לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2010, 11:43
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
חשוב להזכיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "פרופ' נצר - הארכאולוג חוקר ההרודיון נפטר לאחר שנחבל קשות בתאונה באתר"

אהוד נצר היה אדריכל, לא פחות משהיה ארכיאולוג. הוא היה המתכנן (יחד עם סעדיה מנדל) של שיקום יפו העתיקה, ושל שכונת ימין משה בירושלים. ומבנים נוספים - שאנסה להשיג עליהם מידע. רק לאחר כמה שנים בהן עסק בארכיטקטורה ובתכנון ערים - הוא חזר ללימודים ולמד ארכיאולוגיה, וכמובן הגיע לדרגה בכירה מאד גם בעולם "החדש" (מבחינתו).
אחד המאפיינים הבולטים, מבחינתי, של עבודתו היא העובדה שהיה ארכיטקט. הוא התלהב מהורדוס, ומארמונותיו, בגלל הארכיטקטורה שלהם (מפליאה ומצוינת, אגב. ככל הנראה הורדוס לא היה רק בנאי מוצלח, אלא גם אדריכל מעולה) ולא - כפי שהרבה אחרים העוסקים במקצוע - רק בגלל עתיקותם.
הבנתו הטובה את הארכיטקטורה הביאה אותו לשאוף ולהבין לעומק את כל האתרים בהם חפר - ולהסתכן בניחושים שרק הוא יכול היה לנחש.
ועל אף השמחה התיאורטית השורה כרגע בעולם הבא, קצת יותר עצוב לנו כאן, בעולם הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2010, 19:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איש רגיל ונחמד להפליא: בלי מניירות והצגות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "פרופ' נצר - הארכאולוג חוקר ההרודיון נפטר לאחר שנחבל קשות בתאונה באתר"

פשוט אדם טוב שפוגשים בדרך, או בכוונה. היה לי הכבוד לעבוד תחתיו, בין השאר במשלחת חפירות ציפורי כשנחשפה "עיר הפסיפסים" בעיר התחתונה, אבל מעבר לכל העבודה, או הסיורים וכמה שיחות, אני פשוט זוכר אותו כאיש הנוהג בטרנספורטר ווקלסוואגן אי שם בגליל התחתון ועוצר מיוזמתו לנער ההולך בשמש לצד כביש משני עם שק שינה מגולגל בתרמיל ושואל לאן "אפשר להקפיץ". מי שמצוי בטיילות רגלית, יודע להעריך את אלה העושים זאת. מי שמכיר "אנשים עסוקים" ובטח מהאקדמיה, יודע עוד יותר להעריך את אלה מביניהם שזוכרים להיות איש פשוט גם כשיכולים להרשות לעצמם לא להיות כאלה. זה הארכאולוג הבכיר והידוע הראשון שפגשתי ככה באמצע הדרך, ובכלל, וזו הייתה התחלה טובה.

ישן 30-10-2010, 05:44
  דני אבוחצירה דני אבוחצירה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.10
פרופסור אהוד נצר

אני עובד עם פרופסור אהוד נצר על תכנון השימור והשיחזור של החדר המלכותי והתיאטרון בהרודיון.
ההלוויה אתמול היתה עצובה מאוד.קשה לי לעכל את עובדת לכתו מבלי לחזור.
כעת אנו בהרודיון צריכים להמשיך ולהגשים את אשר לקחנו על עצמנו ביחד עם אהוד.
התכנון והגשמת הביצוע בשימור ושיחזור התא המלכותי עם הפרסקאות המדהימות שבו יהיו מלווים בתחושה עזה של נוכחותו של אהוד על מחשבותיו וגישתו לפרויקט אופן ביצועו וצורת חזותו בסיומו.
יודע אני שהתחושה הקשה תתעצם עם סיומו של הפרויקט לכשיתגשם ואהוד לא יהיה נוכח יחד אתנו לראות את פרי עמלו.
לראות את שמחתו של אהוד עם הגעת אנשים רבים למקום תוך חוויה והתוודעות למקום אמיתי שהוא חלק מההיסטוריה של עמנו כאן.
חזק ואמץ למשפחתו של אהוד, משפחה נפלאה שאני מכיר בימים קשים אלה.
ישן 30-10-2010, 06:31
  irir irir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
לזכרו

פרופסור אהוד נצר ז"ל, היה נינו של יצחק אייזיק בן טובים, איש ירושלם. יצחק כתב בערוב ימיו ספר הגיגים, תולדות משפחתו, והילכות אבלות אשר ביקש מילדיו לקיימם לאחר פטירתו. אני מצטט מפרק הנקרא הספד:

"בספרי המחקר האדם נקרא עולם קטן בפני עצמו, בהיותו שליט ורק על רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו שנשמעים לו כעבדים נרצעים. והוא גם משכן קדוש גם להנשמה הקדושה שבחרתהו למושב לה מיום הולדתו עד שובו לקבר! והוא שורר בביתו ומושל בכל אשר לו. וכבר מצד זה לבד הוא ראוי להספד כי יצטערו עליו, כעל ספינה שאבדה קברניטה, נטרפה בים סוער וירדה מצולה"

נערך לאחרונה ע"י irir בתאריך 30-10-2010 בשעה 06:46.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר