לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2010, 06:51
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
צה"ל עולה על ירוק, תוכניות לתחנות כח סולריות בבסיסים

צה"ל הוא אחד מצרכני החשמל הגדולים, אם לא הגדול ביותר במשק הישראלי, התוכנית הזו בהחלט יכולה להםפחית את העומס על רשת החשמל ולצמצם מעט את זיהום האוויר.
נקווה שהפרוייקטים הללו יתרחבו

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3417521,00.html
בלעדי ל"כלכליסט": משרד הביטחון יפרסם מכרזים לחשמל סולארי ב־1.5 מיליארד שקל

המכרזים - לחמישה מתקנים בינוניים בהספק של עד 10 מגה־ואט. כמו כן הספק התחנה התרמו־סולארית בבסיס בדרום הוכפל. משרד הביטחון לא יצטרך להשקיע כסף בהקמה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2010, 09:50
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "צה"ל עולה על ירוק, תוכניות לתחנות כח סולריות בבסיסים"

ציטוט:
התוכנית הזו בהחלט יכולה להםפחית את העומס על רשת החשמל
מתקן של 50 מגאוואט+5 מתקניםX10 מגאוואט+ 45 מתקניםX50 קילוואט= 102.25 מגאוואט. ביחס ל-10,000 מגאוואט שמפיקה חב' חשמל זה 1.02%.

השאלה הבסיסית היא, אם למשהב"ט יש שטחים עצומים בדרום שפנויים להקמת תחנות כוח סולאריות (היחידות הקטנות של 50 קילואט נבנות על גגות. התחנות הגדולות של 10 מגאואט ומעלה דורשות שטח משלהן, להבנתי)- למה שלא יעביר אותם לידי המדינה? אני לא רואה כאן תועלת ביטחונית שהתחנות הגדולות יוקמו ע"י משהב"ט דווקא. הרי מחר הוא יתקשר עם חברה קבלנית ויקים נמל אזרחי בעתלית, או יקים תחנת רדיו צבאית

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 14-09-2010 בשעה 09:52.
ישן 14-09-2010, 11:31

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]..."

בבסיסי חה"א יש עשרות דונמים ואולי אף יותר על גגות המבנים בבסיסי ועד הדת"קים, זה המצב בכל בסיס של צה"ל, בנבטים דובר על חווה סולארית בשטחים פתוחים נרחבים בשטח הבסיס.
בשילוב שבין הגגות לבין השטחים הפתוחים (היכן שיש) יש הרבה מאוד שטח בבסיסי צה"ל.
במקרה הזה, אולי עקב הקרבה למסלולי המראה, לא דובר על טורבינות רוח בשילוב הפאנלים הסולאריים, אבל זה ישים בבסיסים ירוקים.

במקרה הז משרד הבטחון לא יויצא כסף אבל התועלת היא לא רק בטחונית אלא גם סביבתית וחיסכון למשק החשמל ואף כלכלית בטווח הארוך.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 14-09-2010, 13:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "ויפחית את התלות של הבסיסים..."

במקרה החירום, זה דווקא יחזיר את התלות. הדברים האלה שבירים ביותר.
מה שכן, הצבא יחסוך די הרבה כסף לעצמו, וזה כבר יתרון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-01-2011, 11:46
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אחת הבעיות בבסיסי צה"ל, זה..."

\
אתה רק אומר את זה בגלל גניבת הפאנלים הסולאריים מבסיס חצרים מייד אחרי שהתקינו אותם, למה אתה כזה פסימי, הרי אז בסך הכל נסעו פנימה בדואים עם רכבים והשכיבו את גדר הבסיס, פירקו הכל ויצאו החוצה.
לא פינצ'רו שום F15I ולא רצחו אף חייל, איש צוות קרקע, או פרח טייס במגורים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 14-09-2010, 16:16

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עוד דבר.... יש לנו בשנה בערך..."

הפקת חשמל ע"ב תאים פוטו-וולטאים לא נועדה לבוא ע"ח תחנות כח מרכזיות אלא להתווסף להן ולהפחית את ייצור החשמל ע"ב פחם או נפט.

בקשר לדיון התיאורטי על השטח הנדרש לספק את צרכי החשמל של המדינה, צריך לזכור שרוב השטח הוא על גגות הבתים והבניינים ולא על האדמה.
במקרה זה מדובר במערכת מבוזרת שלא מצריכה מערכת הולכה יקרה ומסובכת לתחזוקה והקמה.
ריכוז כל הפאנלים במקום אחד ידרוש הקמת מערכת הולכת חשמל וטרנספורמטורים בעלות יקרה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 14-09-2010, 20:33
  amit_gab amit_gab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.07
שלח הודעה דרך MSN אל amit_gab
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "30 קמ"ר של תחנות סולאריות..."

אמרתי וציינתי מבחינה תיאורטית כלומר עם היו תאים סולאריים בעלי יעילות גבוהה 30 קמ"ר יכולים לספק זאת , אך התאים הקיימים היום אולי בעלי 35% יעילות ופחות.
בנוסף צריך להבדיל בין סוגי המערכות הסולאריות ישירות ועקיפות , אני מדבר על הישירות כי הם זקוקות לפחות מכשור כדי להפיק את החשמל, מערכות עקיפות זקוקות לטורבינה גופי חימום שהם מכשירים יקרים מעצמם.

כיום קיימות הרבה קבוצות מחקר גם באקדמייה וגם בתעשייה אשר מנסים לייצר תאים סולאריים בעלי יעילות גבוהה ( 50% ) ומעלה , והמצב נראה מבטיח ( אני במקרה חלק מקבוצת מחקר כזאת ) אולי בעוד כמה שנים יצליחו לשפר את המצב עד אז תחנות סולאריות זה רעיון יפה אך ממש לא יעיל כלכלית כאשר מסתכלים על תצרוכת גבוהה של הספק כמו שצה"ל זקוק.

נכון אני יודע שקיימות כיום בשוק מערכות כאלו אבל הם ממש יקרות וצריכות תחזוק מתמיד והבלאי שלהם יחסית גבוהה כלומר יכול להיות שערך ההשקעה שלך לא יוחזר לך בעיה!!. היום לא ניתן להתווכח שתחנות החשמל המבוססות על פחם הם הכי יעילות כלכלית אבל גם הכי מזהמות.

בנוסף לגבי השטח צריך גם לציין שקיימות מערכות לריכוז שמש ( אופטיות ) אשר יכולים להקטין את השטח הנדרש אבל גם להם בעיות שונות של חימום התאים עקב הריכוז , מערכת עקיבה אחרי השמש שגם היא יקרה ואולי גם יותר מהתא הסולארי עצמו .

נ.ב. אם צה"ל ישקיע 1% מהכסף שהוא רוצה להשקיע( 150 מיליון ) בבניית תחנת כוח סולארית אלא בקידום התנהגות חיסכון אנרגייה נכונה בחיילי צה"ל הוא יחסוך את האנרגייה שהוא רוצה לייצר מהתחנות.

נערך לאחרונה ע"י amit_gab בתאריך 14-09-2010 בשעה 20:42.
ישן 14-09-2010, 19:22
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
שטח זה אכן בעיה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "קווי מתח גבוה ארוכים מכסים גם..."

במדבר קטן כמו הנגב שלנו (בהתחשב בכך שאין בו ולו מטר רבוע אחד פנוי, הכל בשימוש כזה או אחר)

הצבא וויתר על שטח מסויים ליד אשלים, אבל כנראה לא התיעצו עם אנשי היישוב אשלים לפני שתכננו להקיף אותם בתחנות סולריות. התכנית כרגע מתעכבת גם בגלל הבירוקרטיה הרגילה וגם בגלל מחאותיהם (המוצדקות לענ"ד) של תושבי אשלים.

ישנם שטחים נוספים (לא רבים) שניתן לנצל עבור פרוייקטים סולרים בארץ. ואכן יש לוודא שהם ממוקמים במקומות סמוכים לקוי חשמל.

אין ספק שמבחינת ניצול שטח עדיף קודם כל להציב פאנלים סולרים על גגות מבנים קיימים.

דרך אגב: המערכת עם הנצילות הגבוהה ביותר היא גם הפשוטה ביותר- קולטי שמש ביתיים לחימום מים מנצלים עד 60% מאנרגית השמש! אין אף מערכת שמתקרבת לזה.
אז- אמנם לא ממש התקלחתי בבסיס צבאי מאז "עופרת יצוקה" כך שאני לא זוכר אם מותקנות מערכות חימום מים סולריות ("דוד שמש") בבסיסים. אם לא, זו בהחלט אחת ההשקעות הטובות ביותר בתחום החיסכון באנרגיה שניתן לעשות (גם זול, גם יעיל).
(למרות שנראה לי שבכל מקרה לא משתמשים בצבא בחשמל לחימון מים אלא בסולר)
ישן 14-09-2010, 19:45
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "קווי מתח גבוה ארוכים מכסים גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
קווי מתח גבוה ארוכים מכסים גם ככה שטחים רחבים גם בנגב... יש בנגב כמה מקומות שהגיוני לנצל אותן לייצור חשמל, כשזה חוסך לי בזיהום אוויר ובעלויות דלק/גז/פחם..
בבסיסי חה"א יש שטחים רחבים פתוחים מכל מיני סיבות שלא נכנס אליהן, ניצול שלהן הוא סביר ביותר - ולו מפני שיש בדרום בעיית אבטחה קשה לחוות סולאריות...

דווקא לא מזמן איכות הסביבה הכריחה את חברת חשמל לקבור כבלי מתח גבוה באדמה במכתש רמון בגלל סיכון פגיעה בנוף,ציפורים וכו'!!!
כך שלא הכל כל כך פשוט.כמו כן זוהי סכנה מתמדת למסוקים.
תחנות סולאריות,לצערינו,עדיין דורשות שטח עצום.עד שייפתחו טכנולוגיה יותר יעילה.
ישן 23-01-2011, 17:30

אנלייט זכתה במכרז: תקים מערכות סולאריות לבסיסי צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "צה"ל עולה על ירוק, תוכניות לתחנות כח סולריות בבסיסים"

התחלה של פעילות

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000617308
הצלחה לאנלייט: תקים מערכות סולאריות לבסיסי צה"ל

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.globes.co.il/serve/images/convert_author.gif]
ענבל עומר

באנלייט נבחרה ע"י משרד הביטחון במכרז להקמה ותפעול של מערכות על גבי גגות מבנים בבסיסי צה"ל ■ צופה תקבולים של עד 5.4 מיליון שקל ממכירת החשמל לחברת החשמל

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר