לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2010, 17:40
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
חוק הספרים: אין החלטה, יש דחיה

בוועדת השרים לענייני חקיקה החליטו שלא להחליט בעניין חוק הספרים.
אחרי חודשים של דחיות חוזרות ונשנות, יוקם צוות חשיבה מחודש שיגבש
גרסה להצעה משופרת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4004611,00.html

------------------------------------------------------------------------------------------

ואני שואל למה עניין עיסקי נטו מגיע לכנסת? מה שונים הסופרים מהציירים, פסלים או עובדי
הקבלן שחלקם עובדים בתנאי עבדות אמיתיים? הרי אף אחד לא מכריח את הסופרים לעבוד
עם מו"ל מסויים, בדיוק כמו שאף אחד לא מכריח את המו"לים לעבוד עם חנות ספרים מסויימת.
אם הסופרים חושבים שמגיע להם יותר כסף שיתכבדו וימכרו את הספרים שלהם בעצמם ואז
ניראה כמה הציבור באמת מוכן לשלם עליהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2010, 20:17

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Block שמתחילה ב "הסופרים נאבקים בשביל..."

איך אתה יכול להשוות את מקרה החרדים והמסכים למקרה הזה? הרי במקרה של החרדים המחוקק לא התערב ולא רצה לחוקק חוק שאוסר על אגד להציב את המסכים האלה באוטובוסים. אם הסופרים היו יוצאים להפגנות ובצורה הזו משכנעים את חנויות הספרים לתת להם את הכסף שמגיע להם לא היית שומע ממני מילה. אבל הם לא יצאו להפגין הם פשוט מנסים לעקוף את חוקי השוק החופשי ע"י הפעלת החברים שלהם בכנסת. אנחנו חיים במאה העשרים ואחת, אם הם חושבים שחנויות הספרים עושקות אותם יש להם, או להוצאות שלהם, דרכים אחרות לשווק את הספרים שלהם, לא צריך לרוץ לחברים בכנסת בשביל זה.

ישן 28-12-2010, 09:14

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]מי מכריח..."

כל הדוגמאות שנתת הן של מונופולים שאין לך שום ברירה אחרת חוץ מלקנות מהם וגם לגבי מפעיל סלולרי אני מסכים איתך, יש רק ארבע כאלה וכרגע אין לך אפשרות אחרת להשתמש בתקשורת סלולארית אם אתה לא מתחבר דרך אחת מהן. לגבי חנויות הספרים זה לא נכון, תפתח דפי זהב בת"א למשל ותראה כמה חנויות ספרים שלא קשורות לרשתות גדולות יש לך. אז נכון שסטימצקי וצומת ספרים הם הכי גדולים ויש להם את נפח המכירות הכי גדול אבל הם בפירוש לא האופציה היחידה, הם רק האופציה הקלה שמצריכה מינימום מאמץ מהמו"לים לשווק את הסחורה שלהם. עדיין לא הצלחת להסביר לי במה הסופרים שונים מאומנים אחרים שלא מצליחים לסגור את החודש או אפילו ממפעל שמייצר חמוצים לצורך העניין ורשתות שיווק של מוצרי מזון מוכנות לקנות את התוצרת שלו רק במחיר לא ראלי מבחינתו.

ישן 28-12-2010, 10:23
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כל הדוגמאות שנתת הן של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
כל הדוגמאות שנתת הן של מונופולים שאין לך שום ברירה אחרת חוץ מלקנות מהם וגם לגבי מפעיל סלולרי אני מסכים איתך, יש רק ארבע כאלה וכרגע אין לך אפשרות אחרת להשתמש בתקשורת סלולארית אם אתה לא מתחבר דרך אחת מהן. לגבי חנויות הספרים זה לא נכון, תפתח דפי זהב בת"א למשל ותראה כמה חנויות ספרים שלא קשורות לרשתות גדולות יש לך. אז נכון שסטימצקי וצומת ספרים הם הכי גדולים ויש להם את נפח המכירות הכי גדול אבל הם בפירוש לא האופציה היחידה, הם רק האופציה הקלה שמצריכה מינימום מאמץ מהמו"לים לשווק את הסחורה שלהם. עדיין לא הצלחת להסביר לי במה הסופרים שונים מאומנים אחרים שלא מצליחים לסגור את החודש או אפילו ממפעל שמייצר חמוצים לצורך העניין ורשתות שיווק של מוצרי מזון מוכנות לקנות את התוצרת שלו רק במחיר לא ראלי מבחינתו.

מי שרוצה למכור ספרים נזקק לצומת ספרים וסטמצקי - הן שולטות על השוק
היתר שוליים
ישן 28-12-2010, 10:39

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 495 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]כל..."

אם תימכור מספיק בשוליים אז תעקוף את הגדולות ואני בכלל כבר לא מדבר על דרכי שיווק אחרות כמו באינטרנט למשל, אבל כמובן שיש בזה סיכון כי באותה מידה את יכול לגלות שהציבור לא מוכן לשלם 90 ש"ח על הספר שלך מה שיכול לפגוע באגו של לא מעט סופרים שמחזיקים מעצמם. אם הסופרים והמו"לים רוצים ללכת בדרך הקלה, קרי מכירת הספרים שלהם בשתי הרשתות הגדולות, אין להם ברירה אלא למכור את הספרים לרשתות האלה במחיר שבו הן מוכנות לקנות כמו שקורה עם כל מוצר אחר בשוק החופשי. אם המחיר הזה לא מתאים להם שלא ימכרו לרשתות הגדולות ושימצאו מישהו שמוכן לקנות מהם במחיר גבוהה יותר.

ישן 28-12-2010, 10:25
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כדי להיות ספק סלולרי אתה חייב לקבל רשיון ממשרד התקשורת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
כלומר:
א) משרד התקשורת קובע כמה ספקיות סלולרי יהיו.
ב) ספקיות הסלולר משלמות הון עתק למדינה על עצם הזכות להיות ספקיות סלולר.

משמע, כמות היזמות בתחום זה היא אפסית ומכאן שהתחרות מוגבלת מלכתחילה.

על מים אין בכלל מה לדבר, אין לך אפשרות להתחבר לתשתית מים אלטרנטיבית.

מצד שני, כדי לפתוח חנות ספרים, הוצאה לאור או כל עסק אחר הקשור לתחום הספרים אתה לא זקוק לשום דבר חוץ מרשיון עסק רגיל לחלוטין.
התערבות הממשלה בתחום זה רק תקטין את התחרות ותקבע את המצב הקיים.

גם חנות מכולת אפשר לפתוח אבל הרשתות שולטות ברב הארץ
במצב השוק כיום יש דואופול ששולט על השוק
ישן 27-12-2010, 21:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
א. ב. יהושע לא לחוץ מהחוקים הללו כל זמן שחבריו במשרד החינוך דואגים לו...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "או שפשוט יכתוב ספרים..."

כל זמן שדורות של תיכוניסטים יאולצו לקרוא את "מר מאני" או
"המאהב" (את הראשון קראתי, ומהשני חמקתי בקושי רב), הרי
שפרנסתו לעולם לא תקופח - ולא משנה עד כמה ספריו מייגעים,
וחסרי כל חן.

האמת היא שמעטים מאוד מהסופרים ה"אמנותיים" הצליחו לרתק
אותי. אפילו חתן פרס נובל לענייני הצטרפות למרצ, עמוס עוז,
הצליח לא להרדימני רק כשקראתי את קובץ הסיפורים הקצרים שלו
"פה ושם בארץ ישראל" (ברגע שניסיתי לקרוא את "סיפור על
אהבה וחושך", חיש-קל תקפה אותי נמיכות ימנית אופיינית,
והשלכתי את הספר במיאוס. אוי, כמה שהוא משעמם וטרחני.

נדמה לי שהיחיד מבין ה"נחשבים" שמצליח לכתוב משהו מרתק,
זה אמיר גוטפרויינד, אלא שהוא לא באמת אחד מהחבר'ה (רבאק,
הוא אפילו היה סא"ל בקבע בחיל האוויר של הציונים).
ישן 28-12-2010, 00:01
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נדמה לי שא.ב יהושוע דווקא מוכר לא רע בשוק, אם כי השד יודע למה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "א. ב. יהושע לא לחוץ מהחוקים הללו כל זמן שחבריו במשרד החינוך דואגים לו..."

את מר מאני אומנם לא קראתי, אבל המאהב היה ספר מגוחך שכמו שאר הספרים של מר יהושוע אותם התפתתי לקרוא הצטיין בחוסר אמינות בסיסית של הדמויות. מבין ספריו האחרונים, "הממונה על משאבי האנוש" היה משמים למדי (מישהו צריך להזכיר לסופרים שספר זה קודם כל סיפור טוב) והשיבה מהודו היה לפחות מעניין לפרקים. את השאר (אלו שניסיתי) לא הצלחתי לסיים.
היחס שלי לעמוס עוז זהה, אם כי נהניתי מקובץ הסיפורים הראשון שלו (ארצות התן) וגם מ"קופסה שחורה" (למרות המסרים הפוליטיים-גיזעניים השקופים להחריד שבו). גם מגרוסמן אני לא מתלהב. את הכתיבה של מאיר שליו לעומת זאת אני מאוד מאוד אוהב. ואם בסופרים בעלי עבר צבאי-ציוני עסקינן, הרי מבין כולם דווקא מאיר שליו (בעל המראה החנוני המובהק) יכול להתהדר בשירות קרבי במיוחד-השתתף בקרב העקוב מדם על תל פאחר כלוחם בסיירת גולני ונפצע קשה כמה חודשים אחר כך מאש כוחותינו בפעילות מבצעית נגד מחבלים בביקעה.
ישן 28-12-2010, 08:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"תאמין לי" שלא זה ולא זה לא צריכים את התוספת 4 ש"ח לעותק
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "א. ב. יהושע לא לחוץ מהחוקים הללו כל זמן שחבריו במשרד החינוך דואגים לו..."

(ברוטו) יותר ממה שסמנכ"ל צ'ק פויינט צריך עוד 500 ש"ח ברוטו למשכורת. הם מרוויחים מספיק מכמה וכמה נגזרות של כתיבת/מכירת ספרים. שני הסופרים (עוז וא.ב) "מאומצים" ע"י אין ספור ארגונים וגופים בינלאומיים, ללא ספק ברמה תמוה (עבור סופרים של מדינה שולית וקטנה, ואני אומר זאת ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות והייתי חושב כך גם לו היו לאומיים למהדרין). "אימוץ" אומר המון הכנסות (חוקיות) - זה כמעט כמו להיות ביל קלינטון, או מיכאיל גורבצ'וב מבחינת המאמץ הדרוש מהם להרוויח כסף רק מלהיות קיימים.

כמובן שלא מדובר פה על כספים המאפשרים רכישת "בלוק" בניינים במנהטן, אבל בישראל עסקינן ובישראל שכבת השומן העבה ביותר היא עדיין דקה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר