לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2010, 20:14
צלמית המשתמש של solo67
  משתמש זכר solo67 solo67 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שאלה על שינויים בדגמים"

היי סירפד
אני עובד בד"כ עם נייר 160ג"ר של זירוקס שאפשר להשיג באופיס דיפו (42 שח ל 250 דף)
לגבי שיפוצים בפוטושופ אז קודם כל אני סורק את הדגם המקורי ברזולוציה הכי גבוהה שאני יכול להשיג אח"כ אני מנסה למחוק/לגרוע את הצבע מהדגם ולהשאיר רק את קווי המתאר השחורים ,ישנן כל מיני שיטות לעשות את זה תלויי בסכימה (צבעונית /בעלת צבע אחד ),לפעמים אין אפשרות להיפטר מהצבע בצורה סבירה עד טובה ואז אני משרטט את כל הדגם מחדש כשהמקור נמצא מתחת כרפרנס ואז צובע.
לגבי שינויי הקנ"מ -קודם כל צריך לוודא שכל הדפים שנסרקו הם באותו הגודל ושהפרופורציה בין החלקים לא השתנתה ואם הכל בסדר אז מגדילים או מקטינים את כולם לפי אחוז מסויים (ישנה נוסחא כדי להגדיל /להקטין אם זה מעניין אותך אני אפרט יותר )
תודה על התגובה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2010, 22:01
צלמית המשתמש של solo67

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "דגמים מדהימים"

100% נייר זה לא ....(95-98%)כיוון שהחופות השקופות הן משקפים /פלסטיקים שונים חוץ מזה כני הנסע בד"כ עשויים מנייר המגולגל על קיסם עץ או מוט מתכת בעובי 1 ממ ,גם באטבים משרדיים משתמשים, חוץ מאלה הכל נייר.
הדגמים מודפסים על נייר 160 גרם כשאת דסקיות החיזוק הפנימיות מעבים ע"י הדבקה ע"ג קרטון 1 מ"מ עד 2 מ"מ הקרטונים הנפוצים ביותר הם כריכות אחוריות של פנקסיי דפתר A4 ואריזות של קורנפלקס ,קרטון ביצוע וכל קרטון דחוס בעובי של עד 2 מ"מ .
לתוספות של כבלים וצינורות אני בד"כ משתמש בבדיל בעוביים שונים חוטי דייג וחוטי תפירה.
ליצירת חלקים מטאליים כגון בוכנות וכ"ו אני משתמש בנייר אלומיניום פשוט .
הדבקים שמשמשים אותי הם לרוב דבק פלסטי לבן ,דבק UHU ,והרבה סופר גלו בדרגות צמיגות שונות.
זהו על רגל אחת.

ישן 14-12-2010, 15:38
צלמית המשתמש של solo67

היי לינוקס
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "היי הגעתי לכאן מהעמוד הראשי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
היי הגעתי לכאן מהעמוד הראשי ויש לי שאלה.
כמה זמן לוקח לבנות דגם כזה מקורי או איחוד של שני מטוסים עם התאמות, איזה ציוד צריך לבצע את העבודה הזאת, כיצד אתה מכין את החומר למודל ומכמה חלקים זה מורכב ,כמה העלות של כל דגם כזה וכיצד אתה משמר את הדגמים האלה?

קודם כל ברוך הבא
הציוד הבסיסי שבו אנו הנייריסטים משתמשים הוא
מספריים: זוג בינוני וזוג קטן ובנוסף זוג מספרי ציפורניים
סרגל מתכת
סכין יפני ו/או סכין ביצוע
דבקים : פלסטי לבן רגיל , UHU ALL PURPOSE', וסופר גלו.
ידית של מכחול עבה או כל מוט באורך כ 20 ס"מ בעוביים שונים (דק בינוני ועבה)
וטושים בשלל גוונים
אם יש לך את כל אלה אתה די מסודר כדי להתחיל.
בדגם ממוצע ישנם כ 50 עד 100 חלקים בדגמים יותר מפורטים ומסובכים זה יכול להגיע לאלפי חלקים והמחירים נעים בין 2-3 דולר ועד לכ 50 דולר .
מבחינת זמן הביצוע זה יכול לנוע בין ימים בודדים לדגם פשוט ועד שנים בדגמים מפורטים
בהנחה שיש לך כ שעה ביום +/- לעבוד עליו ,לדוגמה הקורנס לקח לי כ שמונה חודשים ,הסקייהוק כחצי שנה וההארווארד שלושה חודשים רק הבנייה ללא השיפוץ והעבודה על המחשב.
לגבי הנייר :זהו נייר במשקל 160 גרם במרקם מט שאני רוכש באופיס דיפו -לא נייר פוטו-
ומעבר לזה נעשה שימוש גם הקרטונים מלאים שונים כגון קרטון ביצוע, כריכות אחוריות של דפתרים ,קרטוני קורנפלקס וכ"ו.

לגבי השימור שלהם : פעם בכמה זמן עוברים עליהם עם מברשת עבה ועדינה (את שלי החרמתי לאשתי מכלי האיפור שלה ) וחוץ מזה שהם בד"כ נמצאים בווטרינרה או משהו דומה לזה .

לא הבנתי את שאלתך לגבי העלות...אתה מתכוון לדגם בנויי כדי לרכוש או דגם בהזמנה אישית או מהי עלות החומרים שהושקעה בדגם ???

זהו פחות או יותר
משה

ישן 14-12-2010, 19:26
צלמית המשתמש של solo67

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "וואו הרבה מאוד השקעה כל..."

העלות לבניית הדגם מבחינת החומרים היא לא גבוהה ,נניח שהדגם קנויי כדגם מודפס (קיט)
הוא יעלה בין 50-100 שח כולל משלוח וכ"ו,לדוגמה קיט שקניתי של מטוס F-18 סופר הורנט עלה לי 80 ש"ח,אם הדגם נקנה כהורדה באינטרנט וצריך להדפיס אותו באופן עצמאי אז עלות הדיו והדפים אולי תהייה זולה במעט (תלויי כמה צבעוני הוא ) שאר העלויות הן של להבים לסכינים שנשחקות דבק צבעים וכו אבל כל אלה מספיקים להמון דגמים ואם אני מנסה לכמט את זה פר דגם אז נניח כ 20 שח נוספים....
יוצא לי בשנה ל"בזבז "כ 150-200 שח על כל אלה חוץ מזה שאת רוב הדברים אני מצליח לארגן בתשלום שולי וזניח לעומת מחיר הדגם עצמו, אז אני מניח שדגם עולה לי כ 100 שח כחומר גלם
לפני הבנייה שלו.
לגבי עלות דגם מוזמן -צריך לבדוק קודם אם יש בנמצא ומה רמת הפירוט שלו ,וגם לבדוק אם הוא מצריך עבודת מחשב לפני שניגשים לבנייה עצמה ,קנה המידה שאתה מעוניין בו ו"כו , הערכת שעות בנייה ,אם אתה מעוניין לשמור את המרקם של הנייר או מעדיף גימור של צבע ,תוספות,
ועוד כהנה וכהנה ,הערכה שלי שזה יגיע לכמה מאות דולרים (בEBAY מוכרים דגמי פלסטיק בנויים במחירים כאלה ,אניות מעץ בכמה אלפים ) בדגמי נייר בנויים למכירה טרם נתקלתי אבל זה אפשרי בגדול. מה ש"עולה" בסופו של דבר אלו שעות העבודה ורמת הפרוט והגימור ולא ה"חומרים".

לגבי עיצוב החלקים :
ישנן כמה טכניקות כדי לעצב את הנייר בין אם זה בקיפול או בהעגלתו כדי להגיע לצורה הרצויה ,הצורה הסופית של החלק נשמרת כיוון שבתוכו ישנן דסקיות חיזוק בצורת חתך החלק המודבקות בתוכו,למרות שישנם דגמים שבהם אין בכלל דסקיות חיזוק והם שומרים על צורתם רק מחוזקו של הנייר .אני אשתדל בקרוב להעלות כמה תמונות והסברים לגבי עיצוב הנייר וההדבקה כדי שתבינו במה דברים אמורים.

ישן 14-12-2010, 23:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "העלות לבניית הדגם מבחינת..."

א,
ציטוט:
אני אשתדל בקרוב להעלות כמה תמונות והסברים לגבי עיצוב הנייר וההדבקה כדי שתבינו במה דברים אמורים.

אשמח ללמוד עוד קצת על הנושא תודה רבה.

ב, אם אני מזמין ממך דגם של רכב ואני נותן לך את החומר, שיש לי על הרכב נתונים וסרטוטים, אפשר לשמר אותו עם פלסטיק?
אני אסביר את הכוונה. יש מוצרים כמו כדור עם חתימות של שחקנים או דגמים של רכבים ומטוסים מפלסטיק, שניתן ליצוק עליהם פלסטיק שקוף, וזה משמר אותם במשך עשרות שנים בלי בעיה. האם העניין אפשרי עם דגמי נייר כמו שלך?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-12-2010, 19:23
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "לא נראה לי הכי ראלי או ישים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי solo67
לא נראה לי הכי ראלי או ישים לצקת על הדגם פלסטיק שקוף או כל חומר אחר ,יכול להיות שלגבי קנ"מים קטנים זה יכול לעבוד אבל בד"כ עושים אקווריום (זכוכית או פרספקס )לדגם שמשמש כמגן מנזקי הזמן וכ"ו ,אפשר עם מסגרת/מעמד דקורטיבי ,וזה גם הרבה יותר פרקטי לטעמי לפחות.

מסכים עם מה שמשה כתב פה.
אמנם מדובר בעלות שלעיתים היא לא נמוכה אבל מצדיק את ההשקעה.
בדגמים מיוחדים שווה לדעתי להכין "אקווריום פרספקס / זכוכית. אמור להישמר לשנים מאד ארוכות.
כמו כן אני לא מאין שניתן בדגמי נייר להכין ציפוי מגן כזה לדגם וזאת מבלי לפגוע בנייר.

בהצלחה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר