לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2010, 21:53
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
הפרדת אדמות בין מעגלים (בעיקר דיגיטלי ואנלוגי) + sense ground

יש באלקטרוניקה את הקטע של הפרדת אדמות בעיקר כשבאותו השרטוט יש שילוב של מעגלים דיגיטאליים ואנאלוגיים.
רציתי להבין מה הסיבה. קראתי כאן ובהרבה מקומות אחרים אבל אני עדיין לא מרגיש שאני מבין את זה וזה ממש מציק..

קודם כל אני מניח שההפרדה רלוונטית ומומלצת לכל שילוב של מעגלים הפועלים בתדרים שונים (לדוגמא שילוב של שני מעגלים דיגיטליים הפועלים לפי השעונים 100MHz ו-300MHz).
פשוט, בדר"כ מציינים דיגיטלי ואנאלוגי כי הרעשים שהמעגל הדיגיטאלי יוצר, מפריעים משמעותית למעגל האנלוגי הרגיש (מסיבות ברורות...), ולכן בדר"כ זה מודגש בשילוב מעגלים כאלו.

הסיבה שיש הפרדת אדמות (או איחוד אדמות בנקודה אחת בלבד) היא כדי למנוע מעבר של רעש ממעגל דיגיטאלי לאנאלוגי.
הרעש נוצר בגלל ההיגב הגבוה שיש למוליך בפעולה בתדר הגבוה של המעגל הדיגיטאלי.
כשהרעש של המעגל הדיגיטאלי נשאר במעגל הדיגיטאלי - הוא אינו מובחן כי הוא הרי קיים גם בקו אספקת המתח של המעגל הדיגיטאלי (יש קיזוז..).
אבל כשהאדמות הדיגיטאליות והאנלוגיות מקוצרות זו לזו ללא אבחנה, אז הרעש הדיגיטאלי מומחש גם על האדמות האנלוגיות (ללא "ידיעת" קו אספקת המתח האנלוגי) ולכן זה מורגש במעגל האנלוגי כרעש.

מודה להסבר אם הבנתי לא נכון.

ודבר אחרון - האם המושג "sense ground" מקושר בדיוק לנושא הנ"ל? (עשיתי חיפושים)

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 20-10-2010 בשעה 21:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2010, 17:27
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "הפרדת אדמות בין מעגלים (בעיקר דיגיטלי ואנלוגי) + sense ground"

תודה לכם!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
איחוד קווי אדמה נעשה בנקודה בודדת (גם אם מדובר במעגל אנלוגי נטו) כדי לא ליצור לולאות באדמה ולמנוע רעשים ממוליכים אחרים.
האיחוד רלוונטי רק ל-PCB אם כך, לא? יענו ב-PCB הלולאות באדמה נוצרות בגלל קיבולים פרזיטים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
אני אישית לא מכיר כלל או המלצה להפריד אדמות עבור מעגלים בתדרים שונים. יכול להיות שמדובר גם על מעגלים שעובדים עם אותות בהספקים שונים בסדרי גודל?
גם אני לא, זה פשוט היה ההשערה שלי בגלל שהמליצו להפריד אדמות בין דיגיטאלי ואנאלוגי, כאשר הודגש שהדיגיטאלי כמובן עובד בתדר מהיר יותר מהמעגל האנלוגי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
1. במעגל דיגיטלי הרעש נובע בעיקר מהזרמים הגבוהים שזורמים בזמני המעבר. לא בגלל ההיגב של המוליכים.
האם אפשר להמשיך את המשפט הזה ולומר שבמעגל דיגיטאלי הרעש נובע מהזרמים הגבוהים המתקיימים בתדירות גבוהה? (דגש על התדירות הגבוהה...)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elim
2. למעגל הדיגיטלי הרעש לא מפריע כל עוד הוא לא גורם להחלפה של מצב לוגי. לא בגלל "קיזוז" שלא קיים.
כן.
ניסיתי להסביר כיצד אני מבין את הביטוי של הרעש במעגל השני (לדוגמא רעש דיגיטאלי במעגל אנאלוגי), לכן השתמשתי במילה "קיזוז" של האדמה במעגל מסוים אל מול אספקת המתח שלו.

האם קיים מצב בו הזרמים במעגל דיגיטאלי כ"כ גבוהים עד כדי כך שזה יוצר רעש הגורם להחלפה של מצב לוגי?
האם במצב כזה הגורם העיקרי הוא תדירות העבודה או צריכת הזרם הגבוהה או שניהם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:45

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר