לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2010, 19:56
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
כך זה מתחיל - המסתננים האפריקאים: רוצים לפגוש ח"כים

פליטי אריתריאה התכנסו בת"א: "לפגוש ח"כים"

יומיים לאחר שהודיעו על התאגדות, התאספו כאלף פליטים מאריתריאה בגינת לוינסקי והפגינו נגד יחסן של הרשויות בישראל. "הזכויות שלנו חשובות לנו ואנחנו רוצים לדבר עם השלטונות" ניר (שוקו) כהן ויעל ברנובסקי

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4000884,00.html

__________________________________________________ __________________________

כך החלה לפיתת החנק של המסתננים, בעזרת עוזריהם רכי הלב והמוח בתקשורת, את החברה הישראלית. למזלנו התופעה הזו עוד באיבה והממשלה מגלה סימני טיפול ברעה החולה הזו ע"י החזרת הפושעים הללו שחצו את הגבול לארצות מוצאם ובניית הגדר בגבול. עם זאת, חשוב להמשיך את המאמץ הזה ועלינו כציבור להפנות לנבחרי הציבור תמיכה בפועלם כנגד התופעה הזו, המאיימת על קיומה של מדינת ישראל. אחרת, הם עוד עלולים לחשוב שכלל הציבור מחוויר גבותיו בצורה מעוררת רחמים, כמו יונית לוי, בדיווחה על פושע נוסף שחצה את הגבול לארץ זבת חלב ודבש, אך ביבי הרשע החליט שלהישב אותו אל מעבר לגבול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2010, 10:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האמת שזה "מתחיל" בכך שאתה לא משמיט את המילה "פליטי"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כך זה מתחיל - המסתננים האפריקאים: רוצים לפגוש ח"כים"

נכון שזה ציטוט, אבל זו עדיין בדיה ואתה לא צריך, והאמת שרצוי מאוד שלא תמשיך לגרור אותה הלאה. לא נעים שכל הבחורים שלנו שעובדים ב"מויישע'ז" בניו יורק, או בעגלות בקניונים באלטלנטה יחשבו גם הם "פליטים"... הם פליטים בערך באותה מידה.

נושא העיוות בטרמינולוגיה, כאילו בלי לשים לב, הוא אולי השקר הגדול והמזיק ביותר שמגלגלת התקשורת הישראלית וחובתו של האזרח שלא לתת לו יד.

הם לא פליטים מבחינת ההגדרה החוקית.
הם לא פליטים מבחינה מעשית.

תתפלא כמה ישראלים "רגילים" עדיין מאמינים רק למה שנכתב במעריב-אחרונות. ההתנגדות של האזרח הפשוט, שלא התמזל מזלו לגור בשפירא או התקווה (ו"יכול" גם ללכת להפגנות), מתחילה, ונגמרת לרוב בכך שהוא אינו נותן יד לקמפיין סטייל פראבדה.

ישן 20-12-2010, 16:02

מי ששולט בטרמינולגיה נמצא בעמדת זינוק מצויינת לשליטה על המציאות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "צודק, פשוט ערכתי את כותרת..."

יש אין ספור דוגמאות לאין המציאות המצתיירת לעיני מר "ישראל ישראלי" רחוקה למדי מהמציאות בפועל...

לכל אירופי שאינו מקביל לשמאל/מרכז מדביקים תווית של "איש הימין/ימין קיצוני" וכך הישראלי הממוצע חושב שאם פוליטיקאי זה או אחר עם תואר זה מביע תמיכה בישראל אז הנה אנחנו הפכנו לחביבי הנאצים... באותה המידה זרים מן השמאל שהאנטי ישראליות שלהם היא חשוכת מרפא, מתוארים בטרמינולוגיה מופרכת שגורמת לישראלי להרגיש שאולי מדובר פה עם אוהבינו ובני בריתינו האבודים ש"שווה לעשות מאמץ ולפייס אותם". למזלינו מסיבות ברורות אי אפשר לערוך אותו עיוות לגבי הימין האמריקאי (הוא עשוי להיות מחר בשלטון...), אבל התהליך הזה כבר מתגבר.

פעילי שמאל בעלי זיקה לזרמים רפורמיים בארה"ב (ורפורמיים קיצוניים) מתוארים תדירות כ"רבנים" ע"מ ליצור מצג שווא אצל הישראלי הממוצע כאילו מדובר פה על "קול אחר" הבא ממי שהוא מחשיב כאנשים בעלי השקפת עולם קבועה. אני לא מתייחס להיבט הדתי של הגדרת אותם אנשים כ"רבנים", אלא לעובדה שהשימוש בטרמינולוגיה מסויימת זו נעשה אך ורק ממניעים ציניים ומיועדים להטעות את המאזין.

עשרות רדיקלים בעלי חזות (פיסית ורוחנית) מובהקת של "עושי רוח" מתוארים תמיד כ"מאות רבות של פעילי זכויות אדם, פעילים חברתיים ואישי רוח צועדים/מוחאים/מפגינים". שוב: הקטנוניות הקשורה בעיוות מספרי כמשהו מקרי אולי לא הייתה דבר מעניין, אבל כתופעה זה מקרה ברור של שימוש בטרמינולוגיה שקרית לפי דגם "חזרות גבלס" ע"מ להנציח מצג שקרי תוך שימוש במונחים כאילו נייטרליים ובהגזמות כאילו שוליות, כך שהמאזין הממוצע יפול בפח: גם לא יראה את מה שקיים (עשרות רדיקלים יוצאים להפנינג השבועי שלהם, לא משנה מה המטרה), וגם יראה דברים שאינם קיימים (מאות אוהבי אדם עוזבים את פעולות החסד שלהם ובאים להעלות מודעות ציבורית).

רק מתיישבי יו"ש דתיים מכונים בתואר "מתנחלים" באופן חוזר ונשנה. חילוניים, כמו לדוגמא תושבי בקעת הירדן, אינם מכונים דרך קבע בכינוי זה. יצירת הזיקה התת מודעת בין דמות "דתי עם זקן/כיסוי ראש שנוהג/ת בוואן ע םסטיקרים" (שעם כל האהבה, החילוני מהמרכז לא רואה בו אדם שקוף) ובין ההגדרה הפוליטית של "התנחלות" מיועדת ליצור מניפולציה נסתרת של דה-לגיטימציה נוספת להתנחלות דרך זיהוי בלעדי שלה עם "הזר, השונה ולכן המפחיד".

ישנן עוד לא מעט דוגמאות כיצד רק הקפדה על טרמינולוגיה מסויימת מצליחה ליצור פער גדול בין ה"חומרה" של האידאולוגיה של הישראלי הממוצע, ובין איך שהוא מגדיר עצמו מילולית.

מסיבה זו, ועד כמה שזה נשמע קטנוני, חשוב מאוד להקפיד שלא להשתמש בטרמינולוגיה המוכתבת ע"י מיעוט קטן, ומתוך כוונה תחילה. באופן כללי (גם בעניינים לא אידאולוגיים) ראוי לאדם חושב שלא לאמץ טרמינולוגיה שמוכתבת לו מתוך אינטרסים נסתרים.

ישן 20-12-2010, 20:01
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מי ששולט בטרמינולגיה נמצא בעמדת זינוק מצויינת לשליטה על המציאות"

אני מסכים ומחזק כל מילה.

אדם סביר ונבון ימצא שכמעט כל תנועת שמאל הגיעה לשליטה ברחבי העולם ע"י קומץ קשקשנים שסחפו אחריהם מיעוט קטן, אך מאורגן. ראינו זאת בבריה"מ עם המהפיכה ה"אדומה" שאובייקטיבית, הייתה נוראית אף יותר מהשלטון הנאצי לבני האדם (רק שלמי שמצאו מותם בגולאגים, אין מי שישא דברים בשמם) וחיסלה ממשלה מעין-דמוקרטית ברוסיה. ראינו את הנאצים ואת היטלר עם ה"מהפיכה החוקתית" שלו אחרי מות הינדנבורג וכיו"ב.

חזרה על שקרים ונסיונות גיוס המונים היו מאז ומעולם שיטת פעולה לגיטימית. הבעיה היא שכיום ההמונים אינם נשמעים, או ליתר דיוק - ההמונים פתוחים למגוון דיעות. ברם, נבחרי הציבור משתמשים בעיתונאים כמעין מתווכים בינם לבין הציבור וזו הסיבה שעיתונאי זניח בעיתון חסר חשיבות כדוגמת הארץ יכול לעורר הדים בעולם התקשורתי, מבלי שיהיה לו בסיס תמיכה ציבורי כלשהו (בדיוק כמו בעניין הפושעים האפריקאים המסתערים על ערי הגבול שלנו).

בגדול, המסקנה המתבקשת, היא שעל האדם הנבון להתנתק מאצעי התקשורת הישראלים כליל.
ישן 20-12-2010, 21:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
השניים וחצי האלה, הם פליטים רק במדינה הראשונה שאליה נמלטו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אז אתה אומר שאף "מהגר" מסודן..."

אם תמצא לי סודאני/אריתראי אחד שהגיע לכאן ישירות מארצו, ותוכיח שנמלט מסכנת נפש - אהיה הראשון
לתמוך בכך שלא רק שיקבל מייד אזרחות כבוד, אלא שימונה לאלתר לנשיא המדינה במקום פרס, שבכל
מקרה לא נמצא כמעט בארץ...

אתה מבין, אין דרך להגיע לכאן ישירות מסודאן/אריתריאה. הם עוברים דרך מצרים, ואותם בודדים שאשכרה
מגיעים לשם בגלל סכנה בארצם, יכולים להיות מוכרים כפליטים רק שם, ושם האו"ם צריך לטפל בהם. מרגע
שהמשיכו הנה - הם מסתננים עברייניים לכל דבר ועניין, והסיבה היחידה שהשלומיסטים דואגים להם, היא
בגלל שהשלומיסטים הם ציבור נוח לשטיפות מוח של קמפיינרים מטעם NIF ושלוחותיה השונות.

אין בדל של הצדקה להסכים לפלישה הזו שמיום ליום הופכת יותר ויותר מאורגנת, והסכנה שהיא מהווה הופכת
יותר ויותר מוחשית.

אותם דואגי זכויות אדם שנורא מזועזעים מהרעיון לגרש מהגר בלתי חוקי, חגגו במשך ימים את גירושם של
ישראלים משלמי מסים, מבתיהם בגוש קטיף, כך שראוי לחסוך מאיתנו את מפגן הצביעות בנושא.

אין בדל של גזענות ברצון שאנשים שבאים הנה שלא כחוק, יגורשו מכאן חזרה למקומוותיהם. העובדה
שאחוז אפסי מתוכם היו פליטים כשברחו למצרים, אינה רלוונטית עבור הרוב המוחץ שלא היה פליט מימיו,
וגם אותם פליטים חדלו מלהיות כאלה ברגע שעזבו את המקום שבו היו צריכים לקבל מקלט.
ישן 21-12-2010, 09:13

יפה, עזרתי לי עם התגובה הצפויה הזאת
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב "אז אתה אומר שאף "מהגר" מסודן..."

ככה קל יותר להסביר לשמרנים והלא חשדנים כיצד עובדת הטיראניה המחשבתית הנאורה של שליטה בטרמינולוגיה.

קודם כופים, ע"י חזרה ברוטאלית על מונחים ממוקדים, את הטרמינולוגיה השקרית ובשלב שני, כאשר קמים אנשים ומוחים, אז מתישים אותם בבירוקרטיה וקנטרנות.

אתה בא ואומר "יש שם כמה שהם כן פליטים" – נהיה נדיבים ונגיד שעשרה אחוז מהם נחשבים "פליטים", וגם אז רק כאשר הם עומדים בשערי הארץ הבטוחה הראשונה בהם דרכה רגלם (מצריים). אבל בוא נדמיין שהם יצאו מבטן אוניה שהגיעה ישירות לאילת, או מתא המטען של מטוס שהגיע ישירות מחרטום... או.קי: עשרה אחוז הם "פליטים". זה אומר שרק עשרה אחוז מהטרמינולוגיה שבכותרות היא אמת. זה מה שאתה בא לקנטר אותי עליו.... ואני אומר: רגע! עשרה אחוז אמת זה אומר תשעים אחוז שקר... תשעים אחוז שקר, ועוד בכותרות הראשיות של "שומרי הדמוקרטיה, המוסר והאמת" שלי! תשעים אחוז, ובלי שום הערת אזהרה, אפילו לא באותיות הקטנות, שמדובר פה על דגם אברהם אבינו המשכנע את אלוהים שלא להפוך את סדום. נאדה: מוכרים לי את התשעים אחוז שקר כאמת מזוקקת. לא יודע איפה אתה חי, אבל איפה שאני חי תשעים אחוז שקר זה שקר. ההבדל, אם כבר, הוא בגזר הדין של השקרן, אבל אנו לא עוסקים בגזר דין אלא בפסק דין, ולכן העיתונות שלנו היא שקרנית. ומי שתומך בה, ויהיו טיעוניו הטכניים נכונים ככל שיהיו, הוא תומך בשקרנים. אני נפלתי ב 10% שקר, ועורך העיתון נפל ב 90%. כמובן שאני אדם קטן וחסר השפעה, ועורך העיתון הוא ההיפך.... זה רק מחמיר את העניין.

עכשיו בוא נחשוב שאתה נציג שירות הלקוחות של מי שמייצר מוצר שהציבור צורך. הבאנו את המוצר הזה לבדיקת כלבוטק, והם אכן הלכו ובדקו את התוכן לעומת מה שכתוב על האריזה.... כתוב "מוצרלה איטלקית אמיתית", בעוד שהתכולה זו לא מוצרלה, לא איטלקית ורק בקושי מוגדר בכלל "גבינה". אתה בא, נציג שירות הלקוחות, ומספר לנו מעשיות על כך שלפי תקנות משרד הבריאות מותר למכור את זה. עכשיו כולנו נדמיין איך רפי דינת, בקולו הטיפוסי, מביט לצופים בעיניים ומגדיר את מה שאתה מגן עליו....

קוממממ-בינהההה!

נו טוב.. .אתה יכול להרגע.... כלבוטק, או כל תוכנית תחקירים אחרת, לא עוסקת בקומבינות שבאות מהבראז'ה.

עכשיו אחרים פה כבר ענו, ופירטו לך יפה למה רוב רובם לא פליטים, וגם אם כן הרי שבואם לישראל התרחש אחרי שהשילו מעליהם את התואר "פליט". אמרו לך שאת המעטים שהם "פליטים" כן יקלטו. לי אין את הבעיה הזאת, של ההגדרות מי פליט, כמה הוא פליט וכו' וכו'. אני לא רוצה אותם בכלל. לא רוצה שיבואו, ולא רוצה להתחבט בשאלות כמה הם באמת פליטים. זה דיון נפרד מזה הקשור לטרמינולוגיה השקרית של הכותרות. לא שאני חושב שהעיתונאי, או הנפחן בוגר "רימון" באמת כ"כ מאוהבים בפליטים הללו, אבל אין לי שום ספק שאין להם מושג מי מוגדר פליט, גם אם בהארץ הבוקר סיפרו להם. כל ההגדרות הללו, ממרומי מגדל השן, לא מעניינות אותי אלא רק את אלה שביצרו חייהם מאחורי חומות של כסף. גם הם יאכלו חרא, אבל אני לא מחכה לזה: אני את האפריקאים הללו לא רוצה כבר היום. לא מעניין אותי מעמדם ולא מעניין אוי איך אני נראה בעיני קומץ יפי נפש. מה שמעניין אותי הוא מה הולך בשכונה שלי כבר היום. לא נראה לי שאתה בכלל מבין את זה.... ישנם אנשים שה"פליטים" האלה, עם או בלי מירכאות, הם בעיה עבורם כבר היום בבוקר. אני יכול להקפיד ולפרט לך בצורה סדורה למה אני חושב ומה, אבל אין לי ספק שלא תקשיב ושזה לא מעניין אותך. אתה כלוא בקיבעון של קנטרנות ומחשבה "שבטית" שאומרת שצריך לדבוק בתמיכה ב"פליטים" האלה ולא משנה למה....

אין לי זמן לחכות לתוצאות ויכוחים הזויים עם אנשים שאין לי שום בטחון שיש בין האידאולוגיה שלהם ובין המציאות שמץ של זיקה. הבעיות האלה מחריפות, ובניגוד לעניין ה"ישראלי – ערבי" אני לא מוצא שום פתח מחשבתי להבין את מי שלא חושב כמוני: שום דרך. לא בהסתמך על נסיבות היסטוריות, לא בהסתמך על חינוך או מצב אישי. פשוט שום דרך להבין אתכם. ובניגוד לעניין הערבי – ישראלי, פה אין שום סיכוי שהצד השני "יעשה לנו טובה" וימנע מאיתנו לעשות ויתורים כואבים כפי שקורה עם אש"פ/חמא"ס. הקומץ התומך פאסיבית או אקטיבית במסתננים הללו מאפריקה פשוט חסר כל חוש אחריות: משחק משחקים ילדותיים של אידאולוגיה בעולם דמיוני שבו בכל רגע אפשר להגיד "קאט!" ולהתעורר מהחלום. מבחינתי שיקול הדעת שלהם שווה לשיקול הדעת של ליז טיילור, או בריטני ספירס בבחירת חתנים – בדיחה, גם אם בניגוד לשתיים הנ"ל, זו בדיחה עצובה שבה הצופים לא צוחקים אלא בוכים. ובניגוד לשתיים הנ"ל לנו אין אפשרות לניתוח פלסטי בעוד חמש שנים שיכין אותנו לסיבוב חדש ומוצלח.

מסיבות אלה אין לי שום כוונה לחכות ולנהל דיונים. אני לגמרי תומך במה שיעשו אנשי שכונות, או דתיים, כנגד כל התופעה הזאת: גם אם הטונים, הטרמינולוגיה או אפילו המניע של חלקם לא עולים בכלל בקנה אחד עם דרך החיים שלי. אני מבין שאין להם ברירה, ואיפה שאתה ננטש ונבגד בידי אליטה מסוגרת ומנותקת אין מניעה אלא לראות את היצרים הקמעיים והפן היותר חשוך של הדת מתחזקים. אני מבין אותם, ובצער רב תומך בהם. האחריות, מראש, לכל פורענות מוטלת על מי שתמכו אקטיבית ופאסיבית בבעיית המסתננים האפריקאים. אי אפשר לדון עם המנותקים הללו, אי אפשר לשכנע אותם ומצידם אפשר רק לצפות לקיתונות של קנטרנות וציניות מרושעת א-לה מארי אנטואנט. אני בהחלט קורא לאחרים לא רק שלא לאמץ את הטרמינולוגיה השקרית הנ"ל, אלא לקרוע קריעה ולתת גט כריתות למטורפים של השמאל הקיצוני. לא לדון אתם, פשוט לראות דרכם. הם לא יעלמו, אולם חלק נכבד מכוחם יעלם משום שהוא נשסך על ראקציה מילולית מצד בני הפלוגתא שלהם. האנשים הללו לא יתפשרו עם אנשים כמותי, ולמדתי את זה בדרך הקשה. מסיבה זו לא אתפשר אתם ובשורה התחותונה, אם שואלים אותי מדוע לא אקבל שום פליט אני משיב ב:

ככה, עכשיו תעצרו אותי.

(כמובן שהתגובה היא בגדר הצהרה כללית, ולא מכוונת אישית נגד אדם זה או אחר שאינו מכירו מספיק כדי לדעת כמה במציאות הוא עונה להגדרות הנ"ל).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר