לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2010, 21:40
  דאגלאס דאגלאס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בשקט התברר שהאקסיומה נכונה וכי לחבית יש תחתית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי modmos שמתחילה ב ""אין יותר מבוקשים""

אחרי עשור: אין יותר מבוקשים באזור השומרון

מאמצי צה"ל והשיפור בתיאום עם הפלסטינים רוקנו לחלוטין את קני הטרור הגדולים מימי האינתיפאדה השנייה; בדרום הגדה נותרו כמה טרוריסטים בודדים

בשנת 2004, כשמספר המבוקשים בגדה נאמד עדיין במאות ופיגועי התאבדות עוד אירעו בתחומי הקו הירוק, התפתח ויכוח בצמרת מערכת הביטחון. ראש השב"כ אז, אבי דיכטר, טען כי "יש תחתית לחבית הטרור" וכי המשך הלחימה האינטנסיבית בארגוני המחבלים יביא לגילוי התחתית - כלומר לבלימתו המוחלטת של הגל. מנגד, טענו בכירי צה"ל כי חרף ההצלחות שנרשמו אז, לא ניתן לעצור כליל את הטרור.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1197397.html

עד כאן באדיבות הארץ שטרח לציין את הויכוח מ2004, את הצד הצעקני שכנגד הוא פטר בשורה קצרצרה
שכזו: "מנגד, טענו בכירי צה"ל כי חרף ההצלחות שנרשמו אז, לא ניתן לעצור כליל את הטרור", כמו כן מעניין שהארץ בחר לציין את השקט כהצלחת צה"ל (משולבת בתיאום) ללא ציטוט הסיסמא העממית "תנו לצה"ל לנצח" היא היתה דווקא מאוד מתאימה

בחזרה להיסטוריה והויכוח העז:
בדיון בוועדת חוץ וביטחון סתר ראש אמ"ן את דבריו של ראש השב"כ ואמר כי את הסכסוך עם הפלסטינים אי אפשר לפתור רק בדרך צבאית. דיכטר אמר לפני כחודש על הטרור: "זהו לא אוקיינוס או ים ענק שאי אפשר לרוקן". המחלוקת הביאה לגלי ביקורת מצד חברי ועדת חוץ וביטחון. ח"כ שריד: "הקונספציה של דיכטר מסוכנת ומפתה את מקבלי ההחלטות לנהוג כמהמרים"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2957538,00.html

כך שלמרות הכל, ההימור כדברי שריד, דווקא התברר כנכון, והחביות נוספות טרם נמצאו,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2010, 10:30
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "בשקט התברר שהאקסיומה נכונה וכי לחבית יש תחתית"

א. לגבי הויכוח "האם ניתן לנצח את הטרור בדרך צבאית בלבד": יש להזכיר כי באיו"ש היה למאבק בטרור גב מדיני חזק מאוד. לא במובן המקובל של ויתורים מצד ישראל, אלא מהצד הנגדי- ניצחון החמאס בבחירות 2006 והשתלטותו על הרצועה דחפו את הרשות להילחם בחמאס. כניראה שלא שהיינו מגיעים למצב כזה (מעט טרור כשצה"ל לא נמצא בכל השטח) אם החמאס לא היה דואג לתקוע לעצמו גול עצמי.

ב. למי שסופר את הזמן עד שהעסק יתפוצץ לנו בפנים וכו'- צודקים. בדיוק כפי שה-"הצלחה" בדיכוי המרד הערבי הגדול של 36'-39' התפוצצה לנו בפנים ב-47', כמו שה-"ניצחון" של 48' הביא למחדל הפדאיון בשנות ה-50', וה-"הישג" של 67' מנע מאיתנו לטפל בטרור שאש"פ הפעיל מירדן (ציניות). בקיצור- ניצחנו, וכמקובל באזור זה הזמן להתכונן לסיבוב הבא, שיבוא.
ישן 14-11-2010, 11:39
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. לגבי הויכוח "האם ניתן לנצח..."

מזה זמן מה, אני שם לב שבשיח הישראלי יש תופעה מאוד חזקה של "Endgame", או כמו שאני קורא לזה "סינדרום ואז יבוא קוסם" (החלף את המילה "קוסם" במילה "משיח" או "השלום" בהתאם לנטייתך הפוליטית). כאילו שיש איזו נקודת-סיום ממשית של הכרעה סופית, נצחית אפילו.

מוזר הוא שדווקא בתנ"ך, שמהווה רקע לתפיסות "אחרית ימים" שכאלו (שוב, משמאל ומימין) הגישה היא הרבה יותר פרקטית וצנועה - רק ש"ותשקוט הארץ ארבעים שנה", (שזה יחסית ריאלי - תראו את "השלום הארוך" באירופה המוכר יותר טוב כ"המלחמה הקרה").

במחשבה נוספת, אני לא בטוח שזה יחודי רק לישראל - לא בדקתי את זה בצורה מחקרית, אבל יש לי סברה שמאז סיום מלחמת העולם השנייה בהכרעה מוחלטת וכניעה ללא תנאי של החבר'ה הכי רעים שהזיכרון האנושי מכיר, ישנה תשוקה לשחזר את ההישג הזה. למעשה, אני אפילו זוכר קולות אחרי הפלישה לעיראק ב2003 שדיברו על זה שהבעיות של לאחר-הניצחון לא שונות בהרבה מאלו בהן נתקלו בעלות הברית בגרמניה הכבושה של 1945 עד 1955. בינתיים עברו כמה שנים, ונראה שההצלחה לא שוחזרה.

ישן 15-11-2010, 00:07
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "נקודה מעניינת! אני שם לב..."

ציטוט:
תקנו אותי אם אני טועה,אך במלחמה זו היה קונצנזוס על כך שהטובים הם הטובים והרעים הם הרעים,בעימותים שלאחר מכן יותר מדי גופים/מדינות מנסים לערער על הקונצנזוס הזה
הקונצנזוס הזה קיים בעיקר ממרחק הזמן.
- האם בזמן אמת בריה"מ, למשל, נתפסה כטובה או רעה? הרי בתחילת המלחמה היא שיתפה פעולה עם גרמניה , בסוף המלחמה/מיד אחריה היא כבר נתפסה כמי שמורידה "מסך ברזל" על מזרח אירופה- וכל הזמן היא היתה קומוניסטית, אויבת העולם המערבי הקפיטליסטי והחופשי.
- באופן דומה, אני מניח שאם היית אומר לחייל בריטי/אמריקאי/סובייטי ממוצע שהוא נלחם כדי לעצור את השמדת יהודי אירופה- סיכוי טוב שהיית חוטף קללה או קת בפרצוף.
- חשוב על כל המדינות שלא התנגדו במיוחד לגרמניה הנאצית: איטליה, צרפת של וישי, צ'כיה, הונגריה, רומניה, נורווגיה, הולנד, המדינות הבלטיות.. אם גרמניה היתה נתפסת כתמצית הרוע האנושי אי-פעם, סביר שהרשימה היתה קצרה יותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר