לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2011, 19:19
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מינוי גלנט בוטל; האלוף יאיר נווה ימונה לממלא מקום

בוטל מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל

הכרעה בפרשת הקרקעות שנחשפה לראשונה במעריב: בעקבות הודעתו הדרמטית של היועץ המשפטי לממשלה, לפיה יתקשה להגן בבג"ץ על האלוף יואב גלנט, הודיע שר הביטחון אהוד ברק על ביטול מינויו של האלוף לתפקיד הרמטכ"ל. סגן הרמטכ"ל יאיר נווה ימונה לממלא מקום למשך 60 יום, עד שייבחר הרמטכ"ל הבא

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...html?hp=1&loc=1

ברק ביטל מינוי גלנט, נווה רמטכ"ל זמני

החלטתו הנחרצת של היועץ המשפטי לממשלה, שהטיל "ספק ערכי" במינוי הרמטכ"ל הבא, הכניעה גם את שר הביטחון. בהודעה דרמטית נמסר כי הליך בחירת מפקד הצבא יותנע מחדש, ובינתיים ימלא הסגן את התפקיד. קצינים בצה"ל: היה צריך להאריך כהונת אשכנזי

חנן גרינברג פורסם: 01.02.11, 19:58

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022535,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2011, 20:11
  קליפס קליפס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "[b]יש כאן כמה תקדימים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קליפס
שאלה מעניינת מאוד: האם האלוף נווה - מ"מ הרמטכ"ל יענוד דרגות רב אלוף, או שמא הוא יהיה רמטכ"ל בדרגת אלוף?!...

באדיבות יוסיפון, הנה התייחסות לסיטואציה (מתוך דו"ח מבקר המדינההאחרון העוסק בסוגיית מ"מ הרמטכ"ל).
משתמע לכאורה, כי ע"פ ההמלצות - עד לשלושה חודשים יכול אלוף לכהן כממלא מקום הרמטכ"ל, מה שאומר לכאורה, כי אין המדובר ב"רמטכ"ל זמני", אלא באלוף העושה "מילוי מקום".
ככל שהבנתי, לאחרונה תוקן החוק בהתאם להמלצת מבקר המדינה, ולכן האלוף נווה יוכל להיות מ"מ - ככל הנראה מבלי לעלות בדרגה ומבלי להיחשב כרמטכ"ל. מ"מ הרמטכ"ל ותו לא (מצב מקביל למצב בו מכהן המ"מ בתפקיד כאשר הרמטכ"ל שוהה בחו"ל/חולה וכדו').

http://www.mevaker.gov.il/serve/sho... F4%F7%E9%E3%E5

ג. במישור השלישי, על שר הביטחון והרמטכ"ל לתקן בטווח הקצר את הנושאים הבאים: לתעד את הדיונים בין הרמטכ"ל לבין שר הביטחון בנוגע למינוי האלופים; ולקבוע מסד נתונים מחייב שיש להביא בפני שר הביטחון, שיסייע לו בבואו לאשר את המלצות הרמטכ"ל, כמסד בסיסי לתהליך קבלת החלטות בנושא זה.

3. מינוי ממלא מקום לרמטכ"ל כאשר נבצר ממנו למלא את תפקידו

כאמור, מינוי הרמטכ"ל מוסדר בחוק יסוד: הצבא, ולפיו מתמנה הרמטכ"ל על ידי הממשלה בהמלצת שר הביטחון. סגן הרמטכ"ל מתמנה בדרך הרגילה שבה מתמנים קצינים לתפקידים אחרים בדרגת אלוף - הרמטכ"ל מציע מועמד ומביא אותו לאישור שר הביטחון. במהלך בירור הנושאים השונים הנוגעים למינוי אלופים עם האישים השונים, כאמור לעיל, עלתה גם סוגיית מינוי סגן הרמטכ"ל, בעיקר נוכח האפשרות שמתוקף תפקידו יוטל עליו גם למלא את מקומו של הרמטכ"ל בהיעדרו של האחרון מהארץ, או נבצרות למלא את תפקידו.

בביקורת התברר, כי סוגיית הסדרת תפקידו של סגן הרמטכ"ל כממלא מקום של הרמטכ"ל בהיעדרו עולה לדיון בצה"ל זה מספר שנים. מעיון במסמכים עולה, כי כבר בשנת 2005 גיבש שר הביטחון דאז, שאול מופז, הצעת חוק ממשלתית: "הצעת חוק ראש המטה הכללי של צבא הגנה לישראל (כשירות למינוי, תקופת כהונה ומילוי מקום), התשס"ו-2005[38] (להלן - הצעת החוק). בסעיף 4 להצעת החוק נאמר: "נעדר הרמטכ"ל מהארץ או נבצר מהרמטכ"ל זמנית למלא את תפקידו, ימנה השר [שר הביטחון] את סגן הרמטכ"ל, או באישור הממשלה - קצין צבא בדרגת אלוף, כממלא מקום הרמטכ"ל, והכול לתקופה שלא תעלה על שלושה חודשים רצופים; מינה השר את סגן הרמטכ"ל כממלא מקום הרמטכ"ל, יודיע על כך לממשלה". הצעת החוק קיבלה את אישורה של ועדת השרים לחקיקה, אך לא קודמה נוכח התפזרותה של הכנסת ה-16.

באפריל 2006 פנה ראש אג"ת לפצ"ר, תא"ל (בדרגתו דאז) אביחי מנדלבליט, בבקשה לחוות דעתו לאפשרות להוסיף להוראת פיקוד עליון 2.0101, שעניינה אגף המטה הכללי (אג"ם) במטה הכללי, תיקון, שלשונו: "סגן הרמטכ"ל משמש כממלא מקום הרמטכ"ל בהיעדרו". הפצ"ר כתב לראש אג"ת, בין היתר, כי מינוי הרמטכ"ל מוסדר בחוק יסוד: הצבא, ועל כן נראה כי כל עוד לא נקבע אחרת, בחקיקה ראשית, מינוי ממלא מקום הרמטכ"ל צריך להיעשות בדרך בה מתמנה הרמטכ"ל, דהיינו, על ידי הממשלה. הפצ"ר הוסיף במכתבו, כי הלכה למעשה, במקרה שבו נעדר הרמטכ"ל מתפקידו (נעדר מהארץ או נבצר ממנו זמנית למלא את תפקידו), מביא שר הביטחון את המלצתו לממלא מקום לרמטכ"ל לאישור הממשלה, וכי אין מנוס מלהמשיך לנהוג כך כל עוד זה המצב החקיקתי הנוהג.

באוקטובר 2006 טען סגן הרמטכ"ל דאז, אלוף משה קפלינסקי, כי בסיטואציה מיידית ובלתי צפויה, שבה נבצר מהרמטכ"ל למלא תפקידו, ישותק תפקיד הרמטכ"ל בהיעדר ממלא מקום אשר יוכל להפעיל סמכויותיו לאלתר. במסמך מאוקטובר 2006 כתבה ראש מחלקת (להלן - רמ"חית) הייעוץ והחקיקה דאז במפקדת הפצ"ר לסגן הרמטכ"ל ולראש אג"ת (עם העתק לפצ"ר) והציעה, בין השאר, כי משרד הביטחון יפעל לתיקון הצעת החוק באופן שיעלה בקנה אחד עם הוראת חוק יסוד: הצבא. דהיינו, הממשלה היא שתהיה מעורבת בקביעת ממלא מקום הרמטכ"ל בהיעדרו.

ישן 01-02-2011, 20:10
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
פשוט לא יאומן איזו מדינה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מינוי גלנט בוטל; האלוף יאיר נווה ימונה לממלא מקום"

אנחנו נהיינו מקום לא נורמלי. מדובר בהחלטה פחדנית, צבועה ונטולת כל היגיון. אין בסיפור הזה שום דבר משפטי ובטח שאין כאן שום דבר ערכי- כל מה שיש כאן כרגיל זה אגו של עיתונאי אחד שתפס את "סקופ" חייו ומוכן להרוס אדם שנתן למדינה את הכול ועל הדרך לפגוע פגיעה חמורה בבטחון המדינה ובמעמדה.
אם גלנט לא יכול להתמנות לרמטכ"ל בגלל זה- אף אחד לא יכול להתמנות לשום דבר במדינה הזאת.
רק חסר לנו שמישהו יזכר עכשיו בזה: www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-893488,00.html
וכמובן שמבקר המדינה יצטרך לבדוק שוב האם הזיכוי היה כדין והאם יאיר נווה קצין מספיק ערכי להתמנות לממלא מקום הרמטכ"ל או שלמישהו יקפוץ לראש למשל זה www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3871970,00.html

חבל על גלנט- אדם אמיץ ערכי והגון. חבל עלינו מדינה של צבועים הששים לכל לינץ' אפשרי בטובי בניה ומגיניה- חבל.

[איש דגול אחד]

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 03-02-2011 בשעה 12:49. סיבה: לבקשתו
ישן 01-02-2011, 20:35
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "סליחה, אבל אין שום סיבה..."

אתה יכול לעיין בהיסטוריית ההודעות שלי ולמצוא את דעתי גם על שערוריית פארס וצ'יקו. במקרה הזה זה הרבה יותר חמור כי מדובר בנזק אסטרטגי למדינה- לא פחות מכך.
אני גם לא יודע אם יש לך ניסיון כלשהו בניהול הליכים משפטיים אבל רק כדי לסבר את האוזן- כתב תשובה לעתירה נכתב על ידי עורך דין. הוא יכול להכיל מאות סעיפים ובניהם מסתתרים סעיפים עובדתיים שונים. המשיב צריך לעבור על כל הדבר הזה ובסוף הוא מצהיר בכמה שורות שהסעיפים העובדתיים המפורטים בכתב התשובה נכונים למטיב ידיעתו ואמונתו.
עכשיו- בתוך כל זה - שאדם ללא רקע משפטי, שסומך על עורך הדין שלו- יפספס מילה אחת - זה אמנם תצהיר כוזב לפי פומליסטיקה יבשה אבל זה פשוט צביעות להגדיר את זה כאי אמירת אמת מכל סוג שהוא.

[איש דגול אחד]

נערך לאחרונה ע"י amitsur333 בתאריך 01-02-2011 בשעה 20:46.
ישן 02-02-2011, 07:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מינוי גלנט בוטל; האלוף יאיר נווה ימונה לממלא מקום"

הודעת שרהב"ט על ביטול מינויו של גלנט ומינוי יאיר נווה במקומו יצרה תסיסה מסויימת, אבל עדיין כולנו נדרשים לשמור על כללי התנהגות ונהלי הפורום.
באשכול הזה נימחקו מספר תגובות שהיו לא ראויות, שימו לב לכך בבקשה.
תודה!

מירוץ הרמטכ"לות נפתח מחדש, מי המועמדים?
גדי אייזנקוט (גולני), ביוגרפיה כאן
בני גנץ (צנחנים), ביוגרפיה כאן
יאיר נווה (גולני), ביוגרפיה כאן
אבי מזרחי (גולני), ביוגרפיה כאן

יש גם את גדי שמני (צנחנים) שנימצא בוושינגטון, אבל הוא כניראה יהיה אקטואלי במירוץ הרמטכ"לות הבא...

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-02-2011 בשעה 07:54.
ישן 02-02-2011, 08:00
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
איך באופן...

...אגלנטי הודח לנו מפקד,...

יש שלט בתל אביב, "אל תהיה צודק-תהיה חכם".
אולי אנו צודקים, אך בקשר לחוכמה זאת כבר אופרה אחרת.
גם אני לא הבנתי את שלל האותות על חזהו של האלוף גלנט, צר לי מאוד שכך הם פני הדברים.

נשאר לי לשלוח לו (איני מכיר אותו אישית) אך מאוד, מאוד כואב את כאבו וגם של עם ישראל.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 03-02-2011, 10:48
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
איך באופן...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "איך באופן..."

אל -גלנטי הלך לנו חייל טוב (כך אומרים) וראש מטה הכללי.
תראו איזה "מחול השדים" עם ישראל עובר עכשיו.
עכשיו יש טענה שאיך זה וועדת טירקל לא אישרה את המינוי הזמני של האלוף נווה.
פשוט בית משוגעים - ואם יש למישהו מילה טובה יותר אשמח לקבל.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 02-02-2011, 13:12
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
הפארסה נמשכת

הח"כים נדהמו: אין בחוק ממלא מקום לרמטכ"ל

בדיון בוועדת החוץ והביטחון בעקבות מינוי יואב גלנט לרמטכ"ל, התבררה לחברי הכנסת העובדה המדהימה. בחוק לא קיימת הגדרת תפקיד "ממלא מקום" לרמטכ"ל. המשמעות: יאיר נווה ימונה לרמטכ"ל וכעבור חודשיים ייאלצו להדיחו מהתפקיד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022857,00.html

האם, לאחר שידיחו אותו מתפקיד הרמטכ"ל הוא יוכל לשוב לתפקיד סגן הרמטכ"ל או שהדחה פירושה שיחרור מהצבא?

כמה באלגן ופיתולים רק בגלל מריבה ברמת גנון.
כל מפקד ששתיים מפקודיו היו מתנהגים כפי ששר הביטחון והרמטכ"ל מתנהגים מזמן היה מיישר אותם בדרך זו או אחרת.
אני חושב שהגיע הזמן שראש הממשלה יתערב בנעשה מבלי להיכנע לתכתיביו של שר הביטחון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-02-2011, 00:25
  kutykuty kutykuty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.09
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "למה כי הוא עונד את הסיכות..."

קצת פאתטי, כי כבר שנים שהוא לא נוהג לענוד את הסיכות שמגיע לו (ועוד איך!) לענוד, וכנראה שלפני הראיון הזה איזה יחצ"ן אמר לו לענוד כל מה שזכותו לענוד, כדי להיראות מרשים, וזה מה שהוא עשה.

אתה מוזמן לחפש תמונות שלו עם כנפי עטלף וכנפ"צ עם כוכב אחת מעל השניה, ובצד השני סיכות חובל וסטי"לן - מבטיח לך שלא תמצא.

עצוב לי מאוד שמול המתקפה שנוהלה מולו, הוא נאלץ להשתמש גם בתעלולי יחצנות כאלה, ובסוף להיות מגורש בבושת פנים.

ואגב, כדי להבהיר למה התכוונתי בהודעות שלי שנמחקו, מציע לקרוא את זה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022566,00.html

אני מרשה לעצמי להניח שצה"ל וביטחון ישראל הם ערכים חשובים לכל גולשי הפורום. כשקוראים את הדברים האלה מבינים עד כמה השיח המשפטי נסחף והגיע למקומות שפשוט מסכנים את הצבא ואת המדינה.
ישן 02-02-2011, 00:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "למה כי הוא עונד את הסיכות..."

סיכות שמגיעות לו, נכון.
לענוד אותן בניגוד לפקודות מטכ"ל - לא נכון.
לענוד אותן, פתאום היום, במיוחד לראיון - לא נכון.

גלנט לא ענד את הסיכות והאותות הללו במשך שנים.
למעשה, גם הבוקר הוא לא ענד אותן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ראה באשכול הזה (אוגוסט 2010) דיון על הסיכות שגלנט עונד או לא
(כבר ב2005 התקיים כאן בפורום דיון על הענידה השגויה של גלנט)

ישן 02-02-2011, 07:13
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "אתה יודע.. עצת אחיתופל היא..."

והנה הודעה : אתמול נרשמה הצלחה כבירה לאויבי ישראל, כאשר הצליחו בפעם הראשונה (שניה אם המפכלו'ת של בר לב נחשבת) לפגוע אנושות בבטחונה של מדינת ישראל ע''י ביצוע סיכול ממוקד באלוף יואב גלנט.
פעולת הסיכול הצליחה מעבר למשוער למרות שמצרים באמצע הפיכה, לבנון רותחת, ולאחמדי נשאר למצוא רק עוד בורג או שניים כדי להשלים את הפצצה שלו.
אף על פי כן הצלחנו להתעלות על עצמנו ולהתעלם מכל הבעיות הלא חשובות האלה ולסכל את מינויו של גלנט כדי שחס וחלילה לא ימונה רמטכ''ל ראוי.

מי שכן ראוי להיות שר הבטחון והוא סמל ליושר אישי וראוי לשמש דוגמא ליואב גלנט הוא אהוד ברק אשר במעשיו הראויים לדוגמא אפשר לכלול את:
1.צאלים ב'.
2.הפקרתו למוות של מדחת יוסף.
3.פרשת העמותות.
4.העסיק עובדת זרה בניגוד לחוק.
הוא זה שאמון על המוסר בצה''ל ובמער' הבטחון.

ולסיכום: מישהו הצליח בגדול להתערב באינטרסים הבטחוניים של ישראל תחת מעטה "מוסר עצי זית"...

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-02-2011 בשעה 08:33.
ישן 02-02-2011, 08:16
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "|עשר| כל מילה נועם.."

ראיתי אתמול את הראיון (ובכלל לא שמתי לב למדים שלבש) וכאב לי לראות את האיש הזה ש34 שנים הגן על המדינה (כל סמל שעל מדיו, בין שיש ללכת בצנעה יחסית או בהדר ורהב, הוא הרוויח ביושר. כל צניחה מה50 צניחות למשל הוא צנח)
מתוך הראיון עם האלוף יואב גלנט בתוכנית "360"
סוקניק: "קודם כל אני מעריך שאלה לא הימים הקלים ביותר בחייך?"
גלנט: "עברתי כבר דברים יותר קשים."
סוקניק: "למשל?"
גלנט: "אני אתן לך שתי דוגמאות שעולות לי בזיכרון. האחת, סגן משנה צעיר בן עשרים ואחת, אי שם בחופי לבנון. פשיטה. שמונה עשרה מחבלים הרוגים. פצועים לכוחותינו. המפקד שלי, דורון, נפצע. מפקד השייטת, בחוף, אומר לי- 'יואב קח פיקוד על הכוח של החוד'. אני לוקח פיקוד, מוביל אותו. מוציא את הפצועים, יוצא החוצה. ירי, מרגמות, לחץ. ואפשרות נוספת, שככה חולפת לי בדימיון, ואולי יותר קשה. מפקד אוגדת עזה, שנת 97', חודשים אחדים אחרי שסיימתי את תפקידי כמפקד השייטת. טלפון באישון לילה, על הקו בצד השני ארז צוקרמן, סגן מפקד השייטת, ובפיו בשורת איוב. כוח של השייטת נתקל. יש הרבה הרוגים. קורקין כנראה הרוג. ותחשוב מה עובר לך בראש כשאתה נוסע מעזה ועד עתלית, ולנגד עיניך חולף הסרט של כל החברים, הלוחמים, הפקודים, שאתה שואל את עצמך מה קרה להם?"
סוקניק: "ובכל זאת הימים האלה, אני מניח, הם... אחרי כל זה, ימים קשים?"
גלנט: "זה מבחן אחר, אבל אני רגיל לאתגרים." (מתוך ראיון שערך גדי סוקניק עם האלוף יואב גלנט, תוכנית התחקירים "360" ב"ערוץ 2")
היה ראיון עצוב. חבל על כל העניין באמת חבל. לעניין הזה אבל, יש גם צד שני. אם ויינשטיין לא מגבה ומטיל ספק ערכי סימן שהיה דבר שקר ואז הוא לא יכול להיות רמטכ"ל. זה לא אומר שיואב גלנט שקרן סדרתי, עבריין ובוודאי לא פדופיל במדים כמו שכמה עיתונים עשו כשהם שפכו את דמו בסופ"ש האחרון. הוא כאמור אדם רב זכויות. אבל מי שמשקר לא יכול להיות הרמטכ"ל. ככה זה. עצוב אבל פשוט מאוד.
הבחירה בנווה כזמני מצערת בעיני. היה צריך לבקש מאשכנזי להישאר עוד כחודשיים. לחפוף באופן מסודר וגם לשדר לעולם שהיש מבוגרים אחראים בהנהגה ושזו לא שעת כושר לנסות אותנו (כפי שאירע שלושה חודשים לאחר שנכנסו פרץ ואולמרט לתפקידם עם רמטכ"ל טרי יחסית- חלוץ).

באשר למחליפו של הרמטכ"ל. זה צריך להיות מינוי מהיר בכדי לתת מקסימום זמן חפיפה מחד ובכדי לבטל את הוואקום שנוצר סביב המינוי מאידך. הפעם אני מקווה שיהיה תהליך בחירה אחר. באופן אישי, חשבתי, ואני עדיין חושב שהמתאים מכולם הוא סגן הרמטכ"ל הפורש בני גנץ . יש לו, כמו לכל אדם חסרונות וטעויות שעשה במהלך השנים (מי שלא עושה לא טועה) כמו לכל מי שיש לו רקורד כמו שלו. על חלק ניתן להגן ולהסביר (פרשת קבר יוסף והנסיגה מלבנון) ועל חלק פחות (התנהלותו ה"אנמית" משהו במלחמת לבנון השנייה) אבל גם איתם הוא לדעתי (שוב רס"ל במיל' ואני חושב שזה לא באמת נותן לי מספיק רקע לקבוע) המועמד השלם הבשל והמוכן ביותר (10 שנים במטכ"ל ו5 תפקידי אלוף). הבאתי את הקטע הזה מהראיון שנערך עימו ואני חושב שהוא מדבר בפני עצמו:
"רגע לפני שפרש מצה"ל, זכה גנץ לערב הוקרה מחטיבת הצנחנים. סגן הרמטכ"ל הגיע לבסיס האימונים בשומריה, שם השתתף בחניכת חורשת המח"טים - חורשת עצים על–שם מפקדי החטיבה לדורותיה. עם קצת עזרה מהטרקטור, הובל עץ הזית של גנץ אל הבור שנחפר מבעוד מועד, ואחרי עשרות יישורים ורוורסים, מוקם הגזע היטב באדמה. "נו, אפשר להתחיל לעבוד?" קרא האלוף - ויישר את הקרקע דקות ארוכות. אחרי כמה דקות הנוכחים החלו לאבד את הסבלנות. "יאללה, עזוב את זה, יישרו את זה עוד 15 פעם מחר", אמר המח"ט הנוכחי, אל"ם אהרון חליוה. אבל גנץ לא ויתר. הוא הידק את רגבי האדמה שוב ושוב, עד שהיה מרוצה מהתוצאה. "זהו, זה יספיק לנו", חייך לבסוף. "מזל שאני עם נעליים גבוהות". חבריו של גנץ ידעו לספר שההתעכבות הזאת לא הייתה מקרית. סגן הרמטכ"ל היוצא הוא אדום בנשמה, עד לפרט האחרון, ולא שוכח באיזו חטיבה שירת מאז היה טוראי ועד שהתמנה למפקדה (למעט גיחה קלה לתפקיד מפקד שלדג). "אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר", הוא אומר. "זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס".מהצנחנים, המשיך גנץ כתא"ל לתפקיד מפקד יחידת הקישור ללבנון ומפקד אוגדת איו"ש. כאלוף, שימש מפקד פיקוד הצפון, מפקד זרוע היבשה ונספח צה"ל בארצות הברית - עד שהתיישב בלשכת סגן הרמטכ"ל בקומה ה–14 של הקריה. "לפני שנהייתי אלוף לא עשיתי שום תפקיד מטה, אפילו קמב"ץ גדוד לא הייתי", הוא אומר בחיוך. "שטח - זה כל הרקורד שלי. אבל כשאני חושב על זה, שום דבר לא היה באותה עוצמה כמו התקופה שלי כמג"ד. זאת הייתה תקופה מדהימה, ואם הייתי יותר צעיר, הייתי מאוד שמח לחזור אליה. אני חושב שהשירות שלי כאיש יחידות שדה עם בגדי עבודה, נעליים גבוהות ונשק מוצלב או בתלה כתף - זה השירות היותר דומיננטי שלי. הוא גם זה שזכור לי יותר כשירות משמעותי"." " (מתוך הכתבה "מסיבת גנץ " מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, עיתון "במחנה" בתאריך 2011\01\06)
גנץ כמח"ט הצנחניםתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אבל חשוב מכך צריך שינוי מיידי בתהליך הבחירה והבדיקה. מן ועדה שתבדוק האם המינויים כשירים ורק אחרי שכולם נמצאו ראויים מבחינה אתית וערכית הם צריכים להתמודד על התפקיד. כל זה למרות שתאורטית לא יכול להיות שאדם ראוי לשמש בצה"ל כאלוף ומבחינות האתיקה היותו שומר חוק וערכי הוא לא ראוי. מצב כזה הוא תקלה ערכית בלתי נסבלת.
לטעמי אגב, יש משבר ערכי בצה"ל ומוכרחים אדם שיתקן את הקלקול. שימו לב שבעיתונים ובשיח הציבורי (בטח בגלל העניינים בצמרת הצבא בלבנון ובמצרים) לא נידונה כמעט, בהשוואה, פרשת המג"ד בנעלין. שבה יש בעיני, משבר ערכי קשה ועונש קל למדי. גם התככים בצמרת לא מוסיפים לצבא כבוד. מוכרחים לתקן את האנשים ולסדר את מצפן הערכים המשתולל הזה. האלוף אורי שמחוני כתב פעם (ועם המתחולל באזורנו זה נשמע יותר רלוונטי היום) ש- "באירוע לציון 25 שנים למלחמה שנערך בזמנו בפיקוד הצפון, שאל אותי אלוף הפיקוד אז, מה המסקנה העיקרית שלי מהמלחמה. תסתכל על המפקדים שלך, עניתי לו, ותפעיל את דמיונך. האם במפקדי האוגדות שלך אתה רואה את רפול, את מוסה פלד, את דן לנר? תסתכל על המח"טים, האם אתה רואה שם את יאנוש בן-גל, את אורי אור, את אמיר דרורי, את רן שריג, את יוסי פלד, יוסי בן חנן, וכן הלאה לגבי המג"דים ומפקדי הפלוגות. התוכניות חשובות, הכל חשוב, אבל הם יקבעו את התוצאה הסופית."*
ואם לצטט את תא"ל גל הירש "הערכים הם הקובעים את התוצאה."
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 02-02-2011, 09:45
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "ראיתי אתמול את הראיון (ובכלל..."

ציטוט:
אבל חשוב מכך צריך שינוי מיידי בתהליך הבחירה והבדיקה. מן ועדה שתבדוק האם המינויים כשירים ורק אחרי שכולם נמצאו ראויים מבחינה אתית וערכית הם צריכים להתמודד על התפקיד. כל זה למרות שתאורטית לא יכול להיות שאדם ראוי לשמש בצה"ל כאלוף ומבחינות האתיקה היותו שומר חוק וערכי הוא לא ראוי. מצב כזה הוא תקלה ערכית בלתי נסבלת.
במציאות של ימינו, הוועדה הזו תהיה קודם כל וועדה של משפטנים שתוודא שאפשר להגן על המינוי לבג"צ. המצב הראוי הוא שסמכות המינויים תהיה בידי הממשלה, ובג"צ יתערב רק בהחלטות לא סבירות. מינוי גלנט, לטעמי, סביר אך לא נכון.

בכל מיקרה, המצב בו קצין ממלא תפקיד אך נמצא לא ראוי לקידום, מה שאתה מגדיר "תקלה ערכית בלתי נסבלת" לא ממש קורה. מן הסתם, אם מבקר המדינה או משטרת ישראל או כל גוף אחר היו קובעים שאלוף לא אמר אמת במסמך רשמי, הרמטכ"ל היה משעה אותו מתפקידו. צריך לשאול למה ברק ואשכנזי לא בדקו את הטענות כלפי גלנט לפני מספר שנים, כשהן עלו בתחקיר עיתונאי.
ישן 02-02-2011, 07:36
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "זכותו לענוד את מה שירצה הוא..."

שדואן?
אולי גרין?

זכותו להכין קופסה מהודרת, עם לוח עץ מצופה בד קטיפה ולהצמיד אל הלוח את כל הסיכות של כל ההכשרות שהוא צבר.
על החזה מותר לו לענוד רק את מה שמתירות הפקודות.
(אגב, הפקודות מחייבות אותו לענוד את ה'פזגז' = אות השירות המבצעי. דווקא אותו גלנט הזניח)

ההגזמה עם הסיכות ממחישה את האדנות והגאוותנות שלו.
החלטת להיות איש ציבור?
קח בחשבון ש'הקב"ה מדקדק עם צדיקים כחוט השערה, אך הציבור בישראל שוחט מנהיגים על פחות מכך'.
נתפסת. מוטב שתודה ותחזיר, בטח שלא מומלץ שתתגאה ותמשיך להיות חזיר.

ישן 02-02-2011, 21:37
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
נכון, אין מושלם
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אין צדיק מושלם, ונסיבות מקרה..."

ולטעמי, כאשר "מעריב" התחילו את תחקיריהם לפני שלוש שנים הוא כבר לא היה ראוי. אני שמח שזה הסתיים לפני שקיבל את התפקיד, רק צר לי על העיתוי (מאוחר מדי) ועל הפגיעה באיש, שהוא ללא ספק מטובי בניה של הארץ.
גלנט מעד, ובאופן חריף. לא פעם אחת, לא פעמיים, אלא מעידות חוזרות ונשנות שנמשכו שנים. הוא צפצף על שלטון החוק, ומשכך אינו יכול להיות רמטכ"ל. לעניות דעתי, מעשיו, מול מעשי צ'יקו ופארס, חמורים הרבה יותר. זה לא "סכסוך שכנים" כמו שמנסים להציג מקורביו, גם אם שכניו התלוננו. זה ניצול ציני של קשרים לטובתו, לטובת הטבות שלא הגיעו לו, ושל גזל אדמות מדינה.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 03-02-2011, 08:28
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "נכון, אין מושלם"

באשר למושלם, כמו בכל דבר אחר אין מושלם. אבל השאלה היא מה דרוש ממי שייבחר ויתמנה לתפקיד הרמטכ"ל ה- 20. אין מועמד מושלם ואין אדם שעשה, באיזשהו ארגון, יותר מ- 30 שנים בתפקידים (בוודאי ובוודאי כשמדובר בפיקוד על יחידות לחימות בשטח ובשדה הקרב), ולא יהיו לו טעויות ומשגים. במידה ולא מדובר בכשלים ערכיים, אלא מקצועיים. מי שטעה מקצועית יכול ללמוד מן הטעות (בעיני, המורה והשיעור הטובים ביותר. אף יותר מן ההצלחות) ולהמשיך קדימה. מי שטעה בתחום הערכים, לא יכול להישאר חלק מן המערכת.

נכון, בעיני, גם לבחון את הטעות (ואפילו היא ערכית) בראי שמתחשב באדם עצמו, במעלותיו ובהישגיו. אבל בסוף חייב להיות מצפן ערכים אחיד. המפקד מגלם באישיותו את המצפן הזה, ודווקא בתחום הזה בניגוד לתחום המקצועי הוא חייב להיות ישר, איך אומרים "פֶּלס". אמר האלוף גלנט ואמר נכון- "כל חיי אני מדריך לוחמים בשדה הקרב, אין דרך שהלוחמים ילכו אחריך מבלי שהם מאמינים בך. אמונה, אמינות, אמון - חד הם." *

בצה"ל היום, לטעמי, יש משבר ערכים חריף שמתחולל מאז ימי "עופרת יצוקה" (ולמי שתוהה גם בעיני מדובר במבצע מוסרי וצודק שנוהל היטב בסך הכל). חיילים בגבעתי משתמשים בילד כ"מגן אנושי" (מילא סולם הערכים שלהם השתבש, איפה היו מפקדיהם? וגם לשפוט אותם בדין פלילי במקום דין צבאי ומשמעתי זה טיפול לא נכון באנשים ובנורמות), שני תא"לים (תמיר ופארס) מואשמים בשקר וטיוח, מג"ד נותן פקודת לירות בשבוי כפות שאינו מסכן את שלום חייליו (בעיני הפקודה הבלתי חוקית בעליל השלישית בצה"ל לאחר משפט יהודה מאיר ופרשת כפר קאסם), אלוף מכהן משקר למדינה ומספח קרקעות כי מעמדו מאפשר לו מנוף לחצים, מסמך מזויף מפלג את המטה הכללי, שרק ביטחון ורמטכ"ל מכהן מסתכסכים. בקיצור מצב חמור.

מלאכים וקדושים טהורים אנחנו לא צריכים, הם הרי, כפי שאמר מיקי רוזנטל אתמול ב"המקור", לא יודעים להיות רמטכ"ל. אנחנו צריכים אדם ערכי מחד ומקצועי מאידך. שגם אם טעה לא עשה זאת בתחום החוק או הערכים. אה כן, ואנחנו צריכים אותו מהר.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 02-02-2011, 11:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון](אגב, הפקודות..."

לא הצלחתי לצפות בראיון במקום שממנו יכולתי לראות את כל הסיכות.
תודה על התוספת וסליחה על הטעות.

למיטב ידיעתי, קותי זיהה נכון: קורס מח"טים ואות השירות המבצעי.

סיכת הדבורן הייתה בדיחה. מן הסתם הוא זכאי גם לאות הקלע וסיכת מצטיין בר-אור...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר