לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2012, 20:08
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי arnons_1 שמתחילה ב "ובתגובה כעת יש מטחים רבים של..."

לדעתי המטרה הייתה מוצדקת, את המחבלים של הג'יהאד העולמי שפועלים בסיני כרגע אפשר לחסל בפרופיל גבוה רק כאשר הם עושים גיחות לעזה. בלב סיני הם די חסינים, לא רק מבחינה מבצעית אלא בעיקר מבחינה מדינית (אני מניח שאם צה"ל היה רוצה הוא יכול היה לשלוח יחידת עילית שתעבור את הגבול, תחסל מטרות ותחזור. אבל אם תהיה תקלה והמבצע יחשף, יהיו לנו צרות עם המצרים כאשר היחסים איתם במצב רגיש ביותר בתקופה נפיצה ביותר).

כרגע, למרות עשרות הרקטות והפצמ"רים אין נפגעים ב"ה. בחדשות רשום שצה"ל מפגיז בחזרה, אבל עד כה לא דווח על נפגעים בצד של האויב.
דף ה-D9 של MathKnight

נערך לאחרונה ע"י ArmouredDov_D9 בתאריך 05-08-2012 בשעה 20:38. סיבה: עדכון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2012, 21:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
סוכל פיגוע בדרום, שני משוריינים מצריים שנחטפו הושמדו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "5.8.12 צהריים, רפיח, סוכל פעיל ג' עולמי; ערב, תגובה בסיני הצליחה ונבלמה בגבול ישראל"

וגם המחבלים. באחרוע מוקדם יותר, חיסלו מחבלים של הג'יהאד העולמי לפחות 15 חיילים מצריים.

מקור - ערוצי החדשות השונים ואלון בן דויד בדף הפייסבוק שלו.

ישן 05-08-2012, 21:51
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "5.8.12 צהריים, רפיח, סוכל פעיל ג' עולמי; ערב, תגובה בסיני הצליחה ונבלמה בגבול ישראל"

הודעת דובר צה"ל על אירוע הסיכול הממוקד
בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי תקף היום (ראשון) חיל-האוויר בדרום רצועת עזה חוליית מחבלים המשתייכת לארגון "הג'יהאד העולמי". זוהתה פגיעה מדויקת במטרה.
אחד הפעילים בחוליה, אחמד סעיד איסמאעיל, בן 22, תושב תפאח עזה שייך לפלג של "הג'יאהד העולמי" ברצועה ובסיני. הפעיל היה שותף בביצוע הפיגוע ב- 18 ביוני 2012 בגבול ישראל – מצרים, בפיגוע נהרג אזרח ישראלי.
בימים אלה אחמד אסמאעיל ופעיל נוסף, עיד נאדי עוכל בן 19 מרפיח, עסקו בקידום פיגוע נוסף כנגד יעד ישראלי בגבול ישראל – מצרים. זאת תוך שיתוף פעולה עם פעילים נוספים מארגון "הג'יהאד העולמי" מהרצועה ומסיני.
http://www.idf.il/1133-16767-he/Dover.aspx

הודעת דובר צה"ל על התקפת המחבלים במעבר כרם שלום
תקרית אש בין מחבלים מהג'יהאד העולמי לבין חיילים מצריים באזור רפיח: מחבלים באזור סיני כבשו מוצב מצרי באזור רפיח, הרגו למעלה מעשרה חיילים מצריים והשתלטו על שני נגמ"שים.
אחד הנגמ"שים התפוצץ בגבול, הנגמ"ש השני הותקף על ידי חיל האוויר בעת שחדר לשטח ישראל. מספר מחבלים הצליחו להימלט מהתקיפה, אולם כוחות צה"ל בשטח הצליחו לחסלם.
אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם כל נזק.
http://www.idf.il/1133-16774-HE/Dover.aspx

מבחינת צה"ל אירוע מורכב - משולבים בו פיקוד בחמ"ל אליו זורמים כל הדיווחים, מודיעין, שב"כ, תצפיות אוויר וקרקע וכוחות לחימה אוויר וקרקע מהירים ומדויקים, כולם בשת"פ מוצלח.
זה לא מקרה, זה תוצאה של מדיניות, מודיעין, עירנות ואימונים!

השתלשלות האירוע בערב ע"פ המפורסם (גירסה לא סופית):
מחבלים פרצו למוצב מצרי בזמן ארוחת הפסקת הצום של השוטרים/חיילים המצרים וופתחו באש, כתוצאה מכך נהרגו לפחות כ 15 מצרים ורבים אחרים ניפצעו.

המחבלים השתלטו על נגמ"ש ומשאית והחלו בתנועה אל מעבר גבול כרם שלום, על הגבול המשאית התפוצצה ופתחה מעבר דרגו עבר הנגמ"ש אולם כלי טיס של חיה"א השמיד אותו.
המחבלים שנותרו בו חיים ברחו ממנו אולם כוחות צה"ל באזור חיסלו אותם.
בהמשך נערכו סריקות (אוויר וקרקע), אין נפגעים בישראל.
7 מחבלים חוסלו בתקרית, 4 גופות בישראל ו 3 בצד המצרי.

מטרת ההתקפה היתה ככהנ"נ תקיפת כוח צה"ל ו/או חטיפה של חייל.
כמו כן ההערה היא שאין קשר בין אירוע הצהריים לאירוע הערב.

הנגמ"ש שנפגע מכלי טיס של חיה"א

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-08-2012 בשעה 06:27.
ישן 06-08-2012, 09:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "כשישנה התראה, ובלי קשר יש..."

תיאורטית, בהחלט כן. מספיק מטול 40מ"מ נ"ט בשביל לעשות את העבודה. השאלה היא מה מאפשרים לכוחות לשאת בשטח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2012, 13:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "לא הבנתי, טנק מרכבה שנמצא במרחק של כמה ק"מ מהזירה לא מסוגל לטפל בנגמ"ש?"

יש טנק בגזרה. באיזה מרחק? איפה הצוות? כמה זמן לוקח לפיקוד להעביר פקודה ספציפית לטנק ספציפי לזוז? כמה זמן לוקח מהרגע שהטנק זז? האם הוא ניווט נכון? האם הוא הגיע לנקודה בה דווח לו בפעם האחרונה, או שהוא מקבל עדכון בזמן אמת? האם יש צמחיה והסתר בסביבה? האם יש כוחות ידידותיים בסביבה? האם צוות הטנק מעודכן בצורה מלאה בכוחות השכנים?
אתה רוצה שאני אמשיך, או שזה די ברור שלא "עניין של כמה דקות"?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-08-2012, 13:44
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
ביטיס, אומר לך מה אני מצפה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש טנק בגזרה. באיזה מרחק?..."

נניח ואני מ"פ שיריון שמקבל דווח שבמרחק של 5 ק"מ ממני נגמ"ש מצרי שנראה לחלוטין אחרת מאשר כל נגמ"ש צה"לי פרץ גדר ורץ לתוך מדינת ישראל - אני הייתי מצפה שצוות הטנק ירוץ אל הכלי עם מה שיש בו (נניח חמוש שנתאים לנ"א או כנגד מבנים ולא נגד שיריון ) וינוע לכוון נקודת המפגש - כל אותו זמן אפשר להכווין אותו בקשר על בסיס כל מה שרואים ומדווחים אחורה.

גם אם מיכל הדלק חצי ריק מה שיש זה מה שיש.

במרחק של 2 ק"מ מהארוע לזהות את הנגמ"ש הזה ולפגוע בו בעזרת כל סוג תחמושת שיש בטנק - אם אין פגזים להפעיל מקלע כבד לגלגלים ואל גוף הכלי בתקווה שיעצור אותו.

כעת כמה זמן אתה חושב לדעתך שאפשרי בבסיס שיריון שהחיילים נחים ומשחקים פינגפונג או צופים ביוסטין בולד יכולים לקפוץ לכלי ולנסוע?

אתה יודע מה, אל תכתוב, לוחות זמנים - לך תדע מי קורא את השרשור.
ישן 06-08-2012, 13:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ביטיס, אומר לך מה אני מצפה"

מתי אותו מ"פ שריון מקבל דיווח? ממי? מי קבע שמדובר ב-5 ק"מ? מי קבע שמדובר בגזרה שלו?

ישן 06-08-2012, 14:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי bazz2701 שמתחילה ב "שמע זה לא אמבלונס ולא ניידת משטרה.זה דבר גדול וכבד"

קשקוש מוחלט. מרכבה 2 (ב) שמתוחזקת ברמה סבירה תקפוץ ותגיע ותפגע באירוע כזה ולו אני מט''ק שיודע שאני הכוח הצבאי ומאחורי יישוב, גם הייתי מנסה אפילו התנגשות בנגמ''ש הפורץ אם המצב פיתה וכלום לא עובד.
מה קרה? מרגע שיש מרכבה 4 מעיל רוח אז כל הדגמים הקודמים מתיישנים אוטומטית? אתה טועה ומטעה.
אני עוד זוכר מהסדיר טיולית נאנקת בעלייה ומרכבה סימן 2ב עוברת אותנו בציר העפר המקביל, נושפת אבק וחול ברעם מנוע וחיוך נצחון של מט''ק.
ואני בכלל נהגתי על מג''ח7ג. (שצוות של כזה טנק נתן בראש לסדירניקים ביום כשירות חש''ן בגולן לא מזמן)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-08-2012, 08:54
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

הודעת ותמונות דובר צה"ל
הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ערך בשעות הבוקר סיור בשטח באזור כרם שלום, יחד עם מפקד פיקוד הדרום האלוף טל רוסו ומפקד אוגדת עזה תא"ל יוסי בכר.
במסגרת הסיור בנקודת האירוע אמש, שוחח עם הלוחמים אשר השתתפו במרדף אתמול אחר המחבלים.
http://www.idf.il/1133-16774-HE/Dover.aspx

מח"ט הדרומית, אל"מ טל חרמוני אשר ניהל את האירוע מתדרך את הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד ומ. אוגד' עזה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אתרי החדשות במצרים מדווחים על 16 אנשי ביטחון הרוגים ו 7 פצועים.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-08-2012 בשעה 09:02.
ישן 06-08-2012, 09:12
  ramtal ramtal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
שאלה רק אני רואה כאן כישלון בהערכות צה"ל??

האירוע סוכל בדקה ה - 99 .-במבחן התוצאה עצם כניסתו כרגע הנתונים לא ברורים לי אבל כ1 ק"מ עד 2 לעומק ישראל היא כישלון צבאי - במקום בו הישובים נושקים וצמודים לגדר אין לנו את אפשרות הזו .

אני לא מצליח להבין כיצד כלי רכב פורץ במקום רגיש מאוד את הגדר???? - האם לא מין הראוי שהמכשול הקרקעי המעכב יהיה מסיבי יותר? האם תעלת נ"ט לא הייתה בולמת כניסת כלי רכב? זהו תרחיש שנוסה כבר בעבר באופן קצת אחר בדמות "סופות" מחופשות . - לא הופקו לקחים?

אין צורך להכביר במילים כמה קרוב היה המשוריין להגיע לתוך יישוב - האם גם אז היה המסוק הצה"לי יכול לפגוע בו מהאוויר??? או ירי טנקים לעברו? (בזמן שיש באותו קו ירי ישוב...)

אשמח לשמוע התייחסיות בנוגע לאופן התנהלות האירוע מזוית המבט של שאר חברי הפורום .

ישן 06-08-2012, 09:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ramtal שמתחילה ב "רק אני רואה כאן כישלון בהערכות צה"ל??"

אינני רואה איך יחפרו תנ''ט לרוחב כביש פעיל במעבר גבול. אני כן מאמין שאחד הלקחים מפיגוע הסופות המחופשות שהזכרת צריף להיות טילי נ''ט אישיים, הייתי אומר ארבעה לכל הפחות, בכל כוח שמאייש מחסום שקיימת בו האפשרות להגעת רכב מפגע משוריין.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 07-08-2012, 15:53
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני רק שאלה.."

קיימות כמה וארסיות.

ח"ש (קרי ראש שחור) מעולם לא ראיתי מנופקת בצה"ל אולם היא קיימת (עוד מידע כולל שימוש בזרועות האמריקאיים פה-http://en.wikipedia.org/wiki/5.56%C3%9745mm_NATO תחת M855A1).

קיימת תחמושת "מחוזקת" שהיא בעלת ליבת ברזל, SS109\M855 (ראש ירוק) אותה יש בצה"ל אולם לא כל קנה יכול לירות אותה.

פרט לכך שהיא "חזקה" יותר יש לה קשת בליסטית שטוחה יותר, אבל אפקטיבית פחות בטווחים קצרים ("חדירות יתר") כמו-כן היא כבדה יותר ולכן רק קנים מסוימים יכולים לירות אותה (1:7) שקיימים בפלאטופים, נגבים ותבורים. הM16 הרגילים, מקוצרים, מנוסרים וכו' הם בעלי קנה 1:12 ואינם מסוגלים לירות את התחמושת הנ"ל.

עקב כך (ועקב העובדה שבצה"ל לא רק קיימים עודפים, אלא עדיין נרכשים, כדורים רגילים) נגבים וקלעים בד"כ היחידים שמקבלים תחמושת ירוקה. רובאים, לרוב (אפילו ויש להם פלאטופ) יקבלו תחמושת לבנה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-08-2012, 09:32
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
כמה פשוט לשפוט בדיעבד
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ramtal שמתחילה ב "רק אני רואה כאן כישלון בהערכות צה"ל??"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ramtal
האירוע סוכל בדקה ה - 99 .-במבחן התוצאה עצם כניסתו כרגע הנתונים לא ברורים לי אבל כ1 ק"מ עד 2 לעומק ישראל היא כישלון צבאי - במקום בו הישובים נושקים וצמודים לגדר אין לנו את אפשרות הזו .
אני לא מצליח להבין כיצד כלי רכב פורץ במקום רגיש מאוד את הגדר???? - האם לא מין הראוי שהמכשול הקרקעי המעכב יהיה מסיבי יותר? האם תעלת נ"ט לא הייתה בולמת כניסת כלי רכב? זהו תרחיש שנוסה כבר בעבר באופן קצת אחר בדמות "סופות" מחופשות . - לא הופקו לקחים?
אין צורך להכביר במילים כמה קרוב היה המשוריין להגיע לתוך יישוב - האם גם אז היה המסוק הצה"לי יכול לפגוע בו מהאוויר??? או ירי טנקים לעברו? (בזמן שיש באותו קו ירי ישוב...)
אשמח לשמוע התייחסיות בנוגע לאופן התנהלות האירוע מזוית המבט של שאר חברי הפורום .

אתה שואל שאלות פוליטיות שהן לא בידיים של צה"ל אלא החלטות של הדרג המדיני.
צה"ל מתמודד עם מה שיש לו.
תיכף יעלה סירטון של דו"צ בו יהיה ניתן לראות את נק' הפריצה, ע"פ הרמטכ"ל משך כל האירוע היה 15 דקות מרגע שהרכב זוהה עד שהושמד.

גם אם היו תצפיות שזיהו התקפה בצד המצרי, לישראל אין שום עניין להתערב שם מלבד לעקוב ולראות שהאירוע לא יגלוש לשיטחה וכשזה קרה באה התגובה.
כמה טיפים למחשבה: אזור גדול, לילה, כולם נוקטים משנה זהירות גם בכדי להבין את תמונת הקרב, מחשש לדו"צ וגם מחשש לא לפגוע במצרים, צריך לאתר את הרכב שנמצא בתנועה בחשיכה, להשאר עליו, להתקיל ולהשמיד אותו.
אתה חושב שזה פשוט?

נקודת הפרצה מאחור

הסירטון

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-08-2012 בשעה 12:10.
ישן 06-08-2012, 09:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כמה פשוט לשפוט בדיעבד"

1+ לאלוף רוסו שמזכיר לרמטכ''ל להזכיר את השב''כ כאחד הגורמים להצלחת הסיכול.
האלוף מזכיר בדבריו שהיה כוח או כוחות שריון שסגרו על הנמ''ש ולא נתנו לו להתקדם, אך לא השמידו אותו. מעניין יהיה לעקוב אם יעלה עוד מידע בנושא. האם היה טנק בתא השטח אשר היה מעורב באירוע ולא השמיד בעצמו את הנגמ''ש? הרי גם אם אין פגזי ח''ש-חץ כלל, כל סוגי פגזי הטנק יעילים נגד כזה נגמ''ש. לא מדובר בכלי בעל מיגון כשל אכזרית. מעניין.

אבטחה- שלושת המפקדים בגבם בטווח עשרות מטרים מהגבול. בגב השלושה בטווח קרוב חייל אחד עם אפוד או שכפ''ץ וקסדה על ראשו, בטווח בינוני חייל נוסף עם הפנים לגבול (חשוב, סך הכל) אבל רואים את המוצב המצרי והטווח רלוונטי לפגיעה במפקדים.
סליחה שאני טרחן, אבל לא מצלצל בראש של חוליית האבטחה של הרמטכ''ל וחפ''ק האלוף חזק מאוד ארוע מותו של פסקל אברהמי זכרו לברכה, בנבות מעט דומות, זמן לא רב אחרי ארוע לחימה מורכב בשטח שהשליטה בו לא נוחה ויש דפא''ות מטווחים מגוונים ומעבר לגבול?
הייתי מצפה לראות את הגב של המפקדים סגור עם רכב משוריין וקצין מקצועי שמכוון את כולם לעמוד כך שהצילום יכלול בזווית מעט אלכסונית את הפרצה בגדר אולם שגבם של הקודקודים יהיה סגור למירב בזוויות והטווחים, בוודאי כלפי השטח שמעבר לגבול. מספיק כדור אחד כדי להוריד את הרמטכ''ל ואז לא מעניין אף אחד כמה מהר יפנו אותו ואם היורה ייפגע על ידי היחידה המצויינת לאבטחת מפקדים.
למרות שאני מבין את העניין היח''צ והתדמית שרוצה להראות רמטכ''ל שולט בשטח ולא מתמגן כחייל בקו המגע, יש דרכים לבנות תמונה כזו תוך מתן מענה יפה ומלא יותר לדפ''אות, בוודאי בשטח שזה לא מכבר היה בו פידוע שמוכיח את אי יעילות הכח המצרי, פחות ממאה מטרים מהמאובטח.
רק לחשוב על התרחיש- הפיגע הגדול נכשל, הצבא בסופו של דבר הכיל אותו והרג אותו, אך מחבל או שניים שהצליחו איכשהו לשהות בשטח המצרי פגעו ופצעו קשה\ הרגו את הרמטכ''ל הישראלי. נו, שווה?
היה כבר תרחיש קרוב לזה רק המקרה מנע אותו, כשברק סייר באזור האירוע בכביש 12, נפגש עם אברהמי זכרו לברכה, ורק לאחר מכן הוא נהרג.
למנוע זה יותר טוב מלסכל.

ישן 06-08-2012, 12:32
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "או שהמקום סטרילי וזה בסדר..."

אזור סטרילי זה בחדר ניתוח מסביב לחולה. איזה עיתונאי המציא את המושג הזה בכלל?
וממתי אפשר בכלל לחשוב שיש אזור שכזה פחות ממאה מטר מגבול מצרים המכוסה, המבוקר והמלא בכוחות שלנו עם תצפיות שולטות וכוחות דרוכים שיודעים לעצור תקיפה פחות מחמש עשרה דקות מרגע שחצתה כבר את הגדר?
אני לא הייתי מאפשר לראש הארגון לטייל לו כך עם עיתונאים במיקום הזה.
אזור סטרילי. כן, בטח.

ישן 06-08-2012, 10:20
  ramtal ramtal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
אני לא מתיימר לשפוט בדיעבד -
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "כמה פשוט לשפוט בדיעבד"

באם הובן כך אני מתנצל מראש זו לא הייתה כוונתי -

ואין לי כל עניין לעסוק בפוליטיקה .

ההיבט הצבאי הוא זה ש מעניין אותי - וכיצד מגדירים "הצלחה" באירוע שכזה לאור הנסיבות המיוחדות שלו -כולנו יושבים מאחורי המקלדת כרגע אבל אין לי כיצד לשנות זאת .....

האם במבט אל הגדר שנפרצה - מיקוש נ"ט אמצעי פשוט וישן לא היה יכול למפחית מחומרת האירוע ???- בסיכומו של עניין כשאני יושב בבית כאזרח אני לא מרוצה מהתוצאות ואין אני חושב שבאירוע אנחנו יכולים להתבסס תמיד על פקטור המזל ..... - יישר כוח לכל הכוחות הלוחמים שחיסלו את האירוע בסופו של דבר למרות נקודת הפתיחה הנחותה שצה"ל "איפשר" .....לצערי ובכאב לב...אבל זה חייב להאמר. יפוי קוסמטי מקומו לא כאן עימנו .

לא הגיוני שרכב פורץ גדר והוא מתחיל לנוע בכבישים באופן חופשי כרבע שעה .

אני שוב מסייג כי אין ברשותי מספיק מידע על ההתרחשות בפועל בשטח - מקווה שבהמשך היום התמונה תתבהר יותר .- ואשמח לגלות כי תחושתי אינה נכונה .

ישן 06-08-2012, 14:56
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "תגובתך טוקבקיסטית..."

אין בעיה.. רק לא הבנתי חצי ממה שכתבת מה הקשר בין ימין ושמאל?, איפה התנגדתי לביקורת? היכן דיברתי על גבול מקודש?..לא ברור לי על מה אתה מלהג...אבל בכל זאת אנסה לפרט יותר כאן:
זאת לא היתה ביקורת, כל צורת המחשבה שניתן לשבת מהבית ולצפות גם במצבים הטובים ביותר שרופא ירפא כל מחלה, ושיש מדינה עם גבולות אטומים לגמרי....ואם זה לא ככה אז זה "מחדל"!!!! זאת צורת מחשבה מתלהמת לא מקצועית ומטופשת...זאת הביקורת הלא טוקבקיסטית שלי..בסדר?
אני בעד ביקורת לגמרי..ביקורת צריכה לבוא ממישהו שמבין קצת בנושאים המדוברים, וצריכה להשמע לרוב לפני הארועים, לא אחריהם. כשזה אחרי כולם נורא חכמים..עובדה שהם לא היו מספיק חכמים לפני..
במקרים שבצדק מעבירים ביקורת אחרי, היא לרוב קונקרטית ומדברת על פתרונות ריאילים לבעיות שעלו..ולא מלאה בסיסמאות על מחדלים וכו'...
לסיכום, ביקרות זה חשוב, רוב מה שנכתב כאן בפורום זה לא ביקורת זה הבלים. (לא הכל, אבל לרוב..)

ישן 06-08-2012, 15:07
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אין בעיה.. רק לא הבנתי חצי..."

כן כן, אבל מותר לכל מילואימניק בצבא היבשה (לפחות) לתהות למה כוח שמאבטח מעבר גבול בגיזרה הנושקת לזו שכבר היה בה פיגוע הסופות המחופשות (רכבים שמותקנו כך שייראו כסופות ממוגנות צה''ליות, ראשון אמור לפוצץ מחסום ושני אמור לחדור) וגם פיגוע השריוניות (אותו עיקרון, ראשון מפוצץ מעבר לטובת השני, שני אמור לחדור ולהמשיך בתקיפה) , למה צריך כאן כלי טיס? למה הכוח המאייש את המעבר לא עצר בעצמו את הפיגוע הזה?
נכון שמשתמע שיש כאן ציפיות והנחו לגבי אופן אבטחת מעברי גבול. זה בדיוק העניין.
אני לא יודע להכניס את המילה מחדל כאן. אבל את השאלה אני מבין בוודאי.
המעבר אמור להיות מסוגל להכיל נסיון חדירה עד רמה מסוימת על בסיס מתקניו וכוחותיו. בטח כשמדובר על מעבר כרם שלום ולא מעבר נטפים. אני הייתי רוצה לשמוע שפיגוע כזה נעצר ומסוכל על ידי כוחות אבטחת המעבר ושאמצעי המעטפת לא הוצרכו לעבוד ונותרו כגיבוי.

ישן 06-08-2012, 17:05
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "כן כן, אבל מותר לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
כן כן, אבל מותר לכל מילואימניק בצבא היבשה (לפחות) לתהות למה כוח שמאבטח מעבר גבול בגיזרה הנושקת לזו שכבר היה בה פיגוע הסופות המחופשות (רכבים שמותקנו כך שייראו כסופות ממוגנות צה''ליות, ראשון אמור לפוצץ מחסום ושני אמור לחדור) וגם פיגוע השריוניות (אותו עיקרון, ראשון מפוצץ מעבר לטובת השני, שני אמור לחדור ולהמשיך בתקיפה) , למה צריך כאן כלי טיס? למה הכוח המאייש את המעבר לא עצר בעצמו את הפיגוע הזה?
המעבר אמור להיות מסוגל להכיל נסיון חדירה עד רמה מסוימת על בסיס מתקניו וכוחותיו. בטח כשמדובר על מעבר כרם שלום ולא מעבר נטפים. אני הייתי רוצה לשמוע שפיגוע כזה נעצר ומסוכל על ידי כוחות אבטחת המעבר ושאמצעי המעטפת לא הוצרכו לעבוד ונותרו כגיבוי.

הכן טוב ונכון..לא מסכים לגבי הסיפא..
אתה רוצה לשמוע שעשו את מה שצריך באופן הכי נכון וכי יעיל. אם במקרה הזה לא עשו את זה ככה..וכפי שאתה מתאר זה מה שהיה צריך לעשות וזה לא נעזה בגלל מחדל כזה או אחר אז הביקורת במקום וצריך לשפר את הנקודות הללו...זה ברור.
בשלב זה אני לא חושב שיש לנו את המידע הרלוונטי לקבל החלטה.

ישן 06-08-2012, 17:12
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06

חברים נא להפסיק ולייצר תיאוריות על סמך השערות!
מה יהיה איתך היום?
לפי מה שאתה מצייר, יש מכשולי נ"ט לאורך כל הגבול וחייל עם מטול כל מטר - בסרטים של רמבו אולי.
במציאות יש גדר גבול (לפעמים עם ולפעמים בלי מכשולים), תצפיות, סיורים וכוחות להקפצה, דברים שכמעט כל אחד מאיתנו מכיר.
המחבלים עשו עבודת מודיעין טובה (על המצרים ועלינו), ניצלו חולשות (של המצרים) ומקומות נחותים (שלנו) והצליח להם.
לקח קצת זמן להכווין כוחות אליהם (מי שחושב שלזהות רכב כזה בלילה ע"פ הכוונה זה דבר פשוט טועה ובגדול), ראו אותם פה ושם וירו עליהם אבל הנגמ"ש שעט פנימה, עד שכלי טיס וכוחות חי"ר סגרו עליהם והשמידו אותם.

אפרופו הכוונה של טנק (קראתי כאן איפהשהוא למה טנק לא השמיד את הנגמ"ש?), נניח שהיה טנק שהצליח להתכוונן לאזור המשוער של הרכב (הרכב בתנועה מהירה לא לשכוח) ונניח שהמט"ק לא נרדם בשיעור תוד"א על הפאהד, הרי בלילה חשוך, בכביש שיש עליו תנועה לנסות לבודד ולהפליל את הנגמ"ש זה מאד מאד לא פשוט (מהחזית זה בכלל ניראה כמו עוד רכב משא).
סיכוי גדול לדו-צדדי, סיכוי לפגוע באזרחים, אז גם אם היה טנק שדיווח "על", מי אמר שבכלל היה לו אישור ירי?

כלי טיס וחי"ר פעלו כי במקרה הזה רק להם היתה היכולת להתקרב ולזהות את המטרות בבירור.

אגב, כן היתה תנועה על הכביש ליד הנגמ"ש - בתמונה רכב אזרחי שנפגע מרסיסי הפגיעה של הנגמ"ש

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 06-08-2012 בשעה 17:15.
ישן 06-08-2012, 17:27
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

משיב
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]כן כן, אבל מותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang

[COLOR=Red
אפרופו הכוונה של טנק (קראתי כאן איפהשהוא למה טנק לא השמיד את הנגמ"ש?), [/COLOR]

נראה שאתה מתכוון אלי, שים לב למה שכתבתי, מעלי כתבו שניתן לעצור את הכלי בעזרת נ"ט או חיל אוויר - אני טענתי שאפשרי לעצור גם בעזרת טנקים שקיימים בגזרה.

אני מסכים שאישור לירי בלילה צריך להתבצע או כשרואים התקפה על אזרחים \ כוחות צבא והחיילים חייבים לקבל החלטה כאן ועכשיו (לטוב ולרע) או שיש וודאות שמה שהם מזהים כנגמ"ש מצרי הוא אכן נגמ"ש מצרי.

מה שכתבתי ושים לב למה שכתבתי: אני בכזה מצב מצפה שמי שצריך יתחיל להכניס את צוותי השיריון ואפילו תנועה - האם היה? אין לי מושג, לא הייתי שם ומדווחי התקשורת לא ברור אם קרה.

כאזרח ישראלי ומילואמניק של צה"ל הבנתי את המציאות שאני מצפה בכזה מקרה לבעיטה בישבנם של החיילים המשחקים פינג-פונג או צופים ביוסיין בולט 100מ לטובת הפעלת הטנקים.

אבל לך תדע, אולי אני טועה.

ישן 06-08-2012, 17:57
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

אדוני מוציא דברי מהקשרם
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[color=#0000ff] [b]אין לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
אין לי מושג, לא הייתי שם ומדווחי התקשורת לא ברור אם קרה.
כאזרח ישראלי ומילואמניק של צה"ל הבנתי את המציאות שאני מצפה בכזה מקרה לבעיטה בישבנם של החיילים המשחקים פינג-פונג או צופים ביוסיין בולט 100מ לטובת הפעלת הטנקים.
אבל לך תדע, אולי אני טועה.

אבל זה בדיוק כל העניין, אם אתה לא יודע אז למה להגיד?
לא שיחקו פינג פונג ולא הזניחו אלא פעלו (אני מדבר על השיריון), לא הסתדר להם להגיע למצב ירי!

שים לב לאיך סיימתי את השיחה שלי עם ביטיס להלן צטוט: "כל הדיון נסוב סביב השאלה איך עוצרים רכב פורץ משורין - אתה ולפניך טענת שניתן לעשות זאת בעזרת נשק נ"ט אני טענתי שבגזרה יש טנקים והם אמצעי שעל פניו מתאים לטפול בכזה ארוע."

כעת אנא הסבר למה אי אפשר היפוטית לטפל בארוע גם באמצעות כח טנקים שיש באזור.

לגבי פינג-פונג ויוסיין בולט - מהכירותי את צה"ל בשעות מנוחה בערב לא מעט חיילים משחקים שש-בש, פינג-פונג, מדברים בקול רם מדי עד כמה הם מתגעגעים לחברות שלהם - מדברים לסלולאר ולא מבינים שכל הקבוצה שומעת, שידורי הספורט מהכירותי זוכים לבקוש רב וכרגע יש את מר בולט.

אין שום רע בעיני שחייל יצפה בטלוויזיה או ישחק עם החברים - אף אחד לא אמר שחייל חייב להיות בכוננות 365X24 עם כדור בקנה.

הבעיטה בישבן - כמובן לא פיזית אם עדין לא הבנת אותי היא משהו שאני צופה שיקרה כשיתחילו להגיע דווחים. אני כן מצפה שבגזרה שבמרחק של כמה ק"מ היתה פריצה של הגדר יתחילו להכין את הטנקים ליציאה ואם יספיקו אז גם לצאת לפחות עם חלק מהכח.

ככה אני מכיר את צה"ל אבל אולי אני טועה.

אתה פשוט מוציא את דברי מהקשרם - קרא את מה שכתבתי מעלה.

ישן 06-08-2012, 17:51
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא לדבר על העובדה שאם כבר יש..."

ציטוט:
דבר שני, אפשר לחשוב שיש שם בגזרה חניון חטיבתי. לכל טנק שמוצב שם יש את הגיזרה שלו והוא לא אמור לעזוב אותה, גם אם אסמעיל הנייה בעצמו פורץ את המחסום. טנק שיוסט לשם משאיר נקודת תורפה במקום אחר. גם את זה צריך לקחת בחשבון.

עזוב, נהלי ההפעלה של הכוחות בגיזרה לא לדיון.

לליאור, אני דווקא התרשמתי שקצין הצנחנים ידע מה הוא אמר, ניראה שהוא מאד התרגש מהמעמד ובילבל עם ברדמ והטיות זכר/נקבה, לכן גם זכה לשיעור בעברית.

סה"כ עבר עליו אירוע מיוחד, אגב שאפו גם לגדס"ר הבדואי (הדבר הזה כבר פורסם ע"י דו"צ).

ישן 08-08-2012, 05:41
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
אני הייתי מחלק את התגובה שלנו לשני חלקים

אני הייתי מחלק את התגובה שלנו לשני חלקים:
1. הזמן בין הלחימה במוצב המצרי והפריצה לשטח ישראל.
2. הזמן בין הפריצה לשטח שלנו ועד להשמדת הנגמ"ש.

לגבי החלק השני לדעתי הכוחות פעלו בהתאם למצופה וזה אומר קודם כל להגן על הישובים, אחר כך לסגור על המחבלים, בין אם הם נעים רגלית ובין אם הם רכובים, לזהות אותם, לפגוע בהם ולהשמידם. אין משמעות לזה שהם חדרו 10 ק"מ או לקח 15 דקות לפגוע בהם, ברגע שהם יצאו מאיזור הגדר, צה"ל אני מקווה, פעל לפי תירגולות ידועות, סגר את האיזורים המתאימים, מצא את הנגמ"ש, פגע בו והשמיד אותו. לכן לדעתי הכח פעל בצורה טובה ומגיעות לו מחמאות.

יכולה להישאל השאלה מה פגע בו, נראה לפי הפגיעה שנורה עליו פגז ח"ש שנכנס בצד אחד ואולי יצא מצד שני, ואולי בדרכו בתוך הנגמ"ש פגע במיכל דלק והצית את הרכב. אני הייתי רוצה לראות פגז שחודר את דופן הנגמ"ש, מתפוצץ בתוכו והופך אותו לגל חורבות. בדומה למה שהיה קורה אילו פגע בו "מפצח האגוזים".

אשר לחלק הראשון לא ברור לי למה הנגמ"ש לא הושמד ע"י כלי נ"ט ברגע שהוא התקרב למחסום, בפרט לאחר הקרב בין המחבלים לצבא המצרי, שהיה צריך לספק התראה והגדלת הכוננות לכוחות במחסום ובכל הגזרה, אני הייתי מצפה שכלי נ"ט, בין אם ר.פי.גי או טיל נ"ט, יהיו ברשות הכח במחסום ויאפשרו לו להשמיד את הנגמ"ש.

אשר לנגמ"ש עצמו, זהו נגמ"ש ששוקל 10-12 טון בהתאם לדגם, והוא לא חדיר לכדורי 7.62 מ"מ, אבל מק"כ "0.5 היה מחורר אותו. לרכב הזה קיימים מספר דגמים ואחד מהם נושא את הצריח של ה BMP-2 שמכיל תותח 30 מ"מ וטילי נ"ט, ויכול בתיאוריה לשאת גם טילי נ"מ נגד הליקופטרים/ כטב"מים, ולכן צריך משנה זהירות בלחימה של כטב"מים נגד רק"מ.
ישן 06-08-2012, 12:36
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק אני תוהה איך יתכן ש-3 או 4 מחבלים הצליחו להרוג כ"כ הרבה חיילים מצריים?"

בכלל לא. האם יצא לך לראות איך מתנהלים חיילים ברמה נמוכה עם תום הצום בארוחת האיפתר?
יצא לי, ואני הייתי אולי האחרון שאמר לעצמו באותו מצב משהו כמו "רימון אחד, כולם הולכים...".

ואמיל, מה קרה? אתה לא שואל את עצמך האם הדיווח על כך שהיה טנק בנקודה נכון, ולמה היה צורך בכלי טיס שיפגע בנגמ''ש הזה? הכל בהנחה שבפורום מתייחסים למידע מהתקשורת ובו עוסקים.

ישן 06-08-2012, 13:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק אני תוהה איך יתכן ש-3 או 4 מחבלים הצליחו להרוג כ"כ הרבה חיילים מצריים?"

ישן 06-08-2012, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ידעתי שמישהו ישלוף את המקרה..."

יחסי הכוחות בוואדי חרמיה היו גרועים יותר מבחינת הפלסתינאים. ומי אמר שאת המוצב תקפו רק 3 מחבלים? אולי המקרה שחיזבאללון עם PK תפר מארב שלם יניח את דעתך?

ישן 19-09-2013, 20:44
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

שנה אחרי, ריאיון עם המ"מ מטנק המרכבה 4 (גדוד 52, חט' 401) שהשמיד את נגמ"ש המחבלים

כתבה באתר דו"צ
סגן (במיל') עומרי קיבל החלטה גורלית שהצילה חיי אדם - לירות ברכב המחבלים ששעט לעברו מהצד השני של הגבול: "הכל קרה בשניות, לא הייתה אפשרות להחטיא"
http://www.idf.il/1133-19629-HE/Dover.aspx

הצל"ש של סגן תומר עומרי
http://www.gvura.org/a344915-%D7%A1...%9E%D7%A8%D7%99

שלב חיסול הנגמ"ש
לוחמי הגדס"ר המדברי היו הראשונים שהגיעו איתו למגע, נסעו מולו על הכביש, עשו לו חסימה וירו עליו אבל זה לא עזר כי הוא היה משוריין, לכן הכווינו אליו כוחות שריון ואוויר.
כלי טיס של חיה"א ירה עליו טיל אך הנגמ"ש המשיך בדהירה שלו תוך כדי ירי על כלי רכב בכביש.
טנק המרכבה של סגן תומר עומרי שהגיב לאירוע בודד את הנגמ"ש דרך הכוונות מכל שאר כלי הרכב שהיו סביבו (אזרחיים וצבאיים) וירה בו שני פגזי ח"ש שפגעו והשמידו אותו סופית.

כל הכבוד לכל המעורבים שהצליחו לעצור אירוע מתגלגל לא פשוט

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר