לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2010, 20:30
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בהתחשב בכך שהמלצה רשמית מטעם מקחצ"ר כבר ב-2000
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יקירר שמתחילה ב "התחילו לחלק את הנעליים החדשות לגיוסיי נוב'"

הייתה להצטייד בורסיה של הנעל הזו במקום לסיים לפתח את הנעל הקלה שעכשיו מוציאים משירות ומחליפים בזו,
ואני יודע שהייתה כי אני כתבתי אותה,
אז כן, זה היה הכרחי. מדובר בשיפור עצום, חיסכון בטיפול רפואי, מניעת נזק בריאותי, וגם במפתיע ריצה מהירה יותר.
רק חבל שזה לא נעשה כבר אז, היה חוסך הרבה כסף ונזקים.

ואת כל המידע על הנעל (או למעשה, על הדגם-אב שלה. זו ורסיה קצת אחרת משמופיעה שם, אבל על אותו בסיס) תוכל למצוא כאן (אצלי זה יוצא הפוך, אבל אם תוריד את המאמר תקבל PDF תקין לגמרי):
http://tinyurl.com/37ztmkg

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2010, 21:38
  YGH YGH אינו מחובר  

המשקל שלי, הנוטה להגזים קצת,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יקירר שמתחילה ב "משקל"

טוען שדגם העור המלא+גורטקס+בידוד תרמוסטטי שיש לי שוקל קצת פחות מקילו לנעל, מידה 44, כולל רפידות. הדגם שצה"ל משתמש בו קל יותר, סביר שהמשקל בסביבות 800 גרם לנעל.
זה קצת יותר כבד מהנעל הקלה הישנה, אבל מסדרת השוואות לא-מדעיות שערכתי (לטווח 3 ק"מ כל פעם) עולה שאני רץ יותר מהר עם הדגמים השונים של נעלי מרינס\צבא אמריקאי מאשר עם נעל קלה ישנה.

גלריית התמונות שלי

ישן 06-12-2010, 10:52
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "עד כמה שאני יודע, מדובר למעשה בדגם 390DES"

טוב, לדעתי ST רצוי למרבית החיילים ולא רק התנייה לאנש"צ, רצוי היה ללכת על בטנה מנדפת כלשהי כמו בחלק מהדגמים האחרים של בלוויל (ולי אישית אין שום בעיה גם עם גורטקס בארץ).
אני מאמין שאראה אותם בקרוב בחטיבה, נשווה ל-790ST שלי.

נ"ב הערת העלויות הגבוהות - בזמנו בדקתי ומחיר אובדן לזוג נעלים קלות בצה"ל היה גבוה קצת יותר מהמחיר הקמעונאי הזול ביותר שמצאתי בארה"ב.
היה אפשר לקנות בסיטונאות נעל איכותית יותר, במטבע סיוע חוץ, הרבה יותר מוקדם,וזאת על פני אלו שנבחרו וכיהנו אולי כשש שנים אם לא פחות, אשר לא היוו כל יתרון על הנעל הקלה שקדמה לה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 06-12-2010 בשעה 11:07.
ישן 06-12-2010, 15:44
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אאל"ט מחיר נעיל צבאית קלה..."

בזמנו כשבדקתי במערכת זה היה סביב 340 שקלים ב-2002/2003 ואלו גם היו טווחי המחירים בחנויות האזרחיות. כלומר אומנם בערך דולרי מוחלט עלות הדור הנוכחי של הקלה זהה כמעט לדור הקודם +-72$ בשימוש בשערים הרלוונטיים, אך השקל התחזק ו -340 הם היום מעל 90$.
belleville 340 DES ללקוחות פרטיים נע סביב 100$ ומטה (114$ בחנות המפעל), אפשר גם לרדת קרוב ל-90$ או למצוא במכירות חיסול בהרבה פחות.
לחשוב מה מחיר ללקוח סיטונאי שקונה בכמויות צבאיות, ובעיקר אם גם היו קונים דגם זהה לחלוטין לכזה שבשימוש ע"י ארה"ב כרגיל מישהו באט"ל/אגף התכנון צריך לתת לעצמו מכות כשיכלו להכניס מוצר איכותי יותר מאשר לבזבז זמן וכסף על הדגם הנוכחי (שכבמילא מי שנזקק לביצועי יתר קנה נעלים אזרחיות).

נ"ב מתברר שיגיל כתב הכל כבר לפני שנה באשכול המוזכר = שאפו

ננ"ב - אני בכל זאת הייתי הולך על על נעל עם כיפת ברזל (או שוות תקן פלסטית) למערך השיריון,הנדסה, תותחנים, חימוש, טכני ח"א וכו'. בהתחשב במיכון הכבד הנוכחי והעתידי של חלק מגדודי החי"ר ואפילו סלעים בשטח הררי וכו' - לדעתיגם להם

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 06-12-2010 בשעה 16:04.
ישן 06-12-2010, 16:12
  YGH YGH אינו מחובר  

לטובת הכלל, אני עושה קופי-פייסט לדברים שכתבתי ב-2000,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "בזמנו כשבדקתי במערכת זה היה..."

מה שעודכן ב-2005 - מופיע בציון העדכון.
צר לי שהגרפיקה באיכות זוועתית; כדי שה-PDF ייכנס למערכת נאלצתי לדחוס אותו נפש.

[img]file:///C:/DOCUME%7E1/Yagil/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/img][img]file:///C:/DOCUME%7E1/Yagil/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[/img]

https://2010-uploaded.fresh.co.il/2...06/29360172.pdf

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר