לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2010, 22:58
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני לא ממש מבין את החוק, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני לא ממש מבין את החוק, אני מבין שאסור לקחת עמלה על תשלום שהוא לא דרך האינטרנט, השאלה אם החוק גם עובד הפוך - האם מותר לתת הנחה על תשלום דרך האינטרנט?

אתה מודע לזה שזה בדיוק אותו דבר, נכון? זה לא משנה איך אתה קורא לזה אם באינטרנט זה עולה פחות. או שלא דרך האינטרנט יקר יותר, או שכן דרך האינטרנט זול יותר, עדיין מתקיים אי השוויון:

דרך האינטרנט < לא דרך האינטרנט ...

לדעתי זה אבסורד, בייחוד בגלל שלא לכולם יש אינטרנט, וזה לא שוויוני. וגם אם יש לך אינטרנט, זה עדיין לא שיוויוני כי אתרי הממשלה נבנו בשיתוף עם חומרי הלימוד של מיקרוסופט, ולכן לא מעט מהם דורשים שגם תרכוש מערכת הפעלה שעולה 150$ לפחות (כדי להשתמש בדפדפן היחיד שקיים רק במערכת הפעלה אחת בעולם) כדי להשתמש באתר, וזאת בנוסף לעלות המחשב והאינטרנט... (שהרי דרך סלולרי, למשל, לא תוכל, כי כאמור האתרים מתוכננים שיעבדו רק על דפדפן מסויים שרץ רק על מע"ה מסויימת)

ומי שאין לו שום סוג של אינטרנט? בין אם משיקולים כלכליים ובין אם משיקולים של אי בזבוז זמן / חינוך? למה הוא צריך לשלם יותר?

ומי שלא מעוניין לתת פרטי אשראי באינטרנט בגלל אבטחת מידע של המחשב שלו, או של המחשב שאליו הוא נותן את פרטי האשראי? (בכל זאת, מדינת ישראל בחרה משום מה במערכת עם הכי הרבה בעיות אבטחת מידע חמורות בהסטוריה) ?

ומה אשם מי שלא מצליח להסתדר עם האינטרנט? או עם מענה קולי אוטומטי? (בייחוד אוכלוסיה מבוגרת) ?

למה כולם אשמים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2010, 09:14

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יש מסלולים ישירים אחרים."

לא מכיר את המכונות האוטומטיות שמאפשרות תשלום בבנקים - לשלם ל... מי בדיוק? איך? המכונה הזו ממומשקת לכל החברות בארץ דרך קסם?

וגם אם כן - אני לא מבין למה אני צריך ללכת לאנשהוא בשביל לשלם...

מענה קולי אוטומטי זה מצויין, וכתחליף אליו, מענה אנושי למי שלא מסתדר. תאמין לי שאף אחד לא נהנה להמתין על הקו, ומי שיכול לעשות מה שהוא רוצה אוטומטית במענה הממוחשב, יעשה זאת מבלי לחכות (כמובן, בהנחה שזה יעבוד כמו שצריך; מישהו צריך לאפיין את המערכת הזו, וראוי שייקבע סטנדרט שימושיות...)

אתה מוזמן לקחת כדוגמא קלאסית את המענה הקולי של FedEx ארה"ב (הטלפון שלהם - +1800-GO-FEDEX) - שעונה כמענה קולי ממוחשב עם זיהוי קול הלקוח, ובמקרה שהמערכת נכשלת בזיהוי הקול ולא מצליחה להבין מה המשתמש רוצה - הוא מועבר אוטומטית לנציג אנושי. זה - שירות.

ישן 14-10-2010, 10:50

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חברות רבות נותנות הטבות על שליחת מייל במקום תדפיס בדואר."

כפי שכבר אמרתי, אני לא חושב שזה אמור להיות זול יותר לכולם. לחברה יש כל מיני עלויות, זו אחת מהם.

תמחיר של לקוח הוא אף פעם לא בדיוק העלות שלו + % רווח מוגדר.

מי שמוכן לקבל במייל, יהיה מוכן לקבל במייל גם אם זה לא יהיה לו יותר זול (עובדה שהבנקים עושים את זה; לא זכור לי שהורידו לי את העמלה השערורייתית על זה שאני מאפשר לבנק להרוויח על ידי שאני שם את כספי אצלו - בעקבות מעבר לקבלת הודעות בדוא"ל. מה עוד שהרבה יותר קשה לעבוד עם פורמט זה בתור מסמך משפטי מאוחר יותר...)

ישן 14-10-2010, 11:02

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מחברת האשראי קיבלתי כמות נאה של נקודות בגלל שעברתי למייל במקום תדפיס."

מי אמר שזה שונה?

מה שאני אומר הוא שמדובר ב win win situation. אף אחד לא אוהב להתקל בפקידים. שיעשו אתרים נוחים באינטרנט, שעובדים ללא תקלות (כן, גם אם זה אומר, שומו שמיים, לא לכתוב אותם בסביבה הארורה העונה לשם "דוט נט"...) - ואנשים יעדיפו להשתמש בסביבה זו, כי זה יהיה יותר נוח להם. הלקוח מעדיף, הבנק חוסך זמן פקידים (שוב - יש תנאי חובה שהאתר יעבוד כמו שצריך, שלא נצטרך להתקשר לתמיכה ושוב להעסיק פקידים...). שני הצדדים מרוויחים. הבנק אפילו לא חייב לתת הנחה. את ההנחה הוא יכול לקחת לעצמו בשורת הרווח על זה שהוא עשה מעשה כלכלי חכם (השקיע באתר כדי להעמיס פחות על הפקידים. בעולם העסקי קוראים לזה ROI מהיר...). אם הבנק רוצה לתת הנחה - ת'פאדל, שיתן לכולם, זה לא קשור למי עושה פעולה דרך האתר של הבנק.

אבל הבנק רוצה להמשיך להעסיק את הפקידים שלו. כל פעם יש פעולה חדשה שהם מחליטים שצריך להגיע לסניף בשביל לעשות אותה (או לחתום שאתה מסכים שיאפשרו לך את זה דרך האינטרנט. כמובן שחייבים להגיע לסניף ולבזבז זמן פקיד. פקס? לא שמענו על ההמצאה הזו. מה זה ? ). אז איך אומרים... עשה לי טובה...

ישן 14-10-2010, 12:13

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מי קבע שאף אחד לא אוהבים להתקל בפקידים?"

אתה מדבר עכשיו על אנשים חולים, לא על אנשים נורמלים... בכיוון הזה אתה יכול ללכת רחוק מאוד.

אשר ל"איסור" לתת הנחה, זה בדיוק מה שאתה לא מבין - זו לא סתם הנחה, כי לא כולם יכולים לקבל אותה. ובנק זה שירות שנכפה עליך במדינה. יש הרבה מאוד דברים שאתה לא יכול לעשות, גם אם תרצה, כי אין אלטרנטיבה לבנק (ולבירוקרטיה שלו), כי ככה דברים עובדים במדינה שלנו.

ברגע שנותנים ללקוח מסויים "הנחה", בעצם אומרים "שמע, זה כמה שאנחנו באמת אמורים לקחת על השירות הזה", והלקוח שלא מקבל הנחה, הוא בגדר מקבל סוג של קנס על שימושו בנותן שירות, שהוא חלק משירותי הבנק, ושמשלמים עליו. (שמעת פעם על "עמלת שורה" ? מי בדיוק עומל על זה? שיממנו את הפקידים משם... תאמין לי שלא חסר להם כסף).

איכשהוא גלשנו מהנושא המקורי, שנראה לי שהוא בכלל שונה, והוא על ה"מחיר מיוחד באינטרנט" של חנות אמיתית...

ישן 14-10-2010, 12:35
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לא מעט אנשים חולים במחלה הזאת.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מדבר עכשיו על אנשים..."

רוב המתנגדים לשימוש באמצעים מקוונים לא עושים זאת מחוסר יכולת להשתמש בשירותים אלו אלא בגלל שחסר להם ה"יחס האישי".

מי קבע שהנחה חייבת לכלול את כולם?
יש הנחה לחברי מועדון, יש הנחה לאנשים שמשלמים במזומן (שטרות), יש הנחה לאלו שאוספים את המוצר מהחנות לעומת אלו שאוספים אותם מסניף הדואר לעומת אלו שמקבלים את המוצר עם שליח עד הבית.

מי שצורך שירות שיקר יותר לתפעל אותו, מדוע שאני, שמשתמש בשיורת זול יותר, אסבסד לו את השירות (כלומר, שנינו נשלם את אותו המחיר)?

אם הצעת החוק היתה קביעת אוכלוסיה שתקבל את הנחת השירות המקוון גם אם התשמשו בשיורת אנושי (לדוגמא, קשישים, הייתי מסכים.
אבל כאשר מדובר בחוק גורף, אני מוצא בכך טעם נפגם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר