לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2005, 10:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
חיל הים סייע בחילוץ מלחים סורים מלב ים

ציטוט:

חיל הים סייע בחילוץ מלחים סורים מלב ים

דיווח שהתקבל על אוניה טובעת הקפיץ כוחות ישראלים, אמריקנים וצרפתים. עד כה חולצו שלושה מלחים ולפחות ארבעה עדיין נעדרים. החיפושים אחריהם יימשכו בבוקר. סא"ל יוסי משיטה, מפקד הכוח הישראלי שהשתתף בניסיונות החילוץ. "אותנו לא מעניין מיהם המלחים ומה הלאום שלהם, מבחינתנו מדובר בהצלת חיים". עם זאת לדבריו, "הסיכויים למצוא ניצולים קטנים מאוד"
חנן גרינברג

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/News_logo.gif]

דרמה בלב ים. כוחות ישראלים, אמריקנים וצרפתים, סייעו אמש (יום ד') בחילוצם של מלחים סורים ומצרים שספינתם, הנושאת דגל צפון-קוריאני, נקלעה למצוקה במים בינלאומיים מול חופי נהריה. החיפושים אחרי ארבעה מלחים נעדרים יתחדשו הבוקר.
הדרמה אירעה כ-56 קילומטרים מערבית לחופי נהריה. מעט לפני השעה 14:00 התקבל באוניית המסחר "אנדורה", שעשתה דרכה מנמל אשדוד לכיוון טורקיה, שדר של ספינה אחרת המצויה במצוקה. הדיווח סיפר על אונייה טובעת במים הבינלאומיים שעושה דרכה מאל-עריש במצרים לכיוון סוריה. על סיפון הספינה, שהובילה ככל הנראה מלט, היו לפחות שבעה אנשי צוות.
אנשי הספינה המסייעת ניסו להזעיק סיוע ימי ותוך זמן קצר הגיעו למקום כוחות ישראלים, אמריקנים וצרפתים. הספינה הטובעת נשטפה במים ושקעה למצולות, לעומק של אלפי מטרים.
בניסיונות ההצלה לקחו חלק שתי ספינות טילים של חיל הים "אחי אילת", ו"אחי כידון" ומסוק ימי "עטלף" שסייע לכוחות.
האמריקנים מצידם עסקו בחילוץ באמצעות משחתת ומסוק ימי, והצרפתים סייעו בעזרת ספינת מלחמה.
"הספינה טבעה למעשה כבר שלשום ורק אתמול הגיעו אותות המצוקה", סיפר ל-ynet סא"ל יוסי משיטה, מפקד הכוח הימי הישראלי שהשתתף בניסיונות החילוץ. "הסיכויים למצוא ניצולים קטנים מאוד, זה כמו לחפש מחט בערמת שחת, אבל בבוקר נעשה ניסיון נוסף".
סא"ל משיטה סיפר כי הספינה הקטנה טבעה ככל הנראה בגלל מטען עודף שהועמס על סיפונה. "ברגע שקיבלנו את ההודעה יצאנו למקום, מרחק שיט של כשעה וארבעים, מצאנו ספינה שטבעה, רואים רק את החלק התחתי שלה מתחת לקו המים. ברשותנו, יחד עם האמריקנים והצרפתים היו את כל האמצעים הנחוצים למשימה, אבל צריך לזכור שהסיכויים למצוא ניצולים חיים לאחר שהייה של 30 שעות מתחת למים, קטנים מאוד".
לפני כשלושה חודשים ערך חיל הים תרגיל ימי משולב בשיתוף הצי האמריקני וחיל הים הטורקי. במסגרת התרגיל עסקו הכוחות בהדמיית מצבי חירום שונים, ואופן הטיפול בהם. במהלך האימון, שנערך זו השנה השביעית, דימו הכוחות טביעת כלי שייט מסיבות שונות, חילוץ נפגעים, ופינויים לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה.
סא"ל משיטה, מפקד פלגת סט"לים, פיקד על התרגיל שערך חיל הים בינואר ומצא עצמו היום מיישם את הדברים באירוע אמת. "ברגע שקיבלנו את המשימה ידענו מה אנחנו צריכים לעשות, אותנו לא מעניין מיהם המלחים ומה הלאום שלהם, מבחינתנו מדובר בהצלת חיים וזה מה שניסינו לעשות בשעות הרבות בים".
הקצין הסביר שאין כוונה לפי שעה לשלוח צוללנים למים, "מדובר בסיכון שכן בכל רגע הספינה הטובעת עשויה לשקוע למצולות ולסחוף עימה את הצוללנים".

/

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 21-04-2005 בשעה 10:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2005, 18:44
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מסחרית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "הספינה הייתה צבאית או מסחרית?"

אגב, הסורים מכחישים:

ציטוט:
סוריה: ישראל לא סייעה בחיפוש מלחי הספינה שטבעה
יום חמישי, 21 באפריל 2005, 18:50 מאת: מערכת וואלה!

סוריה מכחישה את הדיווחים לפיהם חיל הים של ישראל השתתף בחיפושים אחר מלחי הספינה שטבעה אתמול בים התיכון. ואולם, מרשות הספנות והנמלים נמסר לקול ישראל, כי מסוק וספינה של חיל הים חיפשו היום אחר הנעדרים, ללא סיוע של הכוחות הזרים שהשתתפו אתמול בחיפושים. על פי ההערכה, אפסו הסיכויים למצוא את ארבעת הנעדרים מהספינה, והחיפושים הופסקו.

http://news.walla.co.il/?w=//704937
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 23-04-2005, 16:44
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
קודם כל בטווחים כאלה ובמשימה שנבקשו הכוחות לעשות אין לך כלי אחר שהיה יכול לבצע את
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "טיפשות של צה"ל!"

המשימה הזאת כי זה מאוד מאוד קשה לאתר מטרה שכזאת ולחלץ ניצולים בתנאי ים שכאלה.
דבר שני בקשר למה היה קורה אם לא היינו עושים את זה אף אחד לא היה פונה לאו"ם אבל זה חובתנו כבני אדם וזה מה שמבדיל אותנו מהם כי שתינו יודעים שאם המצב היה הפוך הם היו נותנים למלחים שלנו למות סביר להניח...או שובים אותם ומבקשים תמורתם מחבלים או שוחטים אותם.
אנחנו הצבא הכי חזק במזה"ת לא בגלל הכלים, אנחנו צבא חזק כי יש לנו את האנשים הכי טובים והכי ערכיים .
ואתה לא יכול להיות דו פרצופי לזה לעזור ולזה לא ,זה הצלת חיים ובמקרה שכזה אין לך לאום ואין לך אוייב או אוהב אתה מציל בן אדם.

חוץ מזה שהיום זה ספינה ערבית מחר מי יודע אתה יודע גם ספינות שלצים מפליגות בנתיבים האלה וזה תרגול מצויין לספינות שלנו ולצוותים

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 23-04-2005 בשעה 16:56.
ישן 23-04-2005, 18:25
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
אני לא אומר שלא צריך לשלוח ספינה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "קודם כל בטווחים כאלה ובמשימה שנבקשו הכוחות לעשות אין לך כלי אחר שהיה יכול לבצע את"

אני אומר שהיה צריך לשלוח ספינה אחרת{לאו דווקא אחת מספינות הסער5}.

ישראל היא המדינה החזקה במזה"ת?
ואתה בונה את ההשערה הזו על בסיס זה שאתה קובע שיש לנו את האנשים האיכותים ביותר?

תקשיב לעצה שלי:
אל תתן לאופוריה שלך לכבוש אותך,היו לא מעט אנשים שאמרו את מה שאתה אומר לפני 73 ואז חטפנו חזק על הראש.

למצרים יש חיל ים גדול בהרבה יותר משלנו,מצויד במערכות לוחמה אמריקאיות מדור מתקדם+שילוב עם חיל אוויר חדיש היא מהווה איום לא מבוטל על ישראל.

ישן 23-04-2005, 19:08
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
ספינה אחרתלא הייתה עוזרת לך....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "אני לא אומר שלא צריך לשלוח ספינה..."

אתה לא היית מוצא כלום....ואם היית מוצא עד שהיית מגיע לשם לא היה נשאר שם כלום...
אתה מדבר באויר תחשוב שהמהירות המקסימלית של הסער 5 בים פלטה זה בסביבות ה40 קשר היום זה פחות אגב..(שחיקה של המנוע וכ"ו).
את הסריקות אתה צריך לבצע עם מכ"ם שמסוגל לאתר אנשים בים וזה משימה ממש ממש לא פשוטה בטח שלא בים סוער.
אתה גם צריך לסרוק שטח נרחב ותאמין לי שמפקדי חיל הים יודעים יותר טוב ממך מה הם צריכים לעשות ומה הם לא צריכים לעשות איזה כלי לשלוח ואיזה כלי לא אתה מדבר כשאתה בכלל לא מכיר את התרגולות והמערכת ונותן ביקורת על משהו שאתה לא מכיר...

אני קובע את העובדה הזאת על מחקרים של מרכז יפה על ההרצאות ששמעתי ומה שאני יודע,וגם הסיבה שאם היינו לשנייה אחת חלשים יותר אז לא היינו כאן כי האויבים שלך רק מצפים לרגע הזה. והעובדה שמצרים בעלת הצבא האדיר מקרב מדינות ערב חתמה איתך על הסכם שלום מכיר בעובדה שבאמצעים צבאיים נכון לעכשיו הם לא יכולים להכריע אותך ונכון הצבא שלהם התקדם מאז בניגוד לסורים,אבל אנחנו דואגים תמיד להשאיר אותם כמה צעדים מאחורינו במרוץ הזה.

בקשר לאיכות..נסתפק בזה שתראה פעם אחת איך נראה כלי שיט שלחיל הים הסורי כדי שתבין על מה אני מדבר...

אגב 73 היה ניצחון מזהיר לחיל הים סתם שתהיה בעניינים...

למצרים יש חיל ים גדול אמת אבל לנו יש את מכפיל האיכות גם ב73 היה להם יותר כלים וטילים בעלי טווח ארוך יותר אבל אף טיל לא פגע למה אולי עוד כמה שנים יפרסמו את זה וכולנו נדע.
אגב כמה שידוע לי נכון לעכשיו אתה לא במצב לחימה עם מצרים והמדינה העויינת לנו מצפון רחוקה מלהיות בעלת צי שיכול להתמודד אתך וזה לא זלזול זה פשוט עובדה.
אני
ישן 24-04-2005, 16:30
  Water Dragon Water Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.04
אז ככה...בוא נסדר כמה דברים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חיל הים סייע בחילוץ מלחים סורים מלב ים"

אני משרת על אח"י חנית שהיא אחת משלושת ספינות הסער 5.
מחירה של ספינה מדגם שער חמש הוא 600 מליון דולר, כשכל טיל הוא מעל מליון דולר,
אם תשווה לצוללת? אז כן...לצוללת יש יתרון חשאיות שאין לספינה והיא משימתית מאוד, אבל סער חמש עדיין יותר גדולה, והעוצמת אש שלה חזקה משל צוללת.
אח"י אילת יצאה יחד עם אח"י כידון שהיא מדגם 4.5. שתיהן יצאו מפני שהן היו יותר נגישות וערוכות לצאת לים.
הסיבה שמוציאים סער חמש היא היכולת שלה לשאת מסוק ולתדלק אותו גם. ככה שהמסוק שהיה הכלי הכי יעיל באותו רגע, היה גם מאוד נגיש ולאורך זמן (מבלי לחזור לחוף כל פעם לתדלק). בנוסף על סער 5 יש יכולת לבצע ניתוח בחירום מה שאין על ספינות אחרות.
נמחק ע"י המנהלים
אם שניה היית חושב ומבין, אז חלק מהמשימות של חיל הים הם לא רק לפוצץ ולהרוס דברים בים, אלא גם להגן על הנתיב הימי של מדינת ישראל וגם מחוצה לו. ומבחינת סיכון? תסביר לי מה הסיכון פה? תיכף גם לא נשלח משלחות הצלה כשיש רעידת אדמה בטורקיה כי אנחנו "מסכנים" אותם.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 24-04-2005 בשעה 21:42.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר