לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2011, 20:53
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "..."

1. הקסדה של החייל הימני בחלק הראשון נראית כמו משהו ממלחמת הכוכבים
2. לכל חייל יש נשק שונה: ארוך/קצר/מטול/קת רגילה/קת מתקפלת
3. לא ברור לי מה זה התיק צד המסורבל הזה שיש לכל אחד שם
4. שימו לב שהם גם מתרגלים נסיגה, משהו שאצלנו לא מתייחסים אליו כמעט
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2011, 12:29
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "כמה נקודות דילוג בין מחסות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shatsam
כמה נקודות
דילוג בין מחסות בשטח פתוח שלוקח 6-7 שניות
החייל לא מתאמן בבחירת מחסה בשטח אלה מדלג בין מחסות בנויים מראש.
גם כאשר החייל מגיע למחסה הוא מנצל אותו
עוברות עוד 3-4 שניות בין הרגע שהוא הגיע למחסה לכדור ראשון שהוא יורה, כלומר 3-4 שניות שהוא אומד חשוף ולא מייצר אש.
חבר שלו מדלג והוא לא מייצר אש.
כשהם במצב כריעה הם לא מתיישבים על העקב, נשארים עם התחת באוויר
הירי הוא למטרות פלאך שלא מדמות כלום, שום סיטואציה בשטח

כל זה רק מהחלק הראשון
מי שלא חי"רניק כנראה שלא יבחין (מהסיבות הברורות) לכל הפאקים שאני כן ראיתי שם.

כל זה חסר משמעות כל עוד אנחנו לא יודעים באיזה שלב של אימון נמצאים החיילים ומהן מטרות האימון.

ישן 09-07-2011, 18:58
  shatsam shatsam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=shatsam]כמה..."

לכל זה כן יש חשיבות לשלב האימון
אתה לא מוציא חייל לעשות תרגיל רטוב לפני שהוא יודע איך נכנסים למצב ירי נכון.

כן, ירי על מתרות קרטון הרבה יותר עוזר, במיוחד ברגע שזאת מטרת ראש בערך באותו צבע כמו הרקע, מעבר לזה אתה גם יודע כמה סה"כ פגעת בכל התרגיל.

מעבר לכל זה, הבעיה בצבא הרוסי היא לא רק בחיילים שרואים בסרטון (תמיד אפשר להגיד שהם טירונים ג'ובניקים שלא אמורים לדעת להלחם בכלל)
זה סרטון של הספצנאז הרוסי, חיילים שסיימו את ההכשרה שלהם, הבעיות שלהם דומות מאוד
מעבר לכל הקרובטיקה שהם מבצעים (נראה משעשע שם, אבל אם השטח היה מלה אבנים וכו)
הבחור היתר רחוק לא יודע להכנס למצבי ירי לא בשכיבה ולא עמידה.
בזמן החלפת מחסניות הם עם הגב למקור האש!!! במשך 5 שניות אין להם מוסג מה קורה בשדה הקרב!

נערך לאחרונה ע"י shatsam בתאריך 09-07-2011 בשעה 19:02.
ישן 09-07-2011, 21:19

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "סלח לי, אבל לפחות על יחידות..."

הדרך היחידה שכרגע יש לי לשפוט זה על פי הסרטונים שאני רואה באינטרנט.
כל סרטון רעל של הספצנז כולל בעיקר ניפוץ בקבוקים על הראש, שבירה של רעפים עם הראש, שבירה של שדריות על גוף של חייל.
כמו כן יש קטעים שונים של קרב מגע, לצערי אין לי שום ידע בתחום, לכן אני לא שופט ולא כותב על זה.

מה שאני כן יכול לשפוט זה את מיומנות החי"ר שרואים פה בסרטון
עם כל הכבוד, מה שהם עושים זה שטויות ברוב הזמן.
במקום ללמד אותם לנופף ככה עם הרגלים עדיף היה שהחייל השמאלי יותר ילמד לירות במצב שכיבה כמו שצריך, ואם ישאר לו זמן אז גם במצב קריעה.

אם היינו רואים תרגיל של קלעים לטווח של 200-300 מטר אז לא הייתי אומר כלום.
אגב תרשה לי להעיד בתור קלע גם כן, ירי ל-200 מטר עשינו במטרות ראש, כי עם קלע לא מסוגל לעשות את זה אז כנראה שהוא בזבוז הקצאה

שפאצ'י, ציינתי הרבה מאוד בעיות תכניות בכל ההדגמה הזאת, חוץ הירי על הפאלח הכל נראה לך תקין?
ישן 09-07-2011, 21:41
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "הדרך היחידה שכרגע יש לי לשפוט..."

ברור שלא הכל, כמו שמישהו ציין למעלה, תיק הצד הלא קשור שמסרבל את התנועה שלהם, למשל.

אגב, הסרטון השני. אני לא ראיתי שום דבר פסול במה שהם עושים. אז נכון שזה משעשע קצת לראות תרגיל ראווה, שלא בכל שלב הולם תנאים מבצעיים וגם אלמנטים שונים (כמו פזצט") שאצלינו עושים בצורה שונה, אבל כנראה שיש איזה שהוא הגיון מאחורי הצורה בה הם מבצעים את זה.
החלפת מחסניות מהירה, חיפויים, תקשרות - נראה בסדר.

חוץ מזה, בטירונות לימדו אותנו להחזיר מחסנית ריקה חזרה לפאוץ', אתה באמת תעשה את זה בהתקלות?

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 09-07-2011 בשעה 21:52.
ישן 09-07-2011, 22:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "ברור שלא הכל, כמו שמישהו ציין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
אגב, הסרטון השני. אני לא ראיתי שום דבר פסול במה שהם עושים.

אני ראיתי המון, אבל אם אתה רוצה להתעלם מאספקטים מקצועיים נטו בטענה שזה סתם תרגיל ראווה שלא ברור מה תכילתו, אז בוא נתמקד באספקט מקצועי אחר- בטיחות...
ציטוט:
אז נכון שזה משעשע קצת לראות תרגיל ראווה, שלא בכל שלב הולם תנאים מבצעיים וגם אלמנטים שונים (כמו פזצט") שאצלינו עושים בצורה שונה, אבל כנראה שיש איזה שהוא הגיון מאחורי הצורה בה הם מבצעים את זה.

לא, לא ראיתי שום הגיון בלרקוד ברייקדאנס בין צרור לצרור.
ציטוט:
חיפויים, תקשרות - נראה בסדר.

זה נכון.
ציטוט:
חוץ מזה, בטירונות לימדו אותנו להחזיר מחסנית ריקה חזרה לפאוץ', אתה באמת תעשה את זה בהתקלות?

כן, כן ואלף פעמים כן.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-07-2011, 13:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "[QUOTE] ציטוט: ..."

מה בדיוק תמלא, כשתגיע למלא מחדש? קרב התקלות בודד מול חוליה קטנה של מחבלים הוא יוצא מן הכלל, לא הכלל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-07-2011, 22:19
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לא הבנתי מה לא בסדר בוידאו הזה, וגם לא בקודם
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "לכל זה כן יש חשיבות לשלב..."

בקודם ראית ככל הנראה טירונים, או יחידה שהיא לא מיועדת ללוחמה בחזית - כך שהרמה שלהם סבירה לגמרי, לפחות בעיניי הלא-מיומנות.
בוידאו הזה, רואים חיילים קצת יותר מאומנים שכנראה מתרגלים טכניקות ירי במצבים שונים שהם כלל לא קלים - נסה אתה לפגוע מהר במטרה שלך כשאתה מסתובב אליה לאחר שהחלפת מחסנית.
אהבתי במיוחד את הטכניקה המעניינת שלהם להסתובב מהר בכיוונים שונים בזמן שכיבה - לדעתי זה מאוד שימושי, כנ"ל הטכניקה של עבירה למצבי שכיבה שונים ואז מעבר לעמידה.
אצל חיילי צה"ל לצערי רוב הסיכויים שזה לא יעבוד - נסה אתה לעשות כאלה דברים עם תיק ששוקל 70 ק"ג על הגב שלך...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-07-2011, 02:19

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא הבנתי מה לא בסדר בוידאו הזה, וגם לא בקודם"

כמו שאמרת, לענייך הלא מיומנות...
אין לי מוסג איפה שרתת בצבא אבל אם זה חי"ר אז אתה בבעיה.

#נתחיל מהדבר הכי חשב, רוב הסיכוי שהם לא יורים על מטרה אלה לכיוונה, איך אני מסיק? כי מהמצב גוף שבוא הם נמצאים קשה מאוד עד בלתי אפשרי לפגוע אפילו 30% ממה שהם ירו.
#הכן התצוגה היא לרעבה בלבד.
#אין שום סיבה שבעולם שתוריד את העיניים שלך מהממטרה בזמן שאתה מחליף מחסנית!!!!
מה תעשה אם בזמן החלפת המחסנית זורקים עליך רימון\ פוגעים בחבר שלך? תמונת הקרב משתנה כל שניה, כל שניה היא קריטית, בקרב אתה לא נלחם במטרות דמות סטאטיות שעומדות באותו מקום.
#כל המעברים האלה ממש יפים, אבל הם לא קוראים בפועל בזמן לחימה
#לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת שלחייל צהל זה לא היה מצליח? מה נראה לך שהרוסים לא סוחבים תיקי גב של 40 ק"ג?!

אגב, הרוסים לא מנצחים בזכות יכולות לחימה טובות אלה בזכות ההתרון המספרי, זאת הסיבה בזמן מלחמת העולם מתו להם עשרות מליונים! בזמן שגרמניה שנלחמה נגד כל העולם איבדה רק 3 מליון חיילים!

לצורך עיניין עוד סרטון רעבה שלהם, שתבין על מה החיילים שם מתאמנים, במקום ללמוד להלחם:
ישן 10-07-2011, 08:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "כמו שאמרת, לענייך הלא..."

ציטוט:
אגב, הרוסים לא מנצחים בזכות יכולות לחימה טובות אלה בזכות ההתרון המספרי, זאת הסיבה בזמן מלחמת העולם מתו להם עשרות מליונים! בזמן שגרמניה שנלחמה נגד כל העולם איבדה רק 3 מליון חיילים!

אתה טועה מאוד לגבי מספר האבדות הגרמניות.
לגבי יחסי האבידות במלחמת העולם השניה ומסקנות מכך לגבי יכולות הלחימה הרוסיות-
א. לא כ"כ פשוט להשיג יתרון מספרי כזה, בפרט כשהאויב כובש חלק ניכר מארצך, והשמיד חלק גדול מהצבא שלך בפתיחת המלחמה.
ב. בתחילת המלחמה הרוסים הפסידו מערכות, ובסיומה הם ניצחו- למרות שה-"יתרון המספרי" היה גדול יותר דווקא בהתחלה. יכול להיות שהם בכ"ז למדו משהו?
ישן 10-07-2011, 13:28

לא הייתי רוצה להכנס לדיון על המלחמה ההיא
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]אגב, הרוסים לא מנצחים..."

בעיקר בגלל שאין לי שום ידע המאפשר לי לעשות זאת.
אבל דבר אחד אני יודע, לרוסים אין חשיבות לחיי אדם, דוגמה טובה לזה היא הפלוגות של אסירים שנשלחו בלי נשק להסתער על הגרמנים בשביל שלהם תגמר התחמושת.
לצורך העיניין, כמו שאמרתי, מספר סה"כ ההרוגים בגרמניה הרבה יותר נמוך מאשר לרוסים למרות שהגרמנים נלחמו בכמה חזיתות בו זמנית.
סך כל ההרוגים מצד ארה"ב ובריטניה לא הגיע למיליון, והם כזכור לי גם נלחמו לא מעט בגרמנים.

אבא שלי, דוד שלי ועוד כמה קרובי משפחה שירתו בצבא הרוסי, מה שהם מספרים גובל לסיפורים של קפקא, זה פשוט נונסנס מוחלט הצבא ההוא.
אומנם כנראה שיש שם כמה יחידות שמשהו הצליח לעשות איתן משהו טוב אבל מספרן בטל בשישים
ישן 10-07-2011, 06:08
  משתמש זכר אוריהו אוריהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.10
כמה הבהרות
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא הבנתי מה לא בסדר בוידאו הזה, וגם לא בקודם"

גם בצה"ל יש גילגולים לימין ולשמאל....אבל בפרוש לא קדימה, ממצב שכיבה רצוי להתרוממם לאחר גילגול.
זה בדוק מול כדורי טניס של החברים

כפי שכתבתי זהו אימון ירי חצי סלקטיבי, דהינו אימון לוט"ר, אתה יכול להיות רגוע בצה"ל זה יותר יפה ופרקטי.

החלפת המחסניות הייתה ברמה של טירון מתחיל, בטירונות שלי ההחלפה נעשתה בד בבד עם הבאת המחסנית החדשה, הצמדה לריקה והחלפה מהירה תוך כדי אחיזה בריקה. אח"כ הבטחנו את המחסנית הריקה בגומי לקנה מקדימה, עם לחיצה על התפס היא עפה לחזית ופינתה מקומה לחדשה מבלי להשאיר תבאי לווי ומבלי להוריד את הענים מהמטרה ותוך כדי דילוג לימין\שמאל וירידה לכריעה.
ישן 15-07-2011, 13:57
  89val 89val אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "לכל זה כן יש חשיבות לשלב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shatsam
לכל זה כן יש חשיבות לשלב האימון
אתה לא מוציא חייל לעשות תרגיל רטוב לפני שהוא יודע איך נכנסים למצב ירי נכון.

כן, ירי על מתרות קרטון הרבה יותר עוזר, במיוחד ברגע שזאת מטרת ראש בערך באותו צבע כמו הרקע, מעבר לזה אתה גם יודע כמה סה"כ פגעת בכל התרגיל.

מעבר לכל זה, הבעיה בצבא הרוסי היא לא רק בחיילים שרואים בסרטון (תמיד אפשר להגיד שהם טירונים ג'ובניקים שלא אמורים לדעת להלחם בכלל)
זה סרטון של הספצנאז הרוסי, חיילים שסיימו את ההכשרה שלהם, הבעיות שלהם דומות מאוד
מעבר לכל הקרובטיקה שהם מבצעים (נראה משעשע שם, אבל אם השטח היה מלה אבנים וכו)
הבחור היתר רחוק לא יודע להכנס למצבי ירי לא בשכיבה ולא עמידה.
בזמן החלפת מחסניות הם עם הגב למקור האש!!! במשך 5 שניות אין להם מוסג מה קורה בשדה הקרב!

באמת אתה מדבר מיתוך זילזול
גם לי לרגע זה נראה מטופש שהם היום עם הגב למטרות
כול הסט הזה שיש בסרטון מזכיר קטה רק שהיא לא של קרטה
היא של נשק חם והביצוע 10\10
כי מתי שאתם רואים סרטון יש הרבה דברים שצריך להיתחשב בהם ואפחד לא עושה אתה זה

ובקשר לסרטון הראשון
הוא מאוד מוזר כי לצבא הרוסי אין כסף
ויש שם מבחר של נשקים חדשים
שפשוט אין מצב שהם היו מגיעים לחיר
זה אותו הדבר כמו אצלינו הטופ מגיע לטופ שבטופ
ישן 13-07-2011, 20:56
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shatsam שמתחילה ב "הומור סוף שבוע"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img108.imageshack.us/img108/4158/fryingshovelsd8.jpg]

זכור למישהו האשכול על תקציב המזגנים של צבא ארה"ב?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v240/cuoops/PortaAir.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img62.imageshack.us/img62/4261/113195125kj2.jpg]

רפאי"ם 1.0

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm1.static.flickr.com/177/486752091_dcd83c4003.jpg?v=0]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר