לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2011, 14:14
  Efraim20 Efraim20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.11
אי כשירות רפואית לקורס קצינים

אז הסיפור שלי הולך ככה. יצאתי לקצונה בחיל הרפואה(קא"רים) ואתמול סיימתי הכנה והקליטה לבה"ד 1 אמורה להיות ביום שני.
הכשירות שלי מנעה ממני שינה עם נשק(פטור) בגלל בעיה רפואית של הליכה מתוך שינה, דבר שיש לי פרופיל 64 עליו.
הרופא של בה"ד 1 החליט שהוא לא קולט אותי לקורס עם פטור כזה. הדגש הוא על הפטור ולא על הבעיה הרפואית.
כל הפניות והערעורים, בכללם ענף רת"מ ונציב פניות הציבור לא הועילו, והאפשרות היחידה שהציעו לי היא להיכנס לרשימת המתנה לקק"צ מיוחדים ביוני.
מה אני יכול לעשות? שקלתי פנייה לעו"ד ועתירה לבג"צ.
לא נראה לי הגיוני שחייל שמתאים, רוצה ושואף, לא יוכל לצאת לקורס קצינים בגלל בעיה רפואית.
יש לציין שעד עכשיו שירתתי בתאג"ד לוחם ששם פשוט הורו לי לנעול את הנשק בארונית בלילה.
אשמח לעזרה, תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2011, 15:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Efraim20 שמתחילה ב "אי כשירות רפואית לקורס קצינים"

לי נראה ולו הגיוני בעליל ועוד כמה מילות תואר שיחזקו את הטענה, שחייל לא יוכל לצאת לקק"צ בגלל בעיה רפואית, שהרי אם לא הייתה מניעה כנראה ולא היה צריך לעמוד ברף רפואי מסוים, או נגיד- לא היה צורך בפרופילים.

אני לא יודע עד כמה חמורה הבעיה שלך ועד כמה התיאור הלקוני שכתבת פה מציג אותה אבל נשמע לי חמור מאוד שהתנאי היחיד שהטילו עלייך בגדוד הוא לנעול את הנשק בארונית (שזה- אחד- לא מבצעי בעליל, שתיים- מטומטם בהתחשב בכמות הנשקים האחרת שתהיה פזורה בחדר בכל זמן נתון).

אם כל העירעורים לכל הערכאות לא עזרו, כנראה יש דברים בגו ולמען הסדר הטוב- אף אחד לא מנע ממך לצאת לקורס קצינים אלא הפנו אותך לקורס המתאים למגבלות שלך, הטענה שלך מחזיקה מים בערך כמו שצריך לתת לחייל עם שיתוק מוחין להיות טייס בגלל שהוא רוצה.

בשורה תחתונה- זאת תהיה חוסר אחריות משוועת, שבמקרה זה צה"ל לא לוקה בה, "להקל" עלייך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 10-02-2011, 19:01
  shmulovich shmulovich אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לי נראה ולו הגיוני בעליל ועוד..."

להזכירך אני יוצא לקק"צ של תפקיד מטה, לא שטח ולא עניינים, אז ככה שההשוואה שלך לא ממש במקום, זה לא שאני רוצה לצאת לקק"צ קרבי עם מגבלות רפואיות, את זה אני מבין.
מלבד יכולות מסוימות, אם אגדיר את זה ככה, אין כל הבדל בין חפ"ש לקצין במישור הרפואי והפיזי, בתחום אליו אני רוצה לצאת כמובן. אם הייתי נכנס לקק"צ המדובר('מיוחדים'), ואם זה היה רלוונטי למסלול אותו אני רוצה לעבור, לא הייתי מעלה אפילו את הדברים על הכתב. לכן אני רואה את הדברים, בעיני, כסוג של אפליה, שבגלל המצב הרפואי שלי לא אוכל להיות קצין בצה"ל(למרות שאני אלחם בכל כוחי על-מנת להיכנס לקק"צ מיוחדים).
אני גם אוסיף ששום בדיקה לא נעשתה כדי להגדיר את הבעיה הרפואית שלי, הכל על סמך תחושות שלי ולא על עדויות של אנשים אחרים. מה גם שהייתי לוחם כשנה ולא היו שום מקרים חריגים חס וחלילה.
ישן 10-02-2011, 19:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "להזכירך אני יוצא לקק"צ של..."

א') אני אניח שאתה פותח האשכול.

ב') אני לא יודע למה אתה מתכוון ב"קציני מטה" אבל גם מעוז וגם נחשון עושים ניווטים, עושים בר-אור ועושים לפחות שבוע שטח אחד, אחרי שנפטרנו מהפרט הטורדני הזה- הבעיה הרפואית שלך הרי לא מונעת ממך לרדת לשטח (או בכל מקרה לא זו הבעיה העיקרית שלך).

ג') צה"ל קבע שכדי להיות קצין, בין היתר, אתה צריך לעבור גם מבחנים פיזיים וזה כל ההבדל וההסבר שצריך להיות, יותר מזה-

*אם תקרא שוב את ההודעה שלי תבין שאני לא מבין איך מותירים לך לשרת איפה שאתה, בתנאים שבהם הגדרת.

*גם קציני מטה בגדודים שאינם לוחמים נדרשים ליכולות פיזיות מסוימות.

*שוב, לא מבין מה בין כל זה לסהרוריות אבל ניחא.

ד') אם ברצונך להיות קצין כדאי שתפנים, צה"ל אינו ארגון דמוקרטי וכפועל יוצא הוא גם מפלה ואל תתבלבל, זה דבר חיובי.

אם אתה אישה לא תוכל להיות בגולני, אם אתה בכסא גלגלים לא תוכל להיות טייס, אם אתה בעל פרופיל קרבי אתה בהכרח תהיה לוחם ואם אתה לא עומד בקריטריונים הבריאותיים לקורס מסוים אתה לא תהיה באותו קורס.

ה') לא הבנתי, דיווחת שאתה "הולך מתוך שינה" ועל בסיס זה לא מקבלים אותך, אז מה אשמת הצבא בתוך כל זה?

ו') אז שנה, שנתיים, שלוש לא קרה לך כלום וברביעית חלילה יקרה, אני מניח שכשהרופא של בה"ד 1 יילך לאם שכולה ויגיד לה שהקו המנחה שלו היה "מה כבר הסיכוי שיקרה משהו" היא לא תנוחם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 10-02-2011 בשעה 19:21.
ישן 11-02-2011, 01:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "כן, שכחתי את הסיסמא למשתמש..."

לדעתך היא לא קריטית - לא רק שדעתך אינה מהווה כאן פקטור, אתה אפילו לא מסוגל לנתח מהן הדרישות.
יש מדדי כשירות לקצין, ואפילו קצין מטה. בתור קא"ר גדוד אתה יכול למצוא את עצמך בשטח, מפקד על חיילים ואפילו בלחימה.
רופא במקרה הזה לא מסתמך על תחושות בטן. עומדות לפניו דרישות לטובת ביצוע קורס בתפקידים מסויימים, ותודה לאל, הוא כנראה עושה את העבודה שלו כמו שצריך.
הבעיה היא לא בקורס (עם עדיין לא הבנת). הבעיה היא עם הכשירות שאתה נדרש אליה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-02-2011, 08:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "כנראה שאתה טועה, חבר. הבעיה..."

קק"צ כ"מ מגביל בתפקידים שניתן להגיע אליהם. אם היחידה שלך עושה דין לעצמה ומשבצת אותך לתפקיד שדורש כשירות אחרת, זו בעיה של היחידה שלך, לא של המערכת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-02-2011, 11:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "מבחינת תפקידי קא"רים זה לא...."

השייטת לא מוציאים את כל היחידה, כולל המפקדה לשטח לחודשים. גדוד לוחם שפורס בלחימה, נכנס כולם כולל כולם פנימה, עם ה-ע. קמב"צ (בחורה) ועם השלישה. זה אומר, לדוגמה, שאתה יכול למצוא את עצמך מפקד על שיירת דרגים, וישן בקבינה במשך חודש, מפקד אבטחה של כוח דרגים או יושב יחד עם התאג"ד, 500 מטר מאחורי קו הלחימה.

אתה לא באמת מבין במה מדובר - וכדאי שגם אתה תבין את זה.

ישן 12-02-2011, 15:42
  Or_M Or_M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Efraim20 שמתחילה ב "אי כשירות רפואית לקורס קצינים"

אוקיי, אז ככה.
1. הייתי חובש במרפאה של בה"ד 1 ואני מכיר את כל הבעיות עם הקליטה של צוערים - יש סיבה טובה שלא קלטו
אותך. אני לא יודע אם זה עניין של הפטור או של המגבלה הרפואית, אבל קל לי לנחש שהרופא של בה"ד 1 יודע
שתהיה בעיה לא לישון עם הנשק בלילה.
2. יש ארוניות בכל חדר בבה"ד 1, נועלים שם את הנשקים אפילו במהלך היום, אבל מה תעשה (אני מניח שאתה
עושה נחשון) כשתהיו בשטח ? איפה תשים את הנשק ? שם לא תהיה ארונית - וכאן מתחילה הבעיה. לא יודע
מה האבחנה המדוייקת, אבל עכשיו לתת למישהו לישון עם נשק מתחת לשק"ש בלילה, ויש את הסיכוי הכי קטן שיש
שתתעורר באמצע הלילה ותפקיר את הנשק, אז הבירוקרטיה הצבאית נוטה שלא לקחת סיכונים.
3. תפקיד מטה בקא"רים - איתי בהשלמה (אני קא"ר) היו חבר'ה עם 64 שרצו תפקיד מטה. נכון, כמעט ולא
מסתובבים עם נשקים בתפקידי מטה (למעט קצין תורן), אבל גם אז - לא בכל מקום יש ארוניות מסודרות עם מנעולים שאפשר לשים בהם את הנשק, לא בכל מקום מאשרים לשים נשק נעול בארון בלילה, והכי הרבה - אף
אחד לא אמר שתקבל תפקיד מטה, גם אם תדרוש. עם פרופיל 64 אתה יכול להגיע בכיף לחטמ"ר או לחטיבות סדירות, שזה נחשב לתפקיד שטח ושם אתה מסתובב עם נשק 24 שעות.
כשהגעתי למפח"ט, נכנסו ישר לתרגיל ברמת הגולן. שבוע שלם בשטח, אוהלים, ישנים בנגמ"שים במקרה הטוב,
והנשק חייב להיות עליך.

אתה בהחלט נמצא בבעיה. אני חלילה לא אומר שתוותר על זה, אבל רופא שקולט אנשים לקק"צ ורואה פטור
כזה - הכי קל לו לא לקלוט אותך. אני אומר שתנסה לבדוק עם אותו רופא מה ניתן לעשות (או אם בעבר נקלטו אנשים עם בעיה דומה), לבדוק עם הרופא בגדוד שלך. אתה צריך המלצות ופתרונות (שלא בטוח שיש) ל- "מה יקרה אם". אחרי כל הדברים האלה צריך לברר עם אותו הרופא בבה"ד 1 ולוודא שאתה תקלט לקורס. אני בטוח שאם תשאל אותו (שהקרפ"ג שלך ישלח אליו מייל וישאל אותו מה הפתרון שיביא לקליטה שלך לקק"צ, אם יש כזה)
אני ראיתי אנשים עם כמעט כל פטור אפשרי שנקלטו לבה"ד 1, ולכן אני לא רואה בעיה שתקלט. זה ידרוש ממך מאמץ ובירורים. אם אתה באמת רוצה את זה (וניתן להבין מההודעה שאתה כן), תצטרך לבדוק טוב טוב מה עושים
בשביל להיכנס לקורס.

בסופו של דבר - אתה צריך להבין שיכולה להיות החלטה שאתה לא יכול להיקלט לבה"ד 1, ואז יש לך את הקק"צ בבה"ד 12.
לאחר מכן אתה תגיע להשלמה ושם ידאגו לשבץ אותך בתפקיד האופטימלי בשבילך.

בהצלחה.

ישן 12-02-2011, 22:07
  Or_M Or_M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shmulovich שמתחילה ב "קודם כל, תודה רבה! נהניתי..."

שהקרפ"ג שלך ישלח אימייל אל הקרפ"ח של בה"ד 1. רופאים מבינים אחד את השני.
בנוגע לשאלה השנייה שלך - לא. אין לי מושג.
שחשבתי על זה שוב הגעתי למסקנה שהיו הרבה דברים והרבה בעיות רפואיות, אבל
אף אחד מהם לא הפריע לאורך יום-יומי תקין בקק"צ.
היה מישהו שהיה צריך להזריק לעצמו כל יום חומר מסויים לדם. פשוט דוקר לעצמו את הוריד עם פרפר
ומכניס מהחומר הזה. החומר היה צריך להיות בקירור ורוב הזמן הוא היה במקרר אצלנו במרפאה.
כשהם ירדו לשטח ליום-יומיים הוא לקח ציידנית עם קרח ושם את זה שם.

אתה מבין שהבעיה אצלך היא קצת שונה. לי לפחות לא עולה פתרון.
הדבר הכי נכון לעשות הוא מה שאמרתי למעלה. חכה לתשובות (זה מגיע לפעמים מהר מאוד) מהקרפ"ח שם
ותדע מה לעשות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר