לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2011, 10:55
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "1. זה לא כזה נכון, בלי לדעת..."

בהחלט. הפער משמעותי, ואם תשאל אותי, גם 5 יחידות לא מספיק כדי להצליח בצורה ראויה ובדרך סבירה בשנה א', לפחות בטכניון. ההבדל בין 4 יחידות ל-5 הוא באופי השאלות. השאלות יכולות להיות די דומות אך מה לעשות, ב5 יחידות הן דורשות חשיבה מינימלית שב-4 לא. מיותר לציין שאין מבחן מתמטי במדעי המחשב שהמוח שלך לא נקרע מחשיבה אינטנסיבית בעשרים מונים מזו שדורשת בגרות. גם ב4 וגם ב5 יחידות, הרמה נמוכה ובלתי מספקת, לפחות עבור הסטודנטיים העתידיים של המוסדות הנחשבים במקצועות המדעים ו/או ההנדסה המדעית.
יתרה מזו, אני יכול לומר לך שאני רואה הבדל משמעותי בבסיס המתמטי של סטודנטים שעשו את פרוייקט בר אילן (בגרות 5 יחידות בכיתה י', שם באמת מלמדים מתמטיקה) לעומת אלו שפשוט עשו 5 יחידות מתמטיקה.

ואם נכנס עוד יותר לעומק, שיטת המיקוד פוגעת משמעותית בשנה א' בחלק מהסטודנטים. כלומר, בסופו של דבר, גם בגרות ברמה של 5 יחידות לא מכינה אותך בצורה טובה לאוניברסיטה, ברוב המקומות לפחות.
השבוע בדיוק נתקלתי במקרה בו המרצה משתמש בנוסחה די פשוטה מקומבינטוריקה. אך אבוי, קומבי ו/או סטטיסטיקה ירדו במיקוד בשנת 2005 (או גרוע מכך, המורה החליטה להסיר את הנ"ל מהחומר ולצמצם את בחירת התלמידים)....
את המרצה כמובן זה לא מעניין.

לסיכום, כפי שכבר אמרתי, גם אלו שעושים 5 יחידות בהצלחה נתקלים בקשיים רבים בתואר. אינני מכיר כלל כאלו שלמדו 4 יחידות מתמטיקה ולומדים מדעי המחשב במוסד נחשב. אלו, בד"כ לא שורדים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2011, 11:41
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "בהחלט. הפער משמעותי, ואם תשאל..."

אז רק חיזקת את מה שאמרתי - הפערים בין 4 ו-5 לבסיס שבאמת נדרש במדעי המחשב שנה א' הוא גם ככה גדול, ועל כל התלמידים לסגור את הפער - כי זה לא שאלו שבאו מ-5 יחידות ידלגו על חלקים בלמידה, כי אחרי הכל בדרך כלל עברו 4-5 שנים מאז שנגעו בחומר בפעם האחרונה.
אגב, יש אנשים, כמוני, שעשו 4 ועמדו על 95 רק בגלל שהיה להם יותר קל להיות ראש לשועלים בתיכון (זה לא שזה מה שעבר לי בראש באותה תקופה, אבל אני יכול להגיד את זה בדיעבד).
ועכשיו, אחרי שיחות עם כמה וכמה סטונדטים, לכולם קשה בהתחלה ומי שבאמת ילמד גם יצליח, לא על סמך שום בסיס (חסר תועלת בדר"כ) מהתיכון...

אגב, אולי הנתונים שאתה מביא נכונים, אבל זה רק בגלל שאנשי ה5 יחידות לרוב היו גם כאלה שמתעניינים בתחום ועם ציונים מספקים בשאר המקצועות בשביל להתקבל לאוניברסיטה.
ישן 13-01-2011, 12:11
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "אז רק חיזקת את מה שאמרתי -..."

אלוהים יודע איך לעזאזל חיזקתי את דברייך. אנסה להיות יותר ברור כדי שדבריי לא ישתמעו ל-2 פנים:
תחילת הודעתך מדוייקת, כולם (כמעט, אולי למעט הבר-אילנים ואלו שלמדו באופן עצמאי) צריכים לגשר על הפערים בין שנה א' לתיכון. אין בכך שום סתירה לעובדה שבוגרי 5 יחידות צריכים להשקיע פחות מאמצים באופן משמעותי מאלו של 4 יחידות כדי להשיג את אותה המטרה, שכאמור, עבור אילו ב-4 יחידות הדבר (כמעט) בלתי אפשרי עקב בסיס מתמטי רעוע (דבר, שלמען ההגינות יש לומר כי סובל ממנו חלק מבוגרי 5 יחידות. ככל הנראה, גם חלק זה לא ישרוד), או לפחות, כך זה ברוב המקרים.

וכדי שלא תפרש את דבריי לא כהלכה, אחדד את דבריי תוך הקצנת הדברים: אלו שבעלי בסיס מתמטי רעוע ניתן למצוא בכל הרבדים. אלו אשר יצליחו במדעי המחשב, ניתן למצוא רק בחלק העליון של בוגרי 5 יחידות מתמטיקה.

אגב אורחא, הטיעון של "יש כאלה שיכלו לקבל 100 ב-5 יחידות בקלות אבל מבחירה החליטו לשבת בחוף הים במקום לגשת לבגרות" (שוב, בהקצנה) הוא טיעון ריק מתוכן. אנחנו כמובן יכולים להתייחס לאלו אשר לומדים את מה שיכולתם ורצונם משקפים כפי שנימדדו במבחני הבגרות, שכן במקרים אחרים כגון הנ"ל, הדבר לא ניתן לכימות והערכה.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 13-01-2011 בשעה 12:15.
ישן 13-01-2011, 13:24
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אלוהים יודע איך לעזאזל חיזקתי..."

אתה מייחס חשיבות גדולה מדי להבדלים בין 4 ל-5 יחידות. אתה רוצה להסביר לי מה יש בטופס 006 ו-007 שגורם לאנשי ה-5 יחידות להיות עילוי מתמטי לעומת אנשי ה-4 יחידות?

לדעתי, אחרי 5 שנים של שחיקה, גם אם היה הבדל הוא נמחק כליל.
הטענה היחידה שיכולה להסביר את ההצלחה בתארים בהשוואה למס' היחידות במתמטיקה, היא הרצינות איתה מגיעים בעלי ה-5 יחידות בגלל הסיבה היחידה שהם כנראה גם למדו מקצועות נוספים שדירבנו אותם להמשיך עם התחום גם באוניברסיטה.

אבל הנקודה שלי בנוגע לאשכול הזה עדיין נשארת - לשפר מ-4 יחידות מתמטיקה וציון 100 ל5-יחידות מתמטיקה וציון 80 אינה רלוונטית ומהווה בזבוז זמן, אלא אם הוא למד גם 5 יחידות פיזיקה או שהמוסד אליו הוא מנסה להתקבל נותן בונוס רק על סמך זה שעשה 5 יחידות מתמטיקה....
ישן 13-01-2011, 14:02
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "אתה מייחס חשיבות גדולה מדי..."

אני יכול להדגים לך את ההבדל...

פרוייקט התיכון שלנו במחשבים היה לבנות משחק תלת מימדי, המורה שהדריך אותנו בפרוייקט אמר, ואני מצטט: "למי שלא עושה 5 יחידות מתמטיקה אין סיכוי להצליח בפרוייקט".
שלא נדבר על זה שהמורה היה רוסי והתקשה להביע את עצמו, זה הקשה עלינו מאוד (וממה ששמעתי, לא חסרים מרצים כאלה באוניברסיטה).
וכך בדיוק היה, כל הפרוייקט היה מבוסס על וקטורים, מטריצות, טריגונומטריה ברמה יחסית גבוהה (או לפחות גבוהה מהרמה שמלמדים ב-4 יח"ל), התמצאות במרחב ועוד הרבה דברים שדווקא מאפיינים תלמידים של 5 יחידות.
אבל מה, היו עקשנים מ-4 (ואפילו מ-3) יחידות שבכל זאת החליטו לעשות את הפרוייקט.
וזה מצחיק, כי הם התחילו לצבור פערים כבר מהשיעור הראשון, המורה כמובן לא היה מוכן להסביר להם את הבסיס של המתמטיקה הנדרשת - כי זה לא תפקידו.
הם לחלוטין לא הבינו מה הולך, ובילו את כל השנה בלחכות שהמורה יתפנה "לעזור להם".
ואני כותב "לעזור להם" במרכאות כי למזלם, הוא פשוט עשה את הפרוייקט במקומם.

ישן 13-01-2011, 20:01
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי fap שמתחילה ב "מעניין..."

זהו נושא ששווה לפתוח עליו אשכול חדש, אבל בקצרה:
תנאי קבלה כללי לטכניון על שלל תאריו ומסלוליו הוא 5 יחידות פיסיקה (בעריכה: למען הדיוק, פרט ל-5 מסלולים) . מי שלא עושה כן, עליו להשלים את הנ"ל במכינת הטכניון.
האמור לעיל הוא ללא קשר לקורס בפיסיקה (פיסיקה 1 או פיסיקה 1מ).

כהמשך, כל ההנדסות והמדעים המדוייקים בטכניון מחוייבים לעשות קורס פיסיקה 1 (הפקולטות היותר נחשבות/קשות/אלו שיותר צריכות את זה [כגון הנדסת חשמל ומדעי המחשב] עושות את הקורס הקשה יותר של פיסיקה 1 שנקרא פיסיקה 1מ).

אלו שבמדעי המחשב ממשיכים להנדסת תוכנה (תואר 4 שנתי, בניגוד למדעי המחשב) או אלו שבהנדסת חשמל - יעשו גם פיסיקה 2 (ובהתאם, גם כאן יש דרגות קושי: פיסיקה 2, פיסיקה 2מ, פיסיקה 2ממ. את האחרון עושים חשמלטורים ופיסיקאים).

חשמולטורים ממשיכים עם פיסיקה 3 (מכניקת הקוונטים, גם כאן עם דרגות קושי..)...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 13-01-2011 בשעה 20:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר