לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2012, 23:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "הבנתי, תודה רבה :) כן מה..."

ממש לא הורס את המחסנית. ההיפך - הוא שומר על המחסנית יותר טוב. הבעיה היא שעם המחסניות ההרוסות שהצבא מנפק, אי אפשר להכניס 30 כדור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2012, 22:23
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "השאלה האמיתית היא מדוע טוענים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
השאלה האמיתית היא מדוע טוענים 29 כדורים במחסנית אך מקבלים חבילות עם 30 כדורים... וכמה כסף הצבא היה יכול לחסוך על הכדור הבודד הזה שבחלק גדול מן המקרים הולך לאיבוד.

אותן חבילות של 30 כדורים היו בשימוש גם בזמן שהיה גליל עם מחסניות של 35 כדורים.
מישהו ניסה פעם להחזיק מחסנית עם 30 כדור לאורך זמן?
מניסיון שלי, מחסנית כזו מתפקדת מצוין גם אחרי חצי שנה עם 30 כדורים. ייתכן כי פעם המתכת ממנה נעשה הקפיץ היתה שונה. בכל מקרה, מניסיוני האישי, עם מחסנית אחת, אין שום בעיה עם 30 כדורים
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 08-12-2012, 08:31
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "חייל אמריקאי שומר מחסנית ריקה באפגניסטן"

1. מחסנית בת 30 כדור בצבא האמריקאי היא רב פעמית!!!
2. מחסנית בת 30 כדור אינה מתקלקלת.(להפך שפתיה נשמרות טוב יותר)
3. בלחימה או חרום מקבלים מחסניות מלאות כדי לחסוך את הצורך במילוי.
4. אני מבקש להראות לי הוראה חימושית !!! (לא יחידתית לא מקומית ובטח לא גדנעית-שם מספרים ש מ-16 יוצר במפעל צעצועים)המורה על 29 כדורים במחסנית.

קפיץ מיוצר להתנגדות מסויימת ולאורך חיים מסוים.
נניח שהמכונית שלך עומדת עמוסה חודש בחניון (כי אתה במילואים) זה יפגע בקפיץ שלה? שטויות.
אורך החיים תלוי במספר הפעמים שהקפיץ התכווץ והשתחרר. אם אחרי התכווצות הוא אינו משתחרר הוא קפיץ מאיכות ירודה שאינו עונה לתקן צבאי.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 08-12-2012 בשעה 08:37.
ישן 08-12-2012, 20:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "2. . מחסנית בת 30 כדור אינה..."

פשוט - אם יש לך 29 כדורים במחסנית, מכות חוזרות בעקב המחסנית (פזצטאות וכו') יביאו לתנועה חוזרת של הכדורים מטה ולמעלה (כתוצאה מחופש בקפיץ). במקרה הקל, תאבד כדורים. במקרה היותר קשה, תגרום לאותה פגיעה בשפתי המחסנית שכולם חוששים ממנה.
כל מחסנית שלא מסוגלת להחזיק 30 כדור בצורה טובה היא מחסנית בלאי וצריך להפטר ממנה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-12-2012, 21:33
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי בן החושך שמתחילה ב "החשש הוא לא שתתקלקל המחסנית,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן החושך
החשש הוא לא שתתקלקל המחסנית, אלא שזה מגביר את הסיכויים למעצור ראשון.

כלומר - אתה חושש מהחלשות הקפיץ?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 08-12-2012, 09:28
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "חייל אמריקאי שומר מחסנית ריקה באפגניסטן"

אכן, כפי שכתבו כאן, מחסנית של 30 כדור נועדה ל 30 כדורים בדיוק כמו שמחסנית 15 כדורים בגלוק 19 נועדה ל 15 כדורים (וזו עם ה"פלוס 2" נועדה ל 17 כדורים למרות שלא מוחלף בה הקפיץ).

בארץ נהוג לקחת "מקדם ביטחון" אווילי בתחומים בהם הוא לא נדרש.

דווקא פעולות זכורות לרע כמו ה"מכה בעקב מחסנית - ליתר ביטחון" בכלים מסוימים (הבולט ביניהם היה אקדח הברטה מודל 71 בקליבר 0.22 שעיטר בעבר את מותני קציני צה"ל) גרמו נזק לשפתי המחסניות.

יש יצרנים שמשתמשים בחלקי נשק מאיכות גרועה ואז - לא יעזרו תרגילי "מקדם ביטחון" כי (למשל) קפיץ מחסנית באיכות זבל שמתפקד גרוע עם 30 כדור, יהיה גרוע גם עם 29 או 10 כדורים.

רוב הנזק למחסניות ה M16 בצה"ל נגרם כתוצאה מאחזקה לקויה, קורוזיה ובלאי עקב מגע עם כימיקלים שונים, נפילות על אבנים באימונים וכו' ולחלקן יש בעיית הזדקנות טבעית כי אחרי עשרות שנים של שימוש רציף, יש עייפות חומר ונזק מצטבר טבעי לחלוטין.

עוד גורם ישיר לנזק למחסניות ולכלים עצמם הוא הנוהל הדבילי שמחייב ריקון מחסניות מדי פעם באימונים ומילויין מחדש. הריקון מתבצע באמצעים לא מותאמים (לרוב באמצעות לדרמן, תרמיל ריק, מברג וכו') וכך נוצר חיכוך מיותר בשפתי המחסניות. הכדורים שהוצאו מהן מתעקמים מדי פעם, מאבדים אטימה, אוספים חול ואבק (עקב שימון מיותר) ומשבשים את פעולת המחסנית או הנשק כשהם מוחזרים למחסניות.
ישן 08-12-2012, 10:35
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "אכן, כפי שכתבו כאן, מחסנית של..."

אישית, מהיום בו הפכתי אחראי בעצמי על תכולת המחסניות שלי, הן תמיד היו מלאות עד הסוף. כל מה שצריך להקפיד עליו זה שהמחסנית תקינה מראש (נקודת התורפה כאמור היא שפתי המחסנית). לא חוויתי מעולם היחלשות של הקפיצים או משהו אחר בסגנון.
גם באקדח הפרטי שלי, גלוק דור ראשון מהסדרה הראשונה שהגיעה לארץ, תמיד המחסניות מלאות עד הסוף - 15 כדורים. גם כאן, לא ראיתי עד היום בעיה עם הקפיצים.

בקיצור - ציוד צבאי מיועד לעבוד תחת דרישות מסויימות. אם המחסנית תוכננה ל 30 כדורים, היא תחזיק מעמד עם 30 כדורים. אפילו שמי שמייצר אותה הוא זה שהגיש את ההצעה הזולה ביותר במכרז.

אסף.

ישן 08-12-2012, 20:50
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "אם יש לך גלוק מהדור הראשון,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרקן
אם יש לך גלוק מהדור הראשון, במחסניות שלו יש דווקא דבר מעניין:

היות ואין להן שלד מתכת, הן מתנפחות קמעה כשהן מלאות.

זו לא תקלה ויש אף שרואים בכך תופעה חיובית: מחסנית מלאה לא "נופלת" כשלוחצים בטעות על התפס אלא רק יוצאת כ ס"מ ממקומה. כך ניתן לזהות שהיא מלאה ולהחזירה למקומה וכך גם חווים פחות את תופעת אבדן המחסנית עקב הישענות על קיר או על חפץ שלוחץ על התפס.

כשהמחסנית ריקה הנפיחות נעלמת והיא נופלת בקלות ובמהירות (חשוב לספורטאי "ירי מעשי" ולשימוש מבצעי).

בדגמים החדשים יש שלד מתכת והתופעה לא קיימת יותר.

אכן, המחסניות מתנפחות כשהן מלאות.
אני מוצא את זה נוח- משיכת המחסנית החוצה ולא הפלה שלה (עד היום חוץ מהגלוק נתקלתי בזה רק ב FN ).

אסף.

ישן 09-12-2012, 21:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "אכן, כפי שכתבו כאן, מחסנית של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרקן
אכן, כפי שכתבו כאן, מחסנית של 30 כדור נועדה ל 30 כדורים בדיוק כמו שמחסנית 15 כדורים בגלוק 19 נועדה ל 15 כדורים (וזו עם ה"פלוס 2" נועדה ל 17 כדורים למרות שלא מוחלף בה הקפיץ).

בארץ נהוג לקחת "מקדם ביטחון" אווילי בתחומים בהם הוא לא נדרש.

דווקא פעולות זכורות לרע כמו ה"מכה בעקב מחסנית - ליתר ביטחון" בכלים מסוימים (הבולט ביניהם היה אקדח הברטה מודל 71 בקליבר 0.22 שעיטר בעבר את מותני קציני צה"ל) גרמו נזק לשפתי המחסניות.

יש יצרנים שמשתמשים בחלקי נשק מאיכות גרועה ואז - לא יעזרו תרגילי "מקדם ביטחון" כי (למשל) קפיץ מחסנית באיכות זבל שמתפקד גרוע עם 30 כדור, יהיה גרוע גם עם 29 או 10 כדורים.

רוב הנזק למחסניות ה M16 בצה"ל נגרם כתוצאה מאחזקה לקויה, קורוזיה ובלאי עקב מגע עם כימיקלים שונים, נפילות על אבנים באימונים וכו' ולחלקן יש בעיית הזדקנות טבעית כי אחרי עשרות שנים של שימוש רציף, יש עייפות חומר ונזק מצטבר טבעי לחלוטין.

עוד גורם ישיר לנזק למחסניות ולכלים עצמם הוא הנוהל הדבילי שמחייב ריקון מחסניות מדי פעם באימונים ומילויין מחדש. הריקון מתבצע באמצעים לא מותאמים (לרוב באמצעות לדרמן, תרמיל ריק, מברג וכו') וכך נוצר חיכוך מיותר בשפתי המחסניות. הכדורים שהוצאו מהן מתעקמים מדי פעם, מאבדים אטימה, אוספים חול ואבק (עקב שימון מיותר) ומשבשים את פעולת המחסנית או הנשק כשהם מוחזרים למחסניות.

שרקנסקי
אל תבלבל אותם עם עובדות - אז מה אם כשביקרתי בפורט בניננג ראיתי שמלמדים לטעון מחסנית ב 30 כדור - כך גם עשו בארץ מי שהיה לנו איתם שת"פ.
כתבו לך שביחידות אמריקאיות ממלאים 29 ו 28 !!! אז לא משנה בכמה תערוכות חו"ל היית וכמה הסברים מלומדים שמעת. אל תתן לעובדות לבלבל אותנו.

ישן 10-12-2012, 00:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "אני רק מציין - הידע שלי בכל..."

למעשה יש לך כאן מבחן מצויין לבדוק מחסניות, עוד לפני שירית כדור - תזרוק את כל אלה שלא יכולות להכיל 30 כדור, או ששפתיהן מתרחבות יותר מדי עם 30 כדור.
אני הייתי שובר את השפתיים שלהן בשביל למנוע מהן ללכת למישהו אחר. הקל"ח שלי קרא לזה השחתת רכוש צה"ל, אבל בסופו של דבר מדובר בבלאי שהגיע זמנו ללכת לזבל.

ישן 10-12-2012, 07:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "למעשה יש לך כאן מבחן מצויין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
למעשה יש לך כאן מבחן מצויין לבדוק מחסניות, עוד לפני שירית כדור - תזרוק את כל אלה שלא יכולות להכיל 30 כדור, או ששפתיהן מתרחבות יותר מדי עם 30 כדור.
אני הייתי שובר את השפתיים שלהן בשביל למנוע מהן ללכת למישהו אחר. הקל"ח שלי קרא לזה השחתת רכוש צה"ל, אבל בסופו של דבר מדובר בבלאי שהגיע זמנו ללכת לזבל.

ביטיס חנוכה שמח (כי המדינה חנוקה)
לסמל המחלקה האמריקאי יש מין כלי שנראה כמו פותחן בקבוקים מחודד. אם נתקל במחסנית פגומה הוא מכניס אותו לחור של תפס המחסנית ולוחץ כך שהיא נקרעת ונפסלת לחלוטין. זוהי הוראה חימושית ולא פגיעה ברכוש הצבא האמריקאי. המחסנית הזו הולכת למיחזור מתכות. (גם התרמילים מהמטווחים בארה"ב הולכים למחזור).
בחלם זה פגיעה ברכוש צה"ל.
שבוע נפלא לך

ישן 14-12-2012, 15:12
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בלאי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "למעשה יש לך כאן מבחן מצויין..."

מכייון שאחזקת הנשק באופן כללי בצה"ל ירודה ומכייון שאמ16 באופן כללי נוטה לבעיות בגלל לכלוך דווקא מחסנית מינוס1 עוזר מעט בחלק מהמקרים. במקרה של מחסנית תקינה עם קפיץ לוחץ חזק ותקין לכלוך סביב המכלול מאט ומחליש את פעולת הגריפה כמו גם קפיצי נשק בלויים ללא כח מספיק לדחוף.

למי שרוצה לעשות ניסוי מענין מוזמן להשוות כמה קפיצים מנשקים שונים ויגלה שכל אחד הוא באורך אחר, כולל עיוותים ועיקומים שונים.

כאמור, לא אידאלי וכמובן לא צריך להיות אבל אולי הצדקה מכורח המציאות לנוהג מסויים.

אני שומר מחסניות תקינות ולכן ממלא אותן עד הסוף. תמיד כואב לראות את הכדור ה 30 מתגלגל בעשרות אריזות ריקות: בזבוז וסכנה של כדורים חיים הנמצאים בזבל, בייחוד במקומות בהם נהגו לשרוף קרטונים.
ישן 18-05-2013, 20:27
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06

האמת היא שרק בעוד חודשיים, עם גיוסי לצה"ל אוכל לנסות לבדוק ולזרוק.
מה שכן, יש לי שאלה בנושא
בהיותי טירון באחת מחטיבות החי"ר (מתגייס ביולי 13'), האם יהיה מותר לי ללכת בניגוד להוראות המ"כ בן ה19 (כי לצערי אני סומך עליכם יותר מאשר עליו) ולהכניס את הכדור השלושים?
במידה ולא, מתי כן אהיה אחראי למחסנית שלי ואוכל לעשות זאת?
ובוא נלך אפילו יותר רחוק, באיזה מקום בשרשרת הפיקוד יהיה חוקי/ לא חוקי אבל שטויות ללמד חיילים שלי ללכת בניגוד למקובל, לספר להם את כל מה שסיפרתם לי ולגרום להם למלא מחסניות בנות 30 כדור ב30 כדור, ואפילו להשמיד מחסניות בלאי שלא יכולות להכיל 30 כדור?

ישן 18-05-2013, 20:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "האמת היא שרק בעוד חודשיים, עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
בהיותי טירון באחת מחטיבות החי"ר (מתגייס ביולי 13'), האם יהיה מותר לי ללכת בניגוד להוראות המ"כ בן ה19 (כי לצערי אני סומך עליכם יותר מאשר עליו) ולהכניס את הכדור השלושים?

בוודאי, כל עוד אתה שלם עם העובדה שאתה הולך לחטוף ריתוק ולא לראות את הבית הרבה מאוד זמן...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
במידה ולא, מתי כן אהיה אחראי למחסנית שלי ואוכל לעשות זאת?

מתי שיפסיקו לבדוק לך כוננות, שזה יקרה כתלות במסלול הצבאי שלך (ותיקות/פיקוד/קצונה וכד').

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 21-05-2013, 17:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "א. בוא לא נמהר לצאת בהצהרות..."

הוא עדיין המ"כ שלך והוא עדיין הסמכות המקצועית עלייך.

אם היה בא אליי טירון שהיה מספר לי על אנשים באינטרנט שאמרו לו לעשות ככה וככה- טוב לא היה יוצא לו מזה.
יותר מכך- אתה תסבול מהחבר'ה הרבה יותר.
כוננות זה אחד מהערכים הכי חשובים אצל חי"רניק. בין אם המחסנית יכולה לקבל את הכדור 30 או לא זה לא משנה. אתה יכול לסחוב גם 20 ליטר מים במקום רק הליטר וחצי שהמימיות שלך מכילות. זה לא אומר שזה מה שתעשה.

עכשיו אתה יודע שמחסניות יכולות להכיל גם 30 כדור. מחר כשאתה תהיה בטירונות אתה תמלא 29 כדור כמו שהמפקדים שלך אומרים לך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 18-05-2013, 23:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "האמת היא שרק בעוד חודשיים, עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
באיזה מקום בשרשרת הפיקוד יהיה חוקי/ לא חוקי אבל שטויות ...

אחת השאלות החכמות ביותר ששמעתי לאחרונה.
ואני מתכוון ברצינות ללא שמץ ציניות.
גם בחיים האמיתיים, אחרי הצבא, תצטרך להחליט האם ומתי למתוח קו, ולהחליט שאתה שוחה בניגוד לזרם.
ברגע שתכיר את המערכת שאתה נמצא בה (צבא או מקום עבודה), תהיה לך אמת מידה טובה לגבי ה"מתי" ו"עד כמה".
אף אחד לא יוכל להחליט עליהם בשבילך.
רק קח בחשבון שכל דבר שסוטה מהתלם מגיע עם תג מחיר שיש לשלם. אנשים לא אוהבים יוצאי דופן.
הבשורות הטובות הן שגם ללשבת ולא לעשות כלום יש תג מחיר - ופעמים רבות הוא גבוה יותר מתג המחיר של מעשה שהוא שגוי/טעות :-)

ישן 19-05-2013, 00:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

במידה ותהיה מפקד של חיילים היכולת שלך לומר להם דברים בסגנון תהיה יותר גדולה ממה שאתה משער.

ישן 14-12-2012, 16:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=seal13il]I guess yes,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
מכובדי
חנוכה שמייח
זה היה בציניות....
אם תשים לב לראש האשכול אני טוען שבשנים שהכרתי את הצבא האמריקאי הוא הלך תמיד עם 30 כדור במחסנית ולמיטב ידיעתי זה לא השתנה.
זו היתה עקיצה למי שניסה להסביר אחרת.

אז רק בגלל שעקצת- באימונים בישראל הן הארמי והן המארינס מילאו 29 ולפעמים אפילו 28 כדוים במחסנית.

כך גם החבר'ה בJMRC.

יכול מאוד להיות ואפילו הגיוני שזה יוזמות מקומיות, אבל גם הפסילה הגורפת שלך על הסף לא במקום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-05-2013, 14:48
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "אחלה,הדגש אם כך הוא על עוצמת הטפיחה שחייבת להיות קלה."

תפס המחסנית מונע מהמחסנית מצד אחד ליפול מהנשק ומצד שני לעלות יותר מדי. מכה בתחתית המחסנית באה לוודא שהמחסנית בפנים עד הסוף. גודל החור במחסנית מונע משפתי ההזנה לפגוע במכלול ובנוסף החלק התחתון של חור תפס המחסנית במחסנית מחוזק ובולט החוצה.
הרבה מה״תולי"ם״ בצה״ל עוברים ממפקד לטירון וכך הלאה מבלי תמיד להיות מבוססים, לדוגמא במשך שנים משקיות קליעה היו אומרות שהצד השמאלי בטריג׳יקון אקוג מטושטש עקב בעיית תכן בכוונת... וכד׳

למזלנו האנשים שבנו את הנשק הזה גם כתבו ספר הוראות בשבילו. חבל שלא קוראים אותו.

Chris Costa on dump pouches

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר