לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2010, 22:27
  winter_forever winter_forever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
מידע הפלשתינים: שתי מדינות בדרך למדינה אחת...

סקר אמריקאי: שני שלישים מהפלשתינים רואים בקיומן של שתי מדינות זו לצד זו שלב בדרך להקמת מדינה פלשתינית אחת בין הים לירדן.

על פי הסקר שבוצע עבור הארגון היהודי אמריקאי 'פרויקט ישראל' שני שלישים מהפלשתינים קבעו שהפתרון המדיני הראוי מול ישראל הוא קיומן של שתי מדינות זו לצד זו כשהיעד הוא הקמתה של מדינה אחת, המדינה הפלשתינית, על השטח כולו.

את הסקר ביצע מכון הסקרים של סטנלי גרינברג, וממנו עולה שהפלשתינים ברובם אינם מתנערים מהמאבק האלים והמזוין נגד ישראל.

משום מה באתר YNET מוצאים לנכון להעניק דגש מיוחד בדיווח על הסקר לחלקו הראשון, כלומר לנכונות לקיומן של שתי מדינות זו לצד זו ומגדירים נכונות זו כ"מקום מסוים לתקווה". עוד נכתב באתר כי הסקר מגלה ש"המשא-ומתן המדיני עדיין שרוי בקיפאון עמוק, אבל הפלסטינים עדיין מאמינים בפתרון שתי המדינות". בהמשך הדברים מובאת האמת שמאחורי הכותרת ולפיה "תמכו כשני-שלישים מתושבי הגדה המערבית ורצועת עזה באמירה שלפיה 'על הפלסטינים לפעול במרוצת הזמן לקבל לידיהם את כל השטח כדי שיהיה חלק מהמדינה הפלסטינית' ".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/211749
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2010, 12:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אחמד48 שמתחילה ב "בודאי שרוב הפלסטינים רואים..."

אז מה שאתה אומר, שלא כדאי בכלל לנסות להגיע להסכם שלום, אלא להכתיב את השריפה הבאה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-11-2010, 12:44
  משתמש זכר אחמד48 אחמד48 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[font=Verdana]יש לי שאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
יש לי שאלה אלייך בתור אחד שיודע מה באמת הולך ברחוב הערבי הישראלי . האם ערביי ישראל באמת טוב להם תחת שלטון ישראלי יהודי והם אינם רוצים באמת להיות תחת שלטון ערבי כזה או אחר או שבאמת בקרב הציבור יש שאיפה נסתרת לכך שיבוא יום יבוא וכל הארץ תהייה תחת ריבונות פלסטין "השלמה" . לי יש הרגשה שמנהיגי הציבור הערבים ישראלים אינם באמת מייצגים את הדעות של המגזר ויותר הם צועקים על רק מה שקורה בשטחים.

יש הרבה הקצנה בדעות בזמן אחרון והמון שטיפת מח. בת שלי חזרה מביה"ס וספרה לי שיהודיה הרעילה את נביא מוחמד והוא מת כשהיד. זה ספור בדיה ששנים איש לא הזכיר בו. כמעט ואין הסברה ישראלית ויש הרבה ערוצים ערביים מאד איכותיים. אז נוער ובעקר נוער זז למסילות לאומניות. נערים גם מדברים עם בני גילם מארצות ערב אחרות ולא רוצים להראות חנונים נתונים לחסדו של כובש הציוני. ישנה גם תחושה שיראל מתקפלת. וכולם יודעים מה ארע למשת"פים שלה במקומות מהם היא התקפה.
בני גילי רוצים להיות בשלום ובשקט. נוער רץ לבריקדות.
גוררים אותו פוליטיקאים, תקשורת ואנשי חינוך הדתיים.

www.arabi48.wordpress.com

ישן 21-11-2010, 14:25

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני לא מדבר על הקצנה ,אני..."

ציטוט:
אני לא מדבר על הקצנה ,אני מדבר על הערבי ישראלי הממוצע שחי חיים רגילים שאיך הוא רואה את החיים בתוך מדינת ישראל , האם כדבר טוב(יכול להיות שזה בסתר) עם סגנון חיים גבוה יחסית לשאר מדינות ערב מסביבנו או שיש חינוך ואידיאולוגיה לכך שהכל שלהם ויום יבוא וזה יקרה.

אני חושב שאתה תוכל לשפוך הרבה אור על הקופליקטים מנקודת מבט אמיתית של הצד השני(כמה שאפשר כמובן) (:

אם בקצרה: הערך הליון בשבילנו זה קרקע. מצוקת האדמות היא סלע המחלוקת האמיתית - אין אדמות היא אפשר להתפתח. אין התרי בניה, אין הקצבת הקרקע. כל השאר גם חשוב אבל שולי. אם אנחמו מדברים על מרכז הציבור הערבי - זה מה שמקומם אותו נגד ישראל.

ישן 21-11-2010, 14:04

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אפשר להסתכל על זה מנדוקת מבט אחרת."

ציטוט:
לא היה אכפת לי לחיות כמיעוט במדינה אחרת שהיא חזקה ויש חיילים שמגינים עליי, יש לי רמת חיים טובה, אני לא צריך ללכת לצבא ויש לי את הזכות ללכת ללמוד עם מקום שמור ומלגות, אני לא הייתי בורח כל כך מהר להקים יישות של המיעוט שלי אם הייתי רואה מה קורה לשאר בני הקבוצה הלאומית שלי במדינות שבהן הם שולטים.

מה עם בעית הקרקעות למשל?
יכולת לבנות בית?

ישן 21-11-2010, 15:03

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מה באמת עם קרקעות אחמד? כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מה באמת עם קרקעות אחמד? כמה יעלה היום לזוג ערבי צעיר לבנות בית? כי אני יכול לומר לך ממקור ראשון כמה עולה לזוג יהודי צעיר לבנות בית - בסביבות המיליון וחצי ש"ח...

זוג צעיר ערבי כיום לא יכול או כמעט ולא יכול לבנות בצורה חוקית. כך או אחרת בית אצלי בעלוט 300-350 מ"ר עם כמה דונם של אדמה יעלה לזוג צעיר כ 900 אלף עד מיליון שקל בעכברה בית כזה יעלה 500 אלף.. אך עניין הוא הקבתת קרקעות. הפקעת קרקעות ועוד. לא דוקא מחיר של הבית.

ישן 21-11-2010, 16:41

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "וכמה משפחות אתה מכיר שבנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
וכמה משפחות אתה מכיר שבנו ומתגוררים במבנה בלתי חוקי?

מכיר פה ושם. אצל בדואים זה יותר נפוץ, אך גם אצלנו ...יש דבר כזה
ציטוט:
. כיצד ה"עניינים" הנ"ל מהווים מכשול עבור אוכלוסייה שיש אצלה אחוזים כה גבוהים של בנייה בלתי-חוקית?

מכשול למה בדיוק? בן אדם שלו אין אפשרות סתם להשתלט על הקרקע לא יכול להשיג לעצמו מגורים.
ציטוט:
. האם אתה באמת טוען שהסיבה לבנייה הבלתי-חוקית הזו היא הכרח?

לאו דוקא אך בעיקר כן
ציטוט:
מה דעתך לגבי הפערים באכיפת הבנייה הבלתי-חוקית במגזר היהודי לעומת הערבי?

זה פוגע בכלל אכיפת החוק במגזר. ולכן זו בעיה. לא בניה, סוגי פשיעה אחרים.

.
ציטוט:
טענת להשתלטות המדינה על קרקעות - מה לשיטתך קורה בגליל המערבי על ידי ערבים (בסיוע כסף זר) ובנגב על ידי בדואים? האם שם לא מדובר בהשתלטות על קרקעות מדינה?

ממלכת הסעודית הכן עוזרת לזוגות צעירים, בין בדואים בין ערבים ברכישה ובניה של מגורים. בין ההשאר, גם כשמודבר על שטחי מדינה. למעשה זה בככל לא גורם נחשב. אתה מובלמי שבונה בית - אתה זכאי למענק.

ישן 21-11-2010, 17:56
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אפשר, אבל זה לא יהיה נכון לעשות את זה...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אפשר להסתכל על זה מנדוקת מבט אחרת."

אתה מגיב בצורה הגיונית לגמרי בהנחה ומסתכלים על כל אדם כפרט בלבד ולא חלק מאוכלוסיה. ברור שעדיף לחיות טוב, במדינת רווחה שאפשר להנות מכל היתרונות בה בלי להשתתף בנטל הציבורי כמו כולם, ולא רק זה יש גם אפלייה מתקנת שנותנת לך יותר כי אתה מיעוט מסכן. אם זה לא מספיק אפשר גם לעבור על החוקים מתי שבא לך ולא יעשו לך כלום כי לאף אחד אין כח להתעסק עם המיעוט וליצור בלאגן.

כל זה רציונלי, אבל הבעיה היא שערבים לא מתנהגים בצורה רציונלית. הם מוכיחים את זה שוב ושוב לאורך ההסטוריה שהם מעדיפים לזרוק הכל לפח, גם כשמגישים להם על מגש כסף את המפתח לעצמאות וחופש כלכלי, והכל בשביל אידיאולוגיה ואמונה.

זה כל כך עצוב להגיד את זה, אבל מספיק רק לראות מה קרה במדינות אפריקה שם כולם זעקו לשחרר אותם ולהעניק להם עצמאות, כאשר בתקופה שהלבנים שלטו היה שם סדר, וארגון חברתי וחלק מהרווח על האוצרות טבע הלך לתשתיות ושיפור המדינה, אבל כאשר הם קיבלו את החופש התחילו מאבקי שבטים ורצח והרג בקנה מידה שנדע עליו רק עוד 200 שנה, הכל הפך לחרא והמדינה נהפכה לבלתי אפשרית לחיות בה.

חוץ מזה, הכל טוב ונחמד כשהם באמת מיעוט, אבל בוא נודה באמת: אם הם יהיו שליש מהאזרחים במדינה, זה כבר לא מיעוט. וברגע שהערבים יעברו את המסה הקריטית הזו, הם בוודאות ידרסו את היהודים לאט לאט עד הפיכתם לרוב, שם הסיפור כבר יגמר יחד עם מדינת ישראל
ישן 21-11-2010, 16:51

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "שאלת פעם את עצמך מה היה קורה אם הערבים היו מקבלים את תוכנית החלוקה?"

ציטוט:
אם לא היו מלחמות מאז 48 אתה לא חושב שהמצב היה אחרת?

קשה לי עם "אם". אבל קרוב לודאי שאתה צודק.
ציטוט:
במקום שהערבים יוציאו כסף על נשק ואמצעי חבלה אז הם היו מוציאים על פיתוח ואז גם להם היו סביבות מגורים מטופחות,השכלה טובה ואיכות חיים

אני יכול לומר לך שבין חברים שלי כמות האנשים שמותאים כסף לדברים הנ"ל היא אפסית. לא בעילות לא בכפר כנא לא אוגרים נשק. אני משקיע הון בחינוך של ילדי ובטיפוח הבית. וכך רבים כאן. אני בעל השכלה גבוהה. ילדי בעמצה לרכוש אותה.
ציטוט:
יצאנו מעזה כדי לאפשר חיים נורמלים לפלסטינים שם
מה יצא מזה? חזירות ועוד חזירות לקבל עוד שטחים ולהרוג עוד יהודים

לא צריך לעוות את זה. יצאתם מעזה לא מתוך דאגה לפלסטינים. אין לי ספק שידעתם מה יקרה שם.
ציטוט:
הערבים צריכים להבין שהנוכחות שלנו כאן רק מטיבה עמם

צרה שלנו, היא שאנחנו לא רוצים מה שטוב אלא מה שנכון או צודק.
ציטוט:
שאתה צריך (חו"ח) טיפול רפואי, אם לא היית מקבל בארץ אז היית מת מזמן
ברגע שהחשיבה תשתנה,הסכם שלום יחתם מהר כי כולנו נבין שאנחנו זקוקים לזה

יש לא מעט רןפאים ערבים, אנחנו לא פלאחים. גם בערב הסעודי וגם בלבנון רפאה ברמה גבוהה מאד.
לשני הצדדים דרוש שנוי בחשיבה ולי זה נראה חסר תקווה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר