לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2011, 09:21
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "הודחו מקמ"פ והגישו קבילה"

בידיעה לא נכתב בדיוק מה שאתה מציג, אלא משהו אחר.
לא קנס, אלא החזר הוצאות.
לא הודחו ונזרקו מהצבא, אלא הודחו וביקשו לפרוש מהצבא במקום לחזור להמשיך לשרת בתפקידם הקודם.
ציטוט:
אחרי 6 שנות שירות מסור בחטיבת כפיר, הודחו שני קצינים מקורס מ”פים וביקשו לפרוש מהצבא.
העונש: דרישה להחזיר לצה”ל 50 אלף שקל, כפיצוי על הלימודים האקדמאים והרכב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2011, 11:45
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
אז אני מבהיר:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בידיעה לא נכתב בדיוק מה שאתה..."

כתבתי הודחו מקמ"פ- הכוונה כמובן למכללה לפיקוד טקטי, ואכן הם לא נזרקו מהצבא ולא לכך כיוונתי.
לקבי קנס או החזר הוצאות הייתי צריך לדייק, אבל זה כמעט לא משנה מבחינה מהותית.מבדיקה בפקודות אכן מדובר ב"החזר כספים" (פ"מ 31.0215 סעיף 26)
אגב, כשנכנסים לתכנית וחותמים על הארכת השירות כתוב שם שהצבא ידרוש החזרים במקרה של הפסקת התכנית. אני לא חושב שכתוב סכום בשקלים.

בכל אופן, לב העניין לדעתי הוא שלא כך צריך להתנהג קצין שמחשיב את עצמו ראוי להיות מ"פ. זה שיש דין ודברים על ההחזר הכספי, ואפילו קבילה, זה עדין לא מצדיק בעיני פניה לתקשורת. בנושאים כאלה עדיף לעשות את הכביסה המלוכלכת בבית. ואני לא היחיד שחושב כך, אם 7 הודחו ורק שניים פנו לתקשורת, איפה עוד חמישה?

נערך לאחרונה ע"י plonter5 בתאריך 12-01-2011 בשעה 11:53. סיבה: תוספת
ישן 12-01-2011, 19:32
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
ושתי הנקודות שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי plonter5 שמתחילה ב "הודחו מקמ"פ והגישו קבילה"

ראשית, אני נזהר בכל מה שאני קורא בעיתונים, כי לעולם התמונה לא מלאה ולרוב גם מוצגת בדרך "נוחה" לכתב.

שנית, גם אם הקצינים התחייבו לכך וכך שנות שרות, הרי התהליך לא הופסק ביוזמתם. נראה שהם היו תלמידים טובים ואף הגיעו לקראת סיום הלימודים. ההדחה נעשתה בשל סיבות לא ברורות (ראה סעיף קודם) ולא בשל מעשה שנעשה, ככל הנראה, במכוון על ידי החניכים וככל הנראה היו להם רצון וכוונות לסיים. למטבע יש שני צדדים. אמנם החניכים התחייבו לחתימה ארוכה , אך זאת בתנאי שיקבלו קידום. אם הצבא החליט להדיח אותם מהלימודים וכתוצאה מכך אין הם יכולים לקבל קידום וחוזרים צעד אחורה. (ובכלל, למה חיכו עם "סיבות חברתיות" לסוף הלימודים? זה משהו ש"פתאם" התגלה?).
אין לצבא אלא להלין על עצמו ולתת להם להשתחרר בכבוד. היתה "עיסקה". לעיסקה יש שני צדדים ואיני בטוח באיזה צד נמצא "תום הלב". איני בטוח שזה בצד הצבא. דומה הדבר לחניך שמודח שבוע לפני סיום קורס הטיס וחיל האוויר מצפה ממנו לחתום חתימה ארוכה בקבע.

ישן 13-01-2011, 08:51
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
הצבא גם כן אשם בכל הסיפור

מנקודת המבט שלי, למלט"ק הולכים הרבה פעמים קצינים עם סוציומטרי נמוך/לא מי יודע מה פיקודיים פשוט כי אין מישהוא אחר שילך... מסלול המלט"ק מצוין עבור מי שרוצה להמשיך רחוק בצבא ואני מכיר לא מעט קצינים מעולים שעשו את הדרך, היום הם מ"פים ואני מקווה בשביל צה"ל שיהיו גם מג"דים וצפונה...
לצידם יש קצינים ש"הוציאו" אותם כי על אף שהם היו על הפנים- הם רצו. לצערי,"לרצות" בצבא זה 90% ממה שצריך כדי להתקדם... וגם הם נהיו איכשהו מ"פים. מרחם על החיילים שלהם.
אני הייתי ממליץ לצבא לעשות בדק בית קל, לבדוק את הקרטריון המגוחך לקבלה ולהקשיח אותו כדי לא לקבל 7 מודחים לקראת הסוף+ כתבה לא מחמיאה...

אין לי ספק שהחבר'ה ידעו מצוין מה מחכה להם אם ינסו לפרוש. הם לא הראשונים שהתבקשו לקנס (מכיר באופן אישי איחד ששילם את מלוא הסכום). להגיד בדיעבד "לא ידעתי, לא שמעתי"- בדיחה.

בנימה קצת יותר מסויגת... על אף ה"קצינים מצטייינים" שהדגישו לרשום בכל מקום... אני הייתי ממליץ לבדוק את הנגררת תלונות שלהם/סוציומטרים עד כה/ציונים במכללה... אולי יתברר שהם לא כאלה מצטיינים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר