לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2011, 13:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תופעת אובמה היא האשמה, לא אובמה עצמו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ברק חוסיין אובאמה זוכה פרס נובל לשלום"

במדינה של 300 מליון איש אפשר למצוא דברים הרבה יותר קיצוניים מאובמה: בסך הכל אפ'-אמ' משכיל שסוחב עליו את העול הצפוי של "אכלו לי-שתו לי ועכשיו נתקן את כל זה ע"י לעשות הפוך ממה שעשו קודמי". לא משהו שלא שמענו עליו קודם לכן. הבעיה "שלנו" היא תופעת אובמה: הנקודה שבה ציבור רחב מהזרם המרכזי בוחר ב"משיח" תוך זניחת עשרות שנות מסורת של הגות פוליטית מערבית.

אפקט אובמה סוחף את העולם המערבי (גם אם לא התחיל בו) וזו הסכנה האמיתית: במקום להגן על ערכים שהושגו בדם וסבל, המערב מרים ידיים אל מול האספסוף המקיף אותו בתמורה לכמה אפוני פלא. כולנו ירדנו על מוברכ, אבל עכשיו כשברור שמשטרו מתנדנד ובכל מקרה "כבר לא יחזור לקדמותו", מתחיל להיות ברור עד כמה המשטר שלו היה קבלן ביצוע יציב ויעיל של המעצמה הצפון אמריקאית. תקיעת סכין בגב לבן ברית במימדים כאלה (כאשר מנסיון העשורים האחרונים יש לנו מידע מאוד אמיתי לגבי מה קורה בתסריטים כאלה) מעידה פשוטו כמשמעו על אבדן דרך מוחלט בעולם הפוליטי המערבי.

לארה"ב נטיות בדלניות עתיקות יומין: אסור לטעות! הם לא נעלמו, אלא רוחשות תחת פני השטח, מחכות לנקודה שבה הן יתפרצו מחדש. הפעם הנטיות הללו חברו ליריבים מן הצד השני, שדווקא לא רואים עצמם כבדלנים אלא כמתקני עולם שתיכף יכנסו לספרי ההיסטוריה כמהטמה מספר 2... את התוצאה? כולנו נרגיש. ובעידן שבו את סיני ניתן לחצות על טויוטה בכמה שעות, נראה לי שאפילו נרגיש ממש מהר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2011, 13:10
  spys-man spys-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ברק חוסיין אובאמה זוכה פרס נובל לשלום"

הנכון, פרס נובל לשלום אולי לא מגיע לברק חוסיין אובמה, אך לא ניתן בוודאות להכריע כי הוא מנהיג "רע" למערב, לעולם המודרני ולארצות הברית.

דבר ראשון, הוא קיבל מדינה במצב מאד קשה אחרי כהונתו של הנשיא ג'ורג' בוש הבן. המדינה שררה במשבר כלכלי גדול, השתתפה בעימותים צבאיים ושתי מלחמות - אפגניסטן ועריאק כאשר השניה בכלל לא הייתה צריכה להתחיל (התחילה בגלל מודיעין כושל) ואם היא כבר התחילה אז בטח לא להימשך כשמונה שנים (ומי יודע כמה זמן היא הייתה נמשכת אם בוש או הרפובליקנים היו ממשיכים בשלטון). וניתן לראות כי אובמה עושה צעדים שנראים קטנים (אולי הם באמת קטנים) על מנת להוציא את המדינה שלו מהבוץ שאליו נכלאה בזמן כהונותו של בוש. כדי להוציא את המדינה מהבוץ הזה צריך יותר מ-4 שנים (מה שכניראה לא יהיה לו).

דבר שני, בקשר לבדלנות של ארה"ב. אני דווקא חושב (שוב, זאת היא רק דעתי) שדווקא ארצות הברית של אובמה עושה נכון שלא דוחפת את האף שלה לכל נקודה בעולם, בניגוד לממשלת בוש (ועוד הרבה ממשלות, גם במלחמה הקרה) שהיה דוחף את האף שלו לכל נקודה גם אם היא הייתה חשובה וגם אם היא הייתה לא חשובה. מנהיג קודם כל צריך לדאוג לצרכיה של מדינתו - מה שאובמה עושה (או לפחות עושה חלקית), אחרי זה לדאוג לצרכי אזורו ורק לאחר מיכן (זה באינטרסים שלו) הוא צריך לדאוג לצרכים גולבליים. לא כל בעיה כלכלית, פוליטית בטחונית וצבאית גלובלית צריכה להיפתר על ידי ארה"ב. אני חושב שמאז מלחמת העולם השניה, העולם התרגל ש"אבא" ארצות הברית יבוא ויפתור את כל הבעיות - זאת גישה לא נכונה. אובמה בניגוד לקודמו, קודם כל מעדיף לנסות את הדרך הדיפלומטית (לטובה ולרעה) ורק לאחר מכן לנסות להשפיע באמצעים כוחניים.

שלישי, כמובן שלכל מנהיג יש את ה+ ואת ה- שלו, וללא ספק גם לאובמה, ממשלתו ומדיניותו לא חסר. אני חושב שאובמה פשוט משנה את הגישה של ארה"ב - שינוי גישה יכול להתפרש על ידי חלק מאנשים כטוב והשאר יכולים לפרש אותו כרע. אם אני לטועה אף פעם אין 100% מרוצים מגישה או מדיניות פוליטית. וזה למרות שקיימים מושגים כמו מעצמת - על שלפי דעתי לא אמורים להיות נכונים.

רביעי, זה שהוא "דקר" את בעל בריתו מובארק בגב - אפשר לפרש את זה בעוד דרכים. אני חושב שהמהפכה במצרים הייתה בלתי נמנית בשביל המדינה ואוכלוסייתה. אולי היא הייתה צריכה להתרחש קודם, אולי היה חסר לה איזה פוש (כזה שבא מתוניסה) ויכול להיות שהיא הייתה פורצת בעוד שנה, שנתיים, חמש ועשר. אובמה פשוט לא רואה המשך לממשל מובארק וזה לא משנה כמה הוא היה חברו או עמיתו. יש עובדות שצריך להשלים עם זה.
ישן 02-02-2011, 13:19
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

הוא גם טוען, שהוא פועל לשמירה על הסביבה אז הוא טוען שהוא בעד הסביבה...

בפועל יש פיתרונות לכלי רכב מזמהים משנות ה 70 המאוחרות, שאינם מזהמים וגם הוא בוחר בדלק המזהם, ככה שאופי של אובמה הוא להרוס כנראה ולפגוע בכל העולם וארה"ב,המזרח התיכון ואירופה והעולם משלמים על זה את המחיר.

הוא גם טען שהוא ישנה את הארה"ב לטובה ובפועל רק פוגע לה בכלכלה יותר ויותר ונותן למנהלים של אותן חברות כושלות עוד ועוד כסף לכיס שלהם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 02-02-2011 בשעה 13:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר