לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2010, 06:34
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
ניסוי בבני אדם בטנק: טיל חי ישוגר לעבר מרכבה צה"ל יבדוק את מערכת ההגנה "מעיל רוח",

טיל נגד טנקים בשידור חי: צה"ל יקיים השבוע אימון יוצא דופן כאשר ישגר טיל חי לעבר טנק מרכבה סימן 4 מאויש באנשי צוות. מערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח" אמורה להשמיד את האיום בעודו באוויר. על אף הסיכון, לא מוצא מפקד חטיבה 401 של השריון, אל"מ ענב שלו, סיבה לדאגה: "זאת מערכת אמינה ומצוינת שנוסתה בכל התנאים האפשריים, היא מגיבה מצוין ואין לנו כל סיבה לחשוש", אמר.

פיתוחה של המערכת הואץ בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה, ובשבועות האחרונים החל גדוד 9 מחטיבה 401 להצטייד בטנקי המרכבה סימן 4 מ' החדשים, האות מ' מסמלת את מערכת ההגנה. אל"מ שלו הסביר את השיטה: "המערכת מוטמעת בתוך הטנק, מזהה ירי מכל מקום, של כל טיל וכל פגז, ויורה אמצעי אקטיבי שמפוצץ את הטיל לפני שהוא מגיע לטנק". המערכת יכולה גם לאתר במדויק את אזור השיגור ו"לסגור מעגל" - לירות לעבר המקור.

באחרונה סיים גדוד 9 תרגיל גדודי ראשון עם המערכת שנכנסה באופן מלא לפלוגה אחת, ובשבועות הבאים יקלוט הגדוד טנקים נוספים מסוג מ'. על פי התכנית של צה"ל, עד אמצע 2011, שני גדודים מהחטיבה יהיו עם "מעיל רוח". סא"ל איתי ברין, מפקד הגדוד, שאמור לשבת בתוך הטנק במהלך ירי, סיפר כי הגדוד נמצא כעת בשיאו של תהליך קליטת המערכת שבתוך חודש אמור להסתיים בתוך חודש.

לאשה הוא עדיין לא סיפר

"עשינו תהליך הכנה מאוד עמוק ומקצועי. כבר כעת ניתן לומר שהגדוד מוסב למערכת, גם לפני הינו מוכנים למלחמה, אבל כעת הרמה של החיילים אף גבוהה יותר יחד עם המערכת. אין לי ספק שאנו בטוחים לכל משימה אופרטיבית אליה נדרש". כל פלוגה ערכה אימון ייחודי, לרבות בלילות חשוכים ללא ירח. אגב, סא"ל ברין, לא מיהר לעדכן את אשתו על האימון, "למה היא צריכה לדעת", שאל בחיוך, "אין מה לדאוג, רמת הביטחון במערכת גבוהה מאוד".

לדברי מח"ט 401, לטכנולוגיה המתקדמת חשיבות רבה, אבל אסור להכנס לשאננות. "אנו לא מלמדים את החיילים להסתמך על הטכנולוגיה, אלא על עצמם.

זה ללא ספק הטנק הטוב במדינת ישראל, הטוב בעולם, עוד עם מערכת מיגון מתקדמת, וניתן לעשות איתו הרבה דברים שעם כלים אחרים יותר קשה לעשות, טייסים שמבקרים כאן אומרים שזה מטוס, אבל האם הכלי נותן ביטחון מוחלט? התשובה היא לא.

"אנחנו תמיד אומרים את זה לחיילים, מלמדים אותם ממיומנויות היסוד ועד טכניקות ותרגולת שיהיו מוכנים לכל תרחיש בעזה או בלבנון". אגב, בניסוי הקרוב לא יבצע הטנק תמרון התחמקות מהטיל, "אנו רוצים להראות כיצד פועלת המערכת, אין ספק שגם החיילים מתלהבים מזה וזה מגיע להם", הוסיף.

טרם ברור מי יהיו אנשי הצוות שיצטרפו למג"ד, ויישבו בטנק בזמן הירי. "אני גם ביקשתי להיות שם", אמר המח"ט, "אבל נראה לי שאם ידעו שאני והמג"ד בפנים, יהיה מי שירצה לנתק את המערכת..." אמר בחיוך.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4000940,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2010, 14:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מקובל (לפחות היה בזמני) לירות..."

אין שום בעיה לבצע ירי נ"ט אינרטי על רק"מ באימונים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-12-2010, 08:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "אולי אין בעיה ברמה הבטיחותית..."

אין שום נזק לרכוש מירי חימוש גבס, אפילו לאלומיניום של הברדלסים. ההבדל היחיד בין הניסוי הזה לקודמים הוא בקיומם של אנשי צוות בטנק, וזה כבר נעשה באימונים הרבה פחות דרמטיים.
היתרון שבאימון שכזה הוא לא יסולא בפז, ושווה את משקלו בזהב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-12-2010, 11:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]מהשימוש בשפה..."

להיפך, הוא צריך להיות גאה שאחרי שנתיים וחצי של אנגלית בלבד, אני עדיין זוכר את שני הביטויים הנ"ל..

אבל ברצינות, מגיע לי וגם קצת

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-12-2010 בשעה 11:35.
ישן 20-12-2010, 08:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "Ignorance is Bliss"

מכיוון שאתה קבעת שביצוע פעולה כזו היא שטות, כתבתי לך שמה שאמרת נובע מבורות. פעם הבאה תהיה פחות נחרץ.
לגבי מה שנכון, פירטתי בתשובה לאישפוז, לו היית טורח לקוראה.

ישן 19-12-2010, 18:41
  דורון גוטמן דורון גוטמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.08
יוהרה עינב שלווית מצוייה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "עינב שלו דיבר היום בגל"צ..."

יצא לי להיתקל באותו קצין בעת תראו"ג שילדי 162 ונדהמתי עד כדי כמה יוהרה יכולה לפגום בשיקול הדעת.

במהלך התרגיל שונתה פקודת גדוד קק"ש(196) עליה פיקד םעינב בשל שינוי משימה חטיבתית והערכת מצב מחודשת,
על עינב הוטלה משימה פחות 'יוקרתית' ופחות 'שווה',
עינב סרב לקבל מק.האג"ם את הפקודה החדשה, וכן לאחר מכן סירב לקבל זאת מהרמ"ט ולבסוף גם מהמח"ט(אם זכרוני אינו מטעה אותי עדיין חלוצי רודוי)
המצב הגיעה עד לכדי פקודת מח"ט כי מבחינתו גדוד 196 מחוץ למשחק(עם כל המשתמע מכך)

אני מצד אחד מופתע,
איך קצין סרבן ויהיר זה התקדם בסולם הדרגות.

ומנגד אינני מופתע,
עם יוהרה שכזו, גם טיל אטומי הוא יסכים לשגר לעברו.
ישן 19-12-2010, 19:37
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי דורון גוטמן שמתחילה ב "גם במרחק של 5 שנים יש לי את כל התמונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דורון גוטמן
שינוי משימה ע"י האוגדה,
הערכת מצב חדשה בחפ"ק החטיבתי,
כנגזרת מכך,
הורדת משימות ושינוי משימות גדודיות.

סירוב מג"ד לשינוי המשימה, תוך אי רצון להבין מדוע השתנתה המשימה.

אחרי זמן לא מועט כפקוד של חלוצי רודוי זכיתי אף לראות אותו מתוסכל, נבוך ומעט עצבני,

הבהרה למג"ד(לאחר דיבור עם חמ"ל אוגדה) כי הגדוד מבחינת החטיבה והאוגדה מושמד ונמצא מחוץ למשחק,

סיום האזנה לרשת הגדוד המדובר בחמ"ל החטיבתי.

עינב מוזמן להתמודד עם עובדות אילו.
את שמי לא הסתרתי(לא הסוותי את שמי תחת כינויים כאלו ואחרים)

האמת שאני זוכר אותך מהקריאות בקשר בתרגיל הזה, אתה זה שדיברת שטיוית כי לא היתה לו את כל התמונה...וואו, איזה בלאגן עשית...
לא נורא.

ישן 19-12-2010, 18:05
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "בynet אומרים שהניסוי בוטל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
בynet אומרים שהניסוי בוטל בגלל ההורים השכולים שהתנגדו.

זה לא מה שכתוב שם, למרות שעם כמות אי הדיוקים והסתירות בעלק כתבה הזאת אני יכול בהחלט להבין איך הגעת למסקנה הזאת.
למיטב הבנתי (וקשה בדיוק לדעת כאן מה אמת ומה בדיה מהתקשורת)....מראש נועד ניסוי מבוקר עם חימוש אינרטי שמהווה סיכון נמוך לטנק. העיתונות פירסמה כאילו מדובר בניסוי אחר..ולאחר מכן היה צריך להוציא הבהרה שמדובר רק בניסוי אינרטי..גם כאן התקשורת עיוותה והסבירה כאילו מדובר בשינוי בניסוי...
נראה לי שמדובר פעמיים בחוסר דיוק עיתונאי..
אבל למען הצדק, אני לא בקיא בעובדות ויתכן ואני זה שטועה במקרה זה.

ישן 19-12-2010, 18:05
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
כמו ששלמה ארצי שר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "ניסוי בבני אדם בטנק: טיל חי ישוגר לעבר מרכבה צה"ל יבדוק את מערכת ההגנה "מעיל רוח","

"יכול היה להיות יותר פשוט".

נשים בצד את הרקע (לרגע) של האנשים שכותבים פה,תנשמו עמוק,תמזגו תא חם,תרגעו.
אם זה הדבר הכי טפשי שחלק מכם ראה,אני די בטוח שאתם לא חיים במדינה הזאת.באיזה צבא שירתתם,צבא לבנון ? כולם יודעים טוב מאוד את מדור בטיחות הצה"לי הדרקוני שלא לוקח שבויים.ימי זריקת רימונים וירי כדורים חיים לעבר חיילים עברו מזמן , אותם החליפו תנאי פנימיית נופש בדוסלדורף.

כמה קשה לנחש כבר,כמה קשה שנייה להפעיל את הראש ולהבין שאף אחד פה לא הולך לראות טיל חי לעבר טנק מאוייש בחיילים מכלא שנרדמו בשמירה ?

הימים שמח"טים ומג"דים היו מסכימים לשבת בתוך טנק בניסוי הצנחתו ממטוס כבר מזמן לא במדינתנו ,וכל אחד יודע את זה טוב מאוד . כל פעם הורג אותי מחדש הזעם האיבר ומטומטם של אנשים שחיים פה במדינה,על שטויות שעיתונים ממציאים . מה נסגר אנשים.
ישן 20-12-2010, 10:01
  s1dror s1dror אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
צה"ל יציב בגבול רצועת עזה את גדוד הטנקים היחיד המצויד במיגון הנ"ט "מעיל רוח"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "ניסוי בבני אדם בטנק: טיל חי ישוגר לעבר מרכבה צה"ל יבדוק את מערכת ההגנה "מעיל רוח","

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1204898.html

בשל התגברות איומי הנ"ט ברצועת עזה, הוחלט ברגע האחרון להציב את גדוד השריון 9 , הראשון המצויד במערכת "מעיל רוח", בגבול רצועת עזה

בצה"ל הוחלט אתמול, בשינוי של הרגע האחרון, להציב בגבול הרצועה את גדוד הטנקים היחיד המצויד היום במערכת למיגון מטילים נגד טנקים, "מעיל רוח". הטנקים יתפרסו באזור בחודש הבא, בעקבות הערכות בדבר התעצמות איום הנ"ט ברצועה.

לפני כשבועיים נפגע טנק של צה"ל בגזרה הצפונית בגבול הרצועה מירי טיל נ"ט. לטנק נגרם נזק, אבל אנשי הצוות לא נפגעו. מאוחר יותר אמרו מקורות ביטחוניים שמתחזקות ההערכות בדבר שיפור יכולת טילי הנ"ט הפלסטינית.

על רקע זה התקיימו בשבוע האחרון בפיקוד הדרום, באגף המבצעים במטכ"ל ובמפקדת זרוע היבשה, התייעצויות בשאלה אם לשנות את ההיערכות. בעקבותיהן נפלה ההחלטה בדבר שינוי שיבוץ הגדודים.

לפי התוכנית המקורית אמור היה להתפרס באזור, בחודש הבא, גדוד טנקים מחטיבה 401. כעת יוצב שם גדוד אחר מאותה חטיבה, גדוד 9, שהטנקים שלו צוידו באחרונה במערכת מעיל רוח. המערכת מתוצרת רפא"ל מסוגלת, לפי הצבא ויצרני החברה, להתמודד באופן אפקטיבי עם שיגור טילים מטווחים שונים, ובכללם טילי נ"ט מתקדמים צה"ל החל להצטייד במערכת מעיל רוח אחרי מלחמת לבנון השנייה, שבה היו מקרים רבים של פגיעה בטנקים מטילי נ"ט.

יותר מארבע שנים אחרי המלחמה, רק גדוד אחד הצטייד במערכת מעיל רוח, גדוד 9, שצוותיו מצוידים בטנקים מהדגם החדיש ביותר, מרכבה סימן 4. הרחבת ההצטיידות למספר משמעותי של יחידות נוספות תימשך כמה שנים.

ארגונים שונים ברצועה מחזיקים במאות טילי נ"ט, מדגמים שונים, מאר-פי-ג'י פשוט יחסית וכנראה עד הדגמים המתקדמים.

שיפור משמעותי ביכולות הנ"ט הפלסטיניות עשוי לחייב את צה"ל, לבד מהצבת טנקים ממוגנים, גם בשינוי תורת הלחימה לאורך הגבול, כדי לצמצם את החשיפה לטילים.

צה"ל פעיל בעזה בעיקר ברצועה של כמה מאות מטרים ממערב לגדר המערכת, בשטח הפלסטיני. זהו "הפרמטר הביטחוני" שסביבו מתנהלת לסירוגין התכתשות בין ישראל לארגונים הפלסטיניים. בשנתיים האחרונות הבליגו הפלסטינים לעתים על כניסות צה"ל לרצועה זו, שנעשו בדרך כלל לסריקת השטח ואיתור זירות מטעני חבלה.

אבל במקרים אחרים נפתחה אש צלפים, נורו טילי נ"ט והופעלו מטעני חבלה נגד הכוחות. בשלב זה, למעט שבועות חריגים, מתנהלת הלחימה בעוצמה נמוכה יחסית. אולם קיים חשש שתקרית מרובת נפגעים - למשל, בפגיעת טילים בכלי רכב משוריין ישראלי - עלולה להביא להתלקחות מחודשת, שתכלול גם ירי מסיבי של רקטות ומרגמות ליישובי הנגב.

שתי רקטות נורו אמש מצפון הרצועה לשטח ישראל ונחתו בנגב הצפוני, מדרום לאשקלון. מהירי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. נראה שמדובר בתגובה פלסטינית לפגיעת חיל האוויר בשבת בחוליה שעמדה לשגר רקטות. בפעולת חיל האוויר, ליד העיירה דיר אל-בלח במרכז הרצועה, נהרגו חמישה פלסטינים, חברי הג'יהאד האיסלאמי ו"ועדות ההתנגדות העממיות".

המיגון ינוסה בירי על טנק מאויש

חיל השריון יקיים השבוע ניסוי מבצעי במערכת ההגנה האקטיבית מעיל רוח, להגנה על טנקי מרכבה מטילי נ"ט, כשלב אחרון בהפיכת המערכת למבצעית. מעיל רוח היא מערכת המשלבת חיישנים ומכ"ם כדי לגלות את הטיל המשוגר לטנק, ו"שבשים" וטילים מונחים שמיירטים את הטיל המאיים לפני הפגיעה בטנק.

בשבועות האחרונים קיימה החטיבה שורת תרגילים. הטנקים של גדוד 9 תרגלו טקטיקות לחימה המותאמות למערכת החדשה. השבוע יתקיים ניסוי ראשון בגדוד, שבו ישוגר טיל לאחד הטנקים כדי לדמות את פעולת המערכת. הטיל הוא "אינרטי", ללא ראש קרב נפיץ, כך שאם מערכת מעיל רוח לא תיירט אותו, הוא רק יפגע בטנק אבל לא יתפוצץ ויפגע בצוות, שיכלול גם את מפקד הגדוד, סא"ל איתי ברין.
ישן 21-12-2010, 14:27
  Al_Madmal Al_Madmal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אל: ח. נסראללה, לבנון מאת:..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אל: ח. נסראללה, לבנון
מאת: דובר צה"ל
הנדון: אין טנקים עם מעיל רוח בגבול הצפון.

יותר מארבע שנים אחרי המלחמה, רק גדוד אחד הצטייד במערכת מעיל רוח, גדוד 9, שצוותיו מצוידים בטנקים מהדגם החדיש ביותר, מרכבה סימן 4. הרחבת ההצטיידות למספר משמעותי של יחידות נוספות תימשך כמה שנים. הגדוד הנ"ל יוצב בגבול הרצועה.

דע: חסן ג., רמ"ד נ"ט, מוחבראת, דמשק
שהזאד מ., קמ"ט התגוננות, ענף קשרי חיזבאללה, מטה משמרות המהפכה, טהראן.

אולי זה קשור
שכנזי אישר כי טיל "קורנט" פגע בטנק של צה"להרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, אמר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כי בתחילת החודש נורה לראשונה לעבר טנק ישראלי טיל מסוג "קורנט". לדבריו, הטיל פגע בטנק וחדר את השריון שלו, אך לא התפוצץ בתוכו. אשכנזי הבהיר כי "מדובר בטיל כבד מהמסוכנים בזירה שנורה לעבר צה"ל גם במלחמת לבנון".

(רוני סופר)

ישן 22-12-2010, 18:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לפי מבזקי NRG נערך בהצלחה"

בהלך הניסוי שהתקיים ברמת הגולן נורה טיל עורב על הטנק מסוג מרכבה סימן 4.
הניסוי הצליח.

מה זה אומר שהניסוי הצליח?
אחלה שאלה!
עפ"י מקורות מסוימים המערכת זיהתה את הטיל.
עד עתה לא קיבלתי מידע נוסף.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-12-2010 בשעה 19:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:23

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר