לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2011, 17:02
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "נער מיישוב במרכז הארץ התאבד בזמן צ'ט בפייסבוק: "הקניטו אותו""

זאת לא הפעם הראשונה שהתעללות מובילה מתבגר להתאבד...זה כבר קרה בארה"ב לפני
שנה בדיוק: http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_of_Phoebe_Prince

האכזריות של בני נוער לעיתים איננה יודעת גבולות... פעם חשבתי שההתעללות פוסקת אם הקורבן בוכה,
כי אז אולי סוף סוף נזכר מצפונם של הביריונים הרשעים להתעורר, אבל מסתבר שאפילו בכי כבר לא
חוצה את אטימות הלב של ביריונים חמומי מוח שנהנים להתעלל בחלשים מהם, וכל זאת כדי להיות
"מקובלים", וכדי שכולם יחשבו שהם "Cool"...
במקרה של הנערה בארה"ב, הרשעות הבלתי נתפסת לא הפסיקה עם מותה: לאחר שהתאבדה,
מישהו כתב בקיר הפייסבוק שלה את הכיתוב: "Accomplished" ("הושלם")...
צריך לחנך כבר מהגיל הרך את העוללים תמיד לחשוב איך מרגיש הצד השני, ואיך הם עצמם היו
מרגישים אם מישהו היה מתנהג אליהם בדיוק בצורה הזאת.
בעייה נוספת היא כמובן הורים ששכחו מה זה להציב גבולות...הורים סלחניים מדיי...שלא אכפת להם
מה עושה הילד שלהם בכל השעות שהוא בחדרו לבד עם המחשב...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2011, 09:25
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השאלה העיקרית הקשורה בהנחה שלך (ולי אין תשובה)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אב'ל אין לזה קשר לפייסבוק"

היא האם עולם הרשתות החברתיות יוצר סביבה גדולה יותר של בידוד חברתי (פיסי או לא) שבו האנשים החלשים יכולים למעוד לעשות את מה שממנו אין חזרה, או שבאמת מדובר פה על שכפול הדינמיקה החברתית המוכרת אל מדיום/מיקום חדש. במילים אחרות: האם זה שהיו מתנכלים לו באכזריות במגורי הנוער בקיבוץ/בקצה השכונה/מאחורי אולם הספורט בהפסקות בבית הספר, כאשר לו היה לו למי לפנות לעזרה בגלל מצב משפחתי או נסיבות אחרות, הוא עכשיו אותו קורבן רק שמקום ההתעללות עבר לפייסבוק. ילדים/נערים שהתאבדו משום שנקלעו למצוקה ("מטופשת" מנקודת מבטו של המבוגר, ובכוונה שמתי מירכאות) היו גם הרבה לפני עידן הרשתות החברתיות.

ישן 06-01-2011, 09:40

אלה ניואנסים שאפילו בלי להכיר לעומק את הרשתות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "דווקא ברשתות חברתיות יש אלמנט שאין בעולם האמיתי והוא היכולת לסנן את חבריך."

(ומאז "חבר'ה" אני לא חושב שהתעניינתי בהן מעבר לסקרנות לראות "איך נראה היום ההוא/ההיא שלא ראיתי מזמן") אני יכול לענות שהם אולי משנים את הדינמיקה של ההתעללות, אבל לא את התוצאה: הם מעבירים את משקל התוצאה מילד X לילד Y...

הילד יכול להתעלם? ואם המקניטים "מלכלכים" עליו לא ב"דף שלו"? אולי במקרה הנ"ל (שבכלל לא בטוח שהתרחש כפי שמתארים, אבל נדון כאן בנושא בכלליות) הוא יכל להמלט מההקנטות ע"י לחיצה ע לאיזה מקש, אבל באופן כללי הרשת החברתית יכולה גם להיות פלטפורמה נוחה להקנטת/תקיפת/השחרת אדם בלי שיש לו כלים טכניים לחסום זאת. למען האמת ההקנטות/השחרות הכי מזיקות חברתית בגיל הנ"ל הן אלה שלא נעשות מול פני הקורבן.

ישן 06-01-2011, 10:07

שוב: ניואנסים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אבל זה לא המקרה בארוע המדובר."

עד היום אני שואל את עצמי איך זה שמישהו שהכרתי, ונהג בקרב, לא עשה כמה מהלכים פשוטים שהיו מצילים את חייו ופשוט נכנע לאי אילו חולשות שתקפו אותו, ומת. כמובן שזו שאלה היפוטתית כי רק בסרטים הגיבורים נוקטים בסדרת פעולות הגיונית, סדורה וקרת רוח כדי להציל את המצב.

אני מניח שהמון נערים משתמשים במקשים שאתה מתאר, אבל תמיד יהיו כאלה שלא יעשו זאת: פשוט ככל שיהיה. אפשר להגיד, כמו שנאמר כאן בדיון אחר, ש"אולי טוב שהם לא יפיצו את הגנים שלהם", אבל אני עדיין חושב שסטטיסטית תמיד יהיו אלה שצירוף המקרים הזה יקרה להם, ובלי שהם הטיפוס שהיה "מתאבד ממילא".

וחוזרים לשאלה: האם הרשתות החברתיות הן פלטפורמה מרעננת לבעיות ישנות נושנות, או שמא הן יצרו בעיות חדשות (בתחום זה) בנוסף לאלה הקיימות.

ישן 06-01-2011, 12:30
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הבעיה היא אחרת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "דווקא ברשתות חברתיות יש אלמנט שאין בעולם האמיתי והוא היכולת לסנן את חבריך."

אם פעם כל הלגלוגים וההשפלות היו רק במסגרות החברתיות, הרי שהיום "המסגרת החברתית" בדמות האינטרנט הופכת את מצב הלגלוג וההשפלה החברתית למצב תמידי מבוקר עד לילה וחקוק בדפי האינטרנט. כמו שזה שהילד יפסיק לדבר עם הילד שמציק לו, לא ישנה את תגובת החברה, כך גם התעלמות באינטרנט לא תשנה את תגובת החברה ללגלוג.

אני רוצה להגיד לך שאם יש משהו שאני מרגיש ממנו הקלה משמעותית, זה שלא למדתי בבית ספר בתקופת האינטרנט. מספיק לראות את הסרטונים שמועלים ליוטיוב בשביל להבין עם מה הנוער צריך להתמודד...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר