לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2010, 11:26
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אצלנו בעבודה יש ניידים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
(שוב, אנחנו מדברים רק על זמן העלייה, בד"כ למהירות הריצה עצמה של התוכנות אין שום קשר למהירות ה-HD).

או! נראה לי ש(אם הבנתיך) קלעת לנק' נכונה וחשובה עבורי.. מעבר לעליית מחשב והתוכנה בתוך שניות בודדות...

אני רוצה לזרז פעולות (המרות תמונה) בתוכנה של לייטרום (כמה מאות תמונות לוקח לי זמן מסוים) זה אפשרי במעבר לSSD?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2010, 11:30
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=RP.] (שוב, אנחנו..."

כל גישה למערכת קבצים שסורקת ומחפשת דברים, הופכת להרבה יותר מהירה, שלא לדבר על מהירות הקריאה עצמה, שגם גדלה

אבל זה מהותי יותר ב SSD-ים יוקרתיים, לא השטות ששמים בניידים. זו הסיבה שאני קניתי את ה X25-E...

להעלות וידאו של המע"ה עולה?

נ.ב. יש תוכנה בלינוקס שממפה את כל הקבצים בכונן הקשיח, כדי לחפש ברשימה במהירות הבזק. שים לב כמה זמן לוקח לה לרוץ אצלי:
קוד:
# time updatedb real 0m0.797s user 0m0.249s sys 0m0.540s

לצורך ההשוואה, המחשב השולחני שלי בעבודה עם דיסק קשיח חצי טרה מדגם HDS725050KLA360:
קוד:
# time updatedb real 2m15.426s user 0m0.550s sys 0m2.530s

ישן 01-11-2010, 09:24

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "כמה זמן הוא יחיה בשימוש..."

אתה שואל מה הערכים, או איך מחשבים אותם?

ה MTBF של הכונן שלי, ה Intel X25-E, הוא 2 מליון שעות עבודה. חישוב פשוט (בהנחה שאני מספיק עירני) מראה שמדובר על 228 שנה. זה נשמע לי מספיק גם אם זה יהיה רבע מזה.

האמת שגם ה Samsung Spinpoint F3 שלי הוא בעל נתון מרשים: 1.2 מליון שעות עבודה (או 136 שנה בממוצע...)

העניין אבל, כאמור, הוא מהות ה failure כשהוא קורה (בכוננים קשיחים יש נטייה למוות מלא של כל המידע ללא סימנים מוקדמים...) ואל תשכח שכשאתה עושה RAID0, אתה מחלק את ה MTBF למספר הדיסקים ששמת...

ישן 01-11-2010, 20:43

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "כי העצמים המרחפים הם בני 50..."

50 שנה של הרכיב הכי מתקלקל במחשב...

הרכיב אכן "נשחק" אבל יש כל מיני אלגוריתמים שדואגים שהכתיבה על כל תא ותא תהיה מינימלית (שיהיה כמה שפחות מחזור). ורכיבים איכותיים עולים יותר כסף. אתה מכיר את השמועות אודות הרכיבים הזולים, דוגמת מה שיש ב Disk On Key. לא מדובר באותה קלאסה... וודאי שלא באותם הביצועים.

אבל הדבר החשוב ביותר הוא שגם כשתא מתקלקל, אתה מודע לכך, כי הקלקול נחזה מיידית והמידע יכול להיכתב במקום אחר, מידע לא ילך לאיבוד אחרי שכבר נכתב בהצלחה, כך למיטב ידיעתי. (אא"כ מת לך הבקר שעל הכונן, וגם אז, אפשר פשוט להחליף אותו במעבדה, וזה לא נזק למידע...)

ישן 01-11-2010, 18:57
צלמית המשתמש של A_Netanel
  משתמש זכר A_Netanel A_Netanel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.01
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "ב 400 שקל אפשר להרכיב פתרון אחסון טוב"

אני לא משווה יתירות. אני גם לא מחפש יתירות במערכת ההפעלה שלי. לא בבית לפחות.
יתירות חשובה לי בבית עבור האחסון של הסרטים והתמונות שלי. שם אני גם לא צריך מהירות.

אבל כאשר משווים מהירות, גם של IO רצוף, וגם של IO אקראי וקטן (שזה מה שמערכת ההפעלה עושה בעיקר), SSD מובילים בפער של מאות אחוזים.

שוב, אני חוזר ואומר, זה לוקסוס. אני מבין שכואב הלב (והכיס) כשבמחיר של כונן SSD של 120GB , אפשר לקנות דיסקים סטנדרטיים בנפח 4T. אבל כפי שאדם שחשובה לו חווית המשחק ישקיע אלף שקלים וצפונה בכרטיס גרפי איכותי. עבור אדם שחשובה לו מהירות ושטף העבודה, שווה להשקיע סכום דומה בכונן SSD.

אני אצטט את anand מהאתר anandtech:
I’ve argued that an SSD is the single best upgrade you can do for your computer, and I still believe that to be the case.

אגב, עכשיו ראיתי שנעשה השוואה בין שני כונני SSD ובין שמונה כוננים סטנדרטיים בRAID10:
http://www.anandtech.com/show/3849/...-for-enterprise

לא חדש, אבל חדש לי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
Pinky: Ha ha ha ha, Troz!
Brain: What is troz?
Pinky: Why that's Zort in a mirror. Huh huh, Troz!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:32

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר