לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 06-02-2011, 08:38
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 18.08.04
הודעות: 411
"יריחו 3" - התשובה לאיום הגרעין האירני

על-פי הערכות מומחי טילים המתפרסמות בעולם, הטווח של טיל הענק "יריחו 3" המסוגל לשאת 3-2 פצצות אטום למטרות מתפצלות, נע בין 4,800 ק"מ ל-11,500 ק"מ
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
על-פי ההערכות בעולם, הטיל הפך למבצעי והוכנס לשימוש במהלך 2008 אחרי שנוסה בהצלחה, בפעם הראשונה, ב-17.1.08 מבסיס שיגור בחוף פלמחים
האירועים המרתקים ביותר בחיי האנושות מתרחשים תמיד מאחורי הקלעים של הסודות הכמוסים של כל מדינה, כולל ישראל. אחד האירועים מן הסוג הזה טמון בשאלה מתי תגיע אירן ליכולת גרעינית מבצעית ומתי מתכנן הנשיא מחמוד אחמדינג'אד ללחוץ על הכפתור האדום ולשגר אל מרכז ישראל טילים בליסטיים נושאי ראש חץ גרעיניים. אל לב השאלה הקיומית הזו הטיל ראש המוסד הפורש מאיר דגן פצצת אטום משלו כאשר הצהיר, במפגש פתוח עם עיתונאים, כי אירן תוכל להגיע ליכולת גרעינית רק ב-2015 וזאת בניגוד להערכות המושמעות במערב, כולל בישראל, כי התחזית האפוקליפטית הזו עלולה להתממש כבר ב-2013-2012.


מי שיוכל לפסוק בוודאות איזו משתי ההערכות האלה מדויקת ומציאותית יותר, יוכל קרוב לוודאי לקבל פרס נכבד. אבל כדי שלא לשגות, ראוי ראשית לכל לבדוק את העובדות. אירן הצהירה לא מכבר כי כבר היום יש בידיה די חומר בקיע לייצור פצצה גרעינית אחת או שתיים. הצהרה זו נכונה, ככל הנראה, אך ממש לא מדויקת. כדי לייצר פצצת אטום יש צורך להשתמש באורניום בדרגת העשרה של 90% ואילו אירן הצהירה כי האורניום שברשותה הוא ברמת העשרה של 25%. כדי להגיע לרמת ההעשרה הגבוהה של כמות האורניום המועשר המצויה בידי אירן, נדרשת לפחות שנה אחת. ועל-פי הפרסומים שמקורם באירן, עדיין לא התקבלה בצמרת האירנית ההחלטה הסופית להגיע לנשק גרעיני. מצב דברים זה מביא אותנו להבנה כי עד לראשית 2012 ככל הנראה לא יהיה לאירן נשק גרעיני.

אך גם אם נניח כי יהיה לאירן די חומר בקיע ברמת ההעשרה הגבוהה הנדרשת, וגם אם תצליח בשנים הקרובות לייצר מתקן גרעיני צבאי, עדיין אין בידי אירן, לדעת רוב מומחי הגרעין בעולם, היכולת למזער את המתקן המתוכנן לגודל שיתאים לנשיאה בראש של טיל בליסטי. וכדי להשיג ולפתח טכנולוגיה כזו יידרש לאירן עוד זמן רב. כלומר לפני 2013 עדיין "אין על מה לדבר".

"יריחו 3" - אמצעי לחימה נוסף

מאחורי הקלעים של ישראל, לעומת זאת, מסתתר הסיפור הגדול באמת והוא: מה עושה ישראל כדי למנוע את מימוש היכולת האירנית לייצר נשק גרעיני. בין שאר נתיבי הפעולה האפשריים, שאולי היו ואולי לא, אנו קוראים בתקשורת העולמית סיפורים על הווירוס הקטלני שפיתחו ארה"ב וישראל, שכבר הופעל נגד אתרי גרעין אירניים וחיבל בפעילותם הסדירה. בעולם רבים גם הפרסומים על תוכניות התקיפה האווירית מצד ישראל ואף מתוארים מסלולי הטיסה וסוגי המטוסים שבהם תשתמש ישראל לתקיפת אתרי הגרעין באירן (ראה מאמרי בנושא זה - האפשרויות למכה ישראלית על הגרעין).

למרבה השמחה, לטענת מומחים בעולם, המסלול האווירי המוטס אינו דרך הפעולה היחידה העומדת לרשות ישראל להפעיל. בידי ישראל אמצעי חשוב נוסף: טילים בליסטיים בין-יבשתיים מסוג "יריחו" וטילי שיוט המשוגרים מצוללות מסוג דולפין שכבר משייטות במימי המפרץ הפרסי.

רבות פורסם בעולם מ"מקורות זרים" על טילי "יריחו" לסוגיהם השונים. בנושא זה לא פרסמה ישראל הרשמית דבר וחצי דבר, ודווקא סיפורו של טיל "יריחו 3" הוא המרתק מכולם.

כל הפרסומים הזרים, כולל "ג'יינס מערכות נשק", המפרסמים פרטים על הטיל הזה, מוסרים פחות או יותר את המידע שלהלן: טיל הענק הזה הוא תלת-שלבי המונע בדלק מוצק ובעל כושר נשיאת ראשי חץ במשקל של 1,000 עד 1,300 ק"ג. הטיל מסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני אחד במשקל של 750 ק"ג או 3-2 ראשי חץ גרעיניים קטנים יותר הניתנים לשיגור למטרות נפרדות. משקל הטיל בעת השיגור 30 טונות, אורכו 15.5 מטרים וקוטרו 1.56 מטר. לפי הערכות המומחים, מדובר בטיל הדומה ביכולותיו לטיל "שביט" המשמש את ישראל לשיגור לוויינים. על-פי הערכות מומחי טילים בעולם, הטווח של הטיל נע בין 4,800 ק"מ עד ל-11,500 ק"מ, תלוי במשקל המטען. המומחים אף מרחיקים לכת וקובעים כי אם הטיל נושא פצצת אטום במשקל 350 ק"ג הוא מסוגל לעבור את הטווח המקסימלי. על-פי תמונות של הטיל הזה המופצות בעולם, ניתן לשגר את "יריחו 3" ממתקני שיגור במחפורות וגם ממערכת מתנייעת. על-פי ההערכות בעולם, הטיל הפך למבצעי והוכנס לשימוש במהלך 2008 אחרי שנוסה בהצלחה, בפעם הראשונה, ב-17.1.2008 מבסיס שיגור בחוף פלמחים.

על-פי דיווח סודי שנמסר לקונגרס בארה"ב כבר ב-2004, טיל מסוג "יריחו 3", עם מטען של עד 1,000 ק"ג, יוכל להעניק לישראל את יכולת המהלומה הגרעינית לכל מדינות המזרח התיכון, כולל כל אירן, אפריקה, אירופה, אסיה, כמו גם חלקים נרחבים בדרום אמריקה.

אין נתונים על מספר טילי "יריחו 3" המצויים על-פי הנטען בידי ישראל, אך סביר להניח כי מדובר בהרבה יותר מטיל אחד. שיגור טילים כאלה, כשהם נושאים בראשיהם נשק גרעיני, למטרות "אטומיות" באירן, יכול לחסל את מאמץ ההתגרענות האירני במהלומה אחת, מבלי לסכן חיי טייסים, מבלי לאבד מטוסים במסלול התקיפה או בסופו, ומבלי להיקלע לצורך לתאם את הפעולה עם מדינות זרות.

סוף דבר במילים פשוטות: האיום האירני קיים גם מבלי להיכנס לשאלה מתי הוא יהפוך למבצעי, אך ישראל אינה יושבת באפס מעשה ומצפה לחסדי שמיים. ועל כך כבר כתב הסופר י.ל. גורדון: "אם ידך לך לא תושיע - לא ישלח לך אל עזרה מרקיע".

http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-56459-00.html


נערך לאחרונה ע"י AlexZ33 בתאריך 06-02-2011 בשעה 08:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 06-02-2011, 09:24
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר
 
חבר מתאריך: 02.07.05
הודעות: 11,492
משעשע על הבוקר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב ""יריחו 3" - התשובה לאיום הגרעין האירני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexZ33
3
רבות פורסם בעולם מ"מקורות זרים" על טילי "יריחו" לסוגיהם השונים. בנושא זה לא פרסמה ישראל הרשמית דבר וחצי דבר, ודווקא סיפורו של טיל "יריחו 3" הוא המרתק מכולם.
מדוע? הסיפור של יריחו 2 ויריחו 1 הוא משעמם ונדוש?

כל הפרסומים הזרים, כולל "ג'יינס מערכות נשק", המפרסמים פרטים על הטיל הזה, מוסרים פחות או יותר את המידע שלהלן: טיל הענק הזה הוא תלת-שלבי המונע בדלק מוצק ובעל כושר נשיאת ראשי חץ במשקל של 1,000 עד 1,300 ק"ג. הטיל מסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני אחד במשקל של 750 ק"ג או 3-2 ראשי חץ גרעיניים קטנים יותר הניתנים לשיגור למטרות נפרדות. משקל הטיל בעת השיגור 30 טונות, אורכו 15.5 מטרים וקוטרו 1.56 מטר. לפי הערכות המומחים, מדובר בטיל הדומה ביכולותיו לטיל "שביט" המשמש את ישראל לשיגור לוויינים. על-פי הערכות מומחי טילים בעולם, הטווח של הטיל נע בין 4,800 ק"מ עד ל-11,500 ק"מ, תלוי במשקל המטען.

אז מה התחדש בכתבה המוזרה הזו? אם שוב ממחזרים את כל מה שפירסמו מקורות זרים אלה ואחרים?

המומחים אף מרחיקים לכת וקובעים כי אם הטיל נושא פצצת אטום במשקל 350 ק"ג הוא מסוגל לעבור את הטווח המקסימלי.

וואללה? איך עוברים טווח מקסימלי? אם הטווח החדש ארוך יותר הרי הוא הופך לטווח המירבי. לא? וה"מומחים" מרחיקים לכת? למה? אם מקטינים את משקל הרש"ק, ברור שהטווח גדל.

על-פי תמונות של הטיל הזה המופצות בעולם, ניתן לשגר את "יריחו 3" ממתקני שיגור במחפורות וגם ממערכת מתנייעת.

מעניין ביותר - אולי אני חי בעולם אחר (יקום מקביל ?) אבל מעולם לא ראיתי "תמונות של הטיל" האמור המופצות בעולם.תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 06-02-2011, 12:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.01.05
הודעות: 13,749
במקום לזלזל בכתוב, כדאי שנתחיל לנתח את האופציה לאיומים על ממשל אובאמה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "משעשע על הבוקר..."

וההשלכות על כך.....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexZ33
על-פי הערכות מומחי טילים המתפרסמות בעולם, הטווח של טיל הענק "יריחו 3" המסוגל לשאת 3-2 פצצות אטום למטרות מתפצלות, נע בין 4,800 ק"מ ל-11,500 ק"מ
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
על-פי ההערכות בעולם, הטיל הפך למבצעי והוכנס לשימוש במהלך 2008 אחרי שנוסה בהצלחה, בפעםתגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 20-09-2012, 13:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 12.05.05
הודעות: 2,654
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "ושאלה קצת יותר רצינית, למה לא משתמשים בטילים בליסטיים או טילי שיוט נגד תוכנית הגרעין"

יש בעיה מסוימת (קלה, אבל קיימת) עם דיון בפורום אינטרנטי שמטרתו בחינת כל אפשרויות הפעולה של
מדינת ישראל לשם לאור מה שנתפש אצל חלק מהאנשים לפחות כאיום בטחוני אמיתי ואפילו קיומי.
מאוד יכול להיות שאפילו שימוש ביריחו 5 (מהדגם בעל צלב נאט''ו משופר-משופר) כבר נשקל, אולם הוחלט
ברגע האחרון להטיל איפול תקשורתי על עצם הדיון בו על מנת להותיר בידי ישראל יכולת הפתעה מסוימת למול היריב האירני.
לאחר שנסקרו לפרטי פרטים תפישות ההפעלה של מטוסי קרב מאוישים והמשמעויות של אופני הפעלה
שונים, (עד רמת נתיבי טיסה וגבהים) מאוד סביר כי הצנזורה נאלצה להתערב ובתיאום עם משרד
ההסברה ומשרד רה''מ הגבילה את הדיון התקשורתי לעיסוק במטוסים בלבד. שים לב שמעט מאוד פורסם
בנוגע לשיתוף מל''טים בתקיפה בשיטות שנדונו בתקשורת.
מוועדת העורכים (כנראה- זה לא רשמי) מצטייר הרושם שלאחר סוכות יגבירו אמצעי התקשורת ובראשם
עיתון גדל-תפוצה מסוים את הלחץ על שרי הממשלה באמצעות לוביסטים בכנסת להתיר את העמקת הדיון
והרחבתו גם אל תחום המל''טים ואף אל תחום הטילים הבליסטיים, גם אם תחת אי-אלו מגבלות שיוסכמו
על הצדדים.


{ציני, יפני, מה זה משנה}


בקיצור- שיהיה בהצלחה לכולנו. שנה טובה לכולם וגמר חתימה טובה.
_____________________________________
אם אתה מחזיק ביד ענף זית דק, כדאי מאוד שביד השנייה תהיה לך חרב חדה וגדולה.
(הפרשנות שלי לרעיון שמאחורי סיכת המ"מ)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'


נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 20-09-2012 בשעה 13:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:47

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר