לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2010, 12:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה באמת חושב שרק אהוד ברק (בגיבוי של אורית נוקד ועינת ווילף) הוא המחסום מאסון?...:)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אהוד ברק הוא הדבר היחיד שעומד..."

עם או בלי ברק יקללו, ועם או בלי ברק יפרגנו לנו.
ברק פופולארי בחו"ל בערך כמו שהוא פופולארי בארץ - ז"א, מאוד לא פופולארי...

לברק יש אינטרס להציג עצמו כנציג "מחנה השלום" בממשלה במטרה לצמצם מעט את הביקורת הקשה
עליו בשמאל על שעשה ללבני תרגיל ונכנס פנימה תוך השארתה בחוץ.

הסיבה היחידה שברק בפנים היא קשר אישי שיש לו עם ביבי, עוד מימים עברו. ברק קיבל חמישה שרים,
על 7 ח"כים שמצביעים עם הממשלה. זו עיסקת המאה, והיא נובעת רק מהרצון של ביבי שברק יישב לידו.
ביבי מעריך את ברק, משום-מה. זה לא הוכחה לגדולת ברק - ביבי הוא שופט נוראי של אופי של אנשים. הוא
האיש שבשלשכתו גדלה רוחמה אברהם - והוא האיש שהמציא את ציפי לבני...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2010, 12:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברק שומר את העבודה בקואליציה? יש רק שני ח"כים בעבודה שתומכים בממשלה, שאינם שרים...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אני לא יודע מה עובר לנתניהו..."

לא ברק שומר בממשלה את פואד/בוז'י/שמחון/ברוורמן - אלא הג'ובים. למעט עינת וילף ואורית נוקד - כל שאר
מפלגתו לא רואה בו את המנהיג.

אתה כבר אמור לדעת (אחרי ההתנסות הלא-נעימה שלך הבוקר עם התקשורת) ש"יש דיבורים" בהחלט יכול
להיות ספין תקשורתי ולא מציאות בשטח. אני לא רואה את ביבי מכניס את אט"ד במקום העבודה, ואני חושש
שגם לבני יודעת זאת (אחרת למה ההיסטריה האחרונה?)...

לביבי אכפת מאוד מה חושבים עליו מעבר לים, אבל הוא גם יודע שלא דמותו של ברק, אלא כרסו של פואד
הם שיקבעו את תדמיתנו. התדמית נקבעת עפ"י ראש ועפ"י רוב הקואליציה - דהיינו ביבי וליברמן משפיעים
על תדמיתנו בעוד שברק נתפש בחו"ל בדיוק כפי שהוא נתפש בארץ - נפוליון (רק בלי הגאונות) בלי צבא...
ישן 11-12-2010, 13:31
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה יודע, זה יותר קל לוותר על..."

לא לקחנו אותם, זכינו בהם אחרי שניצחנו במלחמות שהם פתחו בהם. אם היינו מקבלים
שלום אמיתי לא הייתה לי בעיה להחזיר שטחים, מכיוון שעד היום לא קיבלנו מהם שלום
אמיתי, וזה ניראה שגם בעתיד לא נקבל שלום אמיתי, אני לא מצליח להבין את ההגיון בלתת
להם שטחים תמורת כלום בעצם. חוץ מזה מי החליט שתמורת שלום אנחנו צריכים לתת
שטח? מה עם האופציה של שלום תומרת שלום? אם השלום היה מספיק חשוב להם הם
היו מקבלים את האופציה של שלום תמורת שלום, מכיוון שהשלום מבחינתם הוא דרך
עקיפה לזכות בסופו של דבר בכל השטח (מה שנקרא שיטת הסלאמי) הם לא מוכנים לוותר
על השטות הזו של שלום תמורת שטחים. אתה טוען שיותר קל לעשות שלום כשאתה הצד
המרוויח, אבל אני שואל מה בדיוק הרווחנו מהשלום הזה? 2000 הרוגים? השלום הזה
קשה לנו בדיוק כמו שהוא קשה להם, אולי אפילו יותר, ולמרות זאת יש אצלנו אנשים שנלחמים
כדי שזה יעבוד. למה אצלהם אין אנשים כאלה?

ישן 11-12-2010, 13:46
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא לקחנו אותם, זכינו בהם אחרי..."

1. מה זה זכינו? בפיס? או שהאום עשה הגרלה? עזוב סמנטיקה ופוליטיקה, זה שטחים שכבשנו\לקחנו בהתיישבות, או במלחמות. זה בסדר כאילו בני אדם עושים את זה כבר 10K שנה...
2. הם פתחו? אני ממליץ לך לקרוא על מהלכי מלחמת העצמאות, שלפחות את החלק האחרון שלה אפשר לתאר כ"הרחבת המדינה היהודית", מבצע קדש, אנחנו פתחנו, וגם ששת הימים, וגם של"ג. שוב אני לא אומר טוב או רע, או מה היו הסיבות, אבל הטענה שאנחנו תמימים פה, היא פשוט לא נכונה...

3. שטחים תמורת שלום, זה מה שהיה עם מצרים, בנינו לפלסטינים זה שונה, כי בשטחים האלה גרים... פלסטינים... נראה לי הגיוני לוותר על שטחים שפלסטינים גרים בהם... באותה מידה לא נראה לי הגיוני לותר על הגולן בישביל סוריה...

4. אני לא חושב שכדאי שנתחיל לספור הרוגים, זה חשבון מטומטם...

5. מרוויחים הכוונה בהסכם ישירות, לא להשלכות... אם תספור מ1947 (ככה הם סופרים) אז לפי הכיוון של הסכמי אוסלו הרווחנו המון...

תשמע, אני לא אומר שבישבילנו הסכם שלום איתם זה הדרך הנכונה, אני גם לא אומר מה נכון ומה צודק, רק איך אני חושב שזה יסתיים...
ישן 11-12-2010, 12:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

נתת ארבע אופציות, שהן בעצם שתיים... אחת מהן אכן תתרחש בסופו של התהליך, להערכתי...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "תראה, לדעתי שלוש אפשרויות, או..."

עם זאתף ניתן לאחד חלק מהאפשרויות שלך:
נחדל להתקיים=מדינת כל אזרחיה. המדינה הזו לא תשרוד כמדינה לא יהודית (יותר נכון, היהודים לא ישרדו.
הם יברחו או...).
הסכם שלום גם הוא לא בדיוק סוף פסוק. אתה בטח התכוונת למצב של שלום בעקבות הסכם. הסכם כשלעצמו
הוא חתיכת נייר שנכון להיום, רק מקדמת את האפשרות שנחדל להתקיים...

לדעתי, לטווח הרחוק או הבינוני, או שתהיה כאן חלוקה כפוייה של השטח שתבצע הפרדה טוטאלית של האוכלוסיות
(בלי קשר לצבע התעודות של כל אוכלוסיה), בתוואי גבול כלשהו (סביר להניח שבאופן צבאי) - או שנחדל
להתקיי ותהיה כאן מדינה ערבית נוספת שתחסל את ירדן ותספח אותה.
ישן 11-12-2010, 13:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני בכלל לא דיברתי על גירוש. בריחת אזרחי במלחמות קורות גם בדמוקרטיות...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "כל אזרחיה אני חשבתי לפי המודל..."

במלחמת אפגניסטן ב2001 יצרה ארה"ב בעיית פליטים של מליונים, כאשר הבריחה אותם החוצה.
מדינת ישראל בשלטון פרס/רבין עשתה הברחה המונית של אזרחים לבנוניים פעמיים. כל העניין היה בשאלה
האם יוכלו לחזור, ומכיוון ששם להברחה הייתה מטרה טקטית, הם הורשו לחזור.

במלחמה אזרחים בורחים. אם תהיה מלחמה שתלך רע (למשל אם הערבים אזרחי ישראל יסייעו לאוייב
באופן פעיל), אזי רבים מהם ייאלצו לברוח במידה וננצח. אם נפסיד - אנחנו נברח (ז"א, אלה שישרדו...).

הקלישאה הקבועה של "או יהודי או דמוקרטי", אין לה אחיזה במציאות. טרנספר כתוצאה ממלחמה אינו אקט
שבוצע רק בידי דיקטטורות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר