לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2011, 00:09
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
שאלה מתלבט, מתחבט ולא מצליח להחליט

אז קודם כל, ראוי לציין שזה אשכול ראשון שלי בפורום הזה כך שבאמת הגיע הזמן לשתף כאן באיזה דילמה :

השתחררתי לפני חודשיים ואני עובד כבר כחודש וחצי מהם כשליח במסעדה אסייתית בעיר.
השכר הוא שכר בסיס פלוס הטיפים מהשליחויות.
עבדתי מתחילת החודש כל יום במשמרות שנעות מ5-6 ואף 7 שעות אך לא יותר. בד"כ זה נשאר באזור ה5-6. בהחלט לא מספיק שעות ליום עבודה.
עשיתי חישוב פשוט ומתחילת החודש התלוש שכר שלי עומד כרגע על כ2600 ש"ח ועד סוף החודש אסגור את השלוש. עם הטיפים שהרווחתי החודש אני מוסיף עוד כאלפייה והנה סגרתי את ה4, אפילו לא סגרתי את שכר המינימום החודשי. .

יש לי מטרה לטוס ל"טיול הגדול" בסביבות נובמבר-פבואר עוד כשנה ועם שכר כזה זה בהחלט לא יקרה.
הדילמה שלי היא כזו, האם לשלב את העבודה הנוכחית במסעדה עם עבודה נוספת כמתדלק(מועדפת) או כשליח בדומינוס שרוצים שהצטרף.
זה, לבין לעבוד בעבודה אחת, קבועה. במפעל של חבר של אבי ליצור נרתיקים של נשק. זוהי עבודה מועדפת מ7 בבוקר עד 18-19 בערב, כל יום מא' עד ו' כולל.
אני יעבוד עם ברנז'ה של אנשים מבוגרים , אעשה נרתיק אחרי נרתיק אחרי נרתיק למשך כחצי שנה.. בחישוב פשוט עם השעות נוספות כל יום, אסגור את ה6000- 6500 בחודש.
והשכר הזה כפול שישה חודשים + המענק של המועדפת אקבל פלוס מינוס כ 46000 ש"ח . זה פחות או יותר אסגור לי את הסכום הרצוי לטיול. אמנם באופן גבולי אבל אסגור אותו. וכל זה תוך חצי שנה כך שיישאר לי אך עוד כמה חודשים לעבוד ולהרויח יותר או באותו מקום או במקומות אחרים אחרי מיצוי המועדפת.

עכשיו ששמתי את החישוב הכללי בצד הנה המשתנים האחרים:
-יכול מאוד להיות שאקבל "מאחריי" פסיכומטרי חינם באזור יולי-אוגוסט הקרוב ועם עבודה מלאה מא' עד ו' זה יצור בעיה גדולה. למרות שיולי אוגוסט זה יהייה עוד חמישה חודשים כך שכמעט בסוף המועדפת.

-האם אחזיק מעמד בעבודת פול טיים מא' עד ו' שאסיים כל יום באזור 18 בערב בעבודה שעלולה להיות לא מעניינת ושוחקת מנטלית להבדיל מהעבודה בשליח שהשחיקה בה ביינתים לא ממש מורגשת ואני לא סובל יותר מדי.

-אני גר ברחובות והעבודה בראשון על יד "קניון הזהב". זה יצריך לקום בשש בבוקר כל יום לתפוס כשני אוטובסים + ללכת ברגל למקום. ובחזור כנראה שלוש אוטובוסים.

- במידה ואגיד שכן אלך על כך, אאלץ לעזוב את המסעדה. להגיד לשלושת הבוסים שלי, שהם במצוקת עובדים ומצוקה קשה, מעכשיו לעכשיו שסורי אני הולך זה יצור קצת מצב לא נעים בשבילי המעמד הזה.

-מצד אחד השגרה של עבודה קבועה עלולה להיות שוחקת אך מצד שני אולי תהייה עדיפה. המשמרות שאני עושה עכשיו זה גם לא לוקסוס.. יום x משמרת בוקר יום y משמרת ערב ושישי בערב ושבת בוקר( הזמן לנוח לבלות!) לעיתים קרובות אני מוצא עצמי נאלץ לעבוד עקב חוסר בעובדים.
ויש את העניין המופרך של "סטנד ביי" - אם אני לא עובד יום מסוים כי אני לא יכול, הבוס ינפיץ לי סטנד ביי. שזה אומר שאם יש גל של משלוחים שאי אפשר לעמוד בו מקפיצים אותי.

בכלל אני מוצא עצמי קם בין 11- ל14 כל יום וזה לא הכי בריא וטוב שבעולם כנראה.. אז מהבחינה הזאת אולי העבודה המסודרת והקבועה במפעל מא' עד ו' בשעות קבועות, יעשה רק טוב. שישי ערב ושבת אדע שאני נח בלי הנפצות של עבודה. וחוץ מזה, כל יום בשבוע יהייה לי את הערב לנוח.

אז זהו.. למי שבאמת הצליח לא להירדם עם כל המלל הזה של חייל משוחרר שחסר החלטה מבחינת מה הכי טוב ונכון בשבילו אשמח לעצה.
הייתי אצל החבר הזה של אבי בראיון עבודה אתמול ולקחתי את הסופ"ש להחליט.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 27-01-2011 בשעה 00:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2011, 00:20
  Spawn Spawn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מתלבט, מתחבט ולא מצליח להחליט"

הייתי במצב הזה פחות או יותר.
קצת רקע לפני שאני כותב את דעתי-
השתחררתי בפב' 10. מאז עבדתי במסעדה, עשיתי פסיכומטרי, עברתי להיות ברמן ועכשיו אני עושה עוד פסיכו'. כרגע אני מתלבט אם לדחות בעוד שנה את הלימודים כדי לטייל כמו שצריך, לחסוך עוד כסף ללימודים וכו'..
בכל אופן, אם אני מחליט שאני כן הולך על הנתיב של לדחות כדי לחסוך ולטייל, אין לי בכלל ספק מה אני הולך לעשות. למלצר או לברמן. זה לא תורם לי בשום צורה לעתיד, די קריעת תחת אבל מבחינת כספית זה משתלם. מה שטוב בזה זה שאתה יכול לעזוב מתי שאתה רוצה, והיחס המושתן שאתה עלול לקבל בחלק מהמקומות שתעבוד בהם יכול לשחק לטובתך במידה ותרצה לעזוב בפתאומיות.
הבנתי שעדיף עבודה משתלמת על פני עבודה נוחה כשאתה חייל משוחרר שחוסך כסף לעתיד הקרוב (עניין של חצי שנה-שנה).

כמובן שאם תצוץ לי הזדמנות מעניינת אני אקפוץ עליה, אבל זה כרגע התכנון.. בערך

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר