לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2006, 14:31
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ארנס דווקא כן אסטרטג וכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
ארנס דווקא כן אסטרטג וכן פרופסור.
ראה כאן, לדוגמא (או חפש בגוגל דוגמאות נוספות).
מאחר ובמקרה הזה טעית בעובדות, אני יכול להניח שאתה טועה גם במסקנות.

על אסטרטג לא נתווכח כי יהיה קשה להביא הוכחות, אבל תקופתו כשר ביטחון היתה גרועה (לא שאני טוען שאחריו היו שרים מעולים) אבל הוא לא היה יוצא דופן.
לגבי הפרופסור ראה כאן- http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%A8%D7%A0%D7%A1
ארנס היה פרופסור משנה ולמיטב ידיעתי אין לו אפילו דוקטורת (אבל על כך אני מודה שאיני בטוח ואשמח אם מישהו יביא נתון מדויק או הוכחות כלשהם).
לכנות עצמך פרופסור כאשר היית זמן מסוים פרופסור משנה זה די דומה למצב שבו אלוף משנה בצה"ל יבקש שיקראו לו אלוף... (לא שאני טוען שזה אשמת ארנס- זה אשמת עיתונאים לא רציניים וכו').
ל YGH, לא ביקשת טיעונים מהטוקבקיסט שאליו הגבתי אבל ממני אתה מבקש?- ממש מפתיע... תביא אתה טיעונים ואח"כ נדבר...
בקיצר יוסיפון ידידי- מכיוון שטעית בעובדות אני יכול רק להניח שאתה טועה גם במסקנות..
ד"ר אמיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2006, 14:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]ארנס דווקא כן..."

מתנצחים?
בדוק בבקשה מי מבין הפרופסורים שמלמדים אותך הוא פרופסור ומי פרופסור משנה.
ההבדל בין התארים אינו דומה כלל להבדל שבין דרגות אל"ם ואלוף. או אפילו בין משנה למנכ"ל ומנכ"ל (ההבדל בעיקר בענייני ותק ושכר ולא השכלה).
ארנס מכונה פרופסור גם בקורות החיים הרשמיות שלו באתר הכנסת ולא רק ע"י עיתונאים קפריזיים.

ממתי אתה דוקטור? בפעם האחורנה שדיברנו עוד לא היית כזה...
או שאולי התכוונת לך שעכשיו מדבר הד"ר ג'קיל (סליחה אמיל) ולא מיסטר e, המתלהם P:

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 24-04-2006 בשעה 15:09.
ישן 24-04-2006, 16:43
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מתנצחים? בדוק בבקשה מי מבין..."

הדיון שהחל כאן נסוב במקור על עמיר פרץ והניסיון לעשות לו דה- לגיטימציה כאחד שמסוגל
למלא את תפקיד שר הבטחון. אישית זה נראה לי צבוע לפסול אותו על יסוד אי היותו איש מערכת
הבטחון ועלי לאמר שיש בפסילה הזאת ניחוח ממקומות אחרים.
המאמר של עופר שלח לדעתי קולע לעניין ועונה היטב למקטרגים.
באשר למשה ארנס, אין חולק על היושרה של האיש. אני האחרון שאפסול אותו על בסיס זה.
ועם זאת אומר שהוא היה יותר ברוקר של התעשיות הבטחוניות מאשר אדם הממונה על מערכת הבטחון.
ההכשרה שלו כמהנדס מזכירה לי שר הגנה אחר - מקנמרה ששירת בממשלי קנדי וג'ונסון והיא השפיעה על
אופן חשיבתו - חשיבה ליניארית/תעשייתית שמתקשה להתמודד עם מציאות כאוטית.
דווקא אדם שבא מחוץ למערכת עשוי כך אני מקווה להתמודד ביתר הצלחה עם המציאותית הכל כך
דינאמית שהמדינה מצויה בה. והכל בתנאי שישכיל לעשות את שעופר שלח המליץ לו.
ישן 24-04-2006, 14:47
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
קטנוני משהו...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]ארנס דווקא כן..."

מאחר שפרופסור הוא לא יותר מאשר כינוי (לא ממש תואר במובן של דוקטור) - אני חושב שיש כאן מן הקטנוניות. יש גם פרופסור חבר, פרופסור בכיר וכיוב'. לא נראה לי שזה שווה התרגשות מיוחדת.

אגב בחו"ל מתייחסים לכל מיני ה-GENERAL כאל GENERAL - גם אם הוא תא"ל וגם אם הוא רא"ל.

בכל אופן - זו הפעם הראשונה שאני נתקל בתואר שכזה, ולאחר התייעצות - גם אשתי, שהיא חיית אוניברסיטה (נו, היא כבר עושה את הפוסט דוקטורט שלה ותקועה בפקולתה מאז שחרורה - כלומר מעבר ל-15 שנים...) גם היא נתקלת בתואר הזה לראשונה...

אגב - ישנן מדינות בהן כל מורה נקרא פרופסור ואף אחד לא נעלב מזה...

בקשר לביצועיו - יש דווקא כאלה שטוענים שארנס היה בין המשובחים שבשרי הבטחון - אבל גם כאן אני מניח שיש דעות לשני הצדדים...

ישן 24-04-2006, 16:05
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מי שחולק על דעה מאוד רווחת נדרש לנימוקים.

מי שמציג דעה די קונצזוסאלית - פחות.

ו"פרופסור משנה" של הטכניון מקביל למדי ל"פרופסור חבר", ואם להיות קפדניים - זה פרופסור עד מאוד.
הטיעון הישן נגדו היה שהוא כבר לא פרופסור, כיוון שזו משרה ולא תואר, אבל היי - זה נכון גם לגבי שלמה בן-עמי, יולי תמיר, וגם אוריאל רייכמן עד לפרישתו האחרונה בנתיים, ואף אחד לא העלה מולם את הטיעון הזה מעולם, כמדומני.

אה, וזה לא יותר מלקרוא "גנרל" לבריגדיר-גנרל, מיג'ור גנרל, ליוטננט גנרל, General of the army. ובאמת ככה עושים בחו"ל כל הזמן, ופרס מגיע למי שבלי עיון בגוגל יכול לומר מה הייתה דרגתם הצבאית האחרונה של טומי פרנקס, שוורצקופף, שינסקי (טוב, זה פשוט) ואחרים.

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 24-04-2006 בשעה 16:10.
ישן 26-04-2006, 22:23
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
לא פרופסור משנה ולא פרופסור כלל. סה"כ מורה מן החוץ
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מי שחולק על דעה מאוד רווחת נדרש לנימוקים."

הבדיחה הזאת "פרופסור" ארנס רצה כבר הרבה שנים בטכניון וכול מי שמכיר את הנושא באמת יודע שאינו פרופסור ואינו יכול להיות פרופסור.

מקור הטעות הוא בהגדרה האמריקאית על פיה כל מורה בקולג' (גם אם הוא בעל תואר ראשון) מכונה פרופסור.
ארנס אינו בעל תואר דוקטור כך שאינו יכול להיות פרופסור באוניברסיטה מחקרית (או בטכניון לצורך העניין).
כאשר ארנס שב לארץ הוא השתמש בתואר פרופסור להגדיר את מעמדו כמורה במוסד אקדמאי, כאשר העירו לו על כך נעלם התואר פרופסור להרבה שנים ולהפתעתי כעת הוא מופיע כך באתר הכנסת.
רוצים אישור נוסף לכך,
תתקשרו לטכניון לכול אחד מהפרופסורים הוותיקים בחוג ותשאלו.

ישן 07-04-2006, 12:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "שר הביטחון הבא של מדינת ישראל? עמיר פרץ. מתוך המוסף לשבת של ידיעות אחרונות"

לא יאומן.
יום רביעי, הכותרת של ידיעות אחרונות, אלכס פישמן מנתח PRO & CONS למינוי פרץ לשר ביטחון:
כל ה'בעד' הם לתועלת האישית של פרץ. כל ה'נגד' הם לרעת המדינה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-04-2006, 13:32

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "שר הביטחון הבא של מדינת ישראל? עמיר פרץ. מתוך המוסף לשבת של ידיעות אחרונות"

שיעור קצר בהיסטוריה לכל הפוסלים למינהם.
בהיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל היה מגוון רחב של שרי בטחון. חלקם צמחו בתוך המערכת הבטחונית ויו חלק ממנה וחלקם היו זרים למערכת ובאו מחוצה לה.
מידת ההצטינות של שר בטחון אינה תלויה אם היה גנרל או אזרח מהשורה.
אזכיר כמה משרי הבטחון היותר טובים שהיו לישראל: דוד בן-גוריון שהיה לו שיעור רוח ויכולת עמידה מול ה"גנרלים" והצליח לעצב את תפיסת הבטחון של ישראל ללא השכלה ונסיון צבאיים.
שר בטחון נוסף שעל מידת תרומתו הרבה עדיין לא נאמר מספיק היה לוי אשכול שלמעשה היום הולך ומתברר תפקידו המרכזי בהכנת המדינה מבחינה מדינית בינ"ל ומבחינה צבאית לפני מלחמת ששת הימים.
היו גם פנחס לבון, מנחם בגין ועוד שלא זוכר כרגע..
לעומת זאת שרי בטחון בעלי רקע צבאי לא הוכיחו כל כך שאר רוח עיין ערך יצחק מרדכי וגם שאול מופז לא התעלה על עצמו.

בשורה התחתונה שר בטחון צריך לדעת למשטר את הקצינים הכפופים לו, להיות בעל השקפת עולם רחבה שממנה יוכל לשאוב את העקרונות שהוא רואה כחשובים בניהול משרד הבטחון. דוד בן גוריון כשקיבל את תיק הבטחון לאחר פטירת אליהו גולומב ערך מעין סמינר כדי להשלים את פערי הידע שהיו חסרים לו. לא נראה שזה השפיע לרעה על תיפקודו.
ישן 27-04-2006, 01:03
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "שיעור קצר בהיסטוריה לכל..."

גנרל זוקוב, אם בהיסטוריה עסקינו אז בוא נדייק.

ראשית, אי אפשר להשוות שרי ביטחון מימי ראשית המדינה לשרי הביטחון המאוחרים יותר מבחינת נסיונם הצבאי - ולו בשל העובדה הפשוטה שבהיותם צעירים לא היה קיים צה"ל.

שנית, לומר על בן-גוריון (שאגב שירת בגדוד היהודי בצבא הבריטי) - האיש שבמו ידיו הקים את צה"ל, או על מנחם בגין (שחוץ מהיותו מפקד מחוז בבית"ר, וחייל בצבא הפולני היה גם ראש ארגון האצ"ל), שאילו אנשים ללא נסיון צבאי זה .... קצת מוגזם.

בלבד זאת, צה"ל של היום לא דומה במאום לצה"ל של אותם ימים. מדובר על הארגון הגדול המדינה, בעל התקציב הגדול ביותר, כאשר שר הביטחון מלבד היותו השר האחראי על הצבא (אשר עוסק במליון ושניים פרוייקטים שונים, רגליו במנהרות וראשו בחלל) הוא אחראי גם על התעשיות הבטחוניות ועוד ועוד. בראש משרד כזה מן הראוי היה לעמוד אדם אשר מבין דבר או שניים בתחום, שלפחות שימש בועדת חוץ וביטחון, חבר הקבינט הבטחוני, לומר שעמיר פרץ עומד בשורה אחת עם בגין ובן גוריון ..... נו, לא ממש.
ישן 23-04-2006, 20:46

פרץ, אל תירא - עופר שלח

פרץ, אל תירא
אנשים ינופפו מולך בחומר ביטחוני סודי - זה יהיה עולם חדש ומופלא, מעורר התפעלות באמת. אבל אסור לך לטבוע בים הזה, אתה ממונה על התמונה הכוללת. המערכות עליהן אתה מופקד רגילות לחשוב במונחים של כוח, אתה תוכל לחשוב גם אחרת, ולקבוע עובדות. עפר שלח כותב לשר הביטחון המיועד

עפר שלח

מר פרץ שלום,

קודם כל, ברכות. כישוריך הידועים בתחום המשא ומתן שוב הוכיחו את עצמם, אם כי כמו במקרים אחרים בהם ניצחת והבאת נדוניה עשירה לשולחיך, לא ברור מה אנחנו הרווחנו. כמעט כל ח"כ בעבודה יזכה לתואר מיניסטריאלי או לראשות ועדה, אבל הממשלה שיצרת יחד עם אהוד אולמרט אינה מעוררת שמחה גדולה אצל הלקוחות האמיתיים שלך, דהיינו הציבור שיצטרך לשלם.

אתה נכנס בשעריו של המשרד היוקרתי ביותר במשאלי דעת הקהל, ואחד החלשים ביותר שיש. המערכות עליהן תחלוש חזקות ועשירות, ורגילות לעבוד עם או בלי שר: בהשאלה מהאמירה הידועה של צ'רצ'יל על קלמנט אטלי, לא אחת נפתחה ליד המבנה בקריה דלתה של מכונית ריקה וממנה יצא שר הביטחון.

אבל העובדה שהמערכת יודעת להסתדר גם בלי מיניסטר לא אומרת שהיא לא זקוקה לו, שאנחנו לא זקוקים לשר ביטחון אמיתי – כזה שלא יהיה ראש ועד העובדים של המערכת או המ"כ הכי טוב במדינה, אלא ייצג את האינטרסים האזרחיים של ישראל בניהול, פיקוח ועיצוב המערכת הגדולה והעשירה ביותר שאנחנו מממנים במיסינו.

אז מאזרח אחד לאחר, כמה עצות, הצעות ובקשות: אל תירא ואל תחת - בימים שבהם היו בגולני פלוגות רובאיות של שלוש שנים, נהגו הרובאים לבדוק מ"מ חדש בתרגיל הראשון שלו. הוא היה מבקש את מכשיר הקשר, והיו מביאים לו ארגז פעולה, לראות איך יעמוד בלחץ. מאז השתנה המסלול בגולני, אבל לא המנטליות של המערכת הצבאית. היא תנסה אותך. בשבועות הראשונים תוצף בפרטים בכמות אינסופית. יתגלו לפניך מערכות אדירות ממדים, שכאזרח לא יכולת אפילו לשער את קיומן. אנשים ינופפו מולך בחומר סודי, שהושג בדרכי פלא ובמחיר אסטרונומי. המידע, כולו חשוב ופרטים בו למיליונים, יאיים להטביע אותך תחתיו. זה יהיה עולם חדש ומופלא, מעורר התפעלות באמת.

אסור לך לטבוע בים הזה. הפרטים חשובים, אבל כשר אתה ממונה על התמונה הכוללת. בניגוד לאתוס שטבעו יוצאי הצבא שקדמו לך, זו לא בושה לא לדעת פרט טכני או לא להיות בקיא בתרגולת, ולהישען על המומחים. אבל המטרה של כל פעולה, התועלת והנזק שבה, מעבר להישג הצבאי או ליופי שבהשגת המטרה, ברורים לכל אזרח לא פחות מאשר לכל גנרל. כשיציגו לך מבצע עוצמתי, אל תשאל מאיזה חומר עשויים הכלים שיבצעו אותו, אלא חשוב במה הוא מועיל לביטחון ישראל.

זכור, שמתחתיך משרת רמטכ"ל מתוחכם פוליטית ומנוסה תקשורתית, שפניו להרבה יותר מאשר הלשכה שבה הוא נמצא עכשיו. בשבועות האחרונים יוצאים מסביבתו רעיונות מרחיקי לכת, שלא ברור מי אכן דוגל בהם ומי משמיע אותם רק כדי לבסס עמדה מול דרג פוליטי טירון או שר יוצא. התייחס אליו ואל אלופיו ברצינות, הם משרתי ציבור מהטובים שיש לעם ישראל, אבל זכור שהם רגילים לקבוע ולנהל – לא מפני שהם שואפים להפיכה צבאית, אלא משום שלעיתים כה קרובות היה מעליהם ואקום שלטוני.

קבע עובדות - הצד השני של אותו מטבע הוא שהמערכות האלה היררכיות, ויבצעו כל הוראה שתינתן בתוקף ויהיה ברור שאתה עומד מאחוריה ברצינות. דברים ששרי ביטחון וראשי ממשלה חשקו בהם לא התבצעו רק כי הם לא רצו מספיק. בנימין נתניהו דיבר על יציאה מלבנון והגנרלים הפחידו אותו; אהוד ברק, שקבע עובדה נחרצת, לא נתקל בשום התנגדות של ממש. אם תרצה באמת שינויים מבניים, מדיניות אחרת או שינוי חשיבה, הוא יבוצע.

תמוך בחידושה וחיזוקה של המועצה לביטחון לאומי - קודמיך דיברו על הצורך במועצה, אבל התנגדו מחשש למעמדם שלהם, ובשם המערכות שעליהם הופקדו, למימושו האמיתי של הרעיון. מועצה חזקה, שראשה יהיה כפוף לראש הממשלה ויעסוק בעבודת המטה להחלטות ממשלתיות, היא אינטרס לאומי.

קודמיך נבנו, בין השאר, מהיעדרה של עבודת מטה שכזו. אבל אל תיפול למלכודת הזו: מה שנכון נכון, גם אם הוא שומט מידיך חלק מהמונופול על המידע והדיבור הסמכותי. כך, למשל, תמוך בהסדרה של מערכות המודיעין של ישראל. הן זקוקות לשידוד מערכות קיצוני, החל מתחומי אחריות ופעולה ועד לתפקידן של יחידות שתקציביהן דימיוניים. המקום הטוב ביותר לעשות זאת הוא תחת ראש מועצה לביטחון לאומי חזק ומשפיע. זה לא יעשה אותך לשר ביטחון חלש יותר, אלא להיפך.

תקציב ביטחוני חדש

בדוק את תקציב הביטחון, ומאפס - כל יוצא צבא בכיר יוכל להראות לך כפילויות ושומנים במערכת, ויש לא מעטים שישמחו לעשות זאת. אל תהסס להיעזר בהם. צא לשטח. בדוק, למשל, כמה רחוק בסיס הבינוי של פיקוד הדרום מבסיס הבינוי של חיל האוויר בדרום, וכמה אנשי קבע משרתים בשניהם. אבל לא כאן המקום האמיתי לקצץ בתקציב הממשלה הגדול ביותר.

הקיצוץ הנכון בתקציב נובע משאלות גדולות: האם ישראל, לנוכח האיומים האמיתיים בפניהם היא עומדת, אכן זקוקה לכל מרכיבי הכוח שיש לה או שהיא מבקשת להשיג? כמה מטוסים, טנקים ואמצעים אחרים אנחנו באמת צריכים, ומאיזה סוג? האם המערכות המופלאות, שתקציבי הפיתוח והרכישה שלהן יסחררו אותך, אכן יבטיחו ביטחון טוב יותר לישראל מול האיום האמיתי, או שהן נועדו לעשות את צה"ל לטוב יותר נגד איומים שסבירותם נמוכה, ובמחיר שיחליש את המדינה במקום לחזקה?

כדי לדעת את כל אלה יש לגבש תפיסת ביטחון חדשה. וכאן, שתי עצות קטנות: אל תקים ועדה. ועדות היו לנו למכביר. קח את תוצריהן של הוועדות הקודמות, כולל זו שבראשה עמד דן מרידור וטרם סיימה את דיוניה. קרא אותן, היוועץ באנשים בעלי נסיון – וקבל החלטות.

ועדה אחת כן כדאי לך להקים (או לזרז את הקמתה במסגרת חיזוק המועצה לביטחון לאומי): קבוצה של אנשי משרדך ואנשי האוצר, שתנסה – כתרגיל מחשבתי לזמן הפנוי – לעצב את תקציב הביטחון מאפס, ללא התחייבויות וטייסים אוטומטיים ודברים המתקבלים כמובן מאליהם. במקרה הגרוע, הם יבזבזו כמה שעות בשבוע. במקרה הטוב, יצוצו מעבודת הוועדה רעיונות חדשים, שיקראו תגר על מוסכמות עתיקות.

זכור - מערכת הביטחון אינה זקוקה לראש ועד. לא התעשיות הביטחוניות רבות העוצמה, לא הצבא, המקבל ממיטב משאבי המדינה, מבני ה-18 שלה ועד לתוצר שמייצר כל אזרח בחודש עבודה שלם. אל תירתע ממי שיקרא לך "חלש" אם תשים את האינטרס של המדינה לפני האינטרס המערכתי.

אל תתפתה לכותרות. בפיגוע הבא, חס וחלילה, יהיה כמובן מי שיאמר שזה מה שקורה כששר הביטחון וראש הממשלה הם "חסרי ניסיון", כלומר לא בעלי דרגות. זכור: רב-אלוף אהוד ברק ואלוף אריאל שרון ותת-אלוף בנימין בן-אליעזר ורב-אלוף שאול מופז אחזו בהגה הביטחוני מאז ספטמבר 2000, תקופה שבה נהרגו יותר אזרחים ישראלים בפעולות טרור מאי פעם, ישראל נמלטה מעזה והחמאס עלה לשלטון.

המערכות עליהן אתה מופקד רגילות לחשוב במונחים של כוח. פעם אחר פעם הן ימליצו לך לסגור, להדק, ולהטיל מצור – כי אחרת ייהרגו יהודים. בחן את ההמלצות האלה בזהירות, לא מפני שהאנשים אינם טובים, אלא משום שהם בנויים לחשוב במונחים האלה בלבד. זו השכלתם וזה עולמם, וזה בסדר גמור – כל עוד יש גם מישהו שחושב אחרת.

האם סגירת מסוף קרני, החונקת כלכלית את רצועת עזה, אכן מועילה לביטחון? האם כל חיסול מוצדק, האם כאוס בשטחים הפלסטיניים יגביר את ביטחוננו או ימעיט אותו? שאלות כבדות, שעוד מעט יונחו על שולחנך. טובי האנשים ינסו לעצב את השקפת עולמך כדי שתקבל החלטות, שתמיד יהיה בהן סיכון קטן במיוחד לטווח הקצר. אבל מר פרץ היקר, מהיום שבו תיכנס בשערי המגדל בקריה, הביטחון לטווח הקצר הוא רק אחד מתפקידיך.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/Arti...3242498,00.html
ישן 23-04-2006, 22:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "אוי לנו מאוד... אנחנו הולכים להצטער על זה..."

בלי פוליטיקה!

אין בעיה לדון ב"אזרוח" שר הבטחון או בשינויים שיש לערוך במשרד. אין להכנס להתאמתו של זה או אחר לתפקיד זה וכישוריו הפוליטיים/ביטחוניים של אותו פרט!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-04-2006, 13:24
  hanoch_giv hanoch_giv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.06
פרץ יכול לתרום לביטחון

חלק מהבעיות בצבא הם שמפקד לוקח את התפקיד של הפקודים שלו. דומה בקטן: מ"מ שמוביל כיתה להסתערות פתאום נותן פקודות לחיילים כמו מ"כ - תיתפרסו יותר אתה רד לחפות ... אין בעיה עקרונית רק שלפעמים זה בא על חשבון היתו מ"מ. הדבר מצוי בכל שדרות הצבא (מ"פ שבאירוע נכנס לעמדת מאג).
גם במשרד הביטחון - ישנם שרים שראו את עצמם כרמטכלי על - בד"כ על חשבון תפקידם כשרים.
פרץ יוכל לוותר על הרמטכלות ולהיות שר מבשרה מלאה להגיד מה והצבא ידאג לאיך להוביל דרך אסטרטגית ולא טקטיקות צבאיות. מעבר לכך כאדם חברתי אולי הדרג הצבאי ישכנע אותו בצרכים וימנע ממנו לקצץ דווקא בתור מנהיג חברתי שיהיה גם ממונה על תקציב הביטחון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:32

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר