק מהם היו קטטקטים וחלק-קטקטות .קטקטים התלבשו במכנסיים ארוכים או בשורט עם רצועות. קטקטות אהבו שמלות מבדים פרחוניים ומבריקים. קטנטנים לא אהבו לבזבז זמן לתסרוקות ולכן שיערם הייה קצר. לקטנטנים שיער הייה ארוך- עד המותניים. קטנטנות אהבו לעשות כל -מני תסרוקות יפות, קלעו צמות ארוכות עם סרטים גדולים, צבעונים. רוב הקטנטנים התפארו מאוד שהם קטנטנים ולא היו ידידים עם קטנטנות. וקטנטנות היו גאות שהן קטנטנות אפילו לא רצתו להיות חברות של קטנטנים .עם קטנטנה נפגשה את קטנטן רק שהיא ראתה אותו - ברחה לצד השני של רחוב. וזה טוב שהיא עשתה ככה מפני שרוב הקטנטנים לא יכלו לעבור בשקט על פני קטנטנה ואמרו משהו מעליב ודחפו אותה ומשכו בצמה. בוודאי לא כל קטנטן הייה כאלה, אבל לא הייה כתוב על מצחו מה הוא תיחבל ,וקטנטנות העדיפו לברוח מראש. קטנטנים קראו קטנטנות מגונדרות ורוב הקטנטנות קראו את הקטנטנים מפחידים במכות .

אולי אתה חושב שזה בדיה, שבחיים לא היו קטנטנים כאלו ,אבל אף אחד לא אומר שהם חיים בייננו. זה יכול להיות רק בעיר קסום. בעיר קסום יכול להיות הכול.

בבית אחד שברחוב פעמוניות גרו 16 קטנים-קטנטנים הכי עיקר בניהם הייה קטנטן-יודען. קראו לו ככה כי הוא ידע הרבה מאוד והוא ידע כל-כך הרבה מפני שקרא כול מיני ספרים. הספרים האלו היו אצו על השולחן , מתחת השולחן, על המיטה, מתחת המיטה. בחדר שלו לא הייה מקום שלא היו שם ספרים. בגלל שהוא כל הזמן קרא ספרים יודען התחיל להיות חכם מאוד. כולם שמעו אותו, כבדו אותו ואהבו אותו. הוא תמיד הייה לבוש בחליפה שחורה וכשישב ליד שולחן, רכב משקפיים והתחיל לקרוא – הייה דומה מאוד על פרופסור חשוב.

באותו בית גר רופא מפורסם- גלולון. הוא ריפה את קטנטנים מכל המחלות ותמיד הייה בחלוק לבן ובמצנפת לבנה עם ציצית. ועוד גרו פה מכונאי מפורסם מאוד- מסמרון ועוזר שלו- פטישון, גר סוכרייה מיצמון ,שהתפרסם בגלל אהבתו לכל מיני מיצים ו גזוז עם סירופ. הוא הייה מאוד מנומס. הוא אהב כשקראו אותו בשם פרטי והייה לא מרוצה כש קראו לו מיצמון. עוד גר בבית הזה צייד הדק. הייתה אצלו כלבה קטנה- סדק. וגם הייה אצלו רובה שירה עם פקקי שעם. גר גם צייר פלטה, מוזיקאי מנדולינה ועוד קטקטים: הזדרזן, רטנן, שתקן, סופגנייה ,מפוזרון ושני בנים- מילא ואולי. אבל הכי מפורסם הייה קטנטון יוצמכצ'יק. קראו לו ככה בגלל שהוא לא ידע שם דבר. יוצמכצ'יק הזה תמיד הייה בכובע בצבע תכלת, מכנסיים צהובים, חולצה כתומה ועניבה ירוקה. הוא מאוד אהב צבעים מבריקים. לבוש כמו תוכי כל יום היא הסתובב בעיר, בדה כל מיני סיפורים מומצאים ו וסיפר אותם לכולם. חוץ מזה הוא כל הזמן העליב את קטנטנות.לכן קטנטנות רק כשראו את החולצה כתומה שלו עשו סיבוב פרסה והסתתרו בביתן. אצל יוצמכצ'יק הייה חבר גונקה שגר ברחוב כלניות. יוצמכצ'ק יוכל לפטפט עם גונקה הרבה שעות ברצף. עשרים פעמים ביום הם רבו ועשרים פעמים השלימו.

במאוחד יוצמכצ'יק התפרסם אחרי אירוע אחד.

פעם אחת הוא הסתובב ברחובות עד שהגיע לאיזשהו שדה שהייה בפאתי העיר. לידו עפה חיפושית אביב, שבמקרה נתקלה בו והכה אותו בעורף. יוצמכצ'ק נפל והתגלגל אחורה. חיפושית אביב עפה הלה ונעלמה. יוצמכצ'יק קפץ על הרגליים הביט מסביבו אבל לא ראה שם דבר.

"מי הכה אותי?,-חשב יוצמכצ'יק,-" אולי משהו נפל מלמעלה?"

הוא העלה ראשו הסתכל למעלה, אבל שם לא הייה שום דבר. רק שמש זרח מעל הראשו של יוצמכצ'ק.

זאת אומרת שמשהו נפל עלי משמש,- החליט יוצמכצי'יק,-"אולי חתיכה גדולה נשברה משמש והכה לי בראש."

הוא הלך הביתה ופגש ידיד אחד-חרוזון. חרוזון הייה אסטרונום מפורסם. הוא ידע לעשות זכוכיות מגדלת מרסיסי בקבוקים שבורים. כאשר הוא הסתכל על כל מיני חפצים דרך זכוכיות מגדלת הם נראו יותר גדולים. פעם הוא לקח כמה זכוכיות כאלו ועשה משקפת גדולה. במשקפת הזאת הוא יוכל לרואת את ירח וכוכבים. ככה הוא הפך לאסטרונום.

"שמע ,חרוזון,"- אמר לו יוצמכצ'יק,- תבין איזה אירוע קרה: חתיכה גדולה נשברה משמש ונפלה על הראש שלי ."

"מה אתה אומר,יוצמכצ'יק,"- גיחך חרוזון-" אם חתיכת שמש נשברת משמש היא הייתה רומסת לך לגמרי. הרי שמש גדולה מאוד. היא יותר גדולה מכד-הארץ."

" לא יכול להיות "- אמר יוצמכצ'יק-"לפי דעתי שמש לא יותר גדולה מצלחת"

" זה נראה ככה, כי שמש מאוד רחוקה מאיתנו. שמש-זה כדור ענק וחם כאש. זה מה שאני ראיתי במשקפת שלי. אם חתיכת שמש הייתה נופלת כל עיר שלנו הייתה נהרסת."

"הוי, אני לא יודעתי ששמש כל-כך גדולה!. אלך אספר לכולם – אולי הם גם לא שמעו על זה. ואתה בכל זאת תסתכל על שמש אולי היא חסרת חלק.

יוצמכצ'יק הלך הביתה ובדרך לכל אחד שהוא פגש סיפר: "אחים, אתם יודעים שמש- היא כל- כך גדולה, היא יותר גדולה מכדור- ארץ. ומשמש התנתק חלק ועכשיו הוא עף עלינו. עוד מעט הוא ייפול וימחץ אותנו. אם לא מאמינים תשאלו את חרוזון.

כולם צחקו מפני שידעו על הלשון של יוצמכצ'יק – הוא פטפטן ושקרן. אבל יוצמכצ'יק הגיע הביתה כמו טיל וצרח: "תנצלו,אחים! חתיכה מתקרבת!"

"מה זה –חתיכה?"- שאלו כולם.

" חתיכת שמש. היא התנתקה ממקום ועוד מעט תפעול על ראשינו וזהו- זה – סוף עצוב לכולם. אתם יודעים מה זה שמש- היא יותר גדולה מכל כדור- הארץ שלנו!"

" מה אתה בודה?''

" אני לא בודה שום דבר. אם לא מאמינים לכו תשאלו אצל חרוזון. הוא סיפר לי שראה את זה במשקפת שלו."

כולם יצאו החוצה והתחילו להסתכל על שמש. הסתכלו, הסתכלו עד שדמעות התחילו לטפטף מעיניהם. עיניהם דמעו כל כך חזק שקטקטים לא ראו שום דבר, אפילו נראה להם ששמש באמת חסרת חלקה. ויוצמכציק המשיך לצוק: "מי שיכול- תנצלו! צרה! צרה!"

כולם התחילו לתפוס חפציהם: פלטה אסף מכחולים, מנדולינה- כלי- נגינה שלו: וכינור, ובללייקה, וטובת נחושת. רופא גלולון חלף על פני כל הקטקטים, הוא חיפש קופסה של עזרה ראשונה. סופגנייה תפס את מטרייה ומגפיים וכבר יצא משער בית. אבל פתאום נתפשת קולו של יודען :"תירגעו, אחים! לא קרה כלום. מה, אתם לא יודעים שיוצמכצ'יק- טרה-לה-לה? זה הכול רק בדיה שלו."

" לא נכון! לא נכון!",-צעק יוצמכצ'ק,-" לכו לשאול אצל חרוזון."

כולם רצו לחרוזון וכאשר הבינו שיוצמכצ'יק באמת בדה הכול, התחילו לצחוק ואמרו ליוצמכצ'ק "אך אנחנו יוכלו לאמין לך? מוזר!"

" אני גם מתפלא", ענה יוצמכצ'ק,-"גם אני התחלתי לאמין."

נו,אך ? באמת מצחיק הקטנטן הזה ויצמכצ'יק .

נערך לאחרונה ע"י עדי ווד בתאריך 01-11-2010 בשעה 15:21.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר