לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2010, 10:06
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "אבי סיון, אל"מ במיל' וממקימי יחידת דובדבן, נהרג בתאונת מסוק בקמרון"

כריזמטי ומיוחד חשיבה יצירתית.
בלתי שגרתי ובלתי צפוי.
חובב טבע וטיולים - אצל טלי ואצלו במצפה הילה היה שפן סלע מוחתם (מצאוהו כגור קטן נטוש)
הלה היה מקבל אורחים בחשדנות ולאחר שנשבר הקרח נהג להשתעשע איתם.
טלי עבדה תקופת מה בגן החיות שבגן האם בחיפה.

אבי ביוה"כ לוחם בסיירת צנחנים בפשיטה המוסקת בסוריה
1976 קצין במדור קליעה וצלפים ומאוחר יותר מפקד המדור.
היה ממקימי דובדבן ואח"כ כקצין מבצעים מיוחדים בפיקוד שמר על קשר עם היחידה.

בכל מקום אליו הגיע הטמיע את הקליעה הטובה במגוון כלים (החל מאקדח המשך ברוס"ר וכלה במקלעים ורובצ"ים.) את השדאות וההסוואה ברמות גבוהות ותמיד משך מעלה.

יהי זכרו ברוך

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2010, 20:16
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי זיו עמוס ( ג'נגו ) שמתחילה ב "תגובה המשך אילן בן נון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו עמוס ( ג'נגו )
נכון הדבר שאבי הגיעה למדור צלפים , אך העלה אותו לרמה הגבוה ביותר הוסיף נדבך מאישיותו המיוחדת והפך אותו לענף צלפים . לפני כן אבי היה במדור טירונים שעברו חיילים בעייתיים כגון , נערי רפול וגם שם עשה עבודה טובה כפי שעשה לכל אורך הדרך הפיקודית שלו .

הרבה מעם ישראל מבכים על אבדן איש גדול מתוכינו .

יהיה זכרו ברוך

כל מה שכתבת נכון (ראה משפטי על זכויותיו) אך לצערנו לא הוא הקים. הוא בא למקום קיים ומינף אותו כמו שעשה בכל מקום אליו הגיע.

לצערי בדבר אחד כשלנו כולנו - לא הצלחנו להביא את צה"ל לרמה שרצינו ולשמר אותו ברמה גבוהה.
אלירז כשל ב1977 כאשר תכנית לביה"ס לקליעה (דוגמת פורט בניננג שהיה אמור לקום בנטוף) נגנזה - זה בעצם היה הטריגרשבגללו עבר מהמשטרה לצה"ל ואח"כ פרש בטריקת דלת.

גם יוג'ין וצאק כשלו. גם אבי שהפך מדור לענף הרגיש בשלב מסויים תקוע ומתוסכל (מי כמוני שהיו לו הרבה שעות אבי יכול להעיד.

כך גם אלי אמבר דני גליל וניסן ומייקי. כולם התמודדו עם מערכת שלא החליטה להתמודד עם הנושא לעומק. היו לא מעט אשכולות שדנו בכך.

לזכותו של סייון שהוא איתר את בעיית המודעות ותקף אותה הרבה יותר טוב מכולנו אך לא הצליח להפוך את המודעות למנוף שישנה את ההדרכה הבסיסית של החייל ומשם את רמת המפקדים. גם מייקי אימץ את נושא התקשורת אבל בסופו של יום התוצאות דומות. אין מיצוי מלא היכולת מהנשק בנושאי קליעה וצליפה.

ישן 25-11-2010, 15:47
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
כואב לשמוע שאדם הולך טרם זמנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "אבי סיון, אל"מ במיל' וממקימי יחידת דובדבן, נהרג בתאונת מסוק בקמרון"

כואב כפליים לשמוע שקצין צה"ל באיכות כה רבה שנתן כל כך הרבה בוחר לעזוב את הארץ. העובדה הזו צריכה להעלות סימני שאלה לגבי תפקיד המדינה בהשארת אנשים כמו אל"מ אבי סיוון בישראל, אנשים שהנסיון שלהם יכול לסייע בחיזוק משמעותי כגון התעשיות קלות בפריפרייה, חינוך, פרוייקטים לאומיים וכיו"ב.

אין כאן שביב של ביקורת על המנוח או על קצינים אחרים שבחרו לעזוב. הביקורת היא על ממשלות ישראל על דורותיהם שלא השכילו לצור תכנית שתמשוך קצינים מצטיינים לתחומים שהמדינה מגדירה כחשובים.

מדהים שאין לישראל תכנית יעדים מוגדרת שאינה תלוייה בממשלה הנבחרת

ישן 25-11-2010, 20:26
  ilanb ilanb אינו מחובר  

הלוויה מרשימה ומאופקת (אלפים)
כל המי ומי לאורך דרכו.
רשימת המספידים :
אריה אשת - חבר ממיסדי הישוב עם סיוון איש הקק"ל ( בעברו סמגד מיל בגדוד חיר) הנחה את הארוע
בוגי יעלון
איציק מרדכי
גבי אופיר
יואב גלנט
וסיימה בהספד מרגש בכורתו אבישג.

זרים רבים כיסו את הקבר החל מחברי ילדות יחידות מיוחדות וכלה בזר ענק של קמרון על הקבר הונחו דגל ישראל וקמרון.

סיוון מעולם לא עזב את הארץ הוא הרבה לבקר בה והיה קשור אליה מאד - בעיקר לנוף הגליל ולישוב שהקים מאפס והיה ממוביליו.

רק לפני ארבעה חודשים ערך ביקור מולדת ארוך
לא בטוח שהעבודה החשובה שעשה בקמרון (ועוד אי אלו פינות) לא היו אינטרס ישראלי.
אצלי בלב ובזכרון סיוון ישאר אני בטוח שכך גם אצל רבים

יהי זכרו ברוך

ישן 08-07-2014, 16:01
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
הכתבה ‬"עוד לא המציאו את הכדור שיהרוג אותי" על אל"מ אבי סיוון ז"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(עמוד 10)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(עמוד 11)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(עמוד 12)

(הכתבה ‬"עוד לא המציאו את הכדור שיהרוג אותי" מאת אריאלה רינגל-הופמן, "ידיעות אחרונות" המוסף לשבת, ‏ 26.11.2010, עמודים 10-12)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר