לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2010, 14:44
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Alias#01 שמתחילה ב "? למה אידיוט?"

כי אתה כנראה בן 20+, ועדיין נמצא תחת הרושם המוטעה והאדיוטי שאתה יכול להכליל על קבוצה שלימה שהמאחד שלה הוא השקפה אמונית* שלוש תכונות אופי שליליות (ושליליות בלבד) ולהיות צודק.
זאת ועוד, בחרת להכליל דווקא על קבוצה אנושית שאתה לא מכיר בכלל. לא יודעת כמה נערות חרדיות פגשת מקרוב בחייך, אבל כנראה שאפשר לספור אותן על יד אחת. אתה כ"כ מלא בעצמך שאתה אפילו לא מסוגל לראות שאתה בור, שלא לדבר על לתקן את הבורות הזו.

(* בכוונה כתבתי את הטקסט שבכתב נטוי, כי למשל על קבוצת כל המחבלים אפשר להכליל שלוש תכונות אופי שליליות ולהיות צודקים.)

ואגב, אתה כ"כ בור שאתה אפילו לא יודע שלא רק החרדיות שומרות על בתוליהן עד החתונה. גם הדתיות (המשתייכות לזרם הכיפה הסרוגה) עושות את זה, בד"כ.

[טלי, את מעט יותר טובה, אבל לא הרבה יותר. גם את מכלילה, גם אצלך מדובר על תכונות שליליות, וגם את לא מכירה את האוכלוסיה עליה את מכלילה.]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2010, 19:47
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "כי אתה כנראה בן 20+, ועדיין..."

את יודעת מה זו תכונה שלילית?
את יודעת מה זו תכונה בכלל שאת אומרת שבנאדם מסכן/טיפש זו תכונה?

כמובן שאני לא מכלילה, אני בחיים לא אכליל, אבל הרבה מהן הן מסכנות שחיות בבועה ולא
מסוגלות לצאת ממנה וטיפשות שהן לא יוצאות. הן גם מסכנות שנולדו למשפחה (שוב, הרבה מהן, לא כולן)
שאם הן יחזרו בשאלה או יהפכו ל"לייט" יעיפו אותן מהמשפחה שלהן כאילו הן לא היו קיימות.
הן גם מסכנות שהן משודכות לסתם גבר שלא יצא להן להכיר, הן מסכנות כי יש עליהן עוד 20 אלף איסורים
והן מסכנות כי מלמדים אותן שהן נחותות יותר מגברים - וטיפשות שהן באמת חושבות ככה.

זה על קצה המזלג.
ואני מזכירה לך - הרבה מהן, לא כולן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-12-2010, 18:23
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "את יודעת מה זו תכונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedBlossom
את יודעת מה זו תכונה שלילית?
את יודעת מה זו תכונה בכלל שאת אומרת שבנאדם מסכן/טיפש זו תכונה?

כמובן שאני לא מכלילה, אני בחיים לא אכליל, אבל הרבה מהן הן מסכנות שחיות בבועה ולא
מסוגלות לצאת ממנה וטיפשות שהן לא יוצאות. הן גם מסכנות שנולדו למשפחה (שוב, הרבה מהן, לא כולן)
שאם הן יחזרו בשאלה או יהפכו ל"לייט" יעיפו אותן מהמשפחה שלהן כאילו הן לא היו קיימות.
הן גם מסכנות שהן משודכות לסתם גבר שלא יצא להן להכיר, הן מסכנות כי יש עליהן עוד 20 אלף איסורים
והן מסכנות כי מלמדים אותן שהן נחותות יותר מגברים - וטיפשות שהן באמת חושבות ככה.

זה על קצה המזלג.
ואני מזכירה לך - הרבה מהן, לא כולן.

ודאי שאני יודעת מה פירוש המילה "תכונה", ואת? טפשוּת היא תכונה, ומסכנוּת יכולה להיות תיאור מצב או תכונה, תלוי בהשקפה. אגב, אם הן לא היו תכונות - זה היה משנה במשהו את תוכן ההודעה שלך או שלי? לא, אז אל תיטפלי למה שלא רלוונטי.

להגיד "הרבה מהן" זה סיוג של ההודעה הקודמת, ככה שבכל זאת חזרת בך קצת.
שנית, גם כל מה שכתבת בהודעה הזו הוא שטויות. אם היית אומרת "אחוז מסויים" - חלק קטן מהודעתך היה נכון. אבל אחוז מסויים יכול להיות גם אחוז מאוד קטן.

רובן הגדול לא מסכנוֹת, וטיפשוּת בכלל לא שייכת לעניין (יש את אותו אחוז של טיפשוֹת בקרב החרדיות ובקרב שאר האוכלוסיה). הן מאמינות בדרכן, ועל אף שאני כלל לא מסכימה איתה - אני יודעת שהן בחרו בה בעצמן, לא כפו אותה עליהן.
הן לא טיפשות שהן לא יוצאות מהבועה שלהן יותר משאת מסכנה שאת לא יוצאת מהבועה הנוראית שלך. את הרבה יותר מסכנה, האמיני לי. (לא, את לא תאמיני לי, אבל זה בסדר. אין לי עניין לשכנע אותך לשנות את דרכך.)
אין לי מדידה סטטיסטית מדוייקת, אבל אחוז המשפחות החרדיות המתנכר לילדיהן שיוצאים בשאלה - הולך וקטן. יש להם גם הרבה מסגרות היום שנועדו להתמודד עם נוער שמחפש את דרכו ומוצא אותה (לפעמים) בעולם הפשע או הסמים.
אחוז הנערות החרדיות שמתחתנות עם גבר שהן כמעט אינן מכירות - מאוד נמוך כיום. בעולם החרדי יש חסידים של חסידויות מסויימות שנוהגים כך (להפגיש בין הנערה לארוסה כצעד אחרון לפני שהם כבר בפועל מתחתנים), אבל הם לא הרוב, וגם לא אחוז ניכר.
האיסורים שיש עליהן, וגם עלי (וגם עליך, אף על פי שאת חולקת עלי), ביחד עם המצוות שאינן איסורים, הם מצוות התורה שלנו. לדעתך מי שדתי הוא מסכן, אבל זו דעה מטופשת להחריד. הוא בחר בדרך מסויימת, טוב לו בה והיא לא פוגעת באף אחד אחר. למה שהוא יהיה מסכן?
לא מלמדים אותן שהן נחותות יותר מגברים, והן לא חושבות ככה. (חוץ מהטיפשות שבהן. כמו שיש גם חילוניות טיפשות שמאמינות שהן נחותות מגברים. ויש גם חילוניות טיפשות שמאמינות שגישת היהדות היא שנשים הן נחותות מגברים, אם את מבינה למה אני מתכוונת.)

אחחח, בורות היא שורש הרע בעולם.
ישן 18-12-2010, 19:08
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]את יודעת מה..."

טפשות היא תכונה? וואלה?? מסכנות היא תכונה?? בחייאת תעשי טובה ותבדקי במילון מה זו "תכונה".

חלק קטן מהודעתי היה נכון לדעתך*

אמרתי שזה שחלקן מאמינות בדרכן לדעתי זו טיפשות. את לא יכולה לדעת שהן בחרו בדרך הזו כמו
שאני לא יכולה לדעת שהן לא. את אומרת לאנשים לא להכליל ואת עושה את זה בעצמך, כמה מצחיק.

"להאמין לך" - זה בכלל לא עניין של אמונה, זה עניין של מחשבה. אני חושבת שאת חיה בסרטים ואת
חושבת שאני חיה בסרטים, סבבה לך. אבל אמונה לא קשורה לעניין פה.

בחיים לא אמרתי שמי שדתי הוא מסכן, אבל בחיים. אל תסיקי מסקנות לבד, כנראה שאת ממש לא
טובה בזה.

מאיפה את יודעת מה אנשים באמת חושבים ומרגישים? מה את חושבת שאת עושה עכשיו? מגנה
עליהם? כי את לא. את מחרטטת תשכל, זה הדבר היחיד שאת עושה. אני ממליצה לך לא לדבר
בשמם של אנשים, כי את לא מכירה את מה שהולך להם בלב.

יש הרבה אנשים שעוברים כפייה דתית והמקום שהכפייה הדתית הכי נפוצה היא בקרב החרדים.
זה שאנשים מחייכים אלייך זה לא אומר שהכל טוב אצלהם, זה לא אומר שהם לא עוברים את זה
וזה לא אומר שזה לא קורה. זה מה שנקרא להתעלם מהמציאות.

לא דיברתי על חילוניות שמאמינות שהן נחותות מגברים זה בכלל לא הנושא, אז זה גם לא מעניין אותי
כרגע.

ואגב, יש גם דתיות טיפשות שחושבות שהן יודעות מה אנשים חושבים ומרגישים, אם את מבינה למה
אני מתכוונת. ובהחלט בורות זה דבר נוראי, לא הייתי אומרת שזה "שורש הרע" אבל זה שורש להרבה
בעיות, כמו שלך.

בקיצר, את חושבת שאת רואה הזדמנות לריב עם אנשים אז את מתחילה לקפוץ ולצרוח, בבקשה ממך
אל תחפרי לאנשים סתם כל עוד לא שמעת את דעתם בעניין (ולא, עדיין לא שמעת את דעתי בעניין, אין
לי כוח גם להתחיל לדבר איתך על זה כי אני לא חושבת שאת הבנאדם המתאים לדבר איתו על דברים בכלליות.)

ועוד המלצה - אל תסיקי מסקנות, באמת, אל. או לפחות אל תסיקי מסקנות עליי, כי לפי מה שכתבת כאן
עכשיו, את אפילו לא מתקרבת להבין את הדעה שלי בעניין הספציפי הזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר