לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2011, 23:03
  Amit_r Amit_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
אין חדש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תוכנית "עובדה": חיסול עימאד מורנייה ע"י המוסד.."

כל מה שהוזכר לגבי מורניה כבר הופיע בספריו של רונן ברגמן ובצורה הרבה יותר מפורטת.

מאד הפריע לי רשימת "יודעי הדבר" שכוללים ראש מוסד מסוף שנות השמונים, רמטכ"ל משנות התשעים אה כן .. ורפי איתן.. מה שעוד הפריע לי ב"כתבה" (ולא שציפית למשהו אחר) היא שמעבר לכותרות יפות על תהילת המוסד לא נאמר שום דבר חדש, וגם לא חקרו שום דבר. זו לא עיתונות.

מדוע לא עשו תחקיר מי עוד היה מעוניין במותו של מורניה חוץ מהמוסד ?

השערה שלי -, לא המוסד חיסל את מורניה.
שתי הנחות לביסוס התיאוריה :
1. 30 שנה מערכת הביטחון חיפשה אותו ללא הצלחה ופתאום מצאו? לא נשמע הגיוני.
2. לא נערך כל נקם או נסיון נקם רצחני כנגד ישראל או ישראלים לאחר החיסול.. גם לא הגיוני.

אגב כל עוד לא יוכח אחרת הדעה שלי טובה לא פחות מה"תחקיר" של אילנה דיין..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2011, 00:23
  Amit_r Amit_r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "1. מאיפה לך המידע שישראל לא..."

לדעתי הכתבה הזו היא סתם עוד נסיון למלא זמן ריטיניג במילים של אנשים שלא באמת יודעים מידע רלוונטי על הנושא הנ"ל (עם כל הכבוד לרפי איתן ואמנון ליפקין שחק) וזו ה"עובדה" היחידה בתוכנית של היום.

לגבי החיסול - אני לא אומר שזה לא אפשרי שהמוסד חיסל את מורניה , אני רק אומר שזו סברה אחת מתוך כמה וכמה אפשרויות. כל עוד ישראל לא לקחה באופן רשמי אחריות לא הייתי מכתיר זרי דפנה ופותח בקבוקי שמפניה על ראשם של אי אלו אנשי ביטחון ישראלים.

אין ניסים ונפלאות בעולם הזה.. 1. לישראל מודיעין עלוב ביותר על הזירה הלבנונית והנפשות הפועלות שם - רק "ממקורות גלויים" - ראה ערך מלחמת לבנון השניה, הטיל על אח"י, שמורות טבע, חטיפות החיילים, נסראללה ועוד ..

2. ישראל - עם כל הכבוד למנגנוני הביטחון שלה בעולם, לא יכולה למנוע ירי קטיושות מסיבי יותר או פחות ,שהיה וודאי מאפיין חיסול כזה לו הייתה ישראל עומד מאחוריו.
ישן 04-02-2011, 10:39
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תוכנית "עובדה": חיסול עימאד מורנייה ע"י המוסד.."

בכל הסיפור הזה, עצבן אותי סיפור צדדי:
מדינת ישראל ידעה (לפחות ע"פ ראש המוסד) שהפיגועים בארגנטינה בוצעו בחסות איראן, והתגובה שלה הייתה בקשה עלובה מארגנטינה שיסגרו את שגרירות איראן.
אם זה לא קאזוס בלי, אז אני לא יודע מה כן.
רק לפני זמן לא רב, הועלתה כאן טענה שהפופאי ש"הייתה לו תקלה" ופגע בשגרירות סין בבלגרד היה בעיקבת השגת חלקים של ה-F-117 שהופל.
אני בטוח שמדינת ישראל יכלה - והייתה צריכה לעשות - משהו דומה.
למעשה זאת לא פעם ראשונה.
גם השגרירויות הסוריות שמשו לא פעם כבסיס יציאה לפיגועים. אם ישראל הייתה מגיבה בפעם הראשונה, אולי היו מבינים שם שזה לא יעבור בשקט, ושדואר דיפלומטי לא נועד לביצוע פיגועים.
ישן 06-02-2011, 09:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לא, עדיף לשבת ולא לעשות כלום,..."

ציטוט:
אפשר היה בקלות להפגיש בין שגריר איראן בארגנטינה, הנספח הצבאי והאחראי על ה"מודיעין" עם בוראם בדרכים כאלו ואחרות.

אפשר היה לדאוג לתקיפה כזאת או אחרת על שגריוריות שלהם בעולם - לא עם מכונית נפץ שתגרום לפגיעה הקפית, אלא למשהו ממוקד יותר.

כמה "בקלות"? כמו שחיסול מבחוח "הלך בקלות"? האם זה היה שווה את התסבוכת הדיפלומטית עם המדינה שבשטחה הפעולה היתה קורית, ועם כל המדינות האחרות שהיו מעורבות בעיניין ע"י זיוף דרכונים, למשל? בעיני הקהילה הבינלאומית, מדינה שמחסלת דיפלומט איראני היא טרוריסטית בדיוק כמו מדינה שמפוצצת מטרה יהודית או שגרירות ישראלית.

מה שהיה צריך לעשות הוא למצות את הדרך הדיפלומטית/משפטית. פיצוץ ביניין הקהילה קרה תוך חודש, כך שאני מניח שהיו עקבות די ברורים של פעילות חיזבאללה ואיראן. המוסד מצא רק ב-2003 ראיות למעורבות איראנית. מעניין אם תוספת משאבים לנושא היתה מביאה לתוצאה מהירה יותר, עם השפעה דיפלומטית כלשהיא.
ישן 07-02-2011, 08:55
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "חיסול מבחוח לקח זמן כי הוא..."

יש כאן שתי רמות:
א. ברמה המבצעית, קשה לחסל מישהו במדינה שלישית ללא עקבות. אפילו אם אין אמצעי מעקב כמו בדובאי, תמיד יש פוטנציאל לתקלות. אם אתה מחסל מישהו שנתפס כלא-מעורב בטרור, הפעולה שלך תעורר התנגדות בינ"ל רבה. ב-92' נתפסנו כסרבני שלום, התדמית שלנו בעולם היתה בשפל, ותגובה כפי שאתה מציע הייתה גורמת לנו להיראות גרועים לפחות כמו החיזבאללה, אפילו אם לא היתה נמצאת הוכחה חותכת למעורבות ישראלית. הרי בעידן לפני 9/11, מדינות העולם בעיקר רצו ששום דבר שקשור לטרור לא יקרה על אדמתן. ברור שאפשר לחסל שגריר אירני תוך שבוע, אבל גם אם תחסל אותו תוך שנה יישארו סימנים. בטח אם זו תהיה מדיניות קבועה. לגבי איש מבצעים של חיזבאללה/איראן- מן הסתם הוא מסתתר כמו מבחוח או כמו, אההם, מורניה.
ב. ברמה המדינית, ממשלת ישראל לא רצתה וכניראה אינה רוצה להסלים את המלחמה נגד חיזבאללה לאיראן. אפשר להתווכח אם זה נבון, אבל אין טעם לחשוב על פעולות טקטיות שיהיו מנוגדות למדיניות הזו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר