לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2010, 22:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
מגעיל למה אני מאושר- תהיות על העולם

זהירות- אשכול קר, ציני ומגעיל.

כל פעם שעוד מדינה אירופית מתקרבת לקיצה הכלכלי אני מאושר.
עכשיו מדובר בספרד, ממלכת הצבועים, כלכלה ענקית, שנפילתה תשאיר חותם שחור משחור על גוש היורו.
מקודם דובר באירים, עם אנטישמי מחליא, שהוציא כלת פרס נובל פוצית למדי שהגיעה לפה במשט.
לפני כן- היוונים. למרות שעכשיו הם איכשהו בעדנו בגלל הסכסוך עם טורקיה, אז אני טיפה מרחם עליהם.
אבל בגדול- תמיד טוב לראות סוציאליסטים סובלים בגלל הפינוק והחזירות שלהם. בין אם המפגינים בצרפת שלא מצליחים לדחוף לראשם האטום את ההכרה שקרנות הפנסיה שלהם בגירעון ענק והם חייבים להתחיל לעבוד יותר מ-35 שעות בשבוע (רבאק, בתור סטודנט עבדתי יותר מזה) ועוד כמה שנים, היוונים שלא אהבו את הקיצוץ בהוצאות המנופחות ועוד.

כל פעם שבאיראן תולים או סוקלים הומואים, אני מאושר. אני מאושר כי עמוק בתוכי אני חושב שהנה עוד מעט יקוצו מתרדמתם כל אותם חולמי חלומות ורודים, אותם אלו שמנעו מארגון גייז ישראלי להשתתף בכנס בספרד וחטפו קריאות גנאי בגלל שהם ישראלים. אולי הפעם הם יבינו מי הנורמלי פה באזור.

כל פעם שיש פיגוע באירופה או בארה"ב אני מאושר. אני מחייך מאוזן לאוזן כשמוסלמי מרים באוויר אוטובוס/רכבת/במאי סרטים הולנדי, אני מצחקק בכל פעם ששייח' אירופי קורא בגנות המערב מתוך בית דין לשריעה. אני קצת פחות שמח כשזה קורה בארה"ב כי בכל זאת הבעיה היא בממשל שלהם, האנשים שם דווקא אחלה.

אני קורן מאושר למקרא הדלפות הוויקיליקס. קודם כל- כי אף אחד לא מתייחס אלינו כמעט. וזה טוב. כנראה שיש פה כל כך הרבה הדלפות ששום דבר לא חדש לאף אחד.
בנוסף- מסתבר לכולם שמנהיגי ערב מתים מפחד מאיראן. גם אם זה לא יתורגם למעשים, הברדק גדל, איראן מנסה להצטדק ולתרץ, מנהיגי ערב מנסים לחזור בהם. שמח, בקיצור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2011, 21:53
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
אפרופו, הידיעות הנוראות מלוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אני מאושר- תהיות על העולם"

שרוקי, בגדול אני מסכים איתך!!

אגב, לדעתי, אין שמחה גדולה יותר מן השמחה לאיד!

אגב מה שמתרחש כעת בלוב, מזעזע ומחריד, המנהיג שהינו משוגע לפי כל הקריטריונים.

( אני במקרה גם רופא ) טובח בבני עמו ויש כבר מאות ואולי אפילו אלפי הרוגים ופצועים. אני תוהה

היכן מדינות אירופה הנאורות, צרפת,אנגליה,איטליה, גרמניה, ואפילו ארה"ב.???

הפצצה קטנה אחת ושפיכות הדמים הנוראה תיפסק. אך כל מנהיגי האומות הנאורות הנ"ל

יושבים על עכוזם ולא עושים דבר...., אזכיר שהנשיא רייגן "אירגן " לקדאפי הפצצה קטנה ב1986

והמשוגע נרגע באופן זמני...

תאמינו לי , הייתי יכול ל"סדר" לקדאפי המג'נון מקום ב"גהה" ,בפרוטקציה.

אך לאחר שרצח וטבח בבני עמו - נותר לו רק מקום אחד , להישרף באש הגיהינום.
ישן 21-02-2011, 22:49
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אני מאושר- תהיות על העולם"

כל עוד אני קורא אשכולות כאלה ועם האנשים שמסכימים איתם - ואני מאושר.
אני מאושר וזה עושה לי טוב בלב כי אני יודע שלמרות שקשה לי ואני עובד ולומד בו זמנית זו השנה החמישית-אני לא כמוהם.
אני מאושר שאין לי את המחשבות האלה.
אני מאושר שאני לא הגעתי למצב שבו אני שמח במותם של חפים מפשע שנהרגים בפיגועים ובהפגנות.
אני מאושר שאני לא שמח מרע ומבעיות של אנשים אחרים.
אני מאושר כי אני מבין שעדיף שהמצב הכלכלי יהיה טוב כי גם אני אהנה ממנו.
אני מאושר שאין לי את המחשבות הפסימיות על עובדות לא מבוססות או יצר הדמיון ואני מסוגל להבין
מתי אני יכול להסיק מסקנות או לא.
אני מאושר שלמרות כל הכיעור שיש בעולם אני עדיין מסוגל לראות את האור והדברים הטובים שקימים.
ישן 22-02-2011, 11:36
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני חייב לציין שמבחינה מוסרית (דווקא זה!) יש מקום לנחת ממה שקורה בעולם הערבי

בכל שאר העולם הווריאביליות והרגיונאליות פרחו, המורכבות החברתית פוריה והאיזון שולט: אירופה מאוחדת, אבל בכל מדינה עדיין התרבות שלה ובעיקר הרצון להנות מן החיים.

והנה אנו צופים ב"עולם הערבי", או יותר נכון המוסלמי: רצועה הנמשכת מצפון אפריקה, דרך המזה"ת ואסיה הקטנה, ועד עמוק לאסיה גופא וכמובן חצי האי ערב. פה צחחה הציוויליזציה: פה חיו השומרים, הפרעונים, הפניקים וההלניים... פה היה העולם שהיה יותר תרבותי מרומא כאשר היא פגשה בו. לפה קרבטות גלדיאטורים לא נכנסו כמעט - כי היו ברבריים בשביל התושב במזרח, לעומת הגאלו-רומי בגאליה, חצי האי האיברי או לאטיום. פה שכנו מאות עמים ועממים, שלרובם מקום של כבוד בהיסטוריה: תרבויות שונות ומקבילות - עשירות שממלאות את מיטב המוזאונים בעולם ביצירות ססגוניות מתקופות שבהן באירופה, או אמריקה, לכל היותר יש כמה חלוקי נחל עם חריץ באמצע שמייצג פות של אשה.

והעולם הערבי הזה כבר חודשיים מככב בשידור חי - מכיכר לכיכר, מבירה לבירה, מבניין שלטון לבניין שלטון.... הכל אותו כיעור, בינוניות וחוסר מעוף: אותם צבאות מרופטים של חיילים וקצינים בינוניים. אותם המוני מפגיני פעורי פה וחושפי שיניים עם אותם ג'ינסים חסרי גזרה ואותן צווחות היסטריות המדברות על אלוהים, דם, פדיון ומוות. אתה פותח סקאי ניוס ואם לא ממש אומרים לה "פה בנגאזי", "פה טחריר", "פה עמאן", "פה בחריין", "פה טהראן" אין סיכוי שתנחש לבד.

אתה מאמץ את הזכרון ממה שלימדו אותך לפני עשרים שנה על כל מיני אנשים שחיו מזמן כשלא היה אפילו נייר טואלט... מקיאוולי, הובס, מונסקייה, קרומוול... נשים ששלחו אותן לאכול עוגות והן על בריקדות, פועלים ברחובות מרכז אירופה ב 1848, קומונרים בפאריס של 1871 הדנים בשאלות חוקתיות... לה-פאייט, ג'פרסון וגריבלדי... מטרניך, פלמרסטון וביסמארק... לעזאזל! בדיוק נזכרתי שבגרמניה היו תשלומי סעד וחוק חינוך חובה חינם כבר במאה ה-19.... אתה מתאמץ ואז נדהם איך כל זה דילג לחלוטין מעל הערבים - דילג מעל הבריות הכעורות בג'לביות הצחורות מגוהצות במונארכיות הנפט החזיריות של המפרץ - דילג מעל המונארכיות העניות בחומר, אולם עשירות במורשת כמו ירדן - דילג מעל מדינות הכמעט קורסות מעול ההיסטוריה התרבותית המונחת על כתפיהן כמו מצריים או סוריה. אף אחד מהם לא התקרב לזה אפילו: הם נשארו במתכונת הפרהיסטורית של צ'יפדום המתנהל פרסונאלית על בסיס שבטי ומשפחתי. האנשים הללו כל כך לא קלטו כלום מזה, עד שאפילו רבים מאלה שגרים שלושים שנה בלונדון עדיין נשמעים להפליא דומה לאלה שבתחריר - מהסים את בני שיחם מהמערב בטענה האדוארד סעידית הילדותית של "איש המערב לא יכול להבין את המזה"ת". האמת? הם אפילו לא ממש המזה"ת - פולשים שהחריבו את מארג התרבויות שהיו כאן ובמקומן הקימו כלום בפיתה. עד לתקופה הערבית ערים כמו עכו, דאר, קיסריה ואשקלון היו ערי חוף משגשגות. מה נשאר מכל אלה? נאדה. המוסלמים פשוט החריבו אותן עד היסוד כדי שחו"ח לא יבוא מישהו מן הים, ולא מהמדבר, ויכנס לארץ שוב.

אז עכשיו כשאני מדמיין מאות אלפי בטלנים נבערים שכל חייהם היוו חוט שדרה של עשרות משטרים מדכאים - והדגנרטים האלה מחרבנים במכניים ולא ישנים בלילה כי הם יודעים שהקידמה השיגה אותם, ואולי מחר פתאום ישארו בלי עבודה, ובלי סיכוי לעבודה: אני נזכר שאלה היו השחצנים המסטולים שנהגו לבזות וללעוג לנו. והנה עכשיו הם סגורים באיזו דירת שרד, או בכלל ברחו כבר לחו"ל, הם בדיכאון ולא אוכלים סדיר. ולא מדובר על משטר אחד: מדובר על המונים כאלה שחיים בחרדה. יותר טוב: זה מקיף את כל-כל-כל המשטרים הערבים/מוסלמיים, אבל לא את השאר. כאילו יד אלוהים סימנה בחול המדבר קו ארוך-ארול ואמרה "פה בצד הזה - זה בית אל בלאגן וחוסר יציבות". בצד השני - זה בית השלום. אולי סוף סוף קצת צדק היסטורי?

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 22-02-2011 בשעה 11:40.
ישן 23-02-2011, 08:08
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ללבנט לא היה ממש קשר לאירופים ה"ברבאריים" לאורך רוב ההיסטוריה.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם זה נכון שהפיגור הערבי החל..."

המוסלמים שטפו את החופים האלה כאשר שלטה פה תרבות ארמית-שמית-יוונית והמדינה הרומית המזרחית. א"י טרם כיבוש האיסלאם נמצאת בשלב הפריחה המשמעותי, והרצוף ביותר, בהיסטוריה שלה. מכאו מתחילה ההתדרדרות, גם אם יש בלימות בדרך. הצלבנים שולטים פה בערך מאה שנה על כל הארץ, ועוד מאה שנה רק על אזור החוף. הם ברברים, וגם מביאים מלחמות והרס, אבל זה לא שהמוסלמים לא טומנים ידם בצלחת. בסוף המאה ה-13, אחרי שהצלבנים מובסים ועוזבים, הממלוכים הורסים בשיטתיות את רוב מה שנותר בארץ הזאת מבחינת תשתית עירונות, או ימית. פה מקיץ הקץ על ערים כמו קיסריה, אפולוניה או אשקלון לנצח. ערים כמו עכו קמות לתחיה מאות שנים מאוחר יותר, ורק בגלל מיקומן ליד מפרץ טבעי. עבור העותמאניים זה בכלל חור, והם ממעטים מלהשקיע פה. החורבן האמיתי הוא רק ההרס, אלא העובדה שהכיבוש המוסלמי חיסל את הרגיונאליות והבידול התרבותי, והפך את המזה"ת לתחום שליטה אחד, ולכן חלקים גדולים ממנו הפכו ללא יותר מאשר פרובינציות נחשלות.

הקורא הרגיל לא ממש יבין על מה אני מדבר: הרי יש ערים וכבישים בכל מקום וכו'. העניין הוא שלאורך מאות רבות של שנים א"י הייתה מקום מפותח משובץ כולו בערים שהיו מרכזי תרבות. האיסלאם הפך אותה לסתם פרבר נידח.

ישן 25-02-2011, 16:03
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
במילים אחרות. אתה חש שלהט"בים התומכים בערבים..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הדבר היחיד שצד את עיני הוא נושא ההומו-לסבי."

ראוים לפרס זכויות האדם על שם קדאפי

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%90%D7%A4%D7%99

אני חושב שלא ניתן להבין אנשים שהם ליברלים (לכאורה!) ותומכים בצד הערבי בלי להכיר את ההיסטוריה. ממליץ לך לקרוא על אסכולת פרנקפורט ועל ניאו מרקסיזם ולהבין שהאנשים האלה, או לפחות המשכילים שביניהם חותרים להרס של המרקם החברתי. מכיוון שהרבה אנשים מבלבלים בין המושג חופש לבין המושג הפקרות, לאו דווקא בתחום הביטחוני, חסרי הגבולות האלה מוצגים לעיתים כאוהבי שיוויון, חופש ואחווה. המציאות מאוד רחוקה מכך. בדיוק כמו האסלאם, הם מסתירים את מטרותיהם האמיתיות לטובת המטרה וכל אמצעי (כולל קיצונים אסלאמים שיעשו בהם טבח אם יצליחו) כשר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר