לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2011, 07:30
  משתמשת נקבה LiNoR LiNoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בעיות עם אמא

לאחרונה אני מרגישה שאמא שלי עושה איפַה ואיפַה ביני לבין אחים שלי..
אני הבת הכי קטנה ויש לי עוד אח ושתי אחיות גדולות, כולם נשואים עם ילדים ואני.. לא.
אני רואה את זה אם זה ביחס כלפיי והיחס לאחים האחרים.. כלומר..
נניח ואני חולה.. ואני מבקשת שתעשה לי כוס תה או משהו (סתם כי אני אוהבת צומי ואוהבת שמטפלים בי כשאני חולה) אז היא מתרצת למה אין לה כוח וכאלה.. אבל כשאח שלי חולה, או אחות שלי הגדולה מצייצת לה שתכין איזה משהו, היא ישר רצה ומכינה מרק ותה והולכת אליהם הבייתה להביא להם.. ואני מרגישה שאותי היא לא לוקחת ברצינות.
כאילו בגלל שאני גרה איתה אז היא לוקחת אותי כמובן מאליו.. ואם אני אומרת משהו שלא מתאים לה היא מאיימת להעיף אותי מהבית.
המצב הזה מתסכל אותי.. ואחת האחיות שלי יודעות שזה נכון ושהיא מתנהגת לאחים מסויימים יותר טוב מלי ולה...
אי אפשר לדבר איתה, היא אטומה ולא מוכנה לשמוע היא ישר מתעצבנת ומתחילה לצרוח ולשנות נושא.
היא לא מוכנה לקבל את האמת בפרצוף וזה מציק לי ומפריע לי מאוד..

מה אני יכולה לעשות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2011, 09:13
צלמית המשתמש של Humbug
  משתמש זכר Humbug Humbug אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LiNoR שמתחילה ב "בעיות עם אמא"

לדידי, אין פתרון קסם. ההצעה הבנאלית במקרה הזה, אך לצערי כנראה לא תועיל יותר מדי - היא לדבר איתה. לא שיחת תוכחה כמו שאני מניח שכבר עשית, אלא שיחה מלב אל לב. אני לא יודע מה אופי היחסים שלך עם אמא שלך, אבל... תמיד אפשר למצוא את הדרך לפנות אליה. אם כי כפי שציינתי, אני סבור שזה לא יעזור.

פתרון נוסף, אם כי כנראה פחות רלוונטי במצבך, הוא לפעול כדרך הטבע. בגיל מסויים, הצאצאים עוזבים את הקן. במידה ואת עובדת, או יכולה להרשות לעצמך - שכרי דירה. לא לבד.. עם שותפים. זה ישיג כמה דברים לא תלויים. ראשית, יבסס את העצמאות שלך. ילמד אותך על עצמך. יעזור לך להתמודד עם הגמילה מהפינוקים שאת רגילה להם (עד שיהיה לך בן-זוג קבוע... אז זה עשוי לחזור), והכי חשוב - יתחיל את התהליך שבכל מקרה תעברי בשלב זה או אחר של יציאה לחיים אמיתיים.
בנוסף, התהליך הזה ישפיע על אמא שלך. כבת הזקונים שלהם, הם יעברו תהליך כפול. מחד, תזכרי גם כן להכנס לפנתאון של הילדים שעזבו את הבית, ותזכי ליחס דומה שהאחיות והאחים שלך זוכים לו.
מאידך, את גם תגרמי להם להתחיל תהליך הזדקנות שהם די מחכים לו.
כבת הצעירה שלהם, ברגע שתעזבי את הבית - הם יישארו שם לבד. הווה אומר, הם יתחילו להתגעגע לחברה. יתחילו לאמץ לעצמם תחביבים שונים. ויתחילו לעבור צעד חדש בחיים.

קצת על עצמי - אני עזבתי את הבית בשלבים מגיל 16, כאשר מקום העבודה שלי שכר לי דירה בתל-אביב (אני חיפאי במקור).
מגיל 19, עת התגייסתי שכרתי דירה במרכז (קרוב למקום השירות שלי) ונעתי במשך 5 שנים בין דירות.

מאז, ועד היום (כמעט 9 שנים מאז גיל 19, או 12 שנים מאז גיל 16) למעשה ההורים שלי חיים לבד. בשנים האחרונות, הם התבגרו/הזדקנו - וזה בא לידי ביטוי בכמה מישורים:
במישור האישי שלי, טוב לי. ההורים שלי, כבן הצעיר שלהם, ממשיכים לפנק אותי. כשהם באים לבקר, הם תמיד מביאים "משלוחי מנות". אני תמיד אורח כבוד אצלם בבית. כשאני בא, אמא מפנקת אותי - והיות וזה לא קורה כל יום/שבוע/חודש, אזי היא גם לא מרגישה שאני "מנצל אותה" כפי שהיה בגילאים מוקדמים יותר. שנינו נהנים (ובפירוש זה התיישר עם הביטוי "יותר משהעגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להניק").
במישור האישי שלהם - ההורים שלי השתנו. היו להם כמה שנים קשות יותר, שהם פתאום מצאו את עצמם לבד בבית. מסוגרים. לא יצאו יותר מדי. ישנו כל אימת שיכלו, השתעממו בגדול.
בשנים האחרונות, כל אחד מהם מצא תחביבים. אבי התחיל לקרוא המון. הוא התחיל ללמוד נושאים חדשים שלא ידע קודם לכן (במתמטיקה והסטוריה של א"י בעיקר). אמא שלי התמכרה לאינטרנט/פייסבוק וכו', מה שהפך אף קשה יותר עם בוא הנכדים. היום, היא מבלה. יוצאת עם אחותה לקניות באיקאה ז"ל, מבלה בשווקים וכו'...

בדומה למשחק מחשב, החיים מורכבים משלבים, וממעברים בין שלב לשלב. לעתים, שלב עשוי להיות קשה, אבל בסוף עוברים אותו. מנסיוני, בד"כ המעברים בין השלבים הם הקשים באמת. אנחנו (בני האדם) לא בנויים לשינויים... לכן, הצעתי אליך - ככל שהשינוי יהיה קצר יותר, כך הוא יהיה כואב פחות.

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר