לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2010, 09:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
ארגון ויקיליקס:"טורקיה סייעה לארוגני הטרור, ולאל-קאעדה בעיראק"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מסמכי "ויקיליקס": טורקיה סייעה לאל-קאעדה בעירק

"ויקיליקס" ממשיך לספק כותרות ולזרוע מבוכה, והמתח לקראת החשיפה הבאה של מסמכים שהודלפו לאתר האינטרנט המחתרתי הולך וגובר.

העיתון הערבי "אל-חיאת" היוצא בלונדון מפרסם הבוקר (חמישי) כי מסמכים שבידי ויקיליקס כוללים מידע שעלול לפגוע קשות ביחסים בין ארה"ב לטורקיה. הדברים הללו מתפרסמים לאחר שאמש הזהיר הפנטגון כי החשיפה הבאה של האתר, שתכלול כנראה מסמכים ממחלקת המדינה האמריקאית, עלולה לגרום נזק רב לארה"ב וליחסיה עם בעלי בריתה בעולם, נראה כי החשש מתחיל להתממש.

בין היתר, מתברר, כוללים המסמכים הוכחות לכך שטורקיה איפשרה להעביר נשק לארגון אל-קאעדה הנלחם בארה"ב, ואילו ארה"ב סייעה למורדים הכורדים בטורקיה, הנלחמים נגד השלטון המרכזי באנקרה. יש לציין כי מדובר במסמכים שכבר הועלו לאתר בקבוצת המסמכים הקודמת שעסקה בעיקר בפעילות צבא ארה"ב בעירק (אך עד כה לא נחשפו בתקשורת), ולא במידע מתוך החשיפה הבאה.

המסמכים המדוברים, מגלה "אל-חיאת", חושפים בין היתר כי שלטונות אנקרה איפשרו העברת נשק וכסף ללוחמי אל-קאעדה בעירק, דרך הגבול המשותף. עוד עולה מהם, כי טורקיה היתה מעורבת בפעולות טרור בעירק, ואף מימנה פיצוץ של גשר בבגדד.

לדעתי בהחלט מדובר בסוג של תקדים, בעידן המודרני.
אני יודע שאני בוודאות יותר לא אטוס לטורקיה, ואני חושב שישראל חייבת לנתק את היחסים עם המדינה הזו, בהקדם האפשרי.

קרדיט:
http://news.walla.co.il/?w=/2/1759848&m=1&mid=103002

ארגון ויקיליקס:
http://wikileaks.org/

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2010, 14:34
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ארגון ויקיליקס:"טורקיה סייעה לארוגני הטרור, ולאל-קאעדה בעיראק""

זה שטורקיה ,איראן וסוריה בוחשות בעירק זה לא חדש וחוץ מהן יש עוד מדינות רבות שפועלות באופן דומה,
ואני חייב לציין שהאתר ויקיליקס הוא פשוט תופעה בקנה מידה עולמית ויתכן שמבורכת, הוא חושף מדינות במערומיהם (לבינתיים לא הזכיר אותנו בהקשר הזה וטוב שכך,גם ככה לא חסר לנו צרות במערכה הבינלאומית), ופשעים נגד האנושות.

בנוגע להערה שלך ש-"ישראל חייבת לנתק את הקשרים עם המדינה הזאת", אתה טועה טעות פטאלית- טורקיה כבר עכשיו מסתמנת כמעצמה עולה בקנה מידה בינלאומי, היא בעלת קשרים חזקים עם ברזיל
(עד כדי כך שהיא בשיתוף עם ברזיל שיתפו פעולה בתיווך בין איראן למערב - למרות שארה"ב הראתה לה את מקומה הראוי והבהירה לה -לטורקיה שהיא אינה עדיין מעצמה שיכולה לשמש כמתווכת בין המערב למדינות סוררות), היא בונה צבא גדול וחזק ומתקדם מאוד טכנולוגית,וכמובן חברה ראשית של נאט"ו ושל המערב.
לגבי היחסים שלה כיום עם איראן וסוריה לעומת עם ישראל- אל לך לקחת אותם ביותר מידי רצינות, היא פשוט מקיימת את הפתגם- "את חבריך תשמור קרוב ואת אוייבך קרוב יותר"... כיום איראן וטורקיה מרעיפות אחת על השניה אהבה (שבין היתר האמצעי המרכזי לה הוא חבטה והשפלת במדינת ישראל כשק האיגרוף של המזרח התיכון) כדי לנסות למצוא את המשותף להן משום שבעתיד כנראה הם יחזרו להיות אויבות מרות (כמו המערב ומדינות המזרח), לגבי סוריה ולבנון אין מה לדאוג הן שניהן מדינות נכשלות וטורקיה פשוט מנסה להכניס אותן לספירת ההשפעה שלה כחלק מהתייצבותה כמעצמת על במזרח התיכון- שבין היתר כדי לעודד תהליך זה היא משקיטה את הקונפליקטים האזוריים שלה- שלום עם ארמניה, הכרחת סוריה לקבל את ההסדר שמחוז "אלכסנדרטה/חטאי" הכבוש שגודלו פי שלוש מהגולן יישאר בידי טורקיה, שיחות על הריבונות על איים מסוימים בים האגאי בינה לבין יוון, שיחות לגבי האפשרות של שלום או איחוד שני חצאי האי קפריסין (שחצי ממנו כבוש על ידה) וגם המשך המאבק האגרסיבי במורדים הכורדים ובין היתר גם תיווך בין ישראל לסוריה.
בסופו של דבר ישראל תחזור להיות ידידה קרובה לטורקיה גם משום שטורקיה עדיין רוצה להתקבל או לפחות להיות שותפה קרובה לאיחוד האירופאי...

*דא"ג את הרפיסות של נאט"ו ושל ארה"ב על פעולות טורקיה ניתן להסביר בכך שהן עדיין צריכות אותה כמייצבת אזורית במזרח אירופה כנגד רוסיה שמתחילה לחזור לימי המלחמה הקרה..

*אציין שאת דעתי זו גיבשתי בין היתר בעזרת הספר-2048, של פרופ' דוד פסיג- אני רואה הרבה הגיון בתוכן שלו.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 25-11-2010 בשעה 14:40. סיבה: הוספת הערה
ישן 25-11-2010, 14:39
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "זה שטורקיה ,איראן וסוריה..."

תסלח לי דודי, אבל הגישה שלך (לדעתי) היא הכי מוטעית שאפשר.
אני יכול להבין כל מיני תרגילים דיפלומטיים, אני יכול להבין בריתות מוזרות, אבל פה הכל כ''כ שקוף, למה אנחנו לא יכולים להבין שאם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז אז כנראה שזה ברווז..
שקוף שטורקיה הולכת להיות איראן מס'2 , שקוף שמערכות נשק שלנו שנמכרו להם יילמדו ע''י איראן\חיזבאללה.
מה עוד צריך לקרות כדי שכולנו נבין לאן טורקיה הולכת??

עריכה: הרגע נכנסתי לוואללה, וארדואן אומר שם..ציטוט: לא נשב בשקט אם ישראל תכנס לעזה"...

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 25-11-2010 בשעה 14:42.
ישן 25-11-2010, 14:57
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "תסלח לי דודי, אבל הגישה שלך..."

ייתכן שאתה צודק ובאמת אסור לנו לקחת את זה בקלות דעת, אבל שלא נשכח באיזו מאורת נחשים אנחנו נמצאים
שידיד של היום הופך לאויב של מחר ולהפך -מצרים, טורקיה..

אבל לא נשכח שכל מה שאנחנו רואים היום הוא בבחינת הקדמה והתארגנות לקראת אמצע המאה שבה כל הערכות מראות על מלחמת עולם נוספת או לפחות קונפליקט בקנה מידה בינלאומי נרחב...
*התפרקות המעצמות המרכזיות -ארה"ב ורוסיה מרוב הנשק הגרעיני שלהן לקראת עימות אפשרי.
*פיתוח מואץ של טכנולוגיות סף צבאיות והעברת הצבאות להתבססות על רובוטים.
*ארה"ב מחמשת את מדינות ערב כמו סעודיה, ואיחוד האמירויות בנשק מתקדם
*רוסיה מחמשת את סוריה בנשק מתקדם וגם בונה נמל- בסיס צבאי ראשי בים התיכון של חיל הים הרוסי ליד טרטוס בסוריה..
*בניית שכבה הרמטית של הגנה כנגד טילים שונים בישראל
*היערכות של ישראל לפעילות בטווח רחוק של כוחות חי"ר גלויים (כיבוש שטחים נרחבים כפי שצפוי במלחמה כוללת עם סוריה ולבנון) -אני מתבסס על הפרסום האחרון של דובר צה"ל
*ארדואן עושה שרירים מול ישראל במערכת הבינלאומית (עופרת יצוקה ומשט) וגם בהקשר למה שכתבתי בסעיף הקודם לגבי כיבוש שטחים בלנון- ארדואן נגד ישראל: לא נשב בשקט אם תפלשו ללבנון -25.11.10 -וואלה
*הצבת מערכת הגנת טילים של נאט"ו בטורקיה
*הכנת השילטון ברוסיה לידי פוטין (שהרוב חושבים שהוא הלך לרשות הממשלה כדי להתמודד על הקדנציה הבאה של נשיא רוסיה) וסילוק אוייבים ומכשולים צפויים- פעילי זכויות אדם ועיתונאים ברוסיה ובין היתר גם ראש עיריית מוסקבה ,-שהתפטר בעקבות הלחץ של דמיטרי מדבדב, שהיה אשיות פוליטית פופולארית.

לגבי טורקיה, אני חושב שהם כרגע מנסים לגבש לעצמם זהות מרכזית אחת, לאחר שהצבא החילוני ירד מכוחו כבר אין את הגורם המייצב שהיה ולכן זה מעודד תסיסה זמנית ולבסוף להתגבשות סופית, בכל מקרה טורקיה רואה עצמה כחלק לגיטימי מ/לאיחוד האירופי ורוצה להתקבל אליו(בלי שום קשר אם זה מציאותי או לא) ולשם כך היא צריכה לשמור ולגבש לעצמה זהות חילונית מערבית כפי שהייתה עד היום.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 25-11-2010 בשעה 15:18.
ישן 18-01-2011, 20:09
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה רוצה להגיד לי"

ארה"ב זה דבר אחד ונאט"ו זה דבר אחר.
ארה"ב מפעילה את הכוחות שלה כרצונה אבל כדי להפעיל את סעיף 5 באמנה הצפון אטלאנטית המגייס לצידה את כל אומות נאט"ו (כולל תורכיה...) היא צריכה דיון במליאת נאט"ו והסכמה פה אחד. דבר שאני לא רואה שקורה.
ובכל מקרה - בכל פעילות של נאט"ו על פי סעיף 5 (דבר שהתחיל לקרות רק אחרי פיגועי 11 לספטמבר) צבא ארה"ב ממלא תפקיד מרכזי מאוד.
יהיה לארה"ב הרבה יותר קל לגייס לצידה את בריטניה ומדינות נוספות כמו שעשתה במלחמת המפרץ הראשונה והשנייה.

ואגב, מתיחות וחוסר שת"פ בין תורכיה לארה"ב כבר היו בעבר מספר פעמים למרות ששתיהן חברות בנאט"ו. בסוף שנות התשעים (ממשל קלינטון) ארה"ב יצאה למבצע אווירי מאסיבי נגד עיראק כשבעלת בריתה תורכיה לא מאפשרת לה לעשות שימוש בבסיסי ח"א של נאט"ו שנמצאים בשטחה. ב-2008 התורכים פלשו לצפון עיראק הנמצאת בשליטה אמריקאית ותקפו כוחות כורדיים למורת רוחם הרבה של האמריקאים וכו'.
זה ששתיהן חברות בנאט"ו לא אומר שיש ביניהן ברית הגנה בילטראלית ולא עושה אותן חברות. מצד שני זה כן מגביל במידת מה את האפשרות שאחת מהן תתקוף את השנייה בכך שקודם כל אסור להן לעשות כך ובכך שאם אחת מהן רואה במעשה של השנייה מתקפה הן מחוייבות לעשות שימוש במוסדות נאט"ו למציאת פתרון של שלום.

מעשית - אם תורכיה תתקוף או תסייע לתקוף ישירות אינטרסים אמריקאים, אמונתי האישית היא שארה"ב לא תיתן לנאט"ו להפריע לה, דבר שדי יפגע ברלוונטיות של הארגון ובהצדקות לקיומו.
ישן 18-01-2011, 22:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "ארה"ב זה דבר אחד ונאט"ו זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
מעשית - אם תורכיה תתקוף או תסייע לתקוף ישירות אינטרסים אמריקאים, אמונתי האישית היא שארה"ב לא תיתן לנאט"ו להפריע לה, דבר שדי יפגע ברלוונטיות של הארגון ובהצדקות לקיומו.

וזה ב"תכל'ס" מה שחשוב. השאלה היא, עד לאן ועד כמה נמתחת השמיכה הזו של "אינטרסים אמריקאים"... האם היא מכסה אך ורק פגיעה פיזית (בעקיפין דרך פרוקסי כלשהו אני מניח) במטרות אמריקאיות, האם זו רק פגיעה בנניח תהליכים מדיניים שהאמריקאים יזמו, או אפילו פגיעה בישראל? אתה מבין לאן אני חותר, אני מניח...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 19-01-2011, 11:31
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ]מעשית - אם..."

אני מאמין שהאמריקאים יהיו מוכנים לבלוע צפרדעים, קרפדות וסטגוזאורים מהתורכים לפני שישברו את הכלים.
מה ארה"ב עשתה לנו אחרי שתקפנו את הליברטי בטעות? מיסמסה וועדת חקירה ומכרה לנו פנטומים. לדעתי אם ארגון טרור בלבנון יתקוף ספינה אמריקאית כמו שחיזבאללה תקף את אח"י חנית ויתברר שהאמל"ח עבר דרך תורכיה האמריקאים ימסמסו גם את זה ולא ייכנסו לעימות עם התורכים על זה מעבר לציוצים דיפלומטיים וטינופת פנימית שתיחשף בויקיליקס...
קל וחומר פגיעה בישראל אם לזה אתה חותר. אפילו אם ייפול בישראל חל"כ מחיזבאללה ויתברר בדיעבד שעבר דרך תורכיה ואפילו אם בעלי אזרחות אמריקאית ייפגעו - זה לא יגרום לאמריקאים לוותר על אינצ'רליק ושאר אינטרסים שלהם בתורכיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר