לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2024, 14:53
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני פשוט חושב שזה מגוחך ש: 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני פשוט חושב שזה מגוחך ש:
1. מג"ד (מילואים) מתעסק בזה בשם צה"ל הגדול

מישהו צריך לעשות את זה. אם בעל הסמכות בצבא לא זז, אז מג"ד מיל' או כל אדם אחר יעלה את הנושא. מה רע בזה?

2. שצריך מאמר במערכות על זה.

אל תשכח שמערכות הוא בטאון. הוא אולי רוצה להיות עתון מקצועי, אבל הוא בטאון, וככזה הוא מחוייב לפרסם כתבות של חיילי הצבא. ישנה אמנם עריכה, אך לא יותר מזה. מאידך - אם אתה רוצה להעלות את הנושא בפני הציבור מבלי לעבור עבירות בטחון מידע - זו דרך טובה; טובה יותר מכתיבת מכתב פנימי, שיתוייק מייד במיכל הקרוב למיחזור נייר.

במקום שרמ"ד קליעה/רמ"ד תו"ל/רמ"ד אמל"ח/רמ"ד קמר"ש הלור"ל מז"י יוציאו הנחיה ויאכפו אותה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2024, 12:21
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "הבעיה היא לא אם 29/30 במחסנית..."

עם כל הכבוד למג"ד הנכבד, הסיבה ל29 כדורים ולא 30 היא הקושי בנעילת/תפיסת המחסנית ב30 כדורים.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
גם בלאי למחסנית בהחלט היה סיבה לגיטימית עד לפני כמה שנים כאשר מחסניות ישנות רבות היו עם סדקים בשפה/עקומות וכו' וגרמו להרבה מעצורים. כאשר יש 29 כדורים יש פחות לחץ על השפה ונדרשים לפחות כוח ומכות בהכנסת המחסנית = יותר אמינות ועמידות לאורך זמן. מי שטען מספיק מחסניות בחייו ראה את זה בעיניים והרגיש בידיים.
כמובן שאם יש לך מחסניות PMAG מעולות ולא מחסניות אלומיניום מתקופת וייטנאם, אז שים 30 בלי בעיה.
היום אני מניח איכות המחסניות טובה יותר.
באופן אבסורדי, המאמר מונה את הטענות הנ"ל ואחרות כסיבות האפשריות לטעון רק 29, אבל במענה להן מתייחס רק ל"אלסטיות הקפיץ", מה שמעולם לא היה הסיבה האמיתית ממילא.

לגבי זריקת כדורים - מי זורק כדורים? אז מה אם יש באריזה 30, 29 או 500? ממלאים מחסניות ואת הכדור ה"ספייר" שמים במחסנית הבאה וכן הלאה.
בשגרה ממילא יורים במטווחים בכמויות שונות מתוך כוונה - תרגול מעצורים, הקצאות וכו'.
כדורים ספייר - שמים באריזות/ברוס.
מי זורק? אם מישהו זורק כדורים רק כי לא נכנס לו בול מה שהיה בקרטון - הוא אידיוט ולא צריך להחזיק נשק בלי קשר לעניין.
ישן 18-03-2024, 16:30
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "עם כל הכבוד למג"ד הנכבד,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elaadhn
עם כל הכבוד למג"ד הנכבד, הסיבה ל29 כדורים ולא 30 היא הקושי בנעילת/תפיסת המחסנית ב30 כדורים.

בכל העולם חיילים טוענים מחסניות ב30 כדורים בדיוק כפי שתוכננו לכך, רק בצה"ל קיימת ההנפצה בזאת. אם כבר, אז דוקא חופש התנועה של הכדורים במחסנית כאשר חסר כדור הוא זה שגורם לתנועתיות מיותרת שדופקת את שפתי המחסנית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elaadhn
לגבי זריקת כדורים - מי זורק כדורים? אז מה אם יש באריזה 30, 29 או 500? ממלאים מחסניות ואת הכדור ה"ספייר" שמים במחסנית הבאה וכן הלאה.
..
מי זורק? אם מישהו זורק כדורים רק כי לא נכנס לו בול מה שהיה בקרטון - הוא אידיוט ולא צריך להחזיק נשק בלי קשר לעניין.

אני מבין שכבר הרבה זמן לא היית במטווח צה"לי, במיוחד בבסיסי הדרכה ואימונים.

ישן 19-03-2024, 07:11
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=elaadhn]עם כל הכבוד..."

כנראה שביחידה/בדור שלי לא זרקו כמו מטומטמים. פעם היו אפילו אוספים תרמילים וגם ממלאים מברוס כדורים מפוזרים ולא רק דנדשים מהקרטון. לך תבין.
לגבי 30 כדורים בכל העולם...
יש דיונים בנושא ברדיט, יוטיוב, ושלל פורומים מימים ימימה. זו ממש לא המצאה ישראלית ולא מהיום.
הפואנטה כאמור זו הכנסה קלה יותר של המחסנית בלי צורך לדפוק חזק. במחסניות טובות זה כמובן לא נדרש ואפשר ורצוי למלא 30. בישנות ובלויות עדיף 29. גם ככה אף אחד לא עומד עם אקדח לרכה של חייל שכבר סיים טירונות מזמן ואם בא לו לטעון 30...יטען. אף אחד לא בוחר לטעון פחות סתם. העובדה ש29 מחזיק עשרות שנים...זה כי כנראה יש בו איזו תועלת והיגיון מסויים.

https://www.google.com/search?q=29+...nt=gws-wiz-serp
ישן 19-03-2024, 21:09
  אילן בן נון אילן בן נון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.24
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מאמר במערכות על 30 כדור במחסנית, לא 29"

1. שנים אני חוזר על ה 30 כדור וכבר נחשבתי הזוי....
2. צבא עם דרעק פורק לא יכול לנצח (אורן אבמן היחיד שניסה להתמודד בסוף גם אותו מרחו)
3. צבא של פעם לימד קליעה (SHOOTING) היום מלמדים ירי (FIRE) ואז כשהנוחבה באים עם שחפצים, אז יש בעיה. ירי מיומנות חשובה מאד שחייבת להישען על בסיס קליעה.
4.קיבעון - נתי שרוני ביטל את שני החיילים הכורעים לאחור בעת ירי התותח. כי כבר אין סוסים.
5. מ 2016 אני בהתנגחות עם צה"ל על סירוס ההגמ"ר והפיכתו להגנ"ש. - "שחצאננות" !!! ב2002 נסגר ! תיקון חלקי אחרי דו"ח וינוגרד, וחזרה על הטעות תוך סירוס ב 2016. לא מספיק להיות גיבור מלחמה. ואני מתכוון לכל מילה באמת גיבורים. צריך גם קצת ידע בתורת הקרב והיסטוריה. גזרה ברוחב כביש הייתה לנו במלחמת העצמאות בדרך לירושלים ו מ 2016 במזרח. זה לא קיבעון זו שחצאננות.

נערך לאחרונה ע"י אילן בן נון בתאריך 19-03-2024 בשעה 21:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר