לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2011, 15:08
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "חחח גדול, אחד הסטטוסים החזקים..."

אמונה עממית שמעולם לא הבנתי מאיפה נבעה..
מצחיק אותי גם שאנשים נעזרים בממצאים ארכיאולוגיים כדי להפריך אותה, למה צריך את זה? מבחינת ההגיון לדעתי היא מגוחכת.
הרי הפירמידות הן מבני קבורה, ובמצרים נבנו עשרות רבות של פירמידות לכבוד עשרות פרעונים שונים, אבל לפי המסורת בני-ישראל לא שהו במצרים כל-כך הרבה זמן..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
היכן נאמר בתורה שבנ"י בנו את הפירמידות?
למרות האמונה העממית הנרחבת וחסרת השרשים, בתורה נאמר שהם בנו "ערי מסכנות" לפרעה (פיתום ורעמסס)
אמנם יש מספר דעות בקשר לפירוש המילה "מסכנות", חלק סוברים שמדובר בערים מבוצרות, חלק סוברים שמדובר בערים שמאחסנים בהן תבואה, אבל בכל מקרה מדובר בערים, לא בפירמידות (אשר שימשו כמבני קבורה לפרעונים)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2011, 19:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "אז גם להתעלם מהמתמטיקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fealls
אז גם להתעלם מהמתמטיקה והפיזיקה שלימדו אותי כי כנראה שיגלו דברים חדשים?
פעם חשבו שהעולם שטוח, ועכשיו כדור. גם לזה אני לא צריך להאמין כי זה עלול להשתנות?

לא,
כי יש דברים שהם מוכחים.

למשל הוכח לנו מהחלל שכדוה"א הוא עגול (וככה כל כוכב אחר בגלקסיה), וקיבלנו גם הוכחה שחלק מהנוסחאות במתמטיקה נכונות, זה מידע מוכח, והוא לא ישתנה.

אבל פיזיקה זה תחום נרחב מדיי, ואנחנו רק בתחילת הדרך .

למשל אין לנו שום ידע בתורת המימדים (תאורית המימדים הגבוהים...),
אנחנו בטוחים שמהירות האור היא הגבוהה ביותר (למרות שיש תאוריות מנוגדות שטוענות שיצירת חור תולעת הוא אפשרי).
ואנחנו גם בטוחים שהמפץ הגדול הוא מקור היקום (כידוע היקום מתפשט, והמקור של ההתפשטות הוא פיצוץ), למרות שיש תאוריות שטוענות שלמעשה מתרכשים כל הזמן "מפצים גדולים" בכל רחבי היקום, והוא מתפשט לכל הכיוונים בכל הזמנים.

אבל עזוב, אין לי כוח להכנס לזה.

ולא - אני לא הולך להביא לך קישורים למה שכתבתי, אם בא לך, תכנס לגוגל ותמצא מידע לבד (בעיקר באנגלית, כי בארץ זה לא ממש מעניין את המרצים הגאונים שלנו לפיזיקה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-02-2011, 20:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

לא ניסיתי כלום, בסה"כ שכחתי להוסיף "0"...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "ניסית לתת דוגמא כושלת בעזרת..."

למספר 500, אז במיוחד בשבילך גרסא מתוקנת:

אז לפי התאוריה שלך אם אני אבנה עכשיו חדר קבורה בתוך פסל החירות בארה"ב,
ועוד 5000 שנה מישהו ינסה לחקור את השרידים של פסל החירות (אחרי שואה גרעינית), ויגלה שיש בפנים גם חדר קבורה, אוליי הוא יגיע למסקנה שזה נבנה עבור אחד הנשיאים הגדולים של ארה"ב ?

מקווה שהבנת את הנקודה שלי...

ולמקרה שלא הבנת את הנקודה שלי:

הכוונה שלי לשואה גרעינית זה שכל מה שמוכר לנו בעולם הנוכחי, הושמד כללי (כולל ארכיונים, או כל דבר אחר שמתקשר לזה), ורק מבני הענק שרדו חלקית (פירמידות, מאצ'ו פיצו, סטון אייג', פסל החירות וכ'ו...) ומספר קבוצות בני אדם פרימיטיבים, שעם השנים התפתחו לציווליזציה חדשה.

אז עכשיו, מה אתה חושב שאותה ציוויליזציה תחשוב על פסל החירות ?

שזה פסל שנועד לזכר מלך גדול באותה יבשת (בגלל חדר הקבורה).

או שזה פסל שניתן במתנה לאותה יבשת, ממדינה אחרת כאות הערכה ?

ישן 04-02-2011, 20:21
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא ניסיתי כלום, בסה"כ שכחתי להוסיף "0"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
למספר 500, אז במיוחד בשבילך גרסא מתוקנת:

אז לפי התאוריה שלך אם אני אבנה עכשיו חדר קבורה בתוך פסל החירות בארה"ב,
ועוד 5000 שנה מישהו ינסה לחקור את השרידים של פסל החירות (אחרי שואה גרעינית), ויגלה שיש בפנים גם חדר קבורה, אוליי הוא יגיע למסקנה שזה נבנה עבור אחד הנשיאים הגדולים של ארה"ב ?

מקווה שהבנת את הנקודה שלי...

ולמקרה שלא הבנת את הנקודה שלי:

הכוונה שלי לשואה גרעינית זה שכל מה שמוכר לנו בעולם הנוכחי, הושמד כללי (כולל ארכיונים, או כל דבר אחר שמתקשר לזה), ורק מבני הענק שרדו חלקית (פירמידות, מאצ'ו פיצו, סטון אייג', פסל החירות וכ'ו...) ומספר קבוצות בני אדם פרימיטיבים, שעם השנים התפתחו לציווליזציה חדשה.

כלומר שהייתה שואה גרעינית, אך מספר בניינים עברו אותה בשלום, לצד כמה בני אדם ששרדו את התופת גם הם. בטח הידע של האנשים האלה נמחק כליל באותה שואה והם לא יודעים כלום על פסל החירות, הא?

(מבין למה הדוגמא שלך כושלת?)

אז עכשיו, מה אתה חושב שאותה ציוויליזציה תחשוב על פסל החירות ?

את מה שהיא ידעה עליו לפני שהיא הפכה לציוויליזציה ששרדה את השואה האטומית...

שזה פסל שנועד לזכר מלך גדול באותה יבשת (בגלל חדר הקבורה).

או שזה פסל שניתן במתנה לאותה יבשת, ממדינה אחרת כאות הערכה ?
ישן 04-02-2011, 20:52
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

דווקא אתה זה שאונס אותה...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אה, כי אני בטוח שאין תיאור של..."

לא משנה איזה תגובה אני אביא לך, אתה תנסה למצוא את ההפוכה.

אז יאללה, נהיה סופר קיצונים (אם זה גם לא יעבוד, אני רשמית יפרוש מהאשכול):

2012, ישראל מחליטה להתקיף את כל מתקני הגרעין באיראן בו זמנית (משהו סטייל מבצע "מוקד") באמצעות מטוסי תקיפה ארוכי טווח, ומלטי"ם בעלי יכולת נשיאת חימוש (כמו ידידינו "איתן" - ע"פ פרסומים זרים כמובן..), ההתקפה מתבצעת בהצלחה, תוכנית הגרעין של איראן נפגעת בצורה אנושה, ואין להם יכולת שיקום בטווח הקרוב.

איראן מגיבה בירי טק"ק מאסיבי, ורק"ק מלבנון, ישראל שורדת את המלחמה.

אבל הנקמה האמיתית של איראן רק מגיעה:

3 מחבלים מתאבדים נשלחים ל3 מוקדי אוכלסיה עיקרים בישראל (נניח חיפה, ת"א, וירושלים) כאשר הם מצויידים במזוודות נפץ גרעיניות, הם מתפוצצים בו זמנית, וגורמים להרג של מאות אלפי אנשים, ופגיעות סביבתיות אנושות.

בתגובה, צה"ל מכריז מלחמה בלתי קונבנציונאלית על כל מדינות האויב, ובעקבות ההפצצות האוטומית מתפתחת מלחמה גרעינית בין המעצמות, וגורמת לכך שכדוה"א חוזר לתקופת האבן.

איי שם בסיביר הרחוקה והקרה, בני האדם היחידים ששורדים, הם האינואיטים (שלא יודעים כלום על העולם, מלבד לזה שהם צריכים לדאוג לאוכל, ולהסקה בחורף) , עם השנים הם מתפתחים, והופכים לעם מתורבת, הם מתפשטים בעולם, ומפתחים ציווליזציה מודרנית.

הם חוקרים את יבשת אמריקה הצפונית, ומגלים הריסות של בחורת אדם ענקית, המחזיקה לפיד, בתוך ההריסות הם מגלים חדר קבורה מרשים.

מעניין מה הם יחשבו...

ובחיית ראבק, אל תגיב להודעה הזו עם שאלה ו ביקורת לא בונה, כמו שאתה בדר"כ נוהג לעשות.

ישן 04-02-2011, 20:55

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "דווקא אתה זה שאונס אותה..."

תבין, הדוגמא שלך כושלת מסיבה מאוד פשוטה. זה לא שגילו פרמידה אחת, עם מישהו אחד קבור שם ואז אמרו "אה, טוב בטח כל הפרמידות הן קברים". עברו בעוד פרמידות וגילו שם... עוד קברים! היית מאמין? על סמך זה, הסיקו שהפרמידות הן קברים.

אתה רוצה שואה אטומית, בה כלום לא שורד, למעט פסל אחד עם קבר בתוכו (וכמה אנשים בחור נידח). אתה מבין את הקושי בדוגמא שלך?

לו תאמר, שהם הגיעו לארה"ב (ונעזוב את הקפיצה הטכנולוגית שהם צריכים לעשות - שוב), ומצאו שם חמישים פסלי חירות, בכל אחד מהם ציורים מרשימים, ותאורים בנוגע למלך, מפוצצים בזהב, תכשיטים ומה לא - או אז יהיה אפשר לומר שמדובר בקברים של אנשים חשובים. אבל כאן למעשה הדוגמא שלך נופלת: דוגמאות אמורות להסביר ולפשט דברים; שלך רק מסבכת.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 04-02-2011 בשעה 20:58.
ישן 04-02-2011, 21:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "דווקא אתה זה שאונס אותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
2012, ישראל מחליטה להתקיף את כל מתקני הגרעין באיראן בו זמנית (משהו סטייל מבצע "מוקד") באמצעות מטוסי תקיפה ארוכי טווח, ומלטי"ם בעלי יכולת נשיאת חימוש (כמו ידידינו "איתן" - ע"פ פרסומים זרים כמובן..), ההתקפה מתבצעת בהצלחה, תוכנית הגרעין של איראן נפגעת בצורה אנושה, ואין להם יכולת שיקום בטווח הקרוב.

איראן מגיבה בירי טק"ק מאסיבי, ורק"ק מלבנון, ישראל שורדת את המלחמה.

אבל הנקמה האמיתית של איראן רק מגיעה:

3 מחבלים מתאבדים נשלחים ל3 מוקדי אוכלסיה עיקרים בישראל (נניח חיפה, ת"א, וירושלים) כאשר הם מצויידים במזוודות נפץ גרעיניות, הם מתפוצצים בו זמנית, וגורמים להרג של מאות אלפי אנשים, ופגיעות סביבתיות אנושות.

בתגובה, צה"ל מכריז מלחמה בלתי קונבנציונאלית על כל מדינות האויב, ובעקבות ההפצצות האוטומית מתפתחת מלחמה גרעינית בין המעצמות, וגורמת לכך שכדוה"א חוזר לתקופת האבן.

ולמי שלא הבין מהאשכול הקודם, זוהי הדרך בה נריון מציע שצה"ל ישחרר את גלעד שליט.

ישן 04-02-2011, 19:29
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "נראה לי שיודעים איך בנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
נראה לי שיודעים איך בנו אותם
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...0.D7.99.D7 .94
(אני לא אומר שזה הכל, אבל תגיד מה נראה לך שלא יודעים)

ולמה בדיון על פרמידות אתה אומר לעזוב את הפרמידות ומציין דבר אחר שלדעתך לא יודעים? איך זה רלוונטי?

בולשיט...
אין עדיין תאוריית בנייה שמוסכמת על ידי כולם,
עדיין הכל השערות.

היה לי דיון מעניין מאוד עם אדריכל רציני (אחד שמתכנן את הגורדי שחקים שאתה רואה בת"א) שהגיע להעביר הרצאה באונ' שבה אני לומד, והוא במקרה גם חבר משפחה, בקיצר הוא אמר לי שגם עם הטכנו' של היום, ייקח לנו עשרות שנים לבנות מבנים בסדרי הגודל של הפירדמיות בגיזה (מבחינת דיוק, ואיכות החומרים, ומורכבות הבנייה).

הפירדמידות בגיזה אלה לא סתם 3 מבנים משולשים בלי שום חלל פנימי מלבד לחדר קבורה מסכן... (כמו שמרבית האנשים חושבים).

אלה 3 מבנים מורכבים מאוד, עם חלל פנימי עצום, שמתפשט לעשרות חדרים, ומאות תעלות, הפירמידות גם מסודרת בקו אופקי מדוייק להחריד עם חגורת כוכבי אוריון בחלל.

ואני יכול להמשיך ולהמשיך...
אני לא יודע עבור מה נבנו הפירדמידות, ומי בנה אותן, ואיך, אבל אני יודע שקשה לי להאמין שהן נבנו עבור פרעונים חסרי משמעות.

ישן 05-02-2011, 17:39
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ממלכת שומר..."

המצחיק הוא שקישרת לערך שאומר בדיוק הפוך ממך..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקי
המלכים השומריים, בייחוד המוצלחים שבהם, נחשבו לשליחי האלים וקשרו להם תוחלות חיים ארוכות ביותר ואגדות שונות. עם זאת, אין הדבר דומה למעמדו האלוהי של פרעה המצרי.

במצרים לפרעונים כן היה מעמד של אל, הם נחשבו הרבה פעמים כהתגלמות הארצית של הורוס, שסימל את כל הקשור למלוכה, לעיתים גם כצאצאיו של רע.
נכון שהיו מכירים בחולשת הגוף שלהם, כהתגשמות פיזית של אלהות, אך לאחר מותם ו-"שחרורם מכבלי הארציות" הם נחשבו כאלים לכל דבר.

ישן 05-02-2011, 19:14
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "זה עוד יותר מצחיק שאתה מאמין לכל מה שרשום בויקי..."

אבל מה שהכי מצחיק הוא שאתה חושב שאני מסתמך על ויקיפדיה בעוד אתה מעלה טענות חסרות פשר שמסתמכות על.. אהממ.. כלום..
(אני צריך להזכיר לך שאתה זה שקישר לערך בויקיפדיה שסתר את דברייך?)

קרא בזמנך הפנוי את הספר "Religion in Ancient Egypt: Gods, Myths, and Personal Practice", יש בו פרק על ההאלהה של המלכות במצרים העתיקה.

אתה גם מוזמן לעיין ב-"The Oxford history of ancient Egypt", של האג'יפטולוג איאן שו.

צריך גם להתחשב בכך שמדובר על תקופה של אלפי שנים, שבהן האמונות המצריות השתנו ולא פעם.
האמור לעייל נוגע בעיקר לממלכות הקדומות יותר (שבהן נבנו רוב הפירמידות), בשלב כלשהו ב-"ממלכה החדשה", (שהחלה מאלף ומשהו לפנה"ס), פחות שמו דגש על אלהותו של המולך אאז"נ.
אאל"ט זה היה בערך אחרי נסיון הרפורמה התיאולוגית של אחנאתון.

ישן 04-02-2011, 19:38

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]נראה לי שיודעים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
בולשיט...
אין עדיין תאוריית בנייה שמוסכמת על ידי כולם,
עדיין הכל השערות. אז?

היה לי דיון מעניין מאוד עם אדריכל רציני (אחד שמתכנן את הגורדי שחקים שאתה רואה בת"א) שהגיע להעביר הרצאה באונ' שבה אני לומד, והוא במקרה גם חבר משפחה, בקיצר הוא אמר לי שגם עם הטכנו' של היום, ייקח לנו עשרות שנים לבנות מבנים בסדרי הגודל של הפירדמיות בגיזה (מבחינת דיוק, ואיכות החומרים, ומורכבות הבנייה).

הו, אדריכל. בטוחני שהוא חכם מאוד.

הפירדמידות בגיזה אלה לא סתם 3 מבנים משולשים בלי שום חלל פנימי מלבד לחדר קבורה מסכן... (כמו שמרבית האנשים חושבים).

אלה 3 מבנים מורכבים מאוד, עם חלל פנימי עצום, שמתפשט לעשרות חדרים, ומאות תעלות, הפירמידות גם מסודרת בקו אופקי מדוייק להחריד עם חגורת כוכבי אוריון בחלל. שוב, הם לא היו מטומטמים. היו להם לוחות שנה וכאלה. יש מצב שהם גם ניהלו תצפית אחרי גרמי שמים (ובלי טלסקופ!!!!!!111111אחדאחד)

ואני יכול להמשיך ולהמשיך...
אני לא יודע עבור מה נבנו הפירדמידות, ומי בנה אותן, ואיך, אבל אני יודע שקשה לי להאמין שהן נבנו עבור פרעונים חסרי משמעות. חסרי משמעות? ת'מודע לעובדה שהם היו "אלים" עבור המצרים, כן? ובכלל, מלוכה וכל העסק הזה. הבנתי שפעם זה היה די ביג דיל
ישן 06-02-2011, 12:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
גינדי בנה את הפירמידות!
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אמונה עממית שמעולם לא הבנתי..."

מבחוץ בניין ענק, מבפנים כמה חדרונים קטנים וגם כן כל הציפוי של הבניין מתקלף...

אגב לעניין התיאור המקראי של מה בנו בני ישראל:

"פיתום ורעמסס" בהחלט ייתכן שזו בירת מצריים "פי-רעמסס". חלק נכבד מהמקרא עבר עריכות בידי גולי יהודה שישבו במצריים. הם הכירו באופן מעורפל ושטחי סיפורים ואגדות אודות תקופת הזוהר האחרונה של מצריים הפרעונית (רעמסס השני ותקופתו) ושילבו אותם בתור קישוטים לסיפור. למרבה הפלא במשך שנים רבות לא עלה על דעת רוב החוקרים הרעיון שאולי ישב בשנת 570 לפני הסבירה איזה יהודי במצריים, והיה מקובל שאם כתבו "פי רעמסס" (בשיבוש "פיתום ורעמסס") הרי שברור שישנו יסוד עובדתי להניח שבאמת היו בני ישראל במצריים בזמן רעמסס, שהרי הם ידעו עליו...

אחת הבעיות העיקריות שעמדו לעיני החוקרים, בשלב היותר ביקורתי של המחקר, זו העובדה שבעוד שהעורך המקראי ידע דבר או שניים על מצריים הפרעונית (של השושלות המאוחרות, אבל בכ"ז ידע...) לא היה לו שמץ מושג בעניין העובדה השולית, והלא חשובה, שמצריים של רעמסס השני שלטה בכנען שליטה מלאה. הסתירה הזו הובילה מהר למחשבה שבעצם בין אם היו בני ישראל במצריים, או לא, בימי רעמסס כלשהו, מי שכתב את הסיפור לא הכיר אי אילו פרטי תפאורה ממקורות ששרדו מאז, אלא תיאר אותם בהתאם לסביבה שהוא הכיר בזמנו.

האמת שישנם עוד לא מעט פרטים ספרותיים די מעניינים בנושא: בני ישראל במצריים בשנת 1250 לפני הספירה (כותבים היסטוריה) VS גולי יהודה במצריים במאה השישית לפני הספירה, כותבים היסטוריה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר