לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2011, 21:05
  TheHunter TheHunter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.03
7.1.11 חייל נהרג וארבעה נפצעו במהלך חלופי אש ברצועת עזה

חמישה חיילים נפצעו בחילופי אש בגבול עזה

חוליית מחבלים שניסתה להטמין מטעני חבלה סמוך לגדר המערכת פתחה בירי לעבר כוח צנחנים ובין הצדדים התפתחו חילופי אש. חמישה חיילים נפצעו. בצה"ל בודקים אפשרות שחלק מהפצועים נפגעו מאש כוחותינו (חדשות)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4010426,00.html

Ynet.

חמישה חיילים נפצעו ברצועה לאחר שרדפו אחרי מחבלים שכנראה הגיעו להטמין מטענים ואני לא מבין דבר אחד..
הם מקבלים תדרוך לפני בזמן ההקפצה ומפקד המשימה יוצא לראות נ"צ מצויין איפה הם נמצאים אז איך הגיוני שהם נפצעו ? הם הרי ידעו שהם שם לא היה להם ייתרון יחסי? איך דבר כזה קורא? מארב משני?
אני לא תמים הכל יכול לקרות במהלך הקרב בזמן שהם שם דברים משתנים אבל משהו נשמע לי קצת מוזר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2011, 09:20
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TheHunter שמתחילה ב "7.1.11 חייל נהרג וארבעה נפצעו במהלך חלופי אש ברצועת עזה"

הודעת דובר צה"ל
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...011/01/0705.htm

עדכון מבי"ח סורוקה:
- 5 חיילים פצועי התקרית הגיעו בפינוי אווירי.
- חייל אחד ניפטר מפצעיו
- שלושה חיילים פצועים קל טופלו בחדר הטראומה והועברו למחלקות להשגחה והמשך טיפול
- חייל אחד הועבר לחדר הניתוח עקב פגיעה בלסת ובחזה, נותח והועבר למחלקה להמשך טיפול

יישר כוח לצוות הרפואי ורפואה שלמה לפצועים.
יהי זכרו של ההרוג סמל נדב רוטנברג ז"ל ברוך

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 08-01-2011 בשעה 10:47.
ישן 08-01-2011, 20:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TheHunter שמתחילה ב "7.1.11 חייל נהרג וארבעה נפצעו במהלך חלופי אש ברצועת עזה"

דובר צה"ל מוסר כי סמל נדב רוטנברג מרמות השבים שנהרג אמש בתקרית האש ברצועת עזה, הועלה לאחר מותו לדרגת סמל-ראשון.

הלוויתו של סמל-ראשון נדב רוטנברג תיערך מחר, יום א', ד' בשבט תשע"א, 9 בינואר 2011 בשעה 14:30 בבית העלמין הצבאי ברמות השבים.

ישן 09-01-2011, 09:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "תהייה"

באירוע היו מעורבות - לפי מה ששמעתי - 2 מרגמות "קשת" שהוצבו אחת ליד השניה. הראשונה ירתה ופגעה בחולית המחבלים, והשניה ירתה ופגעה בכוח הצה"לי.
עכשיו אומרים שהיתה תקלה ב-GPS של המרגמה שפגעה בכוח הצה"לי, אבל אני אישית ולדעתי לא קונה את זה.
1. מקלט GPS הוא אמצעי פאסיבי - אם המרגמה השניה (זו שירתה ופגעה כמתוכנן) קיבלה FIX (כלומר, "ננעלה" על המיקום שלה) מדוייק ועמדה בסמוך למרגמה שירתה ופגעה בכוח הצה"לי, אז זה אומר שלא צריכה להיות הפרעה לקליטת לווינים במקום ממנו ירו המרגמות.
2. במקרה ומקלט GPS לא מקבל FIX, הוא מודיע על כך (כמו בכל אמצעי ניווט שקיים - צבאי או אזרחי).
3. אז נשאלת השאלה - מה הסיכוי שמקלט GPS יקבל FIX מוטעה (כי כאמור, אני מניח שאין ירי ללא קבלת FIX קודם לכן) שכתוצאה ממנו הוא יפגע במדוייק בצוות לוחמי צה"ל בשטח? לדעתי ומבלי לחשב כלל - סטטיסטית הסיכוי נמוך מאוד (אם כי קיים).

לדעתי (ואני אשמח לגלות שטעיתי) קרה אחד מהשניים:
1. הצוות נפגע בעת שהיה בתנועה אל נקודה שבדיעבד טווחה ע"י המרגמה.
2. הוזנה למערכת - בטעות - נקודת הציון של הצוות הצה"לי במקום נקודת הציון של המחבלים, ומישהו מנסה לכסת"ח...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 09-01-2011 בשעה 09:44.
ישן 09-01-2011, 22:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]2 היה הניחוש..."

אני לא מדבר על אירוע ספציפי.
בהרבה אירועים של הכוונת אש המכווין נותן את עצמו או את כוחותינו כנקודת מכוון ואת המטרה באזימוט טווח ממנה.
התקלות קורות כשלא מוציאים את האזימוט טווח אלא מפילים את האש על נקודת המכוון המקורית.
קרה, ולצערי כנראה שעוד יקרה.

ישן 09-01-2011, 12:25
  Rשף Rשף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "באירוע היו מעורבות - לפי מה..."

אני עונה מידע כללי בלי להכיר את המכשיר המדובר-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
1. מקלט GPS הוא אמצעי פאסיבי

מה הכוונה שלך בפאסיבי ? מקלט GPS לא משדר אבל הוא בהחלט מושפע בצורה משמעותית מתנאים סביבתיים גם בקנה מידה קטן כמו החזרים או מיסוך. אתה מוזמן למעבדה במקום העבודה שלי- מוזן אליה אות GPS מאנטנה ייעודית על הגג אחרי הגברה, כלומר אין טוב מזה. בחדר סמוך כמה מטרים הצידה הקליטה גרועה מאד, למה ? זכור שאות GPS הוא מאד חלש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
1קיבלה FIX (כלומר, "ננעלה" על המיקום שלה) מדוייק ועמדה בסמוך למרגמה שירתה ופגעה בכוח הצה"לי, אז זה אומר שלא צריכה להיות הפרעה לקליטת לווינים במקום ממנו ירו המרגמות
2. במקרה ומקלט GPS לא מקבל FIX, הוא מודיע על כך (כמו בכל אמצעי ניווט שקיים - צבאי או אזרחי)..

כאמור אין קשר בין יחידה אחת לשנייה (ואולי בכלל המרגמה התקינה הסתירה לוויין אחד מזאת התקולה?).
בנוסף המשמעות של "לקבל FIX" היא רחבה יותר ולא פשוטה, אתה מבקש מהמקלט דיוק מסויים ומגביל אותו בזמן חישוב (לפעמים הארכת זמן החישוב תשפר את הדיוק) ומקבל חזרה מיקום משוער יחד עם אליפסת אי וודאות מכאן התוכנה נכנסת לעבודה.
ישן 09-01-2011, 12:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "אני עונה מידע כללי בלי להכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rשף
מקלט GPS לא משדר...

זו בדיוק הכוונה שלי ב"אמצעי פאסיבי", לא יותר...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rשף
כאמור אין קשר בין יחידה אחת לשנייה (ואולי בכלל המרגמה התקינה הסתירה לוויין אחד מזאת התקולה?).
בנוסף המשמעות של "לקבל FIX" היא רחבה יותר ולא פשוטה, אתה מבקש מהמקלט דיוק מסויים ומגביל אותו בזמן חישוב (לפעמים הארכת זמן החישוב תשפר את הדיוק) ומקבל חזרה מיקום משוער יחד עם אליפסת אי וודאות מכאן התוכנה נכנסת לעבודה.

גם פה יצאתי מ-2 נקודות הנחה, כאשר את הראשונה אני יודע בוודאות:
1. אמצעי GPS צבאי שונה מאזרחי - בעיקר ברמת הדיוק שלו (של הצבאי היא יותר גבוהה) שכן לאמצעי הצבאי יש גישה מיוחדת ללווינים (אני יודע שלאמריקאים יש, אך לא יודע אם גם לאמצעים ישראלים יש) שהיא עדיפה ומדוייקת יותר מאמצעי אזרחי.
2. אני מניח שכלי צבאי שכזה, במתאר כזה כמו שהיה באירוע הנ"ל, לא יקבל אישור ירי לפני שהיה וידוא שרמת הדיוק של הפגיעה שלו בנ.צ שהוזן אליו היא גבוהה מאוד. אין לי מושג מה ה-CEP של "קשת", אבל במתאר כמו האירוע הנ"ל אני חושב שרדיוס הסתברות פגיעה של יותר מ-50 מטר הוא לא מקובל.

אין לי מושג באיזה מרחק היה הכוח הצה"לי מהמחבלים, אבל אני חושב שאם המערכת היתה מתריעה (אם קיימת אפשרות כזו) שהכוח הצה"לי נמצא ברדיוס הפגיעה של הפצמ"ר - לא היה מתבצע ירי מלכתחילה. בנוסף, להזכירך, כמו שעולה מהדיווחים (שאני מוזן אך ורק מהם - רק להבהיר את העיניין) הפצמ"ר(ים?) פגע בדיוק בכוח הצה"לי - פגיעה מרשימה, מעולה ומדוייקת במונחים של חימוש מונחה אם הוזן למערכת הנ.צ של הכוח הצה"לי.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-01-2011, 15:53
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]בעיקר ברמת הדיוק..."

אני כמובן יודע ש-FIX מדוייק של GPS לא יתן לך פגיעה מדוייקת ב-100% מהמקרים, אבל זו היתה הטענה המרכזית בנוגע ל"מה קרה" במקרה הנ"ל (ובנינו, 2 מרגמות שיורות אחת ליד השניה - מה הסיכוי שהפצמ"ר שיורה אחת יתנהג שונה לחלוטין מהפצמ"ר שנורה מהשניה?).
נטען שהמרגמה לא קיבלה נעילה על המיקום המדוייק שלה (או משהו בסגנון) וירתה ופגעה בדיוק בכח הצה"לי, ואני - שוב - שואל מה ההסתברות שדבר כזה יקרה, והאם לא יותר הגיוני שהוזנו למרגמה נתונים מוטעים...? זה הכל.

ציטוט:

ישן 17-01-2011, 07:15
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

מפקדו של החייל שנהרג הודיע על התפטרותו

מפקדו של החייל שנהרג הודיע על התפטרותו

סגן מפקד גדוד 202 של חטיבת הצנחנים, רב-סרן אלעד פרץ, שלח מכתב למפקד חטיבת הצנחנים, ובו ביקש להשתחרר מתפקידו בעקבות התקרית הקטלנית, שבה נהרג סמ"ר נדב רוטנברג מאש מרגמות צה"ל בגבול הרצועה. גורמי צבא מעריכים: התפטרותו תתקבל

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014620,00.html

ציטוט:

ישן 17-01-2011, 14:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע למרות התקרית בעזה: מערכת "קשת" לא הושבתה

למרות התקרית בעזה: מערכת "קשת" לא הושבתה
בניגוד לפרסומים שונים בחלק מכלי התקשורת, מערכת המרגמות "קשת" פעלה השבוע כרגיל. קצין בכיר בזרוע היבשה: מדובר במערכת אמינה, מדויקת וקטלנית

מיטל סיני,
"במחנה"
יום ראשון, י"א בשבט התשע"א, 16 בינואר 2011, 17:26

במקביל לתחקיר הבודק את נסיבות מותו של סמ"ר נדב רוטנברג ז"ל כתוצאה מירי מרגמות, בצה"ל ממשיכים לתת אמון במערכת "קשת" שהופעלה בתקרית. על אף הפרסומים באמצעי התקשורת השונים, המערכת לא קורקעה, והשימוש המבצעי בה נמשך כרגיל בגזרות הבט"ש השונות, בהתאם לצרכים המבצעיים ולמצבי הכוננות המשתנים.

גם בתחום ההכשרות והאימונים ממשיך לפי שעה השימוש במרגמות אלה ללא שינוי. בשבוע האחרון המשיכו חיילי צה"ל להתאמן בשטחי האימונים ברמת הגולן ובמרכזי הכשרות ה"קשת"
בענף נשק מסייע גדודי (נמ"ג) בבית–הספר למ"כים ולמקצועות החי"ר (ביסלמ"ח).

גורם בכיר בזרוע היבשה סיפר השבוע כי מערכת "קשת", שנכנסה לשימוש בצה"ל בשנים האחרונות, שיפרה באופן משמעותי את יכולת האש המדויקת של הגדודים הלוחמים. המערכת מאפשרת להכניס נקודת ציון מדויקת למחשב, ולהוציא את פצצת המרגמה בדיוק רב לאותו נ"צ. הודות ליכולת זו, פרק הזמן שלוקח לירי המרגמות קצר בהרבה מבעבר, אז נעשה כיוון המרגמה בצורה ידנית.

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" עשו כוחות צה"ל שימוש מבצעי נרחב במרגמה, שזכתה לשבחים רבים בשל יכולתה לפגוע במחבלים ולסייע לכוחות החי"ר התוקפים ברצועה. בימים הקרובים ימשיך צוות החקירה לבדוק את הסיבה לנפילת פגז המרגמה סמוך לכוח הצנחנים, שגרם לפגיעה בכוחותינו.

סייע בהכנת הכתבה: אור בוטבול
קישור

ישן 18-01-2011, 08:14
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מסתבר שהסמג"ד המתפטר הוא בנו של הרבצ"ר, אשר סייע לו להגיע להחלטה

הקצין הבכיר עודד את בנו הסמג"ד להתפטר

הרב הצבאי הראשי היה זה שיעץ לבנו רס"ן אלעד פרץ לקחת אחריות, בעקבות התקרית שבה נהרג החייל נדב רוטנברג מאש כוחותינו

עמיחי אתאלי ואמיר בוחבוט

מקורביו ובני משפחתו של סגן מפקד גדוד 202 בצנחנים, רב סרן אלעד פרץ, גיבו אמש את החלטתו לפרוש מתפקידו בעקבות הביקורת על חלקו כמפקד הגזרה בתקרית בגבול רצועת עזה ביום שישי שעבר, בה נהרג סמל ראשון נדב רוטנברג ז"ל מפגיעת פצצת מרגמה של כוחותינו. ל- nrg מעריב נודע כי מאז התקרית התלבט פרץ ארוכות כיצד לנהוג ואף נועץ באביו, הרב הצבאי הראשי (הרבצ"ר) תת אלוף רפי פרץ, אשר עודד אותו ליטול אחריות ולעזוב את התפקיד.

להמשך הכתבה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
סמ"ר נדב רוטנברג ז"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
רס"ן אלעד פרץ ואביו, תת אלוף רפי פרץ בתרגיל של חטיבת הצנחנים, דצמבר 2009 איתי הכהן

להמשך הכתבה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:12

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר