לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2010, 14:39
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "צודק בכל מילה. יחד עם זאת,..."

אני מאוד מעריך ומקבל את דעותיך, אבל שאלה לך, מה הם לדעתך המחלוקות הפנימיות שיש בעמינו? האם לא אחד מהם זה המחלוקות הנשנות בין חרדים לחילונים? בין מתנחלים ימנים לשמאלנים? אם כן, מדוע אתה משתדל בדרך כלל שאתה מציג סקופ על החרדים, לדבר בדרך זולה שמעוררת פרובוקציות לפעמים כאן בפורום כנגד הציבור הזה, והשנאה ואש המחלוקת בוערת בלבם של הגולשים אולי כתוצאה מזה? אני לא מתכוון לפגוע בך חס וחלילה, רק שאלה תמימה שאני מעוניין שתענה עליה.

אם לדעתך אני טועה וחזרת בך מדעותיך אז, קבל את התגובה כאינה קיימת ואני מצטער.

נערך לאחרונה ע"י hanamer בתאריך 24-10-2010 בשעה 14:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2010, 22:44
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אני חושב שמחלוקות הפנימיות שלנו בנויות מכמה רבדים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "אני מאוד מעריך ומקבל את..."

על פי סדר העדיפויות שלי הן:
1. מחלוקת בין מזרח למערב. טרם השתחררנו מהג'ין העדתי הנמצא כלוא בבקבוק וכל אימת שרוצים להלך אימים עם החלטה כזאת או אחרת, השד העדתי משוחרר מן הבקבוק ואחר כך צריכים מאה חכמים להוציא את האבן שטיפש אחד השליך לבאר. המחלוקת בין המזרח למערב שייך לכלל האוכלוסיה וקיים באותה מידה גם בעדה החרדית.
3. בין העושר המופגן לבין מעוטי היכולת - כאן מוטל על הכף החוסן החברתי, כאשר ישנן שכבות בעם הזה הרעבות ללחם. בעוד שאצל שועי המדינה עושר מופגן ומטורף. ובמיוחד, כאשר קבוצה קטנה שולטת על השיבר של המדינה.
4. מחלוקת בין חרדים לחילונים. אין על זה מה להוסיף מכיוון שאין כמעט יום שאשכול כזה לא עולה ובסך הכל אנו בפורום מבטאים את רחשי ליבו של העם על כל פלגיו.
5. בין השמאל לימין. גם על כך נשפכו טונות של מילים.

כל אלה מסמרים בארון המתים של כל מדינה, אם אינה יודעת להיפתר מהם.
ישן 24-10-2010, 16:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני סבור שבדיוק ההיפך - הקרע הפנימי כאן הוא הדבר היחיד שיכול להביא למיטוטנו כאן
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "המחלוקות הפנימיות"

צריך להבין, המדינה הזו היא נס-מעשה-ידי-אדם. מדובר בתנועה לאומית של עם נרדף, מפוצל ומפורד,
שבתוך חמישים שנה מרגע הקמתה, הצליחה להקים מדינה ריבונית בלב אזור עויין, לעמוד על נפשה במשך
למעלה מחצי מאה - ולשגשג.

זו תופעה יוצאת דופן בהיסטוריה האנושית. אלא מה? סיפורים מקבילים (פחות מלהיבים בהקשר של נצחון
הטוב על הרע, ויותר רלוונטיים בהקשר של עם במצור) מלמדים שהדרך הטובה ביותר למדינה במצב כזה
לחדל מלהתקיים, הוא לאבד את האמונה בצדקת הדרך. מדינת ישראל חזקה צבאית מיריבותיה, אלא ברגע
שהיא לא מאמינה בזכותה להתגונן - אין לה סיכוי לשרוד, שכן לא תפעיל את האמצעים הנחוצים להישרדות,
יהיו אשר יהיו.

כאשר מח"ט מוצא עצמו מול חקירה פלילית על פעילות בלהט הקרב. כאשר לוחמים עומדים לדין על פעילות
בלהט הקרב - יש בעייה בסיסית.

אין לנו את הפריווילגיה לשבת ולהתחיל לחלק כל מלחמה ל387369832 אירועים נפרדים שיש לבחון כל
אחד מהם בהתאם לאמנת ז'נבה, או למגילת בצלם. ברגע שיש בתוכנו גורמים רבי השפעה שדוחפים לכך,
ומצליחים בדחיפתם - אזי קיומנו מוטל בספק.

עלינו להבין - רובו העולם תמיד יהיה שמאלה יותר מהשול השמאלני ביותר שלנו, כיוון שאין להם סיבה
להיות יותר קתוליים מהאפיפיור. אם גדעון לוי אומר שאנחנו רוצחי המונים - אין הרבה בריטים שיטרחו
לציין שמדובר בשקרן שלא מייצג כאן כלום. רובם יגידו "אהה! עיתונאי ישראלי מודה בכך!".

זו בעייתנו, והיא רק גדלה כיוון שמחנה גדעון לוי אינו זניח כפי שהיה. רוב התקשורת הישראלית אמנם
לא רואה עצמה כגדעון לוי, אבל הוא ה-ר-ב-ה יותר קרוב אליהם מאשר, נניח, הממשלה הנבחרת של
ישראל - והעמדות שלו זוכות לביטוי נרחב בהרבה מאשר אלה של, נאמר, 70% מהציבור היהודי כאן...

מי שחושב שמדינה יכולה להתקיים כאשר גורמים רבי עוצמה והשפעה בתוכה, מתחילים להסס לגבי
עצם זכותנו להגן על עצמנו כראוי - משלה את עצמו.
מהבחינה הזו, כל האיומים בעולם הם גרועים פחות מהאיום שנובע מכך שיש כאן אנשים ששכנעו עצמם
שהם אשכרה חיים בסקנדינביה (של פעם, לא זו של ימינו שנראית כמו שכם...) ושבעיותינו הביטחוניות
יכולות להידון בשלווה ובאובייקטיביות (לכן יכתבו "צה"ל טוען" ו"הפלסטינים מדווחים", למשל).

בעיית הביטחון הראשית של ישראל היא שיותר מדי ישראלים מתחילים לפקפק בצדקת טענות הבעלות
שלנו על הארץ. הפקפוק הזה מחלחל החוצה - וממנו (ורק ממנו) יכולה לנבוע כל לגיטימיות של קמפיין שרואה את הקמת
המדינה, כעוול היסטורי.
ישן 24-10-2010, 18:04
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
אולי אני חיי ב לה לה לנד
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני סבור שבדיוק ההיפך - הקרע הפנימי כאן הוא הדבר היחיד שיכול להביא למיטוטנו כאן"

אבל למרות הכל איני סבור שההנחה שלך הגורסת כי יותר מדי ישראלים מתחילים
לפקפק בצדקת טענות הבעלות שלנו על הארץ, נכונה, למרות שניתן לטעון שגם עשרה
הם יותר מידי.
עקב האכילס, כפי שאני רואה את המצב, נובע ממספר גורמים שאינם קשורים לעצם
פיקפוק או אי הפיקפוק בצדקת טענותנו, ביניהן אפשר למנות את תחושת חוסר הבטחון
הקיומי המרחף תמידית (מאז ומתמיד) מעל ראשנו, הפיכת החברה בישראל לחברה
מקוטבת כלכלית ונהתנתנית, שלמרות המאמצים, כביכול, נכשלה ונכשלת נחרצות בעזרה
ל וקידום השכבות החלשות בה. כשעמודי התווך בחברה מרפדים לעצמם אלטרנטיבות קיומיות
בין הררי החמאה האירופית וסיר הבשר האמריקאי, אין לכך, ברובה המכריע של התופעה,
קצה קצהו של קשר לאידאולוגיות או פיקפוקים בצדקת טענותנו.
על כך, לדעתי הקצת מלומדת, לגדעון לוים יש השפעה שולית, אם בכלל ובכל מקרה דבריו
מתקבלים באהדה בקרב המשוכנעים בלוא הכי ולא בקרב ידידנו או חסרי הדיעה והאכפתיות.
הגוש האידאולוגי של ממש אינו מונה אפילו רבע מכלל האוכלוסיה ואת מרבית יתרת ה"בלתי מפקפקים"
יהיה לך קשה מאוד לשכנע היום לחזור לתקופת המשלטים, הקוקו והסראפן.
ההתעצמות הצבאית של המדינות האויבות לנו, הכוללות אפשרות חימוש גרעיני בידי פסיכופטים דתיים,
אינה מבשרת טובות, למרות שכוחנו במותננו,היא מדירה שינה בהרבה בתים בישראל. יש לכך השלכות
ותהיינה לכך השלכות מרחיקות לכת, שלא ניתן להתעלם מהן.
ישן 25-10-2010, 07:25
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "ומר רוג ידידי רחוק מלהיות צדיק"

הכוונה שעומדת בדרך כלל מאחורי משפט כזה היא "כל אחד והאמת שלו".
אם לשיטתך הדברים הם כפי שאתה חושב - יבושם לך, אחרים יכולים לחשוב אחרת. זהו אגב וויכוח פילוסופי עתיק כמו ימי האנושות.
קשה לבוא ולשכנע מישהו אם יש או אין אלוקים.
לשיטתי, אם בתוך הכאוס האנושי קיים גורם אחד שמבחינתי תקרא לו איך שאתה מבין, שהוא שמתווה לך את הדרך ועל פיהן אתה בוחר את אמות המידה שלך, אזי גם אתה מאמין.
יהדות כפי שאני מכיר אותה אינה זקוקה למתווכים וסרסורים לדבר האלוקים, היא מתקיים בין אדם למקום ובין אדם לחברו ואם תחפש סימוכין, תמצא אותם כמעט בכל פרשיה בתורה.
הפרשנות היא כבר דבר אחר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:15

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר