לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2010, 05:40
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
נשקים כאלה לא יעילים (כיום) ולכן יש מעט מחקר ופיתוח בעולם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חםדקפי שמתחילה ב "כלי נשק חשמליים\אלקטרומגנטיים"

לנשקים כאלה יש מעט יתרונות והרבה מאוד חסרונות, ולכן יש מעט מאוד מחקר ופיתוח בעולם בנושא.
החסרונות של נשקים כאלה רבים, למשל:

1. צריך מקור כוח ענקי (בגלל זה האמריקאים רוצים לשים אותם על ספינות גדולות) שקשה לנייד.
2. המהירויות הגבוהות יוצרות בעיות מכניות בתותח.
3. שימוש בפגז עם מסלול בליסטי/סמי בליסטי מאפשר לשערך את מקור הירי (בעייתי בספינות).
4. צריכות חשמל גבוהות יוצרות בעיות.

כלומר לא ברור שהטכנולוגיה הזו יעילה יותר משילוב של תותחים וטילים כמו שיש על ספינות היום, ולשימושים קרקעיים דיי ברור שאין יתרון על תותחים קיימים.
לכן יש מעט מחקר בשאר העולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2010, 08:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חםדקפי שמתחילה ב "כלי נשק חשמליים\אלקטרומגנטיים"

לפני כעשר שנים היתי שותף לקבוצת חובבנים שניסתה להרכיב אקדח סלילי (Coilgun) עם הרעיון הכללי של שימוש במשיכה\דחי אלקטרומגנטיים כדי לשנע את הקליע. הניסוי הגיע לנקודה שבה היה לנו אבטיפוס ניסיוני פעיל עם מהירות לוע של בערך 200 מטר לשנייה... ושם זה נתקע.

יותר מאוחר, דרך האינטרנט גילינו מיזמים דומים (אחד מהם עם אקדח שהגיע למהירות לוע של 450 מטר לשנייה וזה כבר מכובד למדי).

כל המיזמים הללו כשלו מאותה הסיבה: בערה של אבק שריפה היא פשוט יעילה מאין כמוה. בטרייה חשמלית כפי שיש בידינו היום פשוט לא מסוגלת להתחרות בזה.
אז נכון שהרעיון של נשק גאוס הוא סקסי מאוד אבל היעילות שבו מוטלת בספק, לפחות על פני כוכבנו הקטן עם הטכנולוגיה של היום.

ועכשיו נשאלת השאלה... בשביל מה באמת צריך נשק גאוס? אם נשק אבק שריפה הוא זול יותר, פשוט יותר לייצור ויעיל יותר... למה לבזבז את הזמן על נשק גאוס? בגלל שזה עתידני?

ישן 14-11-2010, 13:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי חםדקפי שמתחילה ב "[QUOTE]ועכשיו נשאלת השאלה......"

ראשית לשאלתך, אני מסייג שאינני מומחה והמיזם בו השתתפתי היה של חובבים. עד כמה שידוע לי כל נשק שמבוסס על הנעה אלקטרומגנטית יכול להיכלל תחת ההגדרה נשק גאוס ומסיבה זו השתמשתי בביטוי הזה ככלל לCoilgun, Railgun, Mass Driver וכו'...

לא ברור לי שאפשר לפתח מהירות לוע גבוהה עם נשק כזה, מכיוון שעוצמת המשיכה וההדיפה של מגנטים היא יחסית חלשה - יחסית כמובן, לאבק שריפה או חנ"ה. מהירת לוע של 200 מטר לשנייה איננה מרשימה כלל. לשם השוואה, הM-16, למיטב זכרוני הסנילי, מגיע למשהו כמו 950 מטר לשנייה.
כדי ליצור משיכה או דחייה מגנטית חזקה יותר אתה צריך ששני המגנטים\אלקטרומגנטים, הן הקנה והן הקליע\פגז, יהיו רבי עוצמה יותר... וזה אומר גדולים יותר, מסורבלים יותר ויקרים יותר

ישן 14-11-2010, 15:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לרובה כזה ש"יורה" באמצעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לרובה כזה ש"יורה" באמצעות אלקטרומגנטים, אין רתע,

מדוייק

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בלאי קנה (?)

זה דווקא יש. מסתבר שעצם הפעלה של כוח בין שני מגנטים מחלישה את השדה המגנטי, וזה נכון גם לאלקטרומגנטים - כלומר, לאורך זמן יעילות הדחייה\משיכה של הקנה יורדת. לקליע\פגז מבצעי זה כמובן לא משנה כיוון שיורים אותו רק פעם אחת
מעבר לזה, רובה כזה פגיע הרבה יותר להשפעתם של איתני הטבע

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
התחמושת שלו יותר פשוטה

באיזה מובן? אמנם טכנית אתה יכול ליצור קליע שכולו חתיכה אחת של מגנט אבל הצורך בהפרדה בין קליעים (תחשוב איך תיראה מחסנים ובה 30 כדורים, כל אחד מהם מגנטי מאוד) ושאר ירקות מסבך מאוד את הבעיה. עוד פעם, כל זמן שהם חשופים לשדה המגנטי אחד של השני, הם גם הולכים ומאבדים בהדרגה את כוחם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ואני מניח שהוא יכול לירות בקצב גבוה... או שלא

אם תמצא דרך יעילה לטעון אותו במהירות, אכן אין תופעה של התחממות הקנה ובהתחשב בחוסר הרתע, אכן תוכל לירות במהירות וביעילות...
עד שתיגמר הבטרייה

ישן 14-11-2010, 18:58
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]לרובה כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
זה דווקא יש. מסתבר שעצם הפעלה של כוח בין שני מגנטים מחלישה את השדה המגנטי, וזה נכון גם לאלקטרומגנטים - כלומר, לאורך זמן יעילות הדחייה\משיכה של הקנה יורדת. לקליע\פגז מבצעי זה כמובן לא משנה כיוון שיורים אותו רק פעם אחת
מעבר לזה, רובה כזה פגיע הרבה יותר להשפעתם של איתני הטבע
לפי מה שקראתי, זו לא הבעיה.
תותחי לורנץ דורשים מגע בין הקליע לבין שני פסי מוליך (מתכת). במהירויות גבוהות, הקליע שוחק את פסי המוליך. אחרי מספר קליעים צריך להחליף קנה. פתיר מבחינה הנדסית, אבל לא פתרון מיידי.

הייתרון של תותח גאוס על תותח לורנץ הוא שאין מגע בין הקליע לבין המוליך. אבל, במקרה של גאוס, דורשים אלקטורו מגנטים רבים וחזקים בעלי תזמון מדוייק מאוד!!! על-מנת לפתח את המהירויות הדרושות.

הייתרון בהיאצה חשמלית לעומת היאצה כימית היא במטענים גדולים. לדלק כימי לטילים יש חסרונות בולטים, שרק גדלים ככל שהמטען גדל. (ע"ע צ'לנג'ר 1986).

ציטוט:

באיזה מובן? אמנם טכנית אתה יכול ליצור קליע שכולו חתיכה אחת של מגנט אבל הצורך בהפרדה בין קליעים (תחשוב איך תיראה מחסנים ובה 30 כדורים, כל אחד מהם מגנטי מאוד) ושאר ירקות מסבך מאוד את הבעיה. עוד פעם, כל זמן שהם חשופים לשדה המגנטי אחד של השני, הם גם הולכים ומאבדים בהדרגה את כוחם...
זו בכלל לא הבעיה. הכדורים לא חייבים להיות מגנטיים, כשהם במחסנית.

ישן 14-11-2010, 19:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]זה דווקא יש...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
לפי מה שקראתי, זו לא הבעיה.
תותחי לורנץ דורשים מגע בין הקליע לבין שני פסי מוליך (מתכת). במהירויות גבוהות, הקליע שוחק את פסי המוליך. אחרי מספר קליעים צריך להחליף קנה. פתיר מבחינה הנדסית, אבל לא פתרון מיידי.

הייתרון של תותח גאוס על תותח לורנץ הוא שאין מגע בין הקליע לבין המוליך. אבל, במקרה של גאוס, דורשים אלקטורו מגנטים רבים וחזקים בעלי תזמון מדוייק מאוד!!! על-מנת לפתח את המהירויות הדרושות. .

בשני המקרים יש לך בעייה רצינית של יצירת אינדוקציה מגנטית חזקה מספיק בשביל להגיע למהירות לוע סבירה

ציטוט:
הייתרון בהיאצה חשמלית לעומת היאצה כימית היא במטענים גדולים. לדלק כימי לטילים יש חסרונות בולטים, שרק גדלים ככל שהמטען גדל. (ע"ע צ'לנג'ר 1986).

כן, אבל אנחנו לא מדברים על משנעי מטען (כמו הMass driver או מעלית-החלל של המד"ב) אלא על משהו קטן מספיק בשביל לשמש כנשק בשדה קרב... ולכן אין לשינוע באמצעות דחי א"מ (כמו למשל הרכבות "המרחפות" של יפן וגרמניה) קשר לנושא השרשור.

ציטוט:
זו בכלל לא הבעיה. הכדורים לא חייבים להיות מגנטיים, כשהם במחסנית.

אה-הא... תישאר בתחום האפשרי-פיזיקלית בבקשה ותסביר לי איך הם יהיו לא מגנטיים במחסנית ואז מגנטיים בקנה

ישן 14-11-2010, 20:41

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]לפי מה..."

ציטוט:
בשני המקרים יש לך בעייה רצינית של יצירת אינדוקציה מגנטית חזקה מספיק בשביל להגיע למהירות לוע סבירה
[מחוץ למעבדות החובבים] אין בעיה הנדסית להשיג את האינדוקציה (השראה מגנטית) הדרושה, אפשר להתגבר על התופעות שלהן אתה מתכוון.

ציטוט:
כן, אבל אנחנו לא מדברים על משנעי מטען (כמו הMass driver או מעלית-החלל של המד"ב) אלא על משהו קטן מספיק בשביל לשמש כנשק בשדה קרב... ולכן אין לשינוע באמצעות דחי א"מ (כמו למשל הרכבות "המרחפות" של יפן וגרמניה) קשר לנושא השרשור.
אין יתרון לנשק לורנץ בידיים של חי"רניק (לפחות בשלב הזה). "ארייזר" של שוורנצנגר הוא סרט פנטסיה, לא מד"ב.

התכנון הרציני (?) הראשון לנשק לורנץ היה בפרוייקט (התעמולה, בעיקר) מלחמת הכוכבים של ארה"ב בשנות ה-80. כאחד האמצעים שיורכבו על לווינים, להשמדת טילים ביניבשתיים סובייטים.

התכנון הרציני השני שקראתי עליו (במדע פופולארי) היה של תותח צי. לפי הידיעה, תותח הלורנץ ישגר קליע (מונחה) לטווח של 400 ק"מ במהירות של יותר מ- 20 מאך (מעל 23 אלף קמ"ש).

לא שווה (בשלב זה) לפתח משהו קטן יותר, מה גם שאי-אפשר...

ציטוט:

אה-הא... תישאר בתחום האפשרי-פיזיקלית בבקשה ותסביר לי איך הם יהיו לא מגנטיים במחסנית ואז מגנטיים בקנה
:-) ידעתי לענות על החידה הזו עוד כשהייתי בכיתה ג'. זו חידה: שבור את הראש, זה קל! (אם לא תצליח, אענה לך).

ישן 14-11-2010, 21:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]או במילים..."

ציטוט:
מצטער, אני לא מבין מה אתה רוצה ממני.
לכן אתמצת:
1) "איירייזר" של שוורנגר זה פנטסיה. לא ייתכן (בטכנולוגיה הנוכחית) רובה חשמלי ששוקל כל כך מעט כמו בסרט.
2) אם אתה רוצה פתרון לחידה, תגיד "אני רוצה פתרון".

אני רוצה שהדיון ישאר בתחום המציאות.

* - אתה טוען שיש פתרון לבעיית הייצור של אינדוקציה מגנטית חזקה מספיק - פרט, הסבר והישאר בתחום המציאות.

* - יודע להסביר איך תמנע מקליעים להיות מגנטיים במחסנית, תסביר. אל תחרטט.

* - עם מהירות לוע של 400 מטר לשנייה (שווה ערך לברטה סדרה 92, 9 מ"מ, פחות או יותר) כבר היה אקדח, חובבני, קל משקל מספיק. אני לא דיברתי על אירייזר, אתה פתאום נכנס לי לסרטים. אם היית טורח לקרוא את השאלה שפתחה את הדיון היית אולי מבין מדוע אני מדבר, בין השאר, על הבעיות ביצירת נשק יד כזה. במקום זה, קפצת באמצע, בלי לטרוח לקרוא...

ישן 14-11-2010, 21:41

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]מצטער, אני..."

[QUOTE=MS_Rogue]אני רוצה שהדיון ישאר בתחום המציאות.

ציטוט:

* - אתה טוען שיש פתרון לבעיית הייצור של אינדוקציה מגנטית חזקה מספיק - פרט, הסבר והישאר בתחום המציאות.
חובבים משתמשים במגנט טבעי, או מגנט קבוע (פרומגנט, שיש לו בעיית רוויה). מהנדסים ישתמשו באלקטרומגנט. דוגמא: רכבות מגה-לב (רכבת רחף). תחום הרוויה של אלקרטומגנט גבוה הרבה יותר (תלוי בעוצמת הזרם).

ציטוט:

* - יודע להסביר איך תמנע מקליעים להיות מגנטיים במחסנית, תסביר. אל תחרטט.
להשתמש באלקטרומגנט עם קבל (בתוך הקליע). הקבל נטען מבחוץ ברגע האחרון ונפרק בקנה לפי אות (אלקטרוני או מכני, לא משנה). כאשר הקבל ריק, הקליע איננו מגנטי, בכלל!

ציטוט:

* - עם מהירות לוע של 400 מטר לשנייה (שווה ערך לברטה סדרה 92, 9 מ"מ, פחות או יותר) כבר היה אקדח, חובבני, קל משקל מספיק. אני לא דיברתי על אירייזר, אתה פתאום נכנס לי לסרטים. אם היית טורח לקרוא את השאלה שפתחה את הדיון היית אולי מבין מדוע אני מדבר, בין השאר, על הבעיות ביצירת נשק יד כזה. במקום זה, קפצת באמצע, בלי לטרוח לקרוא...

כמה רציחות היו עם ברטות, כמה רציחות היו עם האקדח ההוא? כמה נמכרות ברטות, וכמה נמכרים אקדחים אלקטרומגנטיים?

כבר ראיתי מוצר של "אקדח צנטרופוגלי". מנוע חשמלי קטן מסובב דיסקית גדולה שמסובבת קליע עופרת קטן... עד שטס כמו מרוגטקה. הדברים האלו נמכרים יותר מהאקדח שלך... חשוב למה?!

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 14-11-2010 בשעה 21:54.
ישן 14-11-2010, 21:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אני רוצה..."

ציטוט:
חובבים משתמשים במגנט טבעי (שיש לו בעיית השראה). מהנדסים ישתמשו באלקטרומגנט. דוגמא: רכבות מגה-לב (רכבת רחף). תחום הרוויה של אלקרטומגנט גבוה הרבה יותר.

אנחנו השתמשנו בקליעים מגנטיים וקנה אלקטרומגנטי. אתה רק מראה כמה לא קראת את הפתיל.
עוצמתו של אלקטרומגנט נובעת מן הכוח החשמלי הזורם לתוכו, גודלו וצורתו. בתחום הסביר לנשק יד לא מאפשר עוצמה ריאלית בטכנולוגיה הקיימת היום. לכלי רכב בסדר הגודל של תומ"ת או טנק (וכן, אני מכיר את הפאטה-מורגנה על הטנק הגרעיני) אין את היכולת לספק עוצמה חשמלית מספקת לאורך זמן.
מה נשאר: כלי גדול יותר (ספינה, בעקרון) מונע גרעינית.

ציטוט:
להשתמש באלקטרומגנט עם קבל (בתוך הקליע). הקבל נטען מבחוץ ברגע האחרון ונפרק בקנה לפי אות (אלקטרוני או מכני, לא משנה).

ובכך אתה מאבד את כל העניין - תחמושת פשוטה, קטנה וזולה.

זה לא מעשי.

ציטוט:
כמה רציחות היו עם ברטות, כמה רציחות היו עם האקדח ההוא? כמה נמכרות ברטות, וכמה נמכרים אקדחים אלקטרומגנטיים?

בהתחשב בכך שהיו רק שני אבות טיפוס (האחד ירה במהירות לוע של 400 מטר לשנייה, השני הגיע ל450 אם זכרוני אינו מטעני) ושניהם נוצרו על ידי קבוצה של אנשים אחראיים, לא נרצח איש על ידי האקדחים ההם. האקדח של הקבוצה שלי, שירה במהירות של כ200 מטר לשנייה כנראה לא היה מצליח לגרום לפגיעה קטלנית... אולי מטווח אפס, בעין..

זה המדד שלך ליעילות?

ציטוט:
כבר ראיתי מוצר של "אקדח צנטרופוגלי". מנוע חשמלי קטן מסובב דיסקית גדולה שמסובבת קליע עופרת קטן... עד שאף כמו מרוגטקה. הדברים האלו נמכרים יותר מהאקדח שלך... למה?

משלוש סיבות:

ראשית, הן האקדח "שלי" והן המיזמים האחרים היו אבות טיפוס
שנית, כל המיזמים האלו לא נועדו ליצור נשק לייצור המוני ומכירה בחנויות
שלישית, מכיוון שבניגוד לקוריוזים שמעניינים אותך, אקדחים אלו לא היו גימיק.

בנקודה זאת אני חש שמיציתי את הדיון עמך.

ישן 14-11-2010, 22:39

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh] חובבים..."

ציטוט:
אנחנו השתמשנו בקליעים מגנטיים וקנה אלקטרומגנטי. אתה רק מראה כמה לא קראת את הפתיל.
למה אתה חושב שאני צריך לקרוא כדי לדעת את העובדה הזו?

ציטוט:
עוצמתו של אלקטרומגנט נובעת מן הכוח החשמלי הזורם לתוכו, גודלו וצורתו. בתחום הסביר לנשק יד לא מאפשר עוצמה ריאלית בטכנולוגיה הקיימת היום.
אם הייתה קורא את האשכול, הייתה רואה שכתבתי את זה מההתחלה. אז אתה רק מעתיק ממני? מצחיקון!

ציטוט:

ובכך אתה מאבד את כל העניין - תחמושת פשוטה, קטנה וזולה.

זה לא מעשי.
זה פשוט, זה זול.
מודה שלא בדקתי אם קיבולת הקבל גדולה מספיק. אבלגם מחר יש יום... ומחר יש קבלים חדשים...

ציטוט:

בהתחשב בכך שהיו רק שני אבות טיפוס (האחד ירה במהירות לוע של 400 מטר לשנייה, השני הגיע ל450 אם זכרוני אינו מטעני) ושניהם נוצרו על ידי קבוצה של אנשים אחראיים, לא נרצח איש על ידי האקדחים ההם.
אתה באמת מאמין שאתה הראשון והיחיד בעולם שניסה לבנות נשקים כאלה?
או שרק אנשים אחראיים בונים כלי נשק להנאתם הפרטית?

ציטוט:
זה המדד שלך ליעילות?
כן. נשק נועד להרוג. אם הוא מסוגל להרוג - הוא מוצר בן קיימא. לכן, בקבוק שבור יותר יעיל מאקדח חשמלי. (אם כי, תמיד אפשר להשתמש בו כנשק קר. קראתי פעם שצעירה בארה"ב רצחה את החבר שלה בהתקף זעם, באמצעות האייפוד.

ציטוט:
בנקודה זאת אני חש שמיציתי את הדיון עמך.
יש לי הרגשה שאתה עוד תענה לי...
בכל מקרה, תודה על הבידור.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר